Prakticka cast - Jak na zavady?

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Enerccio
Příspěvky: 99
Registrován: 03 úno 2016 16:56

Prakticka cast - Jak na zavady?

Příspěvek od Enerccio » 07 úno 2016 19:03

Nevite jak na zavady a poruchy kdyz nastanou pri zkousce?

Nevim, jestli je dobry pockat 30s, pak volat instruktora, nebo volat hned a pak cekat 30s, pak sem hledal na netu ale nenasel sem jak se opravuji zavady ktere mohou nastat (napr. dva zasekle naboje etc).


Alex
Příspěvky: 7
Registrován: 03 úno 2016 06:52

Re: Prakticka cast - Jak na zavady?

Příspěvek od Alex » 08 úno 2016 10:05

Ja by som to riesil nasledovne:
1. Dal by som prst zo spuste
2.privolal by som instruktora
3. vybral by som zasobnik zo zbrane
4. odstranil zavadu (napr. vysypal 2 naboje zo zbrane)
5. Vlozil by som zasobnik do zbrane a nabil zbran
6. Pokracoval by som v cinnosti(strelbe)
Pocas celej doby manipulacie MUSI zbran smerovat do cielovej plochy!
Pokial urobis body 1-3 tak ubehne dostatocne dlha doba na to aby si mohol bezpecne zacat odstranovat poruchy, resp. zlyhane naboje. 8)
scorpions-cz
Příspěvky: 61
Registrován: 09 kvě 2013 11:45

Re: Prakticka cast - Jak na zavady?

Příspěvek od scorpions-cz » 08 úno 2016 10:26

Enerccio těch závad je vícero. Zaseklý náboj , selhač , slábý výstřel ....... a každá má jiné řešení.
Pokud si chceš vážně dělat zbroják , zaplať si kurz a tam se všechno dozvíš i prakticky naučíš.
Enerccio
Příspěvky: 99
Registrován: 03 úno 2016 16:56

Re: Prakticka cast - Jak na zavady?

Příspěvek od Enerccio » 08 úno 2016 10:48

No zitra du na strelnici k priprave na ZP, tak uvidime jestli to tam bude zahrnuto.
scorpions-cz
Příspěvky: 61
Registrován: 09 kvě 2013 11:45

Re: Prakticka cast - Jak na zavady?

Příspěvek od scorpions-cz » 08 úno 2016 11:10

A když né tak se zeptej,vždyť si to platíš
dracekvo
Příspěvky: 162
Registrován: 23 srp 2010 13:22

Re: Prakticka cast - Jak na zavady?

Příspěvek od dracekvo » 08 úno 2016 13:40

Něco je vysvětlené zde a ukázané zde.
https://www.youtube.com/watch?v=nc1tfJPbKdI
Enerccio
Příspěvky: 99
Registrován: 03 úno 2016 16:56

Re: Prakticka cast - Jak na zavady?

Příspěvek od Enerccio » 08 úno 2016 13:58

To sem uz videl (nekolikrat :P) ale tam o zavadach neni moc reci.
scorpions-cz
Příspěvky: 61
Registrován: 09 kvě 2013 11:45

Re: Prakticka cast - Jak na zavady?

Příspěvek od scorpions-cz » 08 úno 2016 14:04

Tak jsem to taky zkouknul a vřele všem zájemcům o ZP NEDOPORUČUJU
dracekvo
Příspěvky: 162
Registrován: 23 srp 2010 13:22

Re: Prakticka cast - Jak na zavady?

Příspěvek od dracekvo » 08 úno 2016 14:08

myslím, že to tam bylo zmíněno. ale tak neva.

1. nevyjde výstřel. - pokud můžu, natáhnu kohout a znovu odpálím(nedělám to u revolveru, protože by se mi otočil válec). Když se nic nestane, nebo nemůžu znovu odpálit, čekám 30s, mířím do bezpečného prostoru a zbraň pořád správně držím, kdyby náhodou vyšel opožděný výstřel. Poté vyhodím náboj, zkontroluju průchodnost hlavně a nahlásím to instruktorovi. Hlásit můžeš klidně hned na začátku.

2. zasekne se náboj - mířím do bezpečného prostoru a pokusím se odzaseknout, dávám si pozor na prsty, pistole rády koušou. Pokud je to zbraň co neznám, raději zavolám instruktora.

3. vyšěl divný, slabý výstřel - zkontroluju průchodnost hlavně (od zadu, nikoliv pohledem z předu do hlavně), jestli v něm nezůstala zaseklá střela.

4. došlo k destrukci zbraně - mířím do bezpečného prostoru, začnu nadávat instruktorovi co mi to dal za křáp do ruky a přepočítám si všechny prsty.

Teď mě nějak víc nenapadá. Jestli sem napsal nějakou kravinu, tak mě klidně někdo znalejší opravte.


scorpions-cz: to umí napsat každej. Spíš bys mohl pro začínající napsat, co je v tom videu špatně a čeho se mají vyvarovat.
scorpions-cz
Příspěvky: 61
Registrován: 09 kvě 2013 11:45

Re: Prakticka cast - Jak na zavady?

Příspěvek od scorpions-cz » 08 úno 2016 14:22

Nedělal jsem si poznámky ,ale pán mlel celkem nesmysly.
Kroužkujete odpovědi ABCD-- pokud vím tak se odpovědi křížkují a možnosti jsou jen ABC
Bylo tam toho více co mne chytlo za uši. Pokud se budu nudit tak to zkouknu znova.

Jinak nevyjde rána -- čekám 30s. Co se asi stane s tvojí rukou při snaze natáhnout kohout pokud v ten samej čas dojde k opožděnýmu zápalu. Bude to bolet :lol: :lol:

zaseklej náboj --ano snažím se ho odzaseknout ale to nejdůležitější si nenapsal. VYNDÁM PRVNĚ ZÁSOBNÍK!!! a jasně celou dobu mířím do bezpečnýho prostoru.

Pokud vyjde slabá rána-- zásobník ven, stahnu závěr abych se ujistil že v komoře není náboj( protože u dynamickýho závěru dojde k přebití i tlakem ze zápalky) ROZEBERU ZBRAŇ A ZKONTROLUJU PRŮCHODNOST HLAVNĚ.
dracekvo
Příspěvky: 162
Registrován: 23 srp 2010 13:22

Re: Prakticka cast - Jak na zavady?

Příspěvek od dracekvo » 08 úno 2016 14:43

ABC, nebo ABCD - to je detail, asi jen chtěl říci, že je to kroužkovací systém a né systém testu, kde se odpovídá slovně.
Mě se v tom videu třeba nelíbilo, že tam nezmínil, že při tom 30s čekání se má zbraň pořádně držet, protože může vyjít výstřel. Nicméně, ale myslím, že na začátek dobré. Aby to člověk zkouknul a pak už se na střelnici ptal o něco víc konkrétněji.

Jinak nevyjde rána -- já máš pravdu, já to bral podle svojí zbraně, kde natahovat nemusím a jen znovu promáčknu.

Vyndavání zásobníku jsem taky nějak opoměl. On člověk řadu úkonů už dělá po nějaký době automaticky a pak když chce sepsat nějaký postup, tak stejně neřekne všechno. :)
scorpions-cz
Příspěvky: 61
Registrován: 09 kvě 2013 11:45

Re: Prakticka cast - Jak na zavady?

Příspěvek od scorpions-cz » 08 úno 2016 14:52

Můj názor je takovej, že by se každej nováček zájemce o ZP měl vykašlat na nějaký videa. Pokud má nějakýho kámoše se ZP tak s ním párkrád zajít na střelnici a pokud si nebude jistej tak si zaplatit kurz a nejlépe na střelnici kde bude dělat zkoušky.Pokud se bude učit podle videa tak stejně nějakou chybu udělá. Video ho při učení neokřikne a nevytkne mu co dělá blbě , instruktok,zkušenej kámoš ano.
A věř mi ,že u zkoušek poznám jak se kdo připravoval :roll:
dracekvo
Příspěvky: 162
Registrován: 23 srp 2010 13:22

Re: Prakticka cast - Jak na zavady?

Příspěvek od dracekvo » 08 úno 2016 15:12

Však jo, já to myslel tak, že aby se na to kouknul a trošku měl ponětí co a jak. Né to, že by video mohlo nahradit praktickou přípravu.

A samozřejmě nejlepší je zajít na tu konkrétní střelnici, protože dostane přesně ty zbraně s kterejma bude dělat závěrečky.
Já kdybych dostal do ruky ČZ, tak taky nebudu vědět jak na ní, protože sem jí měl naposled v ruce při testech a od té doby ne a všechno sem zapoměl.
Enerccio
Příspěvky: 99
Registrován: 03 úno 2016 16:56

Re: Prakticka cast - Jak na zavady?

Příspěvek od Enerccio » 08 úno 2016 19:31

A kdo nikoho nema?
scorpions-cz
Příspěvky: 61
Registrován: 09 kvě 2013 11:45

Re: Prakticka cast - Jak na zavady?

Příspěvek od scorpions-cz » 08 úno 2016 22:28

no pak je tam ten kurz nééé. Odkud jsi klidně přes PM.
Odpovědět