Vyber prvni zbrane...G17,K100,CZ75,CZ09/07

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět

Váš Názor?

CZ75B
24
26%
CZ09
7
8%
CZ07
8
9%
Glock17
28
30%
K100 MK12
26
28%
 
Celkem hlasů: 93
JaK
Příspěvky: 165
Registrován: 21 bře 2006 20:39
Bydliště: Vysočina

Re: Výběr první zbraně...G17,K100,CZ75,CZ09/07

Příspěvek od JaK » 08 led 2016 01:32

Jedna K100 ještě s prastarým rámem má na nejmenované Otrokovické střelnici naběháno přes 80 000 ran. Pokud se nepletu, hlavní části zbraně jsou stále OK a měnily se jen některé "spotřební" součástky. Vypadá používaně a páčka pojistky má značnou vůli (na které se podílí i špatné konstrukce aretace pojistky těchto dřívějších modelů) ale spasování mi přišlo úplně v pořádku.

Moje roční K100 MK12 po 5000 ranách až na místy oleštěnější povrch vypadá a střílí jako nová. Ale to při tak nízkém počtu ran není nic překvapivého.
Obrázek
Obrázek
Konkrétně vůle závěru vůči rámu jsou sice nepodstatné, ale sám mám radši, když nejsou příliš velké. I tohle moje MK12 tohle splňuje.


FTC: Nechci v žádném případě zpochybňovat tvoje zkušenosti s K100, asi jsi dostal nějaký nepodařený kus, což se může stát (a jsem přesvědčený, že u starších modelů je větší pravděpodobnost). Já jsem například střílel s kamarádovou MK7, která 4x ze 100 nevytáhla prázdnou nábojnici z komory...
Taky máš naprostou pravdu v tom, že kohout můžeš spustit i se značně pootevřeným závěrem. Ale čemu to vadí? Na úderník v této poloze nedosáhne, takže maximálně dorazí závěr do přední polohy, ale OOB fakt nehrozí.
Uzamykací kulisa si v první tisícovce trochu sedne a je na ni vidět místo, kde narazí do válečku. Tenhle jev ale dál nepokračuje a i když to není estetické, nepozoroval jsem žádný vliv na chod.
šnek.jpg
Abych pistoli jen neobhajoval: mně vadí, že pokud chci kohout vypustit pro střelbu v DA, tak se mi to občas nepodaří na první pokus. Když totiž vrazím prst mezi napnutý kohout a závěr, kohout tím ještě trochu napnu abych měl jistotu, že nevyklouzne. Potom stisknu spoušť a začnu kohout pomalu uvolňovat. Spoušť ale v tomto režimu někdy nereaguje a bicí mechanismus vesele setrvá v SA. Já pak musím operaci opakovat :cry: . Při střelbě samotné ani při sušení žádný problém s mrtvou spouští nikdy nenastal.

Jednu dobu jsem K100 podezíral, že má slabý nápich zápalky, pak se ale ukázalo, že zápalky byly málo zalisované... V té době se mi taky vůbec nedařily rozumné výsledky, byl jsem naštvaný a pistole za to "logicky" mohla taky.



Ohledně životnosti musíme brát v úvahu, že Grand Power je obyčejná poměrně levná služební zbraň podobně jako Glock http://pistol-training.com/archives/6734 , S&W M&P9 http://pistol-training.com/archives/998 a znatelně levnější, než HK P30 http://pistol-training.com/archives/2668 . Až utratím 250000,- za komponenty k přebití dostatku nábojů, těch 15000,- za novou zbraň mě snad nevytrhne.

STI je samozřejmě mnohem lepší (a dražší) sportovní zbraň, stavěná dle jiných požadavků.

BTW: CuZN10? To bych nabil možná do polygonální hlavně... Ale spíš ne :evil:


Uživatelský avatar
Sirda
Příspěvky: 18
Registrován: 19 lis 2015 22:17

Re: Výběr první zbraně...G17,K100,CZ75,CZ09/07

Příspěvek od Sirda » 08 led 2016 09:31

Díky za pěkný názor, plusy i mínusy, přesně to jsem hledal. Je fajn že jen nechválíš železo co máš, ale hodíš i mínusy 8)
Nemyslím se že vybouchám 80 000 ran, ale je fajn vědět, že například ta K100 tam dokáže dojít +/- v pohodě.
Předpokládám, že Glock17 na tom bude podobně...jen se majitelům nechce asi mluvit o mínusech, nechce se mi věřit že by neměl... :wink:

Ještě mě zajímalo, tam máš už výměnný gripy? Jsou ze stejného materiálu jako rám? Zdá se mi v zadní části trochu "vyleštěná"...?
j3nda
Příspěvky: 69
Registrován: 11 led 2012 20:59

Re: Výběr první zbraně...G17,K100,CZ75,CZ09/07

Příspěvek od j3nda » 08 led 2016 11:48

g17 mam a na zadne minusy si nevzpominam
kupoval jsem ho s tim, ze glocky se mi libi, takze s designem, chybejicim kohoutem atd nemam problem
koupil jsem si gen3 uz v dobe kdy byla na trhu gen4 pac mi sedla do ruky, takze ve vymenych gripech jsem vyhodu nespatroval a te inovovane vratne pruzine jsem moc neduveroval, o par problemech s ni jsem slysel, ale uz to maj snad vychytane

spoust jsem si poladil podle svych pozadavku a za par korun vymenou jednoho dilu spouste a asi dvou pruzinek a od te doby slouzi zcela podle mych predstav

o k100 jsem sveho casu take premyslel, je to jiste kvalitni pistole, ale u me nakonec zvitezil glock
Uživatelský avatar
JaK
Příspěvky: 165
Registrován: 21 bře 2006 20:39
Bydliště: Vysočina

Re: Výběr první zbraně...G17,K100,CZ75,CZ09/07

Příspěvek od JaK » 08 led 2016 19:55

Sirda: Výměnné gripy na K100 mám (zavedli je s generací MK7). Materiál je stejný jako zbytek rámu, nebo na mě tak alespoň působí. To, co na fotce vypadá jako oleštění je způsobeno nasvícením, na živo vypadá stejně, jako zbytek.
Nicméně tovární zdrsnění rukojeti i tak nepovažuju za žádný zázrak - oproti takovému Glocku Gen.4 je např. ve špinavých a zpocených rukách poměrně kluzká. Naštěstí to vyvažuje výborné tvarování rukojeti a zdrsnění je možné obstarat dodatečně ať už páskou, nebo pro ty odvážnější stipplingem.
Uživatelský avatar
Sirda
Příspěvky: 18
Registrován: 19 lis 2015 22:17

Re: Výběr první zbraně...G17,K100,CZ75,CZ09/07

Příspěvek od Sirda » 15 led 2016 19:10

Tak jsem dnes otestoval rozdíl mezi G17 a CZ75. Oba kousky jsou asi staršího data a poměrně jeté. V Čestlicích(trochu mě překvapila cena za hodinu :shock: )
Názor na Glocka jsem mírně pozměnil...není zase tak špatná jak jsem si myslel...ale...

Lépe jsem nastřílel s G17, to že se více zvedá jsem se přesvědčil po prvním výstřelu. Chod spouště mi přišel hrozný oproti CZ75. A co mi vadilo nejvíc, byly hrany na rukojeti a spoušti :? Hrany mi přijdou ostré a jsou nepříjemné při držení zbraně.
Naproti tomu CZ se držela perfektně....ale zase jsem cítil ten rozdíl ve váze :shock:

Z každé jsem dal krabičku S&B...při střelbě mi přišla CZ kultivovanější....ale s Glockem jsem byl přesnější :?
Na nošení asi CZ75 vyřadím...přeci jenom je ta váha znát. Ten Glock, je možné že nějaké gen1-2 mají ten úchop
horší než např gen3-4?

Až bude mít ProArms skladem K100mk12 tak zajdu na omak...a hádám tam budou mít Glocky, tak zkusím rozdíly.
petrfm
Příspěvky: 42
Registrován: 16 led 2016 20:57

Re: Výběr první zbraně...G17,K100,CZ75,CZ09/07

Příspěvek od petrfm » 16 led 2016 21:07

Ahoj, take vybiram prvni zbran a rad bych se zapojil do debaty. Popravde, mel jsem jasno, zamiloval jsem do GP, K100 a zadnou jinou jsem nechtel. Glock se mi vubec nelibi, CZta mi prisla tezka, zastarala...
Nanestesti, pred par dny si kamarad koupil GP P11 a sli jsme na strelnici, vyzkouset to. Pocatecni nadseni, jak z ergonomie zbrane, tak z absolutne presne strelby a super projevu - rotacni zaver se opravdu projevuje a zbran kope podstatne mene, nez treba CZta, se kterou jsem mel moznost strilet.

Co bylo ale priserne, byl pocet selhani. Na 5 naboju jeden nevystreleny. Nezasekavaly se ve vyhoznim okenku, jak jsem uz na netu nekde cetl, ale po stisku spouste nevysel vystrel. Jako by se nedoviral zaver. Po natazeni, vyhozeni naboje to zase jelo, treba 3-10 ran a zase selhani. Bylo to dost otresne. Vystrileli jsme asi 70 naboju a meli jsme tak 10 selhani. Zbran jsme pak rozebrali, namazali, vycistili a kolega sel strilet, u toho uz jsem nebyl a nemluvil jsem s nim, jen mi psal, ze tentokrat se zbran zasekla tak, ze nesla rozebrat. Musim jeste zjistit, co se stalo a jak to dopadlo.

ALE, nestrilel prebijenky, normalni S&B 9mm luger a presto takova hruza. Tlacitko pro vyhoz zasibniku taky skoro neslo stisknout, drhlo to vsechno, jak stara svine. Takze jsem zacal hledat a nasel jsem na netu nazory, jako ze na strelnicich ke GPckam automaticky davaji WDcko, apod. Absolutne jsem na GP zanevrel a rozhodl jsem se, ze pujdu do 75tky compact, ale dnes koukam a nachazim taky docela spatne zkusenosti, jak se zpracovanim, tak zavady, apod.

Chci se proto zeptat, jaky mate nazor? Je to vada kusu? Mel kolega "stesti" na nejakou mrchu? Nebo je to normalni a musi si to sednout? Je na tom K100 jinak, treba tim, ze je prodavanejsi a odladenejsi? K100 mk12 se mi moc libi, ale na trening chci .22lr a luger jsem chtel na obranu a obcasne noseni. Neumim si predstavit, sverit zivot necemu tak nespolehlivemu, jako byla ta kamosova P11ka.

Diky za vas nazor,
P.
Uživatelský avatar
Sirda
Příspěvky: 18
Registrován: 19 lis 2015 22:17

Re: Výběr první zbraně...G17,K100,CZ75,CZ09/07

Příspěvek od Sirda » 17 led 2016 16:28

...tak teď jsi mě dost rozladil. Takový počet selhání je strašný. Btw, střílel jsi s Glockem? Já ji zavrhl, ale po střelbě jsem ji zase zařadil do výběru...
Uživatelský avatar
Kalič
Příspěvky: 36
Registrován: 25 bře 2013 09:38
Bydliště: Plzeň

Re: Výběr první zbraně...G17,K100,CZ75,CZ09/07

Příspěvek od Kalič » 17 led 2016 16:54

Já chtěl od počátku plasťák na nošení a sem tam na střelnici. Žádná mířenka, či nějaké akční disciplíny. Moje první byla ALFA DEFENDER. Kupoval jsem jetou a původní majitel k ní přidal duralové botky na oba 13 rané zásobníky. Což mi přišlo super kvůli úchopu. U kratší rukojeti by mi zůstával malíček silné ruky bez opory. Když jsem ji posílal dál, koupil jsem zase ALFU. Tentokrát POLICE se zesílenou hlavní, s delší rukojetí a zásobníkem na 16 Lugrů. Dnes mám P30 LS od H&K a nemohu si ji vynachválit. Šel jsem do ní pro kvalitní značku. Ale taky proto, že má vyměnitelné nejen hřbety i oba boky rukojeti a luxusně se drží.
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Výběr první zbraně...G17,K100,CZ75,CZ09/07

Příspěvek od Biggles » 17 led 2016 17:03

No, i GP dokáže bezesporu vyrobit zmetek, ale tyhle kusý informace jsou dost o ničem. Asi by to chtělo něco přesnějšího, např. byla namazaná? Jak? Co to bylo za munici? Jak se to chovalo? Nedojel závěr nebo se promáčkla spoušť? Tohle je takový od "úplnej krám s rozlámaným spoušťákem, spečeným zamykáním a vylámaným vedením závěru" až po "jsem trubka, bylo to tak zaprasený, že to fungovat nemohlo i kdyby chtělo"...
petrfm
Příspěvky: 42
Registrován: 16 led 2016 20:57

Re: Výběr první zbraně...G17,K100,CZ75,CZ09/07

Příspěvek od petrfm » 17 led 2016 20:21

Byla úplně nová, takže nemohla být zaprasená :-) Namazaná moc nebyla, to je fakt. Střelivo S&B, jaký typ přesně, to nevím. něco jsem za víkend načetl a je mi už jasné, že je to málo informací, že může pomoct, pořádně to namazat, změnit střelivo, už jsem četl o vyloženě špatném jednom balení S&B, atd. Takže jak říkám, nechci házet špínu paušálně na GP, ale dost mně to zděsilo, obvzlášt, když jsem pak na netu všude četl, že to je slovenská stavebnice DODO dodělej doma a že to sekání není zdaleka vyjímečné a že se musí HODNĚ mazat. Popravdě, ta představa, že musím pistoli před použítím namazat, to mně odrazuje. Pistole musí fungovat vždy, i když ji vytáhnu po půl roce z trezoru, tak nemůžu ve chvíli, kdy se chci bránit, začít dělat rozborku, nebo si vyndat olejničku a začít mazat :-)

No, každopádně, jsem v podstatě rozhodnutý, jít do CZ 75D Compact. Dočetl jsem se, že i CZty mají problémy, ale týkají se spíš vůlí, zaměnitelnosti a opracování dílů a menší životnosti určitých dílů, která se dá řešit včasnou výměnou. Vesměs si ale nikdo nestěžoval na to, že by pistole selhávaly a to mi přijde u zbraně především na obranu, jako prvořadé. Má někdo jiné zkušenosti a je to dobrý nápad, jít do policejního kompaktu? Údajně má již všechny dětské problémy vychytané a ten dural je mi sympatičtější, než plast, na váze se to taky projeví, tak snad neprohloupím. Sice se mi kačena líbí více, ale je velká a do P11 bych se bál jít. Rozdíl v ceně je zanedbatelný, když už dávám 15 tísíc, je jedno, jestli litr ušetřím, nebo připlatím, chci spolehlivou zbraň.
petrfm
Příspěvky: 42
Registrován: 16 led 2016 20:57

Re: Výběr první zbraně...G17,K100,CZ75,CZ09/07

Příspěvek od petrfm » 17 led 2016 20:26

Sirda píše:Btw, střílel jsi s Glockem? Já ji zavrhl, ale po střelbě jsem ji zase zařadil do výběru...
nestřílel, ani nedržel v ruce. možná ho někdy zkusím, ale popravdě, totálně se mi hnusí. Je to tako pistolka na vodu, nechci pistoli, která se mi hnusí, navíc ta spoušť... jsem asi konzervativní :-)
Guzma
Příspěvky: 18
Registrován: 17 led 2016 18:46

Re: Výběr první zbraně...G17,K100,CZ75,CZ09/07

Příspěvek od Guzma » 17 led 2016 20:45

Já jsem momentálně v podobné situaci. Už jsem byl rozhodnutý pro K100, taky kvůli ceně 12000kc. Ale i prodavač v Alfa Proj mi Grand Power rozmlouval, že se prostě sekají. Abych musel zbraň pořád mazat, jinak nestrili je mi proti srsti.
Takže zbývá Glock 17 nebo jeho varianta HS Product XDM, ta se mi líbí víc než Glock. Díval ses na ni?
A co pistole Alfa, jak jsou na tom? Jen vím že existují, jinak nic.
Uživatelský avatar
JaK
Příspěvky: 165
Registrován: 21 bře 2006 20:39
Bydliště: Vysočina

Re: Výběr první zbraně...G17,K100,CZ75,CZ09/07

Příspěvek od JaK » 17 led 2016 20:54

Glock určitě vyzkoušej, není to jedna z nejrozšířenějších pistolí pro nic za nic...

Kdybych chtěl malý Grand Power, spíš, než P11 bych volil P1S. Má to stejný rám a jen o něco delší závěr, takže se bude nosit podobně dobře. Rozdíl je taky v tom, že P11 má o jedno uzamykací žebro méně a každý odklon od původní konstrukce může být zdrojem problémů. I když osobně znám jednoho majitele P11, který pistolí prohnal už kde co a funguje mu bez závad.

Za sebe mohu hovořit jen o zkušenostech z velké K100. Jediné místo, které na K100 potřebuje být namazané, je obvod nábojové komory, kde se tře o závěr. Lehké namazání šnekové kulisy, uzamykacích ozubů a vodících drážek samozřejmě neuškodí, ale na funkčnost to má už malý vliv.
Na jednom kurzu jsem z K100 vystřílel asi 500 ran bez čištění a domazávání. Zcela bez závad. Na druhou stranu jsem zkoušel nevhodné mazivo a závěr se při lehkém potažení pro kontrolu náboje k komoře (presscheck) během 20 ran přestal vracet do přední polohy (pistole pak sice při normální střelbě dál fungovala, ale ten den jsem vystřílel už jen pár desítek ran)...

Pro GP hovoří i prvotřídní servis, který např. u CZ budeš hledat marně. Dostupnost dílů a servisu na Glock je pak daná jeho vysokou rozšířeností.
Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 51
Registrován: 09 led 2015 20:03

Re: Výběr první zbraně...G17,K100,CZ75,CZ09/07

Příspěvek od Sarkafarka.Loupeznik » 17 led 2016 21:41

petrfm píše:
Sirda píše:Btw, střílel jsi s Glockem? Já ji zavrhl, ale po střelbě jsem ji zase zařadil do výběru...
nestřílel, ani nedržel v ruce. možná ho někdy zkusím, ale popravdě, totálně se mi hnusí. Je to tako pistolka na vodu, nechci pistoli, která se mi hnusí, navíc ta spoušť... jsem asi konzervativní :-)
Není na trhu jen Glock, je tu již zmiňované XDMko, SW MP, Walther... Další věc je velikost, obecně se dá říci, že cokoli s 15ti+ v šuplíku je větší než G19 a při nošení člověk ocení každý uspořený milimetr, ne centimetry... Pokud tedy nenosí hadry jak po starším bratrovi...;-) Naopak jako čistě nošená zbraň je zase lepší klidně nějaký s-s, tj. G43, Shield, XDS, PPS... Tahat se s čízou, no jako proč ne, ale zase proč jo??? Čím mi tu váhu navíc na pásku vynahradí???
Uživatelský avatar
JaK
Příspěvky: 165
Registrován: 21 bře 2006 20:39
Bydliště: Vysočina

Re: Výběr první zbraně...G17,K100,CZ75,CZ09/07

Příspěvek od JaK » 17 led 2016 21:57

Jo, a například i s malým Walterem PPS se dá překvapivě pěkně nastřílet. Měl jsem, chybí mi :| .
Odpovědět