vlastni - privatni - neverejna - strelnice

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

epetr2008

vlastní - privátní - neveřejná - střelnice

Příspěvek od epetr2008 » 03 bře 2007 16:06

Ahoj,

dejme tomu že bych měl nějaký kus půdy, říkejme tomu ,,moje údolí".
Rád bych si na svém, OPLOCENÉM pozemku - poměrně daleko od ostatních obydlí - zřídil neveřejnou střelnici.
(Pro sebe, maximálně pro přátele když přijedou.)

V zákonu 119 toho není moc.
A tady: http://www.cksomo.cz/download/OIZ_226_240.pdf
Toho také moc není.

Máte někdo nějaké zkušenosti s vlastní střelnicí?

Nevíte kde čerpat zdroje pro realizaci této ,,stavby"?

Vyplatí se to mít privátně a nebo je se s někým dohodnout a půjčovat mu to ?

Dík za každou radu a nebo odkaz, který mě posune dál.


P.


Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Příspěvek od Jim » 07 bře 2007 09:38

Značnou váhu při zřizování střelnice hraje vliv na okolí, mimo jiné rušení střelbou-hlukem. To bude zřejmě největší problém.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 07 bře 2007 16:43

Vážně nikdo nemá privátní střelnici?
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 07 bře 2007 17:12

Tak sklep ma snad skoro kazdej ne? :lol:
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 07 bře 2007 17:19

Andy píše:Tak sklep ma snad skoro kazdej ne? :lol:
:lol: Tytyty víš že se to nesmí :D
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 07 bře 2007 17:34

Nemas zakladat imbecilni thready :lol:
Soukroma strelnice ve svem udoli :lol: Kdo to kdy slysel.... :roll: :twisted:
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 07 bře 2007 18:01

Nechápu co je na tom threadu imbecilního. Je spousta klubů, co mají soukromou střelnici jen pro sebe. Pokud na to někdo má, tak si ji samozřejmě zřídit může. Pochopitelně po oběhání všech nutných papírů a schválení balistikem. To kdo ji bude využívat už je jen a jen na něm. I kdyby si tam měl střílet sám samotinký jediný.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 07 bře 2007 18:27

Já si taky myslím, že nejsem jedinej člověk co má kus půdy kde se dá vcelku v klidu střílet a přitom nechce mít problémy.
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 07 bře 2007 18:32

Pochopitelně s potřebnými povoleními, papírováním a úpravami pozemku, ale větší problém budou spíš peníze.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 07 bře 2007 18:46

Ares píše:Pochopitelně s potřebnými povoleními, papírováním a úpravami pozemku, ale větší problém budou spíš peníze.
No právě to by mě na tom zajímalo nejvíc.
Na druhou stranu by to nemusela být taková darda.

Protože něco bude stát ten balistický posudek
(třeba je možné někomu strčit dva tácy a on to sfoukne) a něco bude stát zabezpečení střelnice z hlediska ,,odpadů" - hlavně na odboru životního prostředí asi budou chtít nějaké lapače(kolik?), protože lidé z odborů životního prostředí nemají olovo obvykle rádi :)

Také nevím jak je to s postem ,,správce střelnice".
Jestli tam musí být i když tam střílíš třeba jen ty.

Ona střelnice s možností střelby na 250m a 500m se blbě hledá :?
A jsou pozemky, kde koupíš 1m za korunu. Taková bývalá těžební jáma se dá sehnat opravdu levně.

Jinak ty ostatní nároky na střelnici nejsou nijak šílené.
Pokud se má jednat o starý rekultivovaný lom, bez možnosti úniku střel z prostoru střelnice (nemluvím o tom, že někdo bude dělat hovadiny).

Prostě si myslím, že to jde i poměrně levně, pokud se člověk spokojí s dostatečně odlehlým místem.

Věřím, že někdo kdo dělá balistiku, by mi ten posudek zpracoval i zdarma, když mu tu střelnici dovolím celoročně využívat.

A tady se dostáváme k otázce, jestli je taková střelnice už veřejná a nebo neveřejná.... a jestli je v tomhle případě potřeba správce střelnice.
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Příspěvek od Jim » 07 bře 2007 18:55

Ještě něco bych dodal: Počítej s tím, že střelnice je stavba a musí projít procedurami podle stavebního zákona a prováděcích vyhlášek. To znamená, že kromě územního projednání a stavebního povolení (k tomu projekty na příslušné úrovni) to bude vyžadovat stanovisko účastníků řízení, to jsou sousedi tvého pozemku a případně spolumajitelé pozemku tvého. Dále stanoviska dotčených orgánů státní správy, což jsou hygienici,životní prostředí,možná památkáři,hasiči, v daném případě i policie, případně plynaři, energetici, telefonáři a kdovíkdoještě. Počítej s tím, že k tomu bude zřejmě potřeba pro policii i posudek balistika. Chtělo by to promluvit s někým, kdo projektoval střelnici. Stačí, aby se mezi těma, co jsem vyjmenoval našel nějakej hňup, a těch je dnes na úřadech spousta, a máš utrum. Takže udělej zatím sondáž nejen tady, ale i u nějakého projektanta a zeptej se, co by to koštovalo. Stavební úřad může sice i přes negativní stanovisko účastníků řízení příslušné rozhodnutí vydat, ale málokdy se k tomu odhodlá, nechce si komplikovat život. To např. kdyby nějakej soused řekl, že to tam nechce nevím z jakého důvodu. Tyhle procedury trvají dost dlouho, záleží na pitomcích, co to dostanou do ruky. Osobně ti fandím, protože kdybych měl možnost, tak si taky něco takovýho pořídím. Jít si zastřílet kdy chci, nemuset čekat a na povel chodit k terčům, sestřelovat plechovky apod, co se běžně na střelnici nedělá. Jestli je to daleko od obydlené zóny, tak bys mohl podle mě uspět. Nechtěl jsem tě odradit, ale jen upozornit, aby ses obrnil trpělivostí. Hlavně ale vyhledej někoho, kdo už střelnici projektoval. Ten ti řekne, jaká úskalí tě čekají. Přeji ti hodně úspěchů a potom na fóru poreferuj, jak jsi dopadl.
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 07 bře 2007 18:56

Co jsem někde zaslech, tak mezi prvními jsou potřeba posudky od vodařů, elektrikářů a plynařů jestli tam něco nemají případně jestli by jsi to mohl ohrozit, pak asi budou potřeba ekologové a balistik. Na dlouhou bacha, tam je tuším potřeba (pokud není výrazný protisvah omezující dopad střel) potřeba bezpečný prostor za střelnicí kolem 7km! Balistik ti pak stanoví, jaké jsou maximální náměry a podobné věci, na střelišti by jsi musel mít omezení maximálního náměru nějak vyřešeno aby ti to nelítalo za kopec do vesnice a tak. Nevím kde se to probíralo, jestli tady nebo na střelectví ale byly tam tuším hozeny i nascanované plánky nějaké střelnice včetně vyjádření balistika
epetr2008

Imho

Příspěvek od epetr2008 » 07 bře 2007 19:03

Mimochodem vím o lepším pozemku než mám.
Sice za 20 000,- - ale je to údolíčko s mírným svahem, obklopené stromy. Lišky dávají dobrou noc už ve městě 5km předtím :D A jako bonus je tam krásnej a zachovalej ŘOPík :) kdo ví ten ví.

Kdo chce, tomu můžu dát pár tipů kde sehnat levnej pozemek.
Žádnej Václavák ani Praha 1 :D ale za levno.
Obvykle to je u hranic a v místech, kde lišky dávaj dobrou noc. Ale jak jsem psal, dá se to pořídit levně a kolikrát i s bonusem ve formě ŘOPíku - použitelného jako stylové ,,chatky" :)
Naposledy upravil(a) epetr2008 dne 07 bře 2007 19:22, celkem upraveno 2 x.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 07 bře 2007 19:11

2 JIM a ARES:

JIM:
Dobrej mápad s tím projektantem, jenže žádného neznám a když jsem se ptal, tak řekl že si můžeme domluvit schůzku: 250,- hodina :shock:

ARES:
S tím svahem máš pravdu, proto jsou z toho důvody doporučený ,,údolíčka".

Odlehlá místa, kde nejbližší soused je 5km daleko, jsou taky fajn.
Navíc tam ani není problém s vodou, plynem, telefonem. A konkrétně v tom městě je starosta kamarád, takže bych neměl problém ani s policií ani s životním prostředím.

Mimochodem upozorňuju, že na nákup pozemku na střelnici za LEVNO skoro pozdě. Ale ještě se to dá. Jestli se dá ta střelnice realizovat za levno, to se snažím zjistit.
Lada
Příspěvky: 295
Registrován: 06 říj 2005 13:10
Bydliště: Near Brno

Příspěvek od Lada » 07 bře 2007 21:19

se zkusím poptat jeslti někdo nemá zkušenosti s projektováním střelnice i když to není zrovna obvyká stavba, ale třeba bych splašil aspoň nějaký podklady kdo ví... třeba se mi to bude i hodit v budoucnu až se ozve někdo kdo bude chtít projektovat střelnici :D
Odpovědět