Zeiss - problem s nastavenim

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
hoki
Příspěvky: 20
Registrován: 27 lis 2012 23:27

Zeiss - problém s nastavením

Příspěvek od hoki » 02 pro 2015 19:26

Potřebuji radu či pomoc zkušenějších s tímto problémem. Mám puškohled Zeiss 6-24x56, používal jsem ho v pohodě na kulovnici několik roků s lištou Weaver (dělenou) a kroužky Leupold PRW. Nyní jsem tento puškohled přehodil na novou kulovnici, kde mám rovněž dělenou lištu Weaver (kozap), kroužky jsou původní s puškohledem. Při nastřelování jsem potřeboval udělat stranovou korekci doleva o cca. 3 kliky, ale točítko již umožniko jen 2x kliknutí a dost. Jak se to dá řešit, dá se osnova nějak srovnat na střed rozsahu. Instalaci puškohledu na první kulovnici jsem osobně nedělal, tak nevím proč to bylo nastaveno, téměř na doraz stranového rozsahu. Předpokládám, že tovární nastavení je na střed horizontálního i vertikálního rozsahu. Nebo je něco v nepořádku s lištou, nebo kroužky, jak z toho ven.
Díky za kvalifikované rady.


Křapáček
Příspěvky: 632
Registrován: 30 lis 2014 17:11

Re: Zeiss - problém s nastavením

Příspěvek od Křapáček » 03 pro 2015 19:07

Zkus prohodit oka. Predni za zadni a opcne logicky. Taky bych povolil tubus a znovu jej rovnomerne krizem utahoval.
AGN Vulcan .22 + Burris Timberline
FWB 800FT + Burris Timberline
HW100 FSB .177 + Burris Timberline
Jsem totiz ... Timberlinovej
onevan74
Příspěvky: 124
Registrován: 12 bře 2010 16:25

Re: Zeiss - problém s nastavením

Příspěvek od onevan74 » 08 pro 2015 10:41

hoki píše:Potřebuji radu či pomoc zkušenějších s tímto problémem. Mám puškohled Zeiss 6-24x56, používal jsem ho v pohodě na kulovnici několik roků s lištou Weaver (dělenou) a kroužky Leupold PRW. Nyní jsem tento puškohled přehodil na novou kulovnici, kde mám rovněž dělenou lištu Weaver (kozap), kroužky jsou původní s puškohledem. Při nastřelování jsem potřeboval udělat stranovou korekci doleva o cca. 3 kliky, ale točítko již umožniko jen 2x kliknutí a dost. Jak se to dá řešit, dá se osnova nějak srovnat na střed rozsahu. Instalaci puškohledu na první kulovnici jsem osobně nedělal, tak nevím proč to bylo nastaveno, téměř na doraz stranového rozsahu. Předpokládám, že tovární nastavení je na střed horizontálního i vertikálního rozsahu. Nebo je něco v nepořádku s lištou, nebo kroužky, jak z toho ven.
Díky za kvalifikované rady.
No jestli ti to dovolí jenom 2 kliky do strany tak je podle mě celá soustava (weaver a optika) vyosená vůči ose hlavně. Jinak to snad ani není možný a mělo by to jít doleva i doprava o stejnej počet kliků.
Milan Zloch
Příspěvky: 15
Registrován: 11 črc 2006 13:25

Re: Zeiss - problém s nastavením

Příspěvek od Milan Zloch » 08 pro 2015 18:44

pokud je flinta ze zbrojovky, není nic výjimečného, že pouzdro závěru jde šíbrc vůči hlavni, nebo bývají drážky pro montáž kukru na pouzdru mimo osu.
lopez
Příspěvky: 87
Registrován: 18 čer 2007 22:26
Bydliště: Praha

Re: Zeiss - problém s nastavením

Příspěvek od lopez » 08 pro 2015 23:59

Hoki, jestli je to Zeiss FL Victory řada, tak se mi stalo to samé. Při nastřelování a přehazování optik. Bohužel tato řada FL má opravdu malý stranový rozsah. Zeiss byl v maximální stranové korekci a dokonce se zvětšil rozptyl zbraně na neúnosnou míru, diky tomu, že korekce je natvrdo na konci! Chvíli mi trvalo, než jsem přišel na to(i za pomoci jiných puškařů), že puškař, který dělal přestavbu kulovnice ZKK upravil nevratně základnu montáže na pouzdru závěru. A tím se vyosil. (Ovšem Leupold VX III 4,5-14x50 LR tuto chybu s klidem a velkou rezervou eliminoval - ignoroval)
Puškohled Zeiss FL 6-24x56 Victory byl posléze namontován na kulovnici CZ 550 American, pomocí ocelových kroužku od firmy Leupold a nastřelen mnou na tři výstřely a kde slouží a funguje dodnes.
Jinak tento puškohled má velmi krásný obraz, perfektní přenos barev, kontůr, podle mě je to jedno z nejlepších skel co jsem viděl a střílel. Přes March Deon jsem koukal taky, ale nestřílel a to mě tak neoslovilo jako Zeiss FL Victory. Až na ty korekce, ty jsou tragické - bohužel.
Odpovědět