Sharps Mod. 1859-1863

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
kentan
Příspěvky: 618
Registrován: 13 bře 2013 21:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sharps Mod. 1859-1863

Příspěvek od kentan » 25 srp 2013 00:20

Systém Sharps nemá s tou instalatérskou gummispotvořeninou od Pedersoliho nic společného s výjimkou vnějších tvarů. Nazývat to Sharps je podvod.


http://www.kk8lir.com
Pořádná bouchačka je z oceli, dřeva a maximálně trocha mosazi.
Kier
Příspěvky: 64
Registrován: 13 srp 2013 23:12

Re: Sharps Mod. 1859-1863

Příspěvek od Kier » 25 srp 2013 00:54

No a ako sa tomu vyhnut, a zaroven kupit Sharps od pedersoli? - Ked teda ako vsetci pisu, ze je tak kvalitna..
Vyrabaju teda paralerne este aj iny system - povodny? Udajne vsetky modely od datumu XY budu uz len s touto "vodoinstalaciou"..

Mne sa to s tou gumou tiez dost bridi, rad by som obstaral kvalitnu "panensku" Sharpsku u nas (Cechy, Slovensko) dostupnu, zial som trochu daleko od Prahy na pokec a konzultacie u Dave, preto sa pytam nezavezne tu. IAB ukoncila vyrobu, Armi Sport je podla vsetkeho - citujem z USA fora: "vyrabaju krasne pusky, ktorych estetika daleko predbieha funkciu" a potom je tu Pedersoli s inovaciou - len by ma zaujimalo, ci to zobrali celoplosne, alebo je ste nejake vychodisko..
Uživatelský avatar
kentan
Příspěvky: 618
Registrován: 13 bře 2013 21:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sharps Mod. 1859-1863

Příspěvek od kentan » 25 srp 2013 17:43

No obávám, se, že pokud někdo chce funkční skutečnou Sharpsku a ne kus na zeď, nebo instalatérsky vylepšený systém Prdelsoli-Sharps, musí se obrátit k Sharpsům do Shilohu. http://www.shilohrifle.com/index.php
http://www.kk8lir.com
Pořádná bouchačka je z oceli, dřeva a maximálně trocha mosazi.
Kier
Příspěvky: 64
Registrován: 13 srp 2013 23:12

Re: Sharps Mod. 1859-1863

Příspěvek od Kier » 20 črc 2015 22:51

Ahojte
Moj novy prirastok do rodiny: Shaprs Sporting s napinakom - od Chiappa/Armi Sport. Dlho som po tomto tuzil a nakoniec je doma, v stredu som bol prenu. Rozhodoval som sa medzi DaveSharps (cierna matna) a tymito od AS., rozhodovanie bolo velmi tazke, bo obe nadherne. Nakoniec vsak vyhrala klasika bez plastovej botky a gumeneho kruzku.

Prevedenie: uz padlo niekolko otazok, co je vlastne ta Armi Sport zac, nikto ju vsak nemal, tak som to trochu riskol a zatial vyzera, ze dobre urobil: Nie je jej co vytknut. Jednak esteticky - vsetko zlicovane, pekna farba ocele aj dreva a ani funkce / prakticky. V nedelu som bol s nej prvy krat vystrelit, pouzival som klasiku Vesuvit, zapalky len stvorkridle a na par zlyhani neodpalenia prachu uplne v pohode (tie zapalky by sa zisli 6tky, to si casom zozeniem). Vystrelil som sice len 15 ran, ale zaver siel otvarat bez problemov, vsetko by fungovalo dalej - len som nemal spravne nastroje na vytahovanie nabojnic, tak uz som sa trochu trapil..

System: Plavajuca komora (momentalne ju "odpekam", ale to su take asi bezne problemy, ktore patria zo zaciatku k tomu..
Mam 30ks mosadznych nabojnic original AS., kupil som aj strely k tomu orig. AS na zaciatok + kokily na odlievanie. Jedine co ma trochu prekvapilo je to, ze strely su v nabojniciach volne, nedrzia - musel som ich tesnit papierom. Ked som strelu vlozil do kokily (inak kokila Pedersoli, vraj su totozne), tak bolo vidiet, ze ked si odlejem vlastne tak budu asi akurat, je tam vidiet ze presne ku kokile na konci nedoliehaju, vsade inde ano, tak uvidime.

Otazky: (asi hlupe)
1: Neviete o nejakom sposobe, ako tie strely efektivne utesnit? Okrem teda toho, co som spominal.
2: Myslite, ze by sa z tohto dali strielat aj papieraky? Popravde som to studoval na forach, ale mam zmatok z tych platniciek na zavere. Ta dutina za platnickou nebude pri papieraku prekazat? Predsa len je to volny priestor, a ten cierny prach nema rad..
Dakujem pekne
Přílohy
ms 03.jpg
ms 02.jpg
ms 01.jpg
Kier
Příspěvky: 64
Registrován: 13 srp 2013 23:12

Re: Sharps Mod. 1859-1863

Příspěvek od Kier » 20 črc 2015 22:53

.. este dalsie foto ..
Přílohy
ms 07.jpg
ms 05.jpg
ms 04.jpg
Petoza
Příspěvky: 1
Registrován: 24 úno 2016 12:59

Re: Sharps Mod. 1859-1863

Příspěvek od Petoza » 24 úno 2016 17:46

Zdravím,

podarilo sa mi zakúpiť z Nemecka Sharps, IAB Marcheno, podľa vzhľadu zrejme model 1859, cal .54, dľžka hlavne cca 29 palcov. Kedysi som strieľal pre zábavu z revolveru Colt 1851 Sheriff, ale zavedením potreby zbrojného preukazu som ho predal. Kúzlo streľby zo zbraní na čierny prach ma však neopustilo a tak som sa po prečítaní tohoto a iných fórumov rozhodol pre túto flintu a to hlavne z dôvodu, že je možné pri streľbe používať mosadzné nabojnice a teda chystať si doma
vlastnú muníciu. Samozrejme som v tejto oblasti prakticky začiatočník a preto rád uvítam pomoc a radu skúsených kolegov. Sharpska nebola predchádzajúcim majiteľom strieľaná, visela na stene ako dekorácia. Takže bude potrebné ju odskúšať, možno poupravovať, vyladiť, zadovážiť (kúpiť, vyrobiť) nábojnice, formu na odlievanie a pod. Vítaný sú poradcovia z bližšieho aj vzdialenejšieho okolia Bratislavy. Moja krásavica a záver po rozobratí a po prvej očiste.
Přílohy
Sharps 02.JPG
Zaver 01.JPG
Zaver 01.JPG (25.52 KiB) Zobrazeno 4737 x
Zaver 02.JPG
Zaver 02.JPG (17.92 KiB) Zobrazeno 4737 x
Uživatelský avatar
fr.sagitarius
Příspěvky: 115
Registrován: 24 bře 2011 12:52
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Sharps Mod. 1859-1863

Příspěvek od fr.sagitarius » 14 bře 2016 01:46

Pánové kolegové. Moc bych prosil o relevantní radu v oblasti Sharps pušek. Velmi aktivně se BP věnuju, ale sharpskama jsem zatím nepolíbenej. Už delší dobu po nich pošilhávám, přečetl jsem všechny vlákna všech fór, která jsem objevil (českých- emerikánsky neumím), ale nikde jsem nevyčetl pro mě tu nejdůležitější informaci- co je v praktickém použití pro střelbu papírovými polopatronami lepší- pevná komora, nebo pohyblivá? Bohužel v současnosti je na výběr DP s pevnou komorou (která se mi osobně líbí víc), ale s podivnou destičkou, nehodící se na papíráky, anebo ArmiSport s vhodnou destičkou, ale zase pohyblivou komorou. Není pro mě problém si nábojnice doma vyrobit za pár korun, nicméně dávám přednost historii a laborování s papírem.
Je tu někdo, kdo měl, či má oba systémy komory, a kdo by byl schopen jednoznačně napsat, jestli pohyblivou (AS), nebo pevnou komoru (DP), a co v případě DP s papírákama (údajně už destičky na papír nedodávají). Problémy s následným DoDo mě až tak nevadí- do každé z mých (zatím) 7 BP zbraní jsem kus své kutilské duše vložil, takže toto mě nechává klidným.
Prosil bych o případné relevantní odpovědi bez rozpoutávání názorových bitev. :mrgreen: Díky.
Rozdíl mezi klukem a chlapem je jen v ceně hraček:
AirmaksArms Katran L-HP .22,
KralArms Puncher Breaker .22,
Hatsan Factor Sniper .22
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Re: Sharps Mod. 1859-1863

Příspěvek od Jim » 14 bře 2016 11:06

Určitě tě moje odpověď neuspokojí, ale možná ti k něčemu bude. Nebudu se opakovat, pakliže jsi vše o Sharpskách přečetl, můj názor na ně tam byl taky. Jen krátce, je to na moje gusto komplikovaná a nepovedená zbraň se spoustou záludností a jsem rád, že jsem se jí zbavil.
Papíráky jsem samozřejmě zkoušel taky. Bohužel výsledek velice špatný, tak jsem od toho upustil. Nikdy mi všechen obal po výstřelu nezmizel, ale část se různě lepila na stěny komory no a pak jednoduše nešel nabít další. Následovalo šťárání a vyškrabování zbytku, abych mohl střílet dál. Papíráky jsem dělal přesně podle návodu Virginana, který Sharpsku má a je s ní spokojen, problémy s papíráky údajně nemá. Na střelbu podle mně nemá a nemůže mít vliv komora pohyblivá či pevná. Osobně zastávám názor, že pohyblivá komora je nějaký omyl či úlet konstruktéra, nevidím v ní výhody, spíš komplikace. A ještě jeden poznatek související s výrobou nábojnic. Vyrobit nábojnici není na soustruhu samozřejmě problém. Sám jsem si jich k deseti originálních dvacítku vyrobil. Jenže ty originální jsou z nějaké tvrdší mosazi, protože všechny moje výrobky se po čase začaly vpředu zužovat. Asi po výstřelu nábojnice nějak cestuje dopředu a neustálým narážením na přechodový kužel se zužovala. Ty tovární kousky se ani nehnuly. No a k destičce, taky jsem si ji vyráběl a problém to není, jen je k tomu třeba mít čtyřčelisťovou hlavu k soustruhu. Ale jak už jsem napsal, koupě této flinty pro mě znamenala spoustu práce a zlobení navíc a nikdy jsem nebyl stoprocentně spokojen. Takže Sharpsku už nikdy ani náhodou.
Času dosti mám, trpělivost musím míti.
Uživatelský avatar
fr.sagitarius
Příspěvky: 115
Registrován: 24 bře 2011 12:52
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Sharps Mod. 1859-1863

Příspěvek od fr.sagitarius » 14 bře 2016 15:26

Samozřejmě jsem tvé příspěvky četl, a musím říci, že mě to ve skutečnosti v mém nadšení zbrzdilo a donutilo shánět více informací a zkoušet některé věci ještě před pořízením sharpsky. Sám nevím, je mi dostatečně známo, že ten systém není jednoduchej a ideální, ale znám svoje schopnosti a věřím, že bych ho donutil fungovat správně- co se týče flint, jen tak se nevzdávám, když se něco nedaří.
Ale ještě pořád nevím, jestli do toho půjdu- ona i cena tý flinty není zrovna na český poměry ideální. Možná se pustím do výroby další "klasiky". Zatím červík pořád hlodá.
Rozdíl mezi klukem a chlapem je jen v ceně hraček:
AirmaksArms Katran L-HP .22,
KralArms Puncher Breaker .22,
Hatsan Factor Sniper .22
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Re: Sharps Mod. 1859-1863

Příspěvek od Jim » 14 bře 2016 20:30

O tvých schopnostech nepochybuji, naopak si jich vysoce cením.
Času dosti mám, trpělivost musím míti.
Uživatelský avatar
greywolf
Příspěvky: 497
Registrován: 03 lis 2011 15:09

Re: Sharps Mod. 1859-1863

Příspěvek od greywolf » 22 srp 2017 17:24

Ahoj chlapi...Prosím vás,máte někdo osobní zkušenost se Sharpskou od Chiappy?..Jde mi o to,jestli jsou použitelné mosazné nábojnice od DP ?...No a taky jestli netrpí na podobné dětské nemoci jako DP..Tím mám na mysli,jestli lze vybalit,odmastit,nabít a vystřelit...několikrát po sobě bez selhačů a následného hledání někoho,kdo by flintu upravil,aby spolehlivě fungovala.Díky..
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce, kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum..W.Churchill
Uživatelský avatar
greywolf
Příspěvky: 497
Registrován: 03 lis 2011 15:09

Re: Sharps Mod. 1859-1863

Příspěvek od greywolf » 13 zář 2017 15:58

Nevím,jestli jsem tenhle dotaz neměl spíš směřovat do předovek,ale zkusím to tady...jedná se o použití sférické střely u zadovky,konkrétně u Sharps carbine cavalry 1859..Jde o čistě teoretickou otázku..Stoupání vývrtu je 1:48,což u předovek je jakýsi kompromis při kterém jde použít jak ogivální střelu,tak sférickou..Hlaveň má sedm drážek,hloubku neznám,ale přijdou mi dost mělké..O historickou věrnost mi v tomhle případě nejde, i když přiložím fotku,která naznačuje,že se možná kulička používala také..(foto jsem si vypůjčil ze Střelectví)..Mazání by se nejspíš řešilo namazanou filcovou ucpávkou pod střelu..Takže dotaz zní...Mohlo by to fungovat,nebo je to úplnej funkční nesmysl?...
Přílohy
701_sharps_new_model_composite_1.jpg
701_sharps_new_model_composite_1.jpg (16.52 KiB) Zobrazeno 3858 x
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce, kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum..W.Churchill
Uživatelský avatar
mikiki
Příspěvky: 2639
Registrován: 08 zář 2006 09:57
Bydliště: Vysočina (a Praha)

Re: Sharps Mod. 1859-1863

Příspěvek od mikiki » 14 zář 2017 09:31

Jen malé info:
Kdysi jsem měl Sharps 1863 od I.A.B. cal. 54 ta měla proti plovoucí nábojové komoře u DP takovou destičku.
Vše mi upravoval - náběh do hlavně, destičku, atd. včetně kokily Black Powder ze střelectví.
Nikdy jsem papíráky nepoužíval jen kovovky.
Proti DP co si pamatuji, tak některým to prskalo do ruky - I.A.B. vzhledem k úpravám a té destičce ne.
Problém byl i to, že se někomu ta komora zapekla :( prý protože to pořádně nevyčistil ????
Kdysi jsem to vše prodal (2010) protože nebyl čas a větrovky zvítězily.
----
Ale dnes se zase poohlížím .... že bych koupil znova Sharps.
Nějaké bližší info o Sharps mám stále na střelectví pod svým nickem mikiki :D
Je ale pravda, že byly i různé kvality od I.A.B. protože jsem viděl dvě vedle sebe a kvalita byla trošku jinde, samozřejmě já měl trošku horší povrchovku a ta druhá byla ze zahraničí a ta ji měla parádní. Ale i tak Sharps od DP je taky kvalitní jen je potřeba při koupi nové trošku upravit tak jak mi to upravil kamarád ze Slovenska.
Většina střelců používala papírovky (papírová dutinka + střela) nebo kovovky (kovová nábojnice + střela)a o kulích toho moc nevím :(
Je to jen malý náhled co vím o Sharpskách na tom střelectví jsou daleko zkušenější střelci i větší info o používání atd.
Uživatelský avatar
greywolf
Příspěvky: 497
Registrován: 03 lis 2011 15:09

Re: Sharps Mod. 1859-1863

Příspěvek od greywolf » 15 zář 2017 07:22

mikiki...Díky za info..vlákno o Sharpsce na Střelectví mám prolezlý skrz na skrz..O tvých peripetiích jsem četl také..,ale přeze všechny negace jsem si ji pořídil,protože je to prostě parádní puška..Karabinu od DP Z druhé ruky,už se předělává na papíráky..Budu střílet střely Modern,takže dotaz na kuličky byl čistě ze zvědavosti,protože původně byla puška na home made kovovky a k tomu jsem dostal pytel kulí s tím,že to lítalo obstojně..No a po poradě s člověkem,co tu pušku zná jako svoje boty jsem šel do papírové úpravy..Jinak zrovna dneska na Bazar Huntingu je inzerát na Sharpsku IAB .45...tady máš odkaz..http://bazar.hunting-shop.cz/inzerat/27 ... -45-i-a-b/
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce, kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum..W.Churchill
Uživatelský avatar
mikiki
Příspěvky: 2639
Registrován: 08 zář 2006 09:57
Bydliště: Vysočina (a Praha)

Re: Sharps Mod. 1859-1863

Příspěvek od mikiki » 15 zář 2017 08:46

4greywolf:
Díky za info i odkaz - no ... stále přešlapuji zda do toho znova jít.
Ono je to i tím, že potřebuješ nějakého parťáka na střílení a tady v okolí Pelhřimova ani nevím kde střílet :(
Odpovědět