Presnost revolveru Kora Detective .22LR

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

tomasb
Příspěvky: 35
Registrován: 19 led 2016 16:30

Přesnost revolveru Kora Detective .22LR

Příspěvek od tomasb » 20 led 2016 12:11

Ahoj,
V bazaru jsem koupil revolver Kora Detective .22LR a po prvním testu na střelnici jsem zjistil, že na 15m "podstřeluje" o cca 25cm. V praxi je to tak, že když mířím na střed pistolového terče 50/20, létá to na spodek terče, což mi na 15 metrů připadá hodně. Samozřejmě, když mířím na horní hranu terče, dostávám se někam kolem středu. Zajímavé je, že v takovém případě není rozptyl až tak velký, jak bych na revolver .22LR s 2" hlavní čekal.

Prosím, nepište komentáře ve stylu "Kora je na nic, měl sis radši koupit...". Nemám s revolvery zkušenosti a chtěl jsem nějaký levný (kolem 3tis.) na malorážkové střelivo a tudíž je výběr dost omezený. Přemýšlým, jak to vyřešit, takže by mě spíš zajímalo, jestli je tu někdo, kdo má s Korou podobnou zkušenost a rád bych znal názory na technickou příčinu a případné možné řešení.

Revolver již zběžně prohlížel člověk zběhlý v práci se zbraněmi a zjevnou příčinu neodhalil.
Také jsem slyšel názor, ze střelivo .22LR je náchylné na teploty pod bodem mrazu a já jsem ho zkoušel v cca -3. Osobně tomu velkou šanci nedávám, ale ještě to vyzkouším, až bude teplota nad nulou. Myslím si, že rozdíl 25cm na 15m je hodně i na "zamrzlé" střelivo.

Díky za názory.


leodubek
Příspěvky: 36
Registrován: 27 črc 2007 14:29

Re: Přesnost revolveru Kora Detective .22LR

Příspěvek od leodubek » 20 led 2016 16:36

Mám i s válcem wmr. Prý je méně přesný ?! Ale na 25m s mířením pod černý kruh je vše v černém, v mrazu i v létě, se standartkama i s wmr. Mám jeden z prvních a žádný problém. :P
tomasb
Příspěvky: 35
Registrován: 19 led 2016 16:30

Re: Přesnost revolveru Kora Detective .22LR

Příspěvek od tomasb » 20 led 2016 17:03

Tímto se mi potvrdilo (což se dalo očekávat), že teplotou okolí to není.
Revolver má pevná mířidla, takže seřízením to nebude.
Tak čím to může být...?
Uživatelský avatar
Erix
Příspěvky: 1141
Registrován: 02 zář 2007 13:13

Re: Přesnost revolveru Kora Detective .22LR

Příspěvek od Erix » 20 led 2016 17:12

Zdar, asi to bude tím, že se sešli nejméně dva extrémy. Prvním je ráže .22 LR a druhým je krátká hlaveň. :wink: Malorážková střela potřebuje asi "delší vedení", takže v tomto kabátě to bude asi jen kropítko bez užitku. :roll:
Erix
Ať žije vzduchovka, vždyť také patří mezi zbraně!!!
Pistole Tex cal. .177, Slávia 620 cal. .177
tomasb
Příspěvky: 35
Registrován: 19 led 2016 16:30

Re: Přesnost revolveru Kora Detective .22LR

Příspěvek od tomasb » 20 led 2016 17:23

Podle informace od "leodubek" to vypadá, že jsou i funkční kusy, takže bych to na konstrukční problém neviděl. Navíc bych tipoval, že kdyby to byla konstrukční vada a dělal to každý kus, že by se Koře hrnuly reklamace jedna za druhou.
Počítám s tím, že s krátkou hlavní to velkou přesnost mít asi nebude, ale tohle mi připadá extrémní. Viděl bych to na vadu mého kusu, ale co zkontrolovat?
Přeci to nemá ohnutou hlaveň... :)
Křapáček
Příspěvky: 632
Registrován: 30 lis 2014 17:11

Re: Přesnost revolveru Kora Detective .22LR

Příspěvek od Křapáček » 20 led 2016 17:57

Bud je ohnuty lauf nebo spatne usazeny do ramu /ausus/.

Kontrolovat neni co prodal bych jej v bazaru :)
AGN Vulcan .22 + Burris Timberline
FWB 800FT + Burris Timberline
HW100 FSB .177 + Burris Timberline
Jsem totiz ... Timberlinovej
tomasb
Příspěvky: 35
Registrován: 19 led 2016 16:30

Re: Přesnost revolveru Kora Detective .22LR

Příspěvek od tomasb » 20 led 2016 18:05

Ten bazar, kde jsem to koupil dává (teoretickou) záruku půl roku, takže mám šanci (teoretickou), že bych ho mohl vrátit.
Otázka je, jestli si pomůžu, protože kolem 3tis. seženu tak akorát nějaký Arminius, na který v případě poruchy neseženu díly a může být v podobném stavu.
Mám na mysli, jestli by se spíš nevyplatilo to zkusit nechat opravit.
Správce střelnice, kam chodím říkal, že by tomu upiloval mušku a bylo by, což je taky řešení... :D
Uživatelský avatar
Prim
Příspěvky: 97
Registrován: 18 zář 2011 15:32

Re: Přesnost revolveru Kora Detective .22LR

Příspěvek od Prim » 20 led 2016 18:38

Jestli jinak funguje a vyhovuje Ti, sel bych klidne cestou upilovani trochu masa z mouchy - ale over si pred tim nastrel i s jinym strelivem, at pak nelitujes ;) A taky o kolik bys musel ubrat, aby z ni pak neco zbylo

Reklamace nebo prodej je u takhle levne zbrane na prd... kdyz k tomu vezmes cas/benzin/nove nakupko, fakt se asi nevyplati to moc prodavat a kupovat jinou, jestli je tenhle problem resitelny
Quis vellet pacem, preparat bellum
Uživatelský avatar
mkouba
Příspěvky: 269
Registrován: 26 bře 2009 10:04
Bydliště: Praha

Re: Přesnost revolveru Kora Detective .22LR

Příspěvek od mkouba » 20 led 2016 18:56

Prim: byl jsi rychlejsi ;-)
Muska byva nastavena na nejakou konkretni vzdalenost a konkretni strelivo. Zvlast u kratkeho revolveru muze byt rozdil v poklesu znacny. Zkusil bych rychlejsi strelivo.
Air Arms EV2 MK III
Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 347
Registrován: 14 úno 2006 12:07

Re: Přesnost revolveru Kora Detective .22LR

Příspěvek od Igrlik » 21 led 2016 08:18

Ak sa nemýlim, v téme k derringerom tu bolo niečo povedané ohľadne vysokej mušky. Že táto zbraň (derringer), rovnako ako aj revolver, sa počas výstrelu zdvíha ešte kým strela putuje hlavňou - na rozdiel od pištole, kde prvotný impulz žerie záver a vratná pružina.
Ak teda strieľa nízko, skúsil by som výkonnejšie strelivo, nech sa výstrelná podvihne :D
(nemyslím, že by na 15 m balistická krivka z dvojpalca padla o 10 cm oproti štvorpalcu)
tomasb
Příspěvky: 35
Registrován: 19 led 2016 16:30

Re: Přesnost revolveru Kora Detective .22LR

Příspěvek od tomasb » 21 led 2016 10:47

Díky za reakce a názory. Možná jsem hned v úvodu měl napsat, že jsem zkoušel dva druhy střeliva. První bylo S&B Standard a druhé Winchester Subsonic. S oběma střelivy se to chovalo absolutně stejně.

Igrlik: Tak mě teď napadlo, jestli to není rukama. :) Asi to ještě zkusím s oporou, abych měl jistotu, že to nestrhávám já. Nějaký ten zásobník (z pistolí) už jsem taky vystřílel, takže to nepředpokládám, ale s revolverem zkušenosti nemám, tak pro jistotu...

Prim: Taky si mi to reklamovat nechce. Zaprvé kvůli faktorům čas/nafta/nové nákupko a taky nevím, co jiného by se dalo v té cenové relaci pořídit.
Dávalo by smysl to odnést někomu, kdo se opravou zbraní zabývá? Aby jenom prohlídka zbraně nestála polovinu pořizovací ceny... :)

Jaké výkonnější střelivo byste doporučili zkusit?

Ten revolver nese známky opotřebení, takže se z něj střílelo. Nedokážu si představit, že by z něj někdo střílel tak, že by na 15m mířil na horní hranu terče, takže buď předchozímu majiteli fungoval správně (možná ho ládoval výkonnějším střelivem), nebo ho dal do bazaru potom, kdy se s ním něco stalo. Předpokládejme, že to není vada z výroby, protože každý normální člověk by takovou novou zbraň reklamoval. Co by se muselo stát s revolverem, aby začal takhle podstřelovat?
Pro ilustraci o stavu a opotřebení přikládám několik fotek.
1.jpg
2.jpg
3.jpg
tomasb
Příspěvky: 35
Registrován: 19 led 2016 16:30

Re: Přesnost revolveru Kora Detective .22LR

Příspěvek od tomasb » 21 led 2016 10:49

A ještě pár fotek...
4.jpg
5.jpg
6.jpg
Linux
Příspěvky: 10
Registrován: 04 srp 2015 08:11

Re: Přesnost revolveru Kora Detective .22LR

Příspěvek od Linux » 21 led 2016 10:56

Revolver KORA Detective v ráži .22 LR má moje manželka a kupovali jsme ho před Vánoci za cca. 2.700,- v komisi. Stav skoro nové zbraně, rozhodně toho moc nenastřílel. Jen pro upřesnění, revolver má 2,5" hlaveň.
Měřil jsem mezeru mezi válcem a hlavní, já mám 0,15 mm, takže jsem spokojen. Někde jsem četl rozbor, že mezera do 0,2 mm je OK. Ale k přesnosti, já s ním na 35 metrů strefím standardní popper, na 15 metrů se pohybuju v desítkách, občas něco ujede do osmičky. Hůř ale ne.

Celkově jsem byl s přesností příjemně překvapen... Občas se stane, že jde válec hůře zasouvat, dělají to nečistoty pod vyhazovačem - je třeba pravidelně čistit.
Přílohy
WP_20151223_008.jpg
WP_20151223_010.jpg
hajnrich
Příspěvky: 16
Registrován: 08 lis 2006 20:41

Re: Přesnost revolveru Kora Detective .22LR

Příspěvek od hajnrich » 21 led 2016 12:11

Nech z toho vystřelit nějakého zkušeného střelce. Když i jemu to bude chodit dolů, tak zbývá snížit mušku. O kolik, to je obyčejná trojčlenka.
Důležitější je velikost rozptylu zásahů. Pokud by to na 15 m lítalo po celém terči, je něco špatně. Nevím, kolik by měl umět revolver s 2,5 palcovou hlavní, ale s malou berettou 71 ve stejné ráži jsem na 25 m při podepřené zbrani nevylezl z desítky na zeleném terči (10 cm).
Uživatelský avatar
Prim
Příspěvky: 97
Registrován: 18 zář 2011 15:32

Re: Přesnost revolveru Kora Detective .22LR

Příspěvek od Prim » 21 led 2016 12:28

Nevim, nejak bych zavadu u zbrane nehledal - neumim si predstavit, co by zapricinilo propad zasahu, ale pritom zachovany rozumny soustrel (krom dvojice muska/hledi, nebo hnuteho ramu zbrane)

Zkusil bych nejaka HVcka, jestli tedy tehle zbrani nevadi - a pak resil tu musku. Nejjednoduzi a nejlevnejsi reseni. Ve 22lr revolverech se bohuzel moc neorientuju, takze alternativy v podobe jinych zbrani neznam... Sam mam jenom 4' alfu steel v 38 spec :)
Quis vellet pacem, preparat bellum
Odpovědět