Optisan Mamba Lite 3-12x44 SCB

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
JosefRune
Příspěvky: 207
Registrován: 10 lis 2015 20:49
Bydliště: Šumperk

Optisan Mamba Lite 3-12x44 SCB

Příspěvek od JosefRune » 25 led 2016 16:44

Mám tento poškohled pár dní na HW77k ve slabí verzi 8J. Puškoled ukázal asi 1500 diabolek a já určitě nejsem ještě tak vystřílený, abych dokázal hned řešit špatnou montáž či nedržící nástřel. Ale skokové chování soustřelu, které jsem poslední dny přisuzoval velkému rozdílu teplot, se mi nezdá. Vše stříleno s oporou ze stejného místa, 22 m.

Včera jsem nastřelil na rychlo asi těch 5 ran. Dnes odpoledne střílím a vše je tak půl dotu dole, soustřel pěkný. Tak si říkám divný, ale dobře teda naklikal jsem 7 kliků nahoru. Načež to začalo lítat úplně úplbě blbě dokonce i do strany. Vrátil jsem tedy těch 7 kliků nazpět do původního stavu. Soustřel opět krásný, ale ještě níže než před tím. Co si o tom myslet :(
Přílohy
25.1.jpg
Takhle to chodilo když jsem dnes začal střílet. Včera to byl střed.
25.1._7_clicks_UP.jpg
Přidáno 7 kliků nahoru.
25.1_7_clicks_back.jpg
Vráceno 7 kliků zpět do stavu, kdy to včera byl střed.


Uživatelský avatar
Romčan
Příspěvky: 918
Registrován: 28 led 2014 15:00

Re: Optisan Mamba Lite 3-12x44 SCB

Příspěvek od Romčan » 25 led 2016 18:14

Zkus optiku dát na nějaký stůl nebo zafixuj aby se ti prostě nehýbala nebo za montáž do svěráku a zkus klikat nejlépe si dát na nějakou vzdálenost velký papír z křížem a zkoušej klikat kam to bude cestovat když to bude dobrý tak zkusit jinou montáž!
Uživatelský avatar
petr611
Příspěvky: 300
Registrován: 19 srp 2007 07:18
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Optisan Mamba Lite 3-12x44 SCB

Příspěvek od petr611 » 25 led 2016 22:13

S podobnými problémy jsem taky bojoval na HW97. Dal jsem ocelovou jednodílnou montáž Kozap a stejně jsem se toho nezbavil. I ta mi cestovala. Teď mám dvoudílnou montáž od Sks pojištěnou základnou od Kozapu,je to na pohled divný,ale drží nástřel,a je po problémech. Do budoucna bych tam rád dal weaver lištu a pořádný oka. Já bych hledal problém v montáži. Udělal bych si malou značku, třeba lakem na nehty,na šíně a po pár výstřelech zkontroloval ,jestli se to neposouvá.
petr611
Walther LG300 XT,Valiant Themys II 10x32,AA EV2 MK4,Sightron STAC 2-10x32,CZ85 9 mm Luger 1990,AlfaProj 9mm Luger,CZ455 Precision trainer ,Burris Timberline 4-14x32,Anschutz LR22,Meostar 4-16x44
Uživatelský avatar
Blue_L
Příspěvky: 2742
Registrován: 18 pro 2009 12:16
Bydliště: West Slovakia

Re: Optisan Mamba Lite 3-12x44 SCB

Příspěvek od Blue_L » 26 led 2016 07:37

...aj toto su dovody, proc chce pak kazdej soudruh prejit na PCP :wink:
Weihrauch HW100S .177 + Discovery VT-Z 4-16x50 FFP
KalibrGun Cricket WST .22 + Hawke Sidewinder 30 Tactical 6.5-20x42
Taipan Veteran std .22 + Element Helix 6-24x50 SFP
Powered by YONG HENG compressor
JosefRune
Příspěvky: 207
Registrován: 10 lis 2015 20:49
Bydliště: Šumperk

Re: Optisan Mamba Lite 3-12x44 SCB

Příspěvek od JosefRune » 26 led 2016 08:43

petr611 píše:S podobnými problémy jsem taky bojoval na HW97. Dal jsem ocelovou jednodílnou montáž Kozap a stejně jsem se toho nezbavil. I ta mi cestovala. Teď mám dvoudílnou montáž od Sks pojištěnou základnou od Kozapu,je to na pohled divný,ale drží nástřel,a je po problémech. Do budoucna bych tam rád dal weaver lištu a pořádný oka. Já bych hledal problém v montáži. Udělal bych si malou značku, třeba lakem na nehty,na šíně a po pár výstřelech zkontroloval ,jestli se to neposouvá.
Posuvu montáže nevěřím, její spodek jsem dokonce brousil, aby byl ostřejší a lépe zalezl do šíny. Je to dotažený fakt na krev. Navíc konec montáže mám u rysky na válci, tak bych posuv viděl. Spíš mám obavy o to, jestli není moc zmáčknutý tubus. Protože když jsem ho sundával právě kvůli úpravám montáže, tak bylo vidět, že je otlačený od ok.
JosefRune
Příspěvky: 207
Registrován: 10 lis 2015 20:49
Bydliště: Šumperk

Re: Optisan Mamba Lite 3-12x44 SCB

Příspěvek od JosefRune » 26 led 2016 17:54

Sundal jsem montáž z flinty, optika ponechána v montáži. Upnuto do svěráku. Na max. zvětšení kříž zaměřen na tečku fixem na kartonu 10 m daleko. Zapsány hodnoty klikání. Elevaci jsem naklikal tedy úplně dolů co to šlo, pak úplně nahoru a zase zpět směrem k puntíku. U puntíku jsem měl naklikáno stejné hodnoty jako na začátku testu. To samé jsem provedl s boční korekcí se stejným výsledkem. Co se týče hladkosti chodu klikání, obě korekce jdou střídavě hladce a pak hodně obtížně, tak se to střídá v pravidelném intervalu po celé dráze chodu. Jako bych si představil že na ne zcela rovný šroub natahuji vysokou matici. Tak se to chovalo ale i když to bylo nové. Zkusil jsem ještě povolit oka, ale chod klikání byl stejný hladce/ztuha a tak dokola. Dotáhl jsem tedy opět oka napevno. Tímto si ale už samozřejmě nesedl kříž s tečkou na papíře. Tento rozdíl jsem doklikal, aby byl kříž optiky ve svěráku na bodu na papíře. Potom jsem vrátil montáž na pušku a opět napevno dotáhl. Doma jsem hned zkusil 22 m a sedí to +- na střed. Tedy montáži věřím tak, jako máločemu. To co bylo ve svěráku je i na flintě (nulu mám 10 m - tedy svěrák, druhou nulu mám 22 m, což byl doma kontrolní výstřel).

Takže výsledek nevýsledek je ten, že optika bych řekl, že je v pořádku - po projetí celého rozsahu klikání se vrátila na startovací pozici. Bohužel to ale nevysvětluje, proč to ve stejném stavu bylo druhý den o půl dotu dolů a po snaze o korekci klikáním to bylo úplně jinde, navíc stranově. Jako by se prostě druhý den chovala jinak než předešlý.

Co se týče toho ne zcela hladkého chodu klikání, nějaké zkušenosti?
Uživatelský avatar
Blue_L
Příspěvky: 2742
Registrován: 18 pro 2009 12:16
Bydliště: West Slovakia

Re: Optisan Mamba Lite 3-12x44 SCB

Příspěvek od Blue_L » 26 led 2016 18:48

Aaaa nemoze se jednat o chybu paralaxi ? Myslim to tak, ze ci si sa po naklikani nejak inak nepozeral do optiky? Co ocny relief je nastaveny dobre? Ono sa to zda ale paralaxa je svina dokaze dost prekvapit.
Weihrauch HW100S .177 + Discovery VT-Z 4-16x50 FFP
KalibrGun Cricket WST .22 + Hawke Sidewinder 30 Tactical 6.5-20x42
Taipan Veteran std .22 + Element Helix 6-24x50 SFP
Powered by YONG HENG compressor
JosefRune
Příspěvky: 207
Registrován: 10 lis 2015 20:49
Bydliště: Šumperk

Re: Optisan Mamba Lite 3-12x44 SCB

Příspěvek od JosefRune » 26 led 2016 19:39

Blue_L píše:Aaaa nemoze se jednat o chybu paralaxi ? Myslim to tak, ze ci si sa po naklikani nejak inak nepozeral do optiky? Co ocny relief je nastaveny dobre? Ono sa to zda ale paralaxa je svina dokaze dost prekvapit.
Na to si dávám hodně pozor a je navíc divné, že je ten soustřel tak pěkně po kupě. Samozřejmě bych byl nejraději, kdyby to byla moje chyba, ale ta opakovatelnost je zarážející. Nezbývá mi asi než jen prostě každý den střílet a sledovat posuv soustřelu.
Uživatelský avatar
Blue_L
Příspěvky: 2742
Registrován: 18 pro 2009 12:16
Bydliště: West Slovakia

Re: Optisan Mamba Lite 3-12x44 SCB

Příspěvek od Blue_L » 26 led 2016 19:44

musis to odsledovat asi neni jina cesta :roll: drzim palce :wink:
Weihrauch HW100S .177 + Discovery VT-Z 4-16x50 FFP
KalibrGun Cricket WST .22 + Hawke Sidewinder 30 Tactical 6.5-20x42
Taipan Veteran std .22 + Element Helix 6-24x50 SFP
Powered by YONG HENG compressor
Odpovědět