konstrukcni prvky revolveru

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
maldigola
Příspěvky: 905
Registrován: 06 srp 2007 13:00

Re: konstrukční prvky revolverů

Příspěvek od maldigola » 08 říj 2015 10:33

Revolver Freeman

Austin T.Freeman z Binghamtonu ve státě New York si v roce 1862,9.12.,nechal patentovat revolver pod číslem 37091.Sám Freeman pracoval u Starr Arms a patrně to byl on,kdo konstruoval SA Starr revolver.Jeho vlastní konstrukce je tak Starrem silně ovlivněna.Přesněji řečeno je revolver Freeman zepředu jako Remington,zezadu jako Starr a uvnitř je zámek tak složitý,že je až s poodivem,kolik součástek do něj Freeman dokázal vměstnat.
Spoušť má dvě součástky,pak je aretační západka,kohout s táhlem pružiny a mezi spouští dvě západky s pro mě nejasnou funkcí a nakonec posunovač nesený spouští.Pružiny pro spoušť,pro aret. západku a posunovač,a pružina mezi západkami.
Jelikož je posunovač na spoušti a system je SA,lze očekávat,že se bude válec otáčet tlakem na spoušť bez vztahu k natažení kohoutu.Trochu divný chod SA zámku,asi se Freemanovi zalíbilo ve zvláštnostech Starru DA.
Co je na Freemanově revolveru opravdu zdařilé je výměna válce stlačením výběžku.Asi díky tomu se firmně Hoard a syn,Hoards armory Watertown NY,která Freemanovy revolvery vyráběla, podařilo získat zakázku ,ze které byla část splněna a vyrobeno 1700 revolverů,které ale do armády přijaty nebyly.
Práva z Freemanova patentu byla postoupena firmně Rogers Spencer,kde patrně sám Freeman dál pracoval.
Přílohy
Freemann-d.JPG
IMG_56814_6.JPG
Freemann-c.jpg


Oheň!Oheň přišel jsem vrhnout na svět a jak si přeji aby se vzňal!
Ježíš,Luk.12,49.
maldigola
Příspěvky: 905
Registrován: 06 srp 2007 13:00

Re: konstrukční prvky revolverů

Příspěvek od maldigola » 08 říj 2015 10:45

Freemanův patent-složitěj to už nešlo....
Vyšel o tom článek: Arms Gazette magazin,December 1979
Přílohy
37,091nn.jpg
37,0911.jpg
37,0911.jpg (17.84 KiB) Zobrazeno 3865 x
Oheň!Oheň přišel jsem vrhnout na svět a jak si přeji aby se vzňal!
Ježíš,Luk.12,49.
maldigola
Příspěvky: 905
Registrován: 06 srp 2007 13:00

Re: konstrukční prvky revolverů

Příspěvek od maldigola » 08 říj 2015 18:03

No,jedna věc je,co si Austin Tyler Freeman patentoval a druhá co mu Hoard a syn vyráběli.Když se podíváme na prostřední obrázek,tak šipka B ukazuje na vypínací šroubek bicí pružiny,,která by tam ovšem podle patentu být neměla.A obrázek poslední ukazuje rezavého bojovníka,kterému uhnila pažba a ukazuje nám své péro v plné kráse.Musíme se ptát kde končí-samozřejmě ve třmínku na konci kohoutu.Jenže tam mají být ty dvě západky.Že by nakonec ta konstrukce byla normální?To bohužel nehrozí,šipka s písmenem A ukazuje na čep právě západky kohoutu.Je však vidět,že rukojeť je spolu s lučíkem z jednoho kusu jako je tomu u Rogers Spencera,kterému patří ten díl na horním obrázku.
Přílohy
3.jpg
3.jpg (38.46 KiB) Zobrazeno 3842 x
Freemann-g.JPG
first step.jpg
Oheň!Oheň přišel jsem vrhnout na svět a jak si přeji aby se vzňal!
Ježíš,Luk.12,49.
maldigola
Příspěvky: 905
Registrován: 06 srp 2007 13:00

Re: konstrukční prvky revolverů

Příspěvek od maldigola » 10 říj 2015 10:59

Inu pánové,tady je něco hodně divného....důkladně jsem si prostudoval Freemanův patent a velmi mě udivilo,že jde o system SA/DA a to docela vtipný,respektive zatraceně chytrý.
Jenže tento Freemanův patent nemá totožné bicí ústrojí s SA revolverem který se pod jeho jménem vyráběl u Hoardů.
Víme,jak se US armáda stavěla ke Starru DA-vyžádala si SA mutaci,která ani nebyla patentově chráněná.Totéž muselo nastat zde-Frieman vymyslel vlastní system,ale nemohl ho u Starrů realizovat,protože tyhle fabriky závisely na armádních zakázkách a armáda DA system odmítala.Prý to nějak souviselo s bojem na koni.No a tak byl Friemann asi rád,že se zrealizuje alespoň část jeho patentu.Víme,jak to skončilo,Spencer a Rogers si vzali něco málo z Friemanna,předek okopírovali z Petengilu a vnitřek z Coltu,takže typický kapitalismus-urvat zakázku,použít co je už stokrát vyzkoušené a žádné novoty a nasekat toho co největší serii s co nejnižšími náklady aby byl zisk.No a tak se 6000 revolverů Rogers a Spencer nakonec prodalo jako odpad-protože konec války přišel dřív,než tu serii dokončili.
A ten skutečný patentovaný SA/DA revolver Frieman s tak snadno výměnným válcem a pevným rámem?Ten asi nikdy fyzicky neexistoval.
Oheň!Oheň přišel jsem vrhnout na svět a jak si přeji aby se vzňal!
Ježíš,Luk.12,49.
Znipper
Příspěvky: 209
Registrován: 19 úno 2014 18:50

Re: konstrukční prvky revolverů

Příspěvek od Znipper » 10 říj 2015 12:43

Mozno by bolo fajn ho vyrobit ak su teda plany :-) AJ ked len preto, aby sa videlo ako to funguje v reale :-)
maldigola
Příspěvky: 905
Registrován: 06 srp 2007 13:00

Re: konstrukční prvky revolverů

Příspěvek od maldigola » 11 říj 2015 09:57

no já nevím jestli by bylo rozumné trávit čas výrobou modelu cizího nápadu.Tak možná pro muzeum,pokud by to tam někoho zajímalo.No a jak to funguje..překreslil jsem dvě součástky,které tam byly blbě vidět a zbytek se dá už představit.V textu má ten Freeman chybu-na poslední,třetí straně úplně poslední řádek vlevo dole je ...of the piece G of the trigger.Patří tam E místo G,protože G je posunovač.
Jinak funkce ja asi tato:
Součástka H je táhlo mezi zubem kohoutu a částí spouště E.Když stisknu spoušť,tak tahám kohout za zub a ten se natáhne(tenhle system má dost aut.pistolí),nebo když natáhnu kohout,tak ten zub t kohoutu vytláčí táhlo H kupředu a pootočí E a pak otočí spoušť D.
Aretace je tam taková osobitá,je to mezi součástkou E a aret. západkou K.která koncem 13 zapadne do zářezu 16 v E ,odkud ho v opačném pohybu vystrčí výběžek 15 (cam=vačka)součástky E.
na jednom obrázku jsou zakreslené součástky H a K,na druhém je vidět kohout a část E spouště.Ostatní součástky jsou popsané,takže se to pochopit dá.
A vyrobit to? Pokud bych byl výrobce revolverů asi bych nedělal jak blbec pořád stejný system jaký dělají dnes všichni a asi bych to vyzkoušel.Ale jelikož revolvery nevyrábím,tak mi to může být jedno.
Přílohy
friemann 1kompr.jpg
friemann součástky kompr..JPG
Oheň!Oheň přišel jsem vrhnout na svět a jak si přeji aby se vzňal!
Ježíš,Luk.12,49.
maldigola
Příspěvky: 905
Registrován: 06 srp 2007 13:00

Re: konstrukční prvky revolverů

Příspěvek od maldigola » 19 lis 2015 11:52

Revolver Perrin,Francie pro válku Sever-Jih.Byl ve dvou rážích-12 a 9 mm.
12 mm=11,95 průměr a 12,95 okraj,síla okraje 3mm.
9mm= 9,76 průměr,zadek 10,69,síla 2,95mm.
...cosi mezi Chamelot Delvigne a Gasserem.Trochu zvláštní je aretace,nejspíš má vlastní součástku,ale asi nebude naměkko odpružená.
Přílohy
perrin 2.jpg
perrin 9 mm.jpg
Oheň!Oheň přišel jsem vrhnout na svět a jak si přeji aby se vzňal!
Ježíš,Luk.12,49.
berni
Příspěvky: 4
Registrován: 01 pro 2015 19:59

Re: konstrukční prvky revolverů

Příspěvek od berni » 01 pro 2015 20:19

prosím o informaci a radu... jak je jištěna klapka krycí bubínek na pravé straně u belgického bulldoga jaký je na fotografii této větve, strana dvě(14. únor 2008, 22:30). vím že je navrchu šroubek, červík..ale jeho funkce? fixuje pružinu? děkuji
Pobud
Příspěvky: 30
Registrován: 02 srp 2010 16:43

Re: konstrukční prvky revolverů

Příspěvek od Pobud » 05 pro 2015 20:01

zdravím, mám konverzi revolveru No Name a delší dobu jsem z něho nestřílel a nečistil až teď. No a nejsem si teď jistý jestli tyčka která má na sobě válec a drží i hlaveň má být volná nebo jí mám někde (prasklou) používám přebíjené střelivo, tak jestli není moc silné a nepoškodilo mi ji. Snad jste mě pochopili
koník
Příspěvky: 222
Registrován: 29 zář 2012 22:30
Bydliště: Beroun

Re: konstrukční prvky revolverů

Příspěvek od koník » 05 pro 2015 23:17

Bohužel jsem tě nepochopil.Konverzí máš na mysli perkus na jednotný náboj? Jestli nevíš co je to za systém-hoď sem foto revolveru.
existují jen tři místa, která řídí celý svět
Pobud
Příspěvky: 30
Registrován: 02 srp 2010 16:43

Re: konstrukční prvky revolverů

Příspěvek od Pobud » 06 pro 2015 21:45

jo, myslím konverzi na jednotný náboj, tady to jeden prodává, to samé mám doma
http://bazar.hunting-shop.cz/__userdata ... ame--1.jpg
hawken.45
Příspěvky: 147
Registrován: 17 črc 2010 19:03

Re: konstrukční prvky revolverů

Příspěvek od hawken.45 » 06 pro 2015 22:38

Patrně máš na mysli osu válce !? Jak je volná ? Když po vyklepnutí klínku sundáš hlaveň a válec, tak má vůli v rámu ?
maldigola
Příspěvky: 905
Registrován: 06 srp 2007 13:00

Re: konstrukční prvky revolverů

Příspěvek od maldigola » 07 pro 2015 10:38

osa válce u Coltů,( která drží hlaveň s válcem u rámu a tím pádem pohromadě celou zbraň),je s rámem spojena krátkým závitem,který je proti otáčení jištěn podélně zaraženou tyčinkou v závitu,takže se nedá vyšroubovat.
V podstatě se tedy dá říct,že celá zbraň visí na tomto malém závitu.V praxi se ale s rozvolněním v tomto místě moc nesetkáváme,spíše se rozvolní válec a hlaveň.To bývá řešeno vyvložkováním mosazným plechem navinutým na osu.
Oheň!Oheň přišel jsem vrhnout na svět a jak si přeji aby se vzňal!
Ježíš,Luk.12,49.
Pobud
Příspěvky: 30
Registrován: 02 srp 2010 16:43

Re: konstrukční prvky revolverů

Příspěvek od Pobud » 07 pro 2015 12:04

hawken.45 píše:Patrně máš na mysli osu válce !? Jak je volná ? Když po vyklepnutí klínku sundáš hlaveň a válec, tak má vůli v rámu ?
Jo přesně to mám na mysli, je to normální?
hawken.45
Příspěvky: 147
Registrován: 17 črc 2010 19:03

Re: konstrukční prvky revolverů

Příspěvek od hawken.45 » 07 pro 2015 20:49

Normální to není, ale stává se to. Ta tyčinka je pod kohoutem, zpravidla jistí horní část závitu. Částečně se to dá vyřešit tak, že se při nasazeném válci i hlavni zajištěné jen lehce klínkem vyndá spoušťák s kohoutem, tyčinka se naklepne co nejdál a okraj nebo lépe střed osy rozklepne důlčíkem.
Tvůj revolver je patrně v ráži .38 special. Osobně bych nepoužíval náboje, které přebíjel někdo druhý. Na blbnutí i terčovku stačí Wadcutter a ideální je přebíjet černým prachem. Na ten ostatně byly tyto zbraně stavěny a osmatřicítku jím "nepřeláduješ".
Odpovědět