Vytvoreni tahaku pro HFT strelbu (bez PC aplikace)

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Karlik
Příspěvky: 458
Registrován: 04 čer 2014 20:27

Vytvoření taháku pro HFT střelbu (bez PC aplikace)

Příspěvek od Karlik » 15 úno 2016 14:52

Na závodech se mě často lidi ptají, jak udělat tahák pro korekci balistické křivky, když tomu nerozumí a nemají velké počítačové znalosti ani další drahá měřidla (chrono, dálkoměr apod.).
Napsal jsem článek, který by měl pomoci. Sám jsem si ověřoval tuto metodu oproti PC aplikaci a tato metoda se mi dokonce jeví jako přesnější. "Chytré" terče jsou od Anston FT clubu.
Článek je zde:
http://www.hft.cz/prislusenstvi-a-dopln ... cke-krivky
Přílohy
dterc.jpg
dterc.jpg (23.06 KiB) Zobrazeno 2537 x


Uživatelský avatar
Coroner
Příspěvky: 317
Registrován: 10 črc 2014 15:40
Bydliště: North Bohemia

Re: Vytvoření taháku pro HFT střelbu (bez PC aplikace)

Příspěvek od Coroner » 15 úno 2016 17:09

Paráda Karliku,každá metoda se hodí :)
My day begins when your day ends.
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
Uživatelský avatar
Romčan
Příspěvky: 918
Registrován: 28 led 2014 15:00

Re: Vytvoření taháku pro HFT střelbu (bez PC aplikace)

Příspěvek od Romčan » 15 úno 2016 17:26

já s tim mám často problém i u mobilní aplikace chairgun ale bude to záležet asi na nastavení BC ostatní údaje mám správně ale se změnou killzone se to potom mění na ktříži na vizualizaci mám zaplacenou i verzi strelok pro, pro android! článek jsem také četl ale pořád v tom plavu :-D chairgun v tel je pro mě jednoduší na ovládání při simulacich a při rychlosti zadávání skratka mi prijde jednoduší ale stejně mi to nějak nevychází! mohl by někdo poradit? skrz chairgun i strelok treba do sz?
Uživatelský avatar
Coroner
Příspěvky: 317
Registrován: 10 črc 2014 15:40
Bydliště: North Bohemia

Re: Vytvoření taháku pro HFT střelbu (bez PC aplikace)

Příspěvek od Coroner » 15 úno 2016 17:40

u Karlika na stránkách máš návod na oboje
My day begins when your day ends.
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
Uživatelský avatar
FlyBear
Příspěvky: 120
Registrován: 09 led 2014 17:55
Bydliště: Varberg

Re: Vytvoření taháku pro HFT střelbu (bez PC aplikace)

Příspěvek od FlyBear » 15 úno 2016 18:08

Troufnu si tvrdit, že Karlíkem popsaná metoda je asi nejpřesnější, jakou běžný smrtelník může použít. Zohledňuje totiž všechny reálné parametry zbraně i střeliva.

Měl bych jen pár poznámek:

1) Střílet podle tohoto návodu za bezvětří a navíc vodorovně, jinak může dojít ke zkreslení výsledku. Tu vodorovnost nemusíte měřit přesně, pár stupňů sklonu nevadí. Naopak vítr může vadit dost, a to i v případě, že fouká ve směru střelby - například vliv turbulencí kolem překážek nemusí být vůbec zanedbatelný (zkušenost z vlastní praxe :mrgreen: ).

2) Nezapomínat na to, že výsledné korekce platí pro použité střelivo a zbraň. Jiná šarže diabolek nebo dokonce jiný typ si téměř jistě vyžádá zopakovat celý nástřel.
Uživatelský avatar
Romčan
Příspěvky: 918
Registrován: 28 led 2014 15:00

Re: Vytvoření taháku pro HFT střelbu (bez PC aplikace)

Příspěvek od Romčan » 15 úno 2016 18:32

však já vím že tam je návod na oboje ale přesto mi není pár věcí jasných a u chairgunu mi to také moc nevychází nevím proč! proto píši rady do sz! nejlepší je to ověřit v praxi což mám tak nějak také ale podle killzone mi to v chairgunu stejně nevychází tak nějak přesně! je jasné že tam nějaká odchylka bude ale nečekal jsem takovou! líbí se mi simulace vzdálenosti a rovnou to ukáže na kříž který dot! to je pecka ovšem bude na to mít asi vliv to BC aby to bylo úplně přesné!
Karlik
Příspěvky: 458
Registrován: 04 čer 2014 20:27

Re: Vytvoření taháku pro HFT střelbu (bez PC aplikace)

Příspěvek od Karlik » 16 úno 2016 18:57

Většinou uživatelé chybují v tom, že daná osnova puškohledu není MilDot a poté tyto terče nemůžou fungovat.

Totéž platí pro Chairgun, který je taktéž pouze pro osnovu Mildot. U Chairgunu může být problém ještě se zvětšením puškohledu. To je zapotřebí nastavit v programu vždy, pokud je použito cokoliv jiného než native zvětšení. Bývá to buď maximální zvětšení nebo 10x zvětšení podle výrobce daného puškohledu. U mého Leupoldu je to např. max zvětšení, které je 12x.
Další případná diskuze okolo Chairgunu zde jak-pracovat-s-programem-chairgun-t6967-45.html
Klidně se tam ptej, je to lepší než SZ, protože tyto informace hledá více lidí :) .
JuroNR
Příspěvky: 907
Registrován: 03 říj 2009 17:43
Bydliště: NITRA

Re: Vytvoření taháku pro HFT střelbu (bez PC aplikace)

Příspěvek od JuroNR » 16 úno 2016 23:32

Ja mam dotaz: Na čo budem tlačit presne terče s PC ved stači akykolvek čisty papier na ktory si urobim križik alebo tečku, takto označene papiere rozmiestnim na tie vzdialenosti 7, 13, 15, 20m .... 50m vždy namierim na označeny križek alebo tečku a to o kolko mildotov sa mi posunie zasah si priamo odčitam v puškohlade a zapišem do ťahaka. To mi pripomina film Vrchni prchni: Sterače stiraji, to mi nehlaste diť to vidim. :roll:
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Vytvoření taháku pro HFT střelbu (bez PC aplikace)

Příspěvek od Kubajzz » 16 úno 2016 23:47

To jsi tady neměl psát. To totiž znamená, že používáš zdravý rozum. Jakýkoliv jiný terč nebo jenom bílý papír s tečkou ti dá to samé, ale nevypadá to tak vědecky. A navíc ten tvůj postup funguje na jakýkoliv typ kříže a při jakémkoliv zvětšení. :D
Dneska jsou v módě sofistikovanější metody, obyčejný rozum už je out, to nikoho nezajímá.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Coroner
Příspěvky: 317
Registrován: 10 črc 2014 15:40
Bydliště: North Bohemia

Re: Vytvoření taháku pro HFT střelbu (bez PC aplikace)

Příspěvek od Coroner » 17 úno 2016 07:15

vy taky Karlikovi všechno zkazíte :mrgreen:
My day begins when your day ends.
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
Karlik
Příspěvky: 458
Registrován: 04 čer 2014 20:27

Re: Vytvoření taháku pro HFT střelbu (bez PC aplikace)

Příspěvek od Karlik » 17 úno 2016 10:19

Chlapi, samozřejmě, že "základní metoda", kterou popisujete, která je tak stará jako osnova puškohledu funguje a používá se. Má to ale jedno ale, které jsem vlastně zapomněl dát do článku a tímto děkuji za námět :) . Až bude chvilka, tak to do článku dopíšu.
Jen nastíním, že metoda se "speciálními" terči je pro HFT přesnější a proto to asi v Anston FT clubu vyrobili.
Napadá někoho zdravým rozumem proč? :idea: :?:
Přiznám se, že mě to v teoretické rovině nenapadlo a na tuto věc jsem narazil až při praktickém testu. Nápovědou budou slova HFT, paralaxa, "levný puškohled" :) .
JuroNR
Příspěvky: 907
Registrován: 03 říj 2009 17:43
Bydliště: NITRA

Re: Vytvoření taháku pro HFT střelbu (bez PC aplikace)

Příspěvek od JuroNR » 17 úno 2016 11:20

Karlik prepač za uprimnosť ale bohužel tvoja metoda je v praxi takmer nepoužitelna. Ako na suťaži zistiš či ta sklopka je vzdialena 17 alebo 21m, alebo 32-37m, 5metrov na tu vzdialenosť okom neodhadneš tak ako budeš vedieš kolko dotov nadsadzovať. Potrebuješ v prvom rade zistit vzdialenost a nasledne podla ťahaka mierit streliť a trafiť.
Dobru metodu na meranie vzdialenosti sem dal Piku, len treba vedieť počitať.
Aj ked ma to bude bolieť ked to sem napišem :lol: ale najlepsiu metodu na meranie vzdialenosti ma Kubajz, len bohužial to ma popisane na tych jeho strankach, to zatial jedina 100% percentna a dokonala metoda, na čo vymyšlať niečo čo už je niekym vymyslene-to je strata drahocenneho času.
Karlik
Příspěvky: 458
Registrován: 04 čer 2014 20:27

Re: Vytvoření taháku pro HFT střelbu (bez PC aplikace)

Příspěvek od Karlik » 17 úno 2016 12:47

JuroNR promiň, ale nerozumím ti, toto není metoda pro měření vzdálenosti :lol: . Nadpis je "Vytvoření taháku pro HFT střelbu (bez PC aplikace)", čili vytvoření taháku balistické křivky dané vzduchovky :lol: .
JuroNR
Příspěvky: 907
Registrován: 03 říj 2009 17:43
Bydliště: NITRA

Re: Vytvoření taháku pro HFT střelbu (bez PC aplikace)

Příspěvek od JuroNR » 17 úno 2016 23:16

A ked si vytvoriš ťahak, tak kde ho použiješ? V potravinach? :roll: Ved na to si robiš ťahak aby si ho použil na suťaži a na suťaži je ti prd platny ked nebudeš poznať vzdialenosť na ktoru strielaš aby si vedel podla vytvoreneho ťahaku kam maš mieriť. Jedno z druhym súvisy.
Tahak si samozrejme urob, ja nemam nič proti tomu, každy ho ma, len ide o to, čo dalej?
Uživatelský avatar
xpetrx
Příspěvky: 661
Registrován: 20 dub 2013 15:24
Bydliště: Svitavy- Lány

Re: Vytvoření taháku pro HFT střelbu (bez PC aplikace)

Příspěvek od xpetrx » 18 úno 2016 08:39

Rejpale když to Karlík přejmenuje na "Vytvoření taháku pro balistickou křivku" tak budeš spokojený?
Air Arms EV2 MK4 / Optisan CP 10x32P mil-MH10x
Slavie 620, Slavie 630
Je lepší to blbě dělat, než o tom chytře kecat.
Odpovědět