G19 a SIG Sauer P226 velky rozdil v cene?!

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

kmd15
Příspěvky: 17
Registrován: 04 říj 2015 23:03

G19 a SIG Sauer P226 velký rozdíl v ceně?!

Příspěvek od kmd15 » 21 říj 2015 21:12

Dobrý den, G19 gen 4 za cca 17.000,- a P226 (9x19) za skoro dvojnásobek ( 31 až 34 tis dle obchodu). Glock je přece vynikající pistole (spolehlivost, výdrž, jednoduchost atd.), značka!. Alespoň podle toho co jsem zde a i jinde na netu četl. Ano tento SIG Sauer má kohout s vypouštěním, takže složitější konstrukce, ale že by to byl důvod pro 2x větší cenu!? Chápal bych rozdíl třeba 3 ... 5 tis., ale tolik! Je to marketingový tah, nebo je tam skutečně nějaký technicky zdůvodnitelný aspekt? Díky za odpovědi.


Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 347
Registrován: 14 úno 2006 12:07

Re: G19 a SIG Sauer P226 velký rozdíl v ceně?!

Příspěvek od Igrlik » 22 říj 2015 11:31

Jeden je rakušák a druhý švajčiar :twisted:
frantisek939
Příspěvky: 18
Registrován: 18 kvě 2008 11:52
Bydliště: Vysocina
Kontaktovat uživatele:

Re: G19 a SIG Sauer P226 velký rozdíl v ceně?!

Příspěvek od frantisek939 » 22 říj 2015 11:58

Passat a S-klasse jsou preci obe taky jen limuziny. A jak to, ze S-klada stoji dvoj ci trojnasobek ...... :)

Doporucuju nemudrovat, popadnout jednu a druhou a strelit si.
Siga muzu dodat, Glocka kdyztak 17ku ;)
onevan74
Příspěvky: 124
Registrován: 12 bře 2010 16:25

Re: G19 a SIG Sauer P226 velký rozdíl v ceně?!

Příspěvek od onevan74 » 22 říj 2015 13:28

kmd15 píše:Dobrý den, G19 gen 4 za cca 17.000,- a P226 (9x19) za skoro dvojnásobek ( 31 až 34 tis dle obchodu). Glock je přece vynikající pistole (spolehlivost, výdrž, jednoduchost atd.), značka!. Alespoň podle toho co jsem zde a i jinde na netu četl. Ano tento SIG Sauer má kohout s vypouštěním, takže složitější konstrukce, ale že by to byl důvod pro 2x větší cenu!? Chápal bych rozdíl třeba 3 ... 5 tis., ale tolik! Je to marketingový tah, nebo je tam skutečně nějaký technicky zdůvodnitelný aspekt? Díky za odpovědi.
Glock 19 je s trochou nadsázky jen jeden, kdežto Sigů 226 je asi 20 druhů.
Glock je plast jako standart. Služební zbraň na nošení, méně už na závody.
Sig se dělá plast i kov jak komu vyhovuje. Služební ale i rovnou z krabice na závody. Jeho spoušť je neuvěřitelná už z továrny.
Dílenský zpracování Sigů taky špičkový.
Jsou to jenom moje soukromý postřehy.

Zbytek doplnili pánové výše. Obojí to střílí ale ten vzhled a pocit :-)
Uživatelský avatar
JaK
Příspěvky: 165
Registrován: 21 bře 2006 20:39
Bydliště: Vysočina

Re: G19 a SIG Sauer P226 velký rozdíl v ceně?!

Příspěvek od JaK » 22 říj 2015 16:53

Igrlik píše:Jeden je rakušák a druhý švajčiar :twisted:
Dnes už se většina SIGů vyrábí v Exeteru, USA...

Glocky jsou sice zpravidla výborné nástroje, ale těšit se z nich jako z precizního mechanického výrobku dokážou pouze jejich největší fandové :D .
SIGy s polymerovým rámem (např: 320, 2022) už na mě působí zase podobně jako Glock: maximální funkčnost a příznivější cena přičemž estetika a důraz na detail jdou stranou.
kmd15
Příspěvky: 17
Registrován: 04 říj 2015 23:03

Re: G19 a SIG Sauer P226 velký rozdíl v ceně?!

Příspěvek od kmd15 » 23 říj 2015 12:49

frantisek939 píše:...Doporucuju nemudrovat, popadnout jednu a druhou a strelit si...
No právě, já šel střílet a zkoušet si G19, jako že už mám jasno a jen tak pro sichr. A naskytla se příležitost ... kamarád má Siga P226 Elite Dark :shock: No a já jsem z něj naprosto unešenej. Ne jako, že by se mi z něj střílelo, nebo se držel lépe, než G... to mě sedí perfektně obě. Ale ten vzhled a to zpracování :o Já bych klidně i s koupí počkal a došetřil si, ale si říkám jestli to fakt nejsou jen vyhozené peníze. Jasně kdo chce šperk a má na něj, tak proč ne. Ale mě zajímá, jestli je tam fakt něco technicky lepšího. Jo kohout a vypuštění. No někdo vám řekne, že to je naprosto k ničemu ... což já nejsem schopen hodnotit, neboť jsem střelec začátečník. Výhoda G by měla být v tom, že je konstrukčně "jednoduchý" = málo součástek oproti konkurencím = menší šance poruchy. Jinak firma SigSauer jsou dnes vlastně 3 firmy - německá (J.P. Sauer & Sohn and Blaser, Gmbh. in Germany), švýcarská ( and Swiss Arms AG in Switzerland) a SigSauer in US. Na pistoli kámoše je napsáno made in Germany... dle jejich webu se řada součástek vyrábí právě v USA (zajímavé, že ne v číně :lol: ). Ono to není podstatné pro dané téma, kde se vyrábí... Argument, že to používají různé special forces in US asi taky není zárukou kvality (úplatky politikům... pardon lobismus :mrgreen: funguje na celém světě ... ). Tak jsem si řekl, že nějaký šikovný český puškař by mohl na foru gunshop říct "Hele mladej je to takhle... z technického hlediska je nesmysl tolik platit ... a nebo ... jo, tam je tohle a to je super a proto ta cena"
derringer
Příspěvky: 435
Registrován: 04 pro 2007 20:53

Re: G19 a SIG Sauer P226 velký rozdíl v ceně?!

Příspěvek od derringer » 23 říj 2015 14:02

Všechno už bylo řečeno. Někomu stačí oktávka a ZetHáčko, někomu zase Sklass a Blaser.
Uživatelský avatar
JaK
Příspěvky: 165
Registrován: 21 bře 2006 20:39
Bydliště: Vysočina

Re: G19 a SIG Sauer P226 velký rozdíl v ceně?!

Příspěvek od JaK » 23 říj 2015 16:56

Spoušťový systém Glocku má svoje výhody a zaryté zastánce. A to nejen díky konstrukční jednoduchosti, ale i díky jednoduchému ovládání. Spoušť jako jediný ovládací prvek je plus obzvlášť při krizových situacích, kdy jednodušší = lepší (obzvlášť při nedostatečném nebo nesprávném tréningu). Stále stejný odpor a chod spouště je další usnadění.
Na druhou stranu tento systém neodpouští chyby, jako je zapomenutý prst na spoušti, nebo když se do lučíku při zasunování do pouzdra přimotá kus oblečení.

SA/DA, jako má třeba SIG P226, vyžaduje zvládnutí dvou odlišných charakteristik spouště a nadrilování nutnosti vypouštění kladiva, pokud pominul důvod k okamžité střelbě nebo před uložením do pouzdra. Za to nabízí o stupínek vyšší bezpečnost danou delším a tvrdším krokem spouště pro první výstřel a hlavně možností blokovat palcem případný pohyb kohoutu při vracení do pouzdra (obzvlášť s rozmachem tzv. appendix carry si lidi začali uvědomovat, že být postřelený vlastní zbraní není vůbec cool :D ). Další výhodou je následný SA chod, který zpravidla mívá lepší odpor a chod, než u zbraní s přímoběžným úderníkem.
kmd15
Příspěvky: 17
Registrován: 04 říj 2015 23:03

Re: G19 a SIG Sauer P226 velký rozdíl v ceně?!

Příspěvek od kmd15 » 23 říj 2015 18:07

derringer píše:Všechno už bylo řečeno. Někomu stačí oktávka a ZetHáčko, někomu zase Sklass a Blaser.
No, jo jenže já abych věděl co mě stačí, tak potřebuju vědět na základě čeho se mám rozhodnout. Proto je pro mě velice přínosný např. předchozí příspěvěk od JaK. Navíc vše k tomuto tématu nebylo řečeno. Např. P226 hliník versus Glok ocel! Proč a co to znamená v praxi? Na hmotnosti se to totiž neprojeví!
E-Ryc
Příspěvky: 57
Registrován: 21 bře 2012 08:53

Re: G19 a SIG Sauer P226 velký rozdíl v ceně?!

Příspěvek od E-Ryc » 23 říj 2015 18:52

Ono tam, kde ma Glock ocel ji bude mit ten sig nejspis taky, pochybuju ze by zaver byl (plne) hlinikovy.
Za me si kup neco levneho a nauc se strilet. Koupit siga za 30+ kdyz jeste nevis, co chces (a jestli te to bude za pul roku bavit) je podle me blbost... Ale pokud neresis prachy, tak je to asi jedno, zbrane neztraci cenu tak rychle jak auta :-P
Uživatelský avatar
JaK
Příspěvky: 165
Registrován: 21 bře 2006 20:39
Bydliště: Vysočina

Re: G19 a SIG Sauer P226 velký rozdíl v ceně?!

Příspěvek od JaK » 23 říj 2015 20:42

Co já vím, hliníkový závěr mají jen některé .22lr pistole a plynovky :D . SIGy (mimo Mosquita .22lr) mají závěr samozřejmě ocelový. Novější varianty vyfrézované z jednoho kusu nerezové oceli (včetně černého provedení) a starší "west germany" jsou z lisovaného a svařovaného ocelového plechu s ocelovou vložkou (nezní to moc přesvědčivě, ale jsou to opravdu dobré a trvanlivé zbraně).
Teoretický problém by mohl být v tom, že ocelový závěr jezdí v duralovém rámu a ne v ocelových vodítkách. Ale za předpokladu rozumné údržby a zejména mazání jsou SIGy schopné vystřílet hodně přes 50 000 ran, některé zvládly i přes 200 000 :shock:.

Glocky jsou velmi dlouhou životností taky vyhlášené... Podle toho bych se nerozhodoval.

V čem bude mít Glock velkou výhodu je jeho rozšířenost a z toho plynoucí dostupnost (i cenová) čehokoliv. Od zásobníků a pouzder, přes ladičské díly, až po poslední pružinku. Mimo to je i o poznání lehčí, což je ale výhoda dvousečná.

Co bych ti tedy poradil? Jestli preferuješ čistou účelnost, volil bych Glock; pokud ale máš rád hezké věci a jsi za to ochotný něco obětovat, SIG ti určitě udělá větší radost.
Vím, že spousta nováčků chce novou zbraň, ale osobně bych doporučil mrknout se po SIGovi z druhé ruky. Často se objevují jen minimálně střílené kusy za dvě třetiny ceny. Jestli o téhle možnosti uvažuješ, napiš zprávu, poradím, na co se zaměřit.
Jarik
Příspěvky: 5
Registrován: 16 lis 2015 17:32

Re: G19 a SIG Sauer P226 velký rozdíl v ceně?!

Příspěvek od Jarik » 16 lis 2015 17:50

Dobrý večer. Chtěl bych se s Vámi poradit. Pistole vlastním již cca 22 let (to jen pro úplnost, že jsem už něco vystřelil). Vždy to byly ČZ (82, 75 a 75D Compact). Hodlám však přesedlat, respektive rozšířit "sbírku". Proto bych se chtěl zeptat Vás zkušenějších, jakou zbraň byste volili na bězné denní nošení? Do užšího výběru se dostal Sig Sauer P 250 Compact, Sig Sauer P 320 Compact a Glock 19 čtvrté generace (vše v ráži 9 mm), Subcompacty jsem vyloučil (i když by byly pro tento účel asi vhodnější), protože jsou na moji ruku moc malé (špatně se mi drží, což je pro sřelbu zásadní problém). Samozřejmě si půjdu zbraně ještě osahat a pár ran vystřelit, ale zajímá mi váš názor (kvalita zpracování, poruchovost aj.). Do teď jsem používal na denní nošení ČZ 75 D Compact. Děkuji za odpovědi. Jarda
bg01
Příspěvky: 3
Registrován: 06 črc 2015 12:01

Re: G19 a SIG Sauer P226 velký rozdíl v ceně?!

Příspěvek od bg01 » 20 lis 2015 13:47

Všem krásný den.
Pro běžné nošení, je lepší si koupit Glock 19, je to služební zbraň, odzkoušená, většina zásahovek ji používá k všeobecné spokojenosti. SIG je jako drahé auto o které je třeba se starat, je to jedna z nejlepších zbraní, pokud ale chceš na ní něco vyladit nebo nedej bože opravit, tak je to drahé. Glock nosím denně tak vím.
Je to ale o tom, co kdo chce. Spousta lidí spousta názoru, je třeba si říct priority, na co tu zbraň chci!
Jarik
Příspěvky: 5
Registrován: 16 lis 2015 17:32

Re: G19 a SIG Sauer P226 velký rozdíl v ceně?!

Příspěvek od Jarik » 20 lis 2015 22:06

Díky za odpověď. Včera jsem si vyzkoušel Glocka 19 a musím říct, že Glocka nechci. Není to špatná zbraň, ba naopak, ale mně prostě nesedí v ruce. Tím je to tedy jasné. Doma bude Sig :)
kmd15
Příspěvky: 17
Registrován: 04 říj 2015 23:03

Re: G19 a SIG Sauer P226 velký rozdíl v ceně?!

Příspěvek od kmd15 » 29 lis 2015 21:19

No a já jsem zatím střílel a střílel a střílel... a rozhodl se, že budu šetřit a šetřit a šetřit... a až našetřím, tak koupím tu 226 (jestli jí teda ještě budou vyrábět :lol: ) Teď vážně, G je super, ale SIG je fakt nádhera co se týká dílenského zpracování. A to je to provedení "rutinní služební zbraň". Ani si neumím představit ty jejich Meisterwerke, co to musí být za neuvěřitelnou nádheru a pocit. A jelikož mí sedí obě, tak si fakt počkám. Co mě ale trochu odradilo od G (asi paradoxně u začátečníka) je spoušťový mechanismus. Fakt z něj mám více strach než dobrý pocit. Vypouštění a DA u SIG mě naopak vůbec nevadí, rychle jsem si zvykl a připadá mi bezpečnější. Možná je to jenom pocit. Teď mě ještě kolega nalákal, abych prý vyzkoušel HK P30L (je totiž -10tis. Kč oproti SIG) :? No já netuším co je Heckler - Koch za značku, tak jdu googlit, hledat recenze a zkušenosti a potom střílet.

PS.: to jsem zvědavej, až zjistím, že HK se mi taky líbí a sedí co budu dělat :roll:
Odpovědět