KOUPE LASEROVEHO ZAMEROVACE - NEDOVOLENE OZBROJOVANI

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
primi
Příspěvky: 1
Registrován: 13 úno 2016 20:09

KOUPĚ LASEROVÉHO ZAMĚŘOVAČE - NEDOVOLENÉ OZBROJOVÁNÍ

Příspěvek od primi » 13 úno 2016 20:16

Zdravim, hledám tu odbornou radu a třeba právní pomoc...
Četl jsem včera článek v novinách kdy si paní zakoupila laserový zaměřovač ke zbrani na americkém portálu a nechala si ho poslat. Celníci pří kontrole zásilky zjistili, že se jedná o zakázaný doplněk ke zbrani a předali věc PČR. Paní nyní hrozí 2 roky za nedovolené ozbrojování, přinejmenším odebrání ZP a pokuta.
No a já jsem si před týdnem objednal na e-bay taky jeden za 250,- Kč co lze přimontovat na picantilly rail zbraně aniž bych věděl, že se můžu dostat do takových problémů.
Tušil jsem že je zakázané ho používat a to jsem ani nechtěl, ale podle zákona o nedovoleném ozbrojování je už i samotná koupě a držení trestným činem. To jsem nevěděl, chtěl jsem jen vůbec vidět jak to funguje a ta cena se mi zdála nízká abych se na to fyzicky podíval. Zaměřovač je už na cestě, já už zaslání neovlivním ikdyž bych teď koupi určitě zrušil. Takže teď už jen čekám kdy mi u dveří zaklepe policie, že mi celníci zadrželi zásilku se zaměřovačem. Vůbec nevim co teď dělat. Jít se udat ještě než mi balíček přijde, nebo co?

Poradí někdo?


Enerccio
Příspěvky: 99
Registrován: 03 úno 2016 16:56

Re: KOUPĚ LASEROVÉHO ZAMĚŘOVAČE - NEDOVOLENÉ OZBROJOVÁNÍ

Příspěvek od Enerccio » 16 úno 2016 06:12

To se mi osobne nezda, protoze pokud ten balicek nepreberes, tak by si to nemel vlastnit, co ak by nekdo ze zahranici posilal lidem zakazane doplnky jen tak?
stepo
Příspěvky: 2
Registrován: 10 úno 2016 16:12

Re: KOUPĚ LASEROVÉHO ZAMĚŘOVAČE - NEDOVOLENÉ OZBROJOVÁNÍ

Příspěvek od stepo » 16 úno 2016 09:15

@Enerccio:...zbozi objednal, nikdo mu to neposlal naslepo.

@Primi: Pravni pomoc tady najdes jen tezko, toto je forum, ne pravni poradna.
V nasem state neznalost zakonu neomlouva, stejne tak existuje trestny cin ve stadiu pokusu, ktery by se na nakup zakazaneho doplnku, majici za nasledek zmenu kategorie zbrane na "A", dal aplikovat i ve Tvem pripade.

Co je, nebo neni zakazany doplnek zbrane urcuje CUZZS - ten urci, zda-li objednane zbozi je skutecne doplnkem zakazanym nebo je to laserove ukazovatko. Musi se jej ale nekdo na ten konkretni vyrobek optat, ze....

Ted uz s objednanym zbozim neudelas nic. Bud to celnici projde a pak mas doma hracku, kterou bych ale na zbran necpal, nebo se Ti ozve PCR s tim, ze s Tebou maji rec....no a pak bude nejspise nasledovat kolecko se zkusebnou ( na tom bych trval ) a modleni, aby to zkusebna nevratila jako laserovy zamerovac.

Nekde jsem cetl ( neovereno, JPP ), ze pokud se da laser na vyrobku vyskove a stranove seridit, bere se to jako zamerovac, pokud je na vyrobku laser uchycen napevno a nema moznost korekce pri zastrelovani, bere se jako "ukazovatko".....co je na tom pravdy, fakt netusim.
Enerccio
Příspěvky: 99
Registrován: 03 úno 2016 16:56

Re: KOUPĚ LASEROVÉHO ZAMĚŘOVAČE - NEDOVOLENÉ OZBROJOVÁNÍ

Příspěvek od Enerccio » 16 úno 2016 09:25

stepo, ale pokud ten vyrobek nebyl jeste kategorizovan jako A tak teoreticky neni problem ho vlastnit a kdyz uz bude kategorizovan jako A tak zas jej mas pravo odevzdat na PCR, ne?
TomSmith
Příspěvky: 65
Registrován: 08 lis 2012 19:29

Re: KOUPĚ LASEROVÉHO ZAMĚŘOVAČE - NEDOVOLENÉ OZBROJOVÁNÍ

Příspěvek od TomSmith » 17 úno 2016 22:48

stepo píše:@Enerccio:...zbozi objednal, nikdo mu to neposlal naslepo.
Ano ale měli by dotyčnému dokázat že to opravdu objednal a platil on.
Páč objednat zakázaný doplněk někomu koho chce zloduch zničit, na dotyčného adresu a těšit se jak ho PČR po udání zabásne není problém :?
Uživatelský avatar
_Stalker_
Příspěvky: 859
Registrován: 11 črc 2007 23:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: KOUPĚ LASEROVÉHO ZAMĚŘOVAČE - NEDOVOLENÉ OZBROJOVÁNÍ

Příspěvek od _Stalker_ » 18 úno 2016 01:41

Není náhodou rozdíl zakázaný doplněk vlastnit a použít?
Aby jsi si pak nenesl v batohu trubku (může se podobat tlumiči) a policie Te sebere, ze to používáš na svou 58 jako tlumič.
Beran
Příspěvky: 156
Registrován: 28 srp 2012 22:16

Re: KOUPĚ LASEROVÉHO ZAMĚŘOVAČE - NEDOVOLENÉ OZBROJOVÁNÍ

Příspěvek od Beran » 18 úno 2016 09:00

Ze zákona nesmí zakázaný doplněk ani nabývat, natož použít - když nemá vyjímku.
Takže vlastnění je taktéž mimo zákon...
Jenyk
Příspěvky: 9
Registrován: 14 lis 2012 23:19
Bydliště: Praha

Re: KOUPĚ LASEROVÉHO ZAMĚŘOVAČE - NEDOVOLENÉ OZBROJOVÁNÍ

Příspěvek od Jenyk » 18 úno 2016 20:57

Beran píše:Ze zákona nesmí zakázaný doplněk ani nabývat, natož použít - když nemá vyjímku.
Takže vlastnění je taktéž mimo zákon...
Co když ho chce na paintball?
Piggy
Příspěvky: 129
Registrován: 19 pro 2012 18:21

Re: KOUPĚ LASEROVÉHO ZAMĚŘOVAČE - NEDOVOLENÉ OZBROJOVÁNÍ

Příspěvek od Piggy » 19 úno 2016 10:30

Tak si požádat o výjimku na předepsaném tiskopise a přiložit kolek 1000,- Kč, protože chce na zbrani kat. D používat zakázaný doplněk kat. A.
Enerccio
Příspěvky: 99
Registrován: 03 úno 2016 16:56

Re: KOUPĚ LASEROVÉHO ZAMĚŘOVAČE - NEDOVOLENÉ OZBROJOVÁNÍ

Příspěvek od Enerccio » 19 úno 2016 13:28

Piggy píše:Tak si požádat o výjimku na předepsaném tiskopise a přiložit kolek 1000,- Kč, protože chce na zbrani kat. D používat zakázaný doplněk kat. A.
Neni kolek 700?
scorpions-cz
Příspěvky: 61
Registrován: 09 kvě 2013 11:45

Re: KOUPĚ LASEROVÉHO ZAMĚŘOVAČE - NEDOVOLENÉ OZBROJOVÁNÍ

Příspěvek od scorpions-cz » 19 úno 2016 13:35

700 je za skupinu ZP . Vyjímka je za opravdu za 1000Kč :mrgreen:
Enerccio
Příspěvky: 99
Registrován: 03 úno 2016 16:56

Re: KOUPĚ LASEROVÉHO ZAMĚŘOVAČE - NEDOVOLENÉ OZBROJOVÁNÍ

Příspěvek od Enerccio » 19 úno 2016 20:52

scorpions-cz píše:700 je za skupinu ZP . Vyjímka je za opravdu za 1000Kč :mrgreen:
nj z neceho ten stat zit musi :(
Pajik_CZ
Příspěvky: 189
Registrován: 04 pro 2015 21:34

Re: KOUPĚ LASEROVÉHO ZAMĚŘOVAČE - NEDOVOLENÉ OZBROJOVÁNÍ

Příspěvek od Pajik_CZ » 20 úno 2016 22:22

Jenyk píše:
Beran píše:Ze zákona nesmí zakázaný doplněk ani nabývat, natož použít - když nemá vyjímku.
Takže vlastnění je taktéž mimo zákon...
Co když ho chce na paintball?
čoveče, vono je to divný, ale i paintballka je zbraň, byť kategorie D ....
čili se opět dostáváme na začátek k doplňku zbraně v kategorii A... :)
Odpovědět