Vyber prvni zbrane...G17,K100,CZ75,CZ09/07

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět

Váš Názor?

CZ75B
24
26%
CZ09
7
8%
CZ07
8
9%
Glock17
28
30%
K100 MK12
26
28%
 
Celkem hlasů: 93
Guzma
Příspěvky: 18
Registrován: 17 led 2016 18:46

Re: Výběr první zbraně...G17,K100,CZ75,CZ09/07

Příspěvek od Guzma » 18 led 2016 06:51

Co čtu o pistolích Alfa Proj, tak samá chvála. Cena po započtení slevy GunLex je 10tis, takže taky super. Ještě si ji půjdu osahat a asi rozhodnuto :)


Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 51
Registrován: 09 led 2015 20:03

Re: Výběr první zbraně...G17,K100,CZ75,CZ09/07

Příspěvek od Sarkafarka.Loupeznik » 18 led 2016 11:16

Guzma píše:Co čtu o pistolích Alfa Proj, tak samá chvála. Cena po započtení slevy GunLex je 10tis, takže taky super. Ještě si ji půjdu osahat a asi rozhodnuto :)
No a já mám zrovna opačnou zkušenost, viz. alfa-defender-9mml-v-praxi-t4236-660.html
Nejčerstvější info je, že to tam už za pár dní bude ležet rok... Tak šťastnou ruku při výběru kousku...
Guzma
Příspěvky: 18
Registrován: 17 led 2016 18:46

Re: Výběr první zbraně...G17,K100,CZ75,CZ09/07

Příspěvek od Guzma » 18 led 2016 12:02

Hm, tak tohle jsem teď číst opravdu nepotřeboval, teď abych začínal zas odznovu :)
Chápu tvoje rozpoložení, ale asi fakt smůla, zmetek se vyskytne u každé značky. Průser je, že se ti to stalo až po záruce :(
petrfm
Příspěvky: 42
Registrován: 16 led 2016 20:57

Re: Výběr první zbraně...G17,K100,CZ75,CZ09/07

Příspěvek od petrfm » 18 led 2016 12:07

Je to ošemetné, protože těžko hodnotit podle zkušeností na netu pistoli, které se prodají řádově jednotky procent, oproti největším hráčům. Potom je logické, že nejvíce problémů bude reportováno s Glocky a CZ, protože se jich prodá nejvíce. ALE, paradoxně na tom CZ a hlavně Glock jsou nadprůměrně dobře. Jak už jsem říkal, trénovat chci s .22, kvůli ceny za ránu, takže 9tka bude jen jistota a občasný tréning. A proto mně netrápí jednak životnost - je jedno, jestli vydrží 10 000, nebo 100 000, protože s ní nastřílí stěží 2000 ran :-) Stejně tak mi nezáleží na tom, jestli stojí 12.13, nebo 15, jde o to, aby byla spolehlivá a když se něco podělá, daly se jednoduše sehnat díly.

O přístupu servisu CZ jsem něco načetl, ale jsem technicky zdatný a myslím si, že si s výměnou běžných dílů poradím sám. Posílat bouchačku na slovensko a ladit ji takhle poštou, aby střílela, pokud už narazím na špatný kus, to je docela oser, i kdyby ten servis byl nadstandardní a to jak jsem se dočetl, údajně je. Ale co naplat, když k té zbrani nemám důvěru a 9tku chci tahat právě tam, kde by k něčemu mohlo dojít.

Máte tedy někdo nějakou negativní zkušenost přímo s CZ75 D Compact? nebo si ji můžu s klidným srdcem koupit? :-)

Jinak můj názor : já bych do alfy a podobných minorit nešel. Jako začátečník nikdy. Chápu to u člověka, který má něco nastříleno a chce experimentovat. Ale jako první zbraň si pořídit něco, co není ověřené a zná to málo kdo, to chce odvahu a touhu experimentovat. Jsem hodně otevřený experimentům, ale co se týká zbraní, mám z toho respekt. Jsou oblasti, kde bych nešetřil.
Na 75D compact se mi líbí právě to, že ji denně prověřují desítky tisíc poldů a profíků. Není to uloženka nějakého sběratele, který ji roky mazlí a jednou za uherák vytáhne provětrat na 5 ran na střelnici. Kdyby měla zásadní problémy, myslím si, že by se to rychle rozkřiklo. Asi se dá sehnat lehčí, menší, levnější bouchačka, ale dokáže to ocenit a hlavně posoudit začátečník? Nebo je takové experimentování naopak velké riziko, jak šlápnout vedle? Kdyby se mi z něj nezvedal žaludek, šel bych čistě z rozumu do Glocka. Přijde mi to jako nejlepší poměr cena-výkon-spolehlivost.
Uživatelský avatar
FTC
Příspěvky: 465
Registrován: 19 led 2012 15:17

Re: Výběr první zbraně...G17,K100,CZ75,CZ09/07

Příspěvek od FTC » 18 led 2016 12:18

Pokud jsi začátečník, tak po dlouhé době konečně čtu střízlivej příspěvek. Jestli to opravdu vnímáš, tak jak jsi to napsal, tak do kompakta jdi. Za 200kč vyměň pružinky, aby se ti zjemnila spoušť, vyměň tu zkurvenou vratku a budeš spokojenej. Už jsem s nim vybouchal přes 5000 ran a bez problémů. Důležitý je, aby ti padl do ruky.
Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 51
Registrován: 09 led 2015 20:03

Re: Výběr první zbraně...G17,K100,CZ75,CZ09/07

Příspěvek od Sarkafarka.Loupeznik » 18 led 2016 12:35

Petrfm: To že se Čízy bimbají u pasu českým policistům není v žádném případě argumentem pro kvality zbraně... Útvary, které zbraně skutečně používají a využívají, jedou na rakouských pilulkách... :D
Guzma: Což o to, zmetek fajn, ale přístup firmy je otřes... Naposled když jsem to tam psal jsem 14 dní žil v naději, že už to spěje ku konci a že jednám o vyřešení opravy... Pak z toho vylezlo, že pán na druhém konci drátu mi "přidělil" úplně jinou bouchačku a tu moji pak musel další týden hledat kdesi po skladech a regálech... Od té doby zase 1/4 roku ticho po pěšině... S takovým přístupem ať si AlfaProj mašíruje víme kam...
Uživatelský avatar
FTC
Příspěvky: 465
Registrován: 19 led 2012 15:17

Re: Výběr první zbraně...G17,K100,CZ75,CZ09/07

Příspěvek od FTC » 18 led 2016 12:39

To, že mají krajský zásahovky ve výzbroji Glocky taky není argument kvality.
Guzma
Příspěvky: 18
Registrován: 17 led 2016 18:46

Re: Výběr první zbraně...G17,K100,CZ75,CZ09/07

Příspěvek od Guzma » 18 led 2016 13:20

Sarkafarka.Loupeznik: Číza se mi taky jak říkáš bimbala u pasu, další jsem vlastnil souběžně jako soukromou a už ji prostě nechci. Problémů až dost. Ta moje soukromá z roku 1992 byla mnohem kvalitnější než ty služební. Soudobé produkci CZUB nevěřím.
Alfa je pro mě taková kopie lepší než originál a hlavně za míň peněz. Ale ohlasů je málo.
Grand Power jsem vyřadil kvůli opravdu velkému počtu hlášených sekajících se kusů. Aby mi zbraň nestřílela, když ji nenamažu - děkuji nechci.
Glock17 se mi nelíbí, kvalita má klesající tendenci. Chod spouště mi nevyhovuje, ale vím, že se dá snadno upravit na 2kg jen výměnou stojiny spouště. Drolící se vývrt hlavně se bere jako kosmetická vada...Samozřejmě nepotká to každého.
HS Product XDM se mi líbí, sedí mi dobře v ruce. Ale za mě až moc přepojistkováno :) Nemít dlaňovou pojistku, pojistku spouště a výstražník signalizující náboj v komoře, bylo by pro mě lépe.
Fakt nevím kterou plastovou pistoli ve služební velikosti v této cenové relaci vybrat.
navaraross
Příspěvky: 12
Registrován: 18 led 2016 13:11

Re: Výběr první zbraně...G17,K100,CZ75,CZ09/07

Příspěvek od navaraross » 18 led 2016 13:27

Tak v první řadě bych si ujasnil, na co tu zbraň vlastně potřebuju, zda jí budu vystavovat, zda ji budu používat, zda potřebuji spolehlivost atd. Nepřipadá mi 2x rozumné opakovat, jak potřebuji spolehlivou a funkční zbraň, z čehož vyvozuji, že jí zřejmě budu nosit a chci se na ní spolehnout. A v okamžitém rozporu s tímto řešit problémové, těžké, nevhodné na skryté nošení, nespolehlivé, s problematickým servisem, dostupností dílů atd. A opět jako toto nerozumné je vyřazovat jednu z nejlepších zbraní/značek na trhu, jako je Glock, z důvodu pofiderní neestetiky...jinak řečeno, Porsche je sice krásné auto, ale pokud potřebuju něco na práci, tak si raději koupím dodávku...Sice není tak krásná, ale je účelná... stejně jako Glock.... Jinak já osobně Glocky mám a spokojenost...Ale dilema jsem měl podobné jako Ty, a dopadlo to na Glock, ČZ bohužel těžce nekvalitní, ostatně je to známo o celé fabrice, znám pár lidí, co ji měli možnost navštívit pracovně, a upřímně jsou neskutečně konsternovaní, jak to tam vypadá a nediví se, že je kvalita tam, kde je.... Ostatní z výběru jako Alfa-proj, GP atd. již bylo řečeno výše, vzhledem k jejich v podstatě nulovému zastoupení na trhu jedna velká neznámá a velké riziko...Konec reklamy na Glock :wink:
Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 51
Registrován: 09 led 2015 20:03

Re: Výběr první zbraně...G17,K100,CZ75,CZ09/07

Příspěvek od Sarkafarka.Loupeznik » 18 led 2016 13:28

FTC píše:To, že mají krajský zásahovky ve výzbroji Glocky taky není argument kvality.
No nebyl by, pokud by o zařazení těchto zbraní do výzbroje nestáli samotní členové těchto útvarů... Každopádně to o něčem musí vypovídat, když zbraně které skutečně střílejí víc jak těch pár nábojů, co fasují běžné útvary, nejsou zrovna ty z Brodu... A pochybuji, že by za tím byla politika Glocku podobné té politice CZUB, která by tlačila do českých ozbrojených složek věci, na které by koncoví uživatelé spíš nadávali, než chválili, viz. přezbrojení AČR.. O tolik bouchaček nejde, než aby Glock tlačil na pilu, ne???
Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 51
Registrován: 09 led 2015 20:03

Re: Výběr první zbraně...G17,K100,CZ75,CZ09/07

Příspěvek od Sarkafarka.Loupeznik » 18 led 2016 14:03

Guzma píše:Sarkafarka.Loupeznik: Číza se mi taky jak říkáš bimbala u pasu, další jsem vlastnil souběžně jako soukromou a už ji prostě nechci. Problémů až dost. Ta moje soukromá z roku 1992 byla mnohem kvalitnější než ty služební. Soudobé produkci CZUB nevěřím.
Alfa je pro mě taková kopie lepší než originál a hlavně za míň peněz. Ale ohlasů je málo.
Grand Power jsem vyřadil kvůli opravdu velkému počtu hlášených sekajících se kusů. Aby mi zbraň nestřílela, když ji nenamažu - děkuji nechci.
Glock17 se mi nelíbí, kvalita má klesající tendenci. Chod spouště mi nevyhovuje, ale vím, že se dá snadno upravit na 2kg jen výměnou stojiny spouště. Drolící se vývrt hlavně se bere jako kosmetická vada...Samozřejmě nepotká to každého.
HS Product XDM se mi líbí, sedí mi dobře v ruce. Ale za mě až moc přepojistkováno :) Nemít dlaňovou pojistku, pojistku spouště a výstražník signalizující náboj v komoře, bylo by pro mě lépe.
Fakt nevím kterou plastovou pistoli ve služební velikosti v této cenové relaci vybrat.
Co jsem četl, tak ten vývrt řeší Glock výměnou hlavně za novou... A nemělo by to skutečně mít vliv na chování zbraně... Jiná věc je asi pokles ceny při případném dalším prodeji... Ale pořád jsou na trhu kousky ze 3.generace, která tím ještě trpět neměla... Nevím přesně, Glocka sám nevlastním, ačkoli o něm uvažuji...
Já osobně tahám P99, super ergonomie, nebýt pro mě nešťastné QA spouště, kterou jsem při nákupu podcenil, asi bych jí chtěl napořád... Teď pošilhávám i já jinam... Na PPQ, popřípadě G19... Do budoucna to chci spárovat, takže buďto Watlher P99/PPQ spolu s PPSkem na letní tahaní, když už se ta P99ka blbě schovává pod triko, nebo G19 spolu s G43... Když bych měl víc milimetrů na schování pod hadry, tak asi ještě řeším SW MP9 a toho Springfielda... Pojistky, které nemusím přecvakávat prstem, mi nevadí...
MARKONY
Příspěvky: 472
Registrován: 02 čer 2004 23:20
Bydliště: Ostrava

Re: Výběr první zbraně...G17,K100,CZ75,CZ09/07

Příspěvek od MARKONY » 18 led 2016 14:51

Guzma píše:Sarkafarka.Loupeznik: Číza se mi taky jak říkáš bimbala u pasu, další jsem vlastnil souběžně jako soukromou a už ji prostě nechci. Problémů až dost. Ta moje soukromá z roku 1992 byla mnohem kvalitnější než ty služební. Soudobé produkci CZUB nevěřím.
Alfa je pro mě taková kopie lepší než originál a hlavně za míň peněz. Ale ohlasů je málo.
Grand Power jsem vyřadil kvůli opravdu velkému počtu hlášených sekajících se kusů. Aby mi zbraň nestřílela, když ji nenamažu - děkuji nechci.
Glock17 se mi nelíbí, kvalita má klesající tendenci. Chod spouště mi nevyhovuje, ale vím, že se dá snadno upravit na 2kg jen výměnou stojiny spouště. Drolící se vývrt hlavně se bere jako kosmetická vada...Samozřejmě nepotká to každého.
HS Product XDM se mi líbí, sedí mi dobře v ruce. Ale za mě až moc přepojistkováno :) Nemít dlaňovou pojistku, pojistku spouště a výstražník signalizující náboj v komoře, bylo by pro mě lépe.
Fakt nevím kterou plastovou pistoli ve služební velikosti v této cenové relaci vybrat.
No ono každa zbran se musí mazat , a takové STI EDGE taky žadná slava když nemažeš . Na K 100 stačí použít bilou vazelinu ve spreji a je klid , nic neteče ruce čisté .
SUHL 150 Anschutz m54 Ruger 161 Glock 43 K 100 X-Calibur Walther PPK .22LR
Uživatelský avatar
Sirda
Příspěvky: 18
Registrován: 19 lis 2015 22:17

Re: Výběr první zbraně...G17,K100,CZ75,CZ09/07

Příspěvek od Sirda » 18 led 2016 17:36

Mno, jak se Loupežník zmínil, co takhle Walther PPQ M2? Našl jsem jí náhodou ve verzi NAVY, a tahle má pouze o ten závit kratší hlaveň. Jak je to s tímhle kvérem? Má někdo zkušenost jak je na tom v porovnání K100, G17, a CZ..? Design zase nic pro mě, ale pokud už jsem po střelbě s Glockem změnil názor na mnou nenáviděný Glock, myslím že toto taky přejdu. Design mi život nezachrání....
petrfm
Příspěvky: 42
Registrován: 16 led 2016 20:57

Re: Výběr první zbraně...G17,K100,CZ75,CZ09/07

Příspěvek od petrfm » 18 led 2016 22:29

Pánové, díky moc za pozitivní diskusi. Závěr je pro mně jednoznačný. GP jsem úplně zavrhnul, myslel jsem, že se jedná o vadu kusu, ale mám z toho dojem, že největší deviza, t.j. rotační zamykání je taky největším průserem té zbraně. Možná to jednou vyladí k dokonalosti, ale já se toho vývoje nebudu účastnit.
Glock je pro mně nepřijatelný, hnusí se mi. A všechny ostatní zbraně, vyjma těch úplně neznámých, jsou výrazně mimo můj budget. CZta je tady rozumná klasika. Ani terno, ani propadák, líbí se mi, střílel jsem z ní, seděla mi. Není teda moc levná, servis nic moc, ale věřím, že ho nebudu potřebovat, To, že mají v továrně brajgl a že je vedení zřejmě napojené na politickou scénu a tak státní zakázky nevyhrává kvalita, ale výše všimného, to jsem se taky dočetl, ale nemá to přímý vliv na bezpečnost, ani ergonomii zbraně, takže to pro mně není argument, abych od toho dal ruce pryč :-)

Jinak snad to nebude vadit, když se jenom okrajově zeptám (jsme ve vlákně výběr pistole pro začátečníka, i když je to úplně mimo nadpis), jakou si vybrat .22? Váhám mezi waltherem, nebo "vládní" berettou 71. Walther je nový, moderní, budou na to asi lépe dostupné díly. Má smysl šetřit pár peněz nákupem té beretty? Nemůžu si pomoct, ale ta otřískaná potvora má nějaké kouzlo, které mně k ní táhne více, jak k waltherovi. I když, líbí se mi, že je to snad jediný walther s kohoutem, že to není zase takový skoro glock :-)
petrfm
Příspěvky: 42
Registrován: 16 led 2016 20:57

Re: Výběr první zbraně...G17,K100,CZ75,CZ09/07

Příspěvek od petrfm » 18 led 2016 22:42

Už mi to nevzalo úpravu tak píšu ještě jednou...
Pokud má někdo tip, jak vybrat správný kus té 75D compact, (už jsem četl, že udájně jsou dost velké rozdíly mezi jednotlivými vyrobenými kusy), byl bych moc rád, kdybyste mi poradili, nebo mně odkázali na nějaký článek, nebo topic, já jsem našel jen útržky informací a nejsem z toho úplně moudrý. Nerad bych, aby mi prodavač, až uvidí moje ještě mokré papíry, nacpal ten nejrozviklanější kousek z celé dodávky. Omlouvám se, pokud je to už nad rámec tohoto tématu a je to offtopic, tak se stáhnu a založím extra vlákno, nebo to dám přímo k 75tce. Tady se mi líbí, že je to vlákno pro začátečníky, tak jsem to sem ještě vecpal :-)
Odpovědět