Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Fatalita
Příspěvky: 23
Registrován: 04 led 2014 18:37

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Fatalita » 20 zář 2015 18:33

nie, proste ked tam je zasobnik, tak tam neni volna diera ktorou by mohol naboj prepadnut az dole...bud je tam uz v zasobniku dalsi naboj, alebo na konci pruziny taky plast, ktory je pruzinou tlaceny hore, takze natiahnutim zaveru sa naboj z komory potiahne az na koniec, kde uz je normalne vyhodeny nabok, skadial ma byt... pokial tam ten zasobnik nieje, tak naboj proste prepadne dierov pre zasobnik dole, pretoze ho tam nema zo spodu co drzat, aby ho zaver potiahol az do zadnej strany...


Fatalita
Příspěvky: 23
Registrován: 04 led 2014 18:37

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Fatalita » 20 zář 2015 18:49

..neviem ako to je u ostrych, ale takto isto to funguje i u zoraki 914 (ktoru vlastnim) ....a ked vystrelim bez zasobniku, tak to taktiez nieje idealne... obcas naboj vyleti normalne, obcas sa sekne na pol ceste, obcas prepadne
karel.1121
Příspěvky: 9
Registrován: 08 zář 2015 19:58

Re: Plynové pistole

Příspěvek od karel.1121 » 20 zář 2015 18:50

Děkuji za vysvětlení. Měl jsem těch otázek okolo Bruni 92 více, ale v tématu Bruni 92, kde mi odpověděl uživatel djbarrel, čímž mu děkuji. Dovolím si mé otázky znovu ještě položit zde, jestli by se nevyjádřil ještě někdo další, třeba kdo má Bruni 92. Děkuji.
Jjako velký fanda pistole Beretta 92 jsem si i přes velké negativní ohlasy koupil plynovou pistoli Bruni 92.
Nemám to na sebeobranu, spíš na občasné vystřelení. Mám ji měsíc a vystřílel jsem 50 nábojů Umarex Titan, 3x z toho zádržka, spíš ale při rychlé střelbe, což je asi ale zbytečné, zkusím zvolit jiné náboje. Nikdy jsem plynovku ani jinou pistoli neměl, proto se obracím na vás s několika dotazy.
1. může mi někdo napsat objektivní názor na tuto pistoli? Co vydrží, jaké mě čekají problémy atd.
2. ze závad mě nejvíce zaskočil utržený závěr - co se stane, vyletí mi do obličeje? (slyšel jsem, že max. spadne na zem)
Může tedy vzniknout nějaká závada, která bude zdraví nebezpečná?
3. nevím, zda je normální, když natahuji závěr, kousek jde lehce, ale jakmile se dostane nad kohout, jde již více ztuha,
přitom je vidět, jak závěr stlačí kohout ještě více dolů, než bývá normálně, když je natažený. Když závěr vracím
dopředu, po opuštění kohoutu se kohout opět trochu zvedne do své napnuté polohy.
4. Napnutý kohout jde zmáčknout palcem ještě až nadoraz k rámu, kdy po puštění se vrátí do své napnuté polohy.
Je to normání?
5. Naládoval jsem 7 nábojů do zásobníku a doma jen tak naprázdno jsem je postupně za sebou
opakovaným pohybem závěru nabíjel do komory a hned dalším pohybem závěru dozadu je zase vyhazoval
ven. Někdy se sekl v komoře a závěr nenabil další. Ale párkrát se mi i podařilo všech 7 nábojů vyházet. Je zajímavé,
že vystřelené náboje mi takto nefungují. Je to ale jiná značka. Je to obecně problém, pokud naprázdno zbraň nevyhodí
náboj z komory ven? Při střelbě to normálně funguje.
6. Jak čistit. Koupil jsem si Ballistol a tím to mažu a čistím. Ale jak se dostat do hlavně? Zepředu je imbus, který nechci
vytáčet, abych nerozhodil funkci závěru. Jak se tam tedy dostat a čím čistit tu přepážku z tvrdokovu?
7. Existuje na trhu ještě jiný model Beretty 92? Vím zatím o modelech od Ekolu, Kimaru a Umarexu. Chtěl jsem co
nejpodobnější model Beretty 92 a myslím, že Bruni 92 to splňuje. Nejvíce se chválí Reck Miami 92. Kvalitu
nezpochybňuji, ale vzhled spíše jen připomíná Berettu 92.
Děkuji za odpovědi.
Uživatelský avatar
djbarrel
Příspěvky: 224
Registrován: 31 říj 2010 13:23
Bydliště: Duchcov

Re: Plynové pistole

Příspěvek od djbarrel » 20 zář 2015 18:56

K tomu propadnutí náboje. Je to snadné, náboj je v komoře a bez zásobníku ho tam vlastně drží jen háček vytahovače, při zatažení závěru směrem vzad se v určitou fázi dostane náboj přímo do místa kde by měl být zásobník, ale pokud tam není tak propadne dolů. Při střelbě je možné, že dojde k vyhození, ale to je hlavně díky tomu, že závěr se pohybuje rychleji než když to vyhodíš pohybem ruky.
Magtech AR750, Torop derringer D07M, Zoraki 914 Auto, revolver & derringer REX L, Baikal MP-654K Makarov ...
https://www.youtube.com/user/vitamaniak
karel.1121
Příspěvky: 9
Registrován: 08 zář 2015 19:58

Re: Plynové pistole

Příspěvek od karel.1121 » 20 zář 2015 19:01

Také jsem si to myslel. A u ostrých je to jak? Mám dojem, že v každém filmu je vidět, když někdo někoho odzbrojí, vytáhne zásobník a pohybem závěru vyhodí náboj, který letí bokem ven.
Uživatelský avatar
djbarrel
Příspěvky: 224
Registrován: 31 říj 2010 13:23
Bydliště: Duchcov

Re: Plynové pistole

Příspěvek od djbarrel » 20 zář 2015 19:47

U ostrých je to stejný. Alespoň co jsem zkoušel. To je fyzika. Ve filmech jsem to taky viděl, ale tam jsou i jinačí věci popírající logiku :lol:
Magtech AR750, Torop derringer D07M, Zoraki 914 Auto, revolver & derringer REX L, Baikal MP-654K Makarov ...
https://www.youtube.com/user/vitamaniak
karel.1121
Příspěvky: 9
Registrován: 08 zář 2015 19:58

Re: Plynové pistole

Příspěvek od karel.1121 » 20 zář 2015 19:55

Ptal jsem se právě proto, že tady je to vidět, že i bez zásobníku je náboj vyhozen bokem a nepropadne.
https://www.youtube.com/watch?v=2MxIoVvAgGY
pelanj
Příspěvky: 255
Registrován: 28 úno 2013 13:29

Re: Plynové pistole

Příspěvek od pelanj » 21 zář 2015 09:14

Záleží na tom, jak rychle natáhneš závěr - když pomalu, tak propadne, když rychle, tak vyletí normálně. A taky záleží na tom, co je to za pistoli.
Uživatelský avatar
djbarrel
Příspěvky: 224
Registrován: 31 říj 2010 13:23
Bydliště: Duchcov

Re: Plynové pistole

Příspěvek od djbarrel » 21 zář 2015 10:49

Asi tak by se to dalo říct :) Je to o pistoli a hlavně rychlosti. Je to jen fyzika ,kouzla v tom nejsou.
Magtech AR750, Torop derringer D07M, Zoraki 914 Auto, revolver & derringer REX L, Baikal MP-654K Makarov ...
https://www.youtube.com/user/vitamaniak
Uživatelský avatar
Losky
Příspěvky: 162
Registrován: 12 kvě 2014 13:16
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Losky » 22 zář 2015 08:55

Má vůbec plynovka smysl? Nikdy jsem se s tím nesetkal. Teda viděl ji naživo a měl v ruce tu P22, ale dotyčný to měl jako výzdobu vytrínky
Kalibrgun Cricket .22 + CZUB 6-24x50E-SF
Pump Hill MKIV
Air Chrony MKIII
Pepino
Příspěvky: 4
Registrován: 20 zář 2015 22:15

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pepino » 22 zář 2015 09:49

Z meho pohledu je plynovka dobra tak na svetlice a jako ozdoba. Tim to konci.

Odesláno z mého D2403 pomocí Tapatalk
E-Ryc
Příspěvky: 57
Registrován: 21 bře 2012 08:53

Re: Plynové pistole

Příspěvek od E-Ryc » 22 zář 2015 10:31

Kdyz se takhle ptas, tak zjevne ne ;-)
Ale pokud chces
- drazdit souseda
- machrovat/mit vystaveno na policce
- vystrelovat svetlice

tak asi jo...
Uživatelský avatar
Losky
Příspěvky: 162
Registrován: 12 kvě 2014 13:16
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Losky » 22 zář 2015 11:25

Já prostě nevím o někom, kdo to někdy použil a nebo to nosil u sebe. Tak mě zajímalo, jak to je reálně účinné
Kalibrgun Cricket .22 + CZUB 6-24x50E-SF
Pump Hill MKIV
Air Chrony MKIII
Pepino
Příspěvky: 4
Registrován: 20 zář 2015 22:15

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pepino » 22 zář 2015 11:44

Losky píše:Já prostě nevím o někom, kdo to někdy použil a nebo to nosil u sebe. Tak mě zajímalo, jak to je reálně účinné
Mam pocit ze testovali ucinoat plynovky v serialu niceni povoleno na streamu. Podle toho co jsem videl je klasickej peprak ucinejsi.
parmen94
Příspěvky: 50
Registrován: 07 dub 2012 08:26

Re: Plynové pistole

Příspěvek od parmen94 » 22 zář 2015 19:12

Tohle už tu parkrát bylo..pročti si to tu...
Odpovědět