Zapis noseni zbrane kat. B do ZP

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
utran
Příspěvky: 2
Registrován: 23 led 2016 00:14

Zápis nošení zbraně kat. B do ZP

Příspěvek od utran » 23 led 2016 00:21

Dobrý den,

mnohokrát jsem se dočetl, že při žádosti o povolení k nákupu zbraně/registraci zbraně kategorie B je do ZP zapsána věta, že je povoleno zbraň nosit. Mám skupinu E, zažádal jsem o nabytí vlastnictví, držení a nošení zbraně kat. B. Měl jsem nošení zapsáno i v povolení nákupu, které jsem si kontroloval, avšak ve ZP tuto větu nikde napsanou nemám. Zbraň mám již zaregistrovanou. Má tam tady tato věta být napsána, nebo to již vyjadřuje skupina E?

Děkuji


scorpions-cz
Příspěvky: 61
Registrován: 09 kvě 2013 11:45

Re: Zápis nošení zbraně kat. B do ZP

Příspěvek od scorpions-cz » 23 led 2016 12:26

od 1.července 2014 se to do ZP již nepíše.
utran
Příspěvky: 2
Registrován: 23 led 2016 00:14

Re: Zápis nošení zbraně kat. B do ZP

Příspěvek od utran » 25 led 2016 22:57

Děkuji Vám za vyjasnění :)
Sasa
Příspěvky: 6
Registrován: 01 úno 2016 00:37

Re: Zápis nošení zbraně kat. B do ZP

Příspěvek od Sasa » 01 úno 2016 01:04

Když jsem se při obnově ZP, kde jsem měl dříve nošení zapsáno, zajímal, dostalo se mi na PCR poučení, že ted už je logické, že k ochraně zdraví života a majetku můžu zbran nosit. Dříve to logické nebylo :-)
A že si mám schovat nákupní povolení, kde je nošení vyznačeno.
PPindian
Příspěvky: 20
Registrován: 02 úno 2016 15:55

Re: Zápis nošení zbraně kat. B do ZP

Příspěvek od PPindian » 02 úno 2016 15:59

A jak se to prokazuje při kontrole? V zákonu v §12 odst.6 je napsáno že policie vydá povolení k nošení zbraně. To to má zaevidované jen v systému a ve zbrojáku už fakt není?
Díky.
Sasa
Příspěvky: 6
Registrován: 01 úno 2016 00:37

Re: Zápis nošení zbraně kat. B do ZP

Příspěvek od Sasa » 04 úno 2016 14:20

Při kontrole vidí že máte skupinu E, tak je automatické, že můžete nosit až dvě B zbraně najednou.
A (...to je jenom moje domněnka) pokud by vznikla pochybnost, že některá z těch zbraní nemá povolení k nošení, tak to zřejmě ověří dotazem na příslušné oddělení. Nebo vás vyzvou at se dostavite ke kontrole s originalem nákupního povolení kde je nošení vyznačeno.
Pokud na zbraň kat.B nedostanete povolení k nošení, tak myslím, že si policie originál nákupního povolení nechává a nedá vám jej ke zbrani. Se situací, kdy máte B zbraň, ale ne na nošení, osobni zkušenost nemám.
otta
Příspěvky: 28
Registrován: 07 čer 2012 08:41

Re: Zápis nošení zbraně kat. B do ZP

Příspěvek od otta » 05 úno 2016 06:59

Tak v Brně když jsem byl zaregistrovat zbraň tak si NP vždy nechaly.
Uživatelský avatar
Bonanza
Příspěvky: 629
Registrován: 01 črc 2007 18:53
Bydliště: Praha 5

Re: Zápis nošení zbraně kat. B do ZP

Příspěvek od Bonanza » 05 úno 2016 14:05

V P-5 vždy při převzetí nákupky toto podepisuji na jejich výtisk, tedy vždy mají svojí kopii a mně zůstává.
PPindian
Příspěvky: 20
Registrován: 02 úno 2016 15:55

Re: Zápis nošení zbraně kat. B do ZP

Příspěvek od PPindian » 05 úno 2016 14:56

Sasa píše:Při kontrole vidí že máte skupinu E, tak je automatické, že můžete nosit až dvě B zbraně najednou.
A (...to je jenom moje domněnka) pokud by vznikla pochybnost, že některá z těch zbraní nemá povolení k nošení, tak to zřejmě ověří dotazem na příslušné oddělení. Nebo vás vyzvou at se dostavite ke kontrole s originalem nákupního povolení kde je nošení vyznačeno.
Pokud na zbraň kat.B nedostanete povolení k nošení, tak myslím, že si policie originál nákupního povolení nechává a nedá vám jej ke zbrani. Se situací, kdy máte B zbraň, ale ne na nošení, osobni zkušenost nemám.
Aha, myslel jsem že při skupoině E se automaticky nevydává povolení na zbraň B, že se musí požádat.
Pokud si policie nechává průkaz zbraně když není povolení, tak to pak jo.
Díky
Enerccio
Příspěvky: 99
Registrován: 03 úno 2016 16:56

Re: Zápis nošení zbraně kat. B do ZP

Příspěvek od Enerccio » 06 úno 2016 19:20

Sasa píše:Při kontrole vidí že máte skupinu E, tak je automatické, že můžete nosit až dvě B zbraně najednou.
A (...to je jenom moje domněnka) pokud by vznikla pochybnost, že některá z těch zbraní nemá povolení k nošení, tak to zřejmě ověří dotazem na příslušné oddělení. Nebo vás vyzvou at se dostavite ke kontrole s originalem nákupního povolení kde je nošení vyznačeno.
Pokud na zbraň kat.B nedostanete povolení k nošení, tak myslím, že si policie originál nákupního povolení nechává a nedá vám jej ke zbrani. Se situací, kdy máte B zbraň, ale ne na nošení, osobni zkušenost nemám.
A co kdyz by si chtel s tou zbrani strilet na strelnici pres B? Bez prukazu nemuzes ani prdel...
Sasa
Příspěvky: 6
Registrován: 01 úno 2016 00:37

Re: Zápis nošení zbraně kat. B do ZP

Příspěvek od Sasa » 03 bře 2016 23:12

PPindian píše:
Sasa píše:Při kontrole vidí že máte skupinu E, tak je automatické, že můžete nosit až dvě B zbraně najednou.
A (...to je jenom moje domněnka) pokud by vznikla pochybnost, že některá z těch zbraní nemá povolení k nošení, tak to zřejmě ověří dotazem na příslušné oddělení. Nebo vás vyzvou at se dostavite ke kontrole s originalem nákupního povolení kde je nošení vyznačeno.
Pokud na zbraň kat.B nedostanete povolení k nošení, tak myslím, že si policie originál nákupního povolení nechává a nedá vám jej ke zbrani. Se situací, kdy máte B zbraň, ale ne na nošení, osobni zkušenost nemám.
Aha, myslel jsem že při skupoině E se automaticky nevydává povolení na zbraň B, že se musí požádat.
Pokud si policie nechává průkaz zbraně když není povolení, tak to pak jo.
Díky
V tomto threadu jde od začátku o explicitní vyznačeni "Nošení" na ve zbrojním průkazu (E).
Když ještě budu reagovat na váš s prominutím přeci jen trochu zavádějící komentář, tak NP a průkaz zbraně při pořízení zbraně kat B. je nutnost.
Policie si průkaz zbraně nenechává.
Ja jsem psal o tom, že někdy si policie nechává nákupní povolení - to je něco jiného, je to velký A4 papír.

Dříve do platnosti novely to bylo na zadní straně ZP pokud si dobře vzpomínám, teď už se to do ZP ani do průkazu zbraně nepíše.
Odpovědět