kompatibilita dilu CZ75

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Marlboro
Příspěvky: 23
Registrován: 01 úno 2015 17:28
Bydliště: Praha

kompatibilita dílů CZ75

Příspěvek od Marlboro » 02 zář 2015 22:09

Zdravím všechny příznivce střelného prachu :)
Potřebuji od vás radu .... tento týden jsem si v podnikové prodejně CZUB zakoupil slabší bicí pružinu .... s radostí jsem vyrazil na chalupu že se pěkně pohrabu ve svém ocelovém mazlíkovi..... pěkně jsem sundal střenky .... vyrazil kolík ... vytáhl starou bicí pružinu a hodlal jsem se rovnou vložit novou .... k mému zděšení jsem zjistil, že nová bicí pružina je o cca 1CM delší než-li má původní :( Prostě nelze nainstalovat....... Má pistole je z roku 1992 a rád bych věděl zda-li máte někdo podobnou zkušenost.... jak to je vůbec dnes s kompatibilitou dílů z továrny CZ a starších modelů ????


CZ-75,PM 63 RAK
Piggy
Příspěvky: 129
Registrován: 19 pro 2012 18:21

Re: kompatibilita dílů CZ75

Příspěvek od Piggy » 03 zář 2015 11:05

Kdysi u jednoho útvaru zbrojíř zkusil rozhodit deset kousků stejné výrobní série, promíchat těla, hlavně a závěry a pak to složit - bezchybně chodily tři. :cry:
Takže u jiného modelu bych zaměnitelnost ani nečekal.
Uživatelský avatar
FTC
Příspěvky: 465
Registrován: 19 led 2012 15:17

Re: kompatibilita dílů CZ75

Příspěvek od FTC » 03 zář 2015 18:06

Co takhle zkusit zkrátit novou pružinu na délku té původní a opravit konec pružiny, kde byla zkrácená???? Mám to u svý 75ky z 94 roku i u TS a vše chodí jak má i s CCI zápalkama. Ještě jsem neměl selhač více jak 3000 ran, ovšem nesmíš zapomenout vyměnit i tu zápalníkovou pružinu, která byla v setu a tu nezkracovat! Čízy jdou dobře a jednoduše ladit.

Jinak tu CZ75B mám hodně překopanou, hlaveň Shadov 14mm průměr, spoušťový systém z TS/Shadow, zásobníkovou brzdu shadow, miřidla LPA z TS a spoustu dalších blbostí... Takže o kompatibilitě dílů nemá cenu pochybovat, všechno krásně sedí a chodí naprosto perfektně a navíc tolika neskáče, jako originální model.
Marlboro
Příspěvky: 23
Registrován: 01 úno 2015 17:28
Bydliště: Praha

Re: kompatibilita dílů CZ75

Příspěvek od Marlboro » 03 zář 2015 21:18

No abych řekl pravdu tak reakce prodavače v CZUB Praha byla pro mne překvapivá když se zeptal jakou bicí pružinu mám ve zbrani..... odpověděl jsem mu, že když na webu nabízí slabší bicí pružinu tak předpokládám, že ve zbrani mám pružinu silnější.... nicméně jeho odpověď byla, že ani továrna v UB je neinformuje co do zbraně montuje ..... tak jsem s podivem zakoupil slabší pružinu ..... nicméně jak píšu je o cca 1 až 1,2 CM delší .... ano vezmu štípačky a cvaknu jí ..... ovšem již v to nemám důvěru..... slabší pružina na úderník byla v sadě.... Rád bych podotknul, že jsem příznivcem zbraní CZ ovšem tot nebyl první problém :) když jsem zavítal do podnikové prodejny se svou CZ75 a prodavač mi řekl, že bych měl zakoupit novou zásobníkovou pružinu, že má prastará je již unavená tak jsem tak učinil ..... nicméně pružina nová je opravdu úplně jiná proto je s ní problém vůbec v zásobníku ..... další věc co byla pro mne nepochopitelná když prodavač vzal mou zbraň a se slovy můžeme nový zasobník otestovat zda-li nemá problém s vaší zbraní staršího ročníku ..... na dotaz v čem je problém odvětil, že v některých starších modelech má nový zásobník problém ..... tak jsem začal velice pochybovat o dílech CZ... každopádně děkuji mnohokrát za reakce..... prachu zdar :)
CZ-75,PM 63 RAK
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: kompatibilita dílů CZ75

Příspěvek od Biggles » 03 zář 2015 23:19

Když jsi příznivec zbraní CZUB, tak tě taková drobnost nerozhodí... No a kdybys nebyl a chtěl spolehlivý výrobek se stoprocentní zaměnitelností dílů (což někteří zvládli už začátkem dvacátého století), tak si pořídíš výrobek zbrojovky, nikoli "závodů približného strojárstva" z Brodu.
Marlboro
Příspěvky: 23
Registrován: 01 úno 2015 17:28
Bydliště: Praha

Re: kompatibilita dílů CZ75

Příspěvek od Marlboro » 03 zář 2015 23:42

Máš pravdu zvážit CZUB a výrobky :)))
CZ-75,PM 63 RAK
Uživatelský avatar
FTC
Příspěvky: 465
Registrován: 19 led 2012 15:17

Re: kompatibilita dílů CZ75

Příspěvek od FTC » 04 zář 2015 09:47

O CZUB toho bylo všude napsáno více než dost a v drtivý většině to nebylo nic dobrýho. Souhlasím s Bigem, že to co jde od CZUB na náš trh je opravdu tragédie a prasečina, to samý platí o přístupu firmy k zákazníkovi. Na druhou stranu čézety sežerou téměř všechno a jsou nenáročný na údržbu, víc nic. Malej příklad, koupil jsem základní TS a aby se dala použít na IPSC a sedlěla mi v ruce, tak si zbraň vyžádala opravdu spoustu hodin práce a ladění. Když už za tak hříšný peníze jde člověk koupit bouchačku, tak by měla sloužit bez nutnosti dalších úprav. Po těch zkušenostech bych si znovu čézetu nekoupil. Když se člověku líbí koncepce CZ75, tak mnohem lepší volba je Tanfo, ale to se nedá kvalitativně srovnávat.

Tak a teď mě milovníci CZ ukamenujte, hehe :D
Marlboro
Příspěvky: 23
Registrován: 01 úno 2015 17:28
Bydliště: Praha

Re: kompatibilita dílů CZ75

Příspěvek od Marlboro » 04 zář 2015 19:45

Tak kamenovat te snad nikdo nebude :) No pravděpodobně další CZ už do baráku nepůjde :) Je smutné, že musíš dát hodně času do úpravy TSka :) Natož, že v podnikové prodejně vlastně prodávaj něco co do zbraně vlastně ani nejde namontovat :) teď se u toho normálně chechtám :)))) Někde jsem četl, že CZ co kus to originál :) no asi na tom něco bude :D Zbraň je to krásná a tak doufam, že se na ní nic neposere:) Je jasné, že do ní asi žádný díl pasovat nebude :DDDD
CZ-75,PM 63 RAK
Odpovědět