Odevzdani ZP spravci strelnice

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Bonanza
Příspěvky: 629
Registrován: 01 črc 2007 18:53
Bydliště: Praha 5

Re: Odevzdání ZP správci střelnice

Příspěvek od Bonanza » 11 zář 2012 18:46

Správce na Spořilově Ti jasně řekl, že si ho můžeš vyzvednout, ale abyses nezdzžoval, tak můžeš až při kafi. Tuto střelnici i správce znám velmi dobře a vím, že ZP odevzdá ihned po zapsání do knihy. Takže v tom nevidím žádný problém, naopak je vždy velmi vstřícný.


Uživatelský avatar
Radgost
Příspěvky: 772
Registrován: 28 srp 2008 09:50
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Odevzdání ZP správci střelnice

Příspěvek od Radgost » 21 zář 2012 06:58

Striktně řečeno, zbrojní průkaz je veřejná listina a jako takovou ji prostě správce střelnice nesmí zadržovat. To, že vám střelnici kvůli tomu nedovolí použít je věc druhá.
Vavrouch
Příspěvky: 3
Registrován: 22 dub 2015 13:44

Re: Odevzdání ZP správci střelnice

Příspěvek od Vavrouch » 30 dub 2015 18:27

Mně se to stalo v Lišově.
Přijel jsem, správce si mě zapsal, sebral mi zbroják a dostal jsem ho až při odchodu ze střelnice.
Uživatelský avatar
Bonanza
Příspěvky: 629
Registrován: 01 črc 2007 18:53
Bydliště: Praha 5

Re: Odevzdání ZP správci střelnice

Příspěvek od Bonanza » 01 kvě 2015 08:58

Mně se to v Líšově nikdy nestalo.
Vavrouch
Příspěvky: 3
Registrován: 22 dub 2015 13:44

Re: Odevzdání ZP správci střelnice

Příspěvek od Vavrouch » 01 kvě 2015 14:55

to Bonanza:
střelnici v Lišově provozuje SSK a správce tam dělají jednotliví členové klubu, mají tam i rozpis služeb, kdy kdo v ten momentální den správcuje.
Čili tys měl štěstí na správce, který zná zákon o střelných zbraních, já bohužel ne.
Vyřešil jsem to tím, že chodím jinam a je po problému.
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Odevzdání ZP správci střelnice

Příspěvek od Alexxxus » 02 kvě 2015 15:01

Do zástavy zbroják může nechat jen trouba ... když bude správce darebák tak se zbrojákem nakluše do krámku koupí na zbroják jednušku a pak se můžeš jít věšet to je extrém ... vím
PZ vyžaduje Alena v Suchdole :-)
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Beran
Příspěvky: 156
Registrován: 28 srp 2012 22:16

Re: Odevzdání ZP správci střelnice

Příspěvek od Beran » 03 kvě 2015 12:05

Taky se mě stalo na Kapslovně v Praze... zabaveno až do opuštění střelnice.
Další věc co mě zarazila je ta že vedle nás střílel 100m s .308 s tím že ji teprve nastřeloval.
Při placení sem se dotázal jestli můžu zajít na 100m se svou .223 a šel sem do kolen když mě bylo sděleno že ne protože je prý v zadu nějaké lanoví a mohl bych to poškodit s takto "výkonou flintou".
Takže tyhle 2 zážitky mne přesvědčili že tam už opravdu nebudu mít cestu...
Uživatelský avatar
Bonanza
Příspěvky: 629
Registrován: 01 črc 2007 18:53
Bydliště: Praha 5

Re: Odevzdání ZP správci střelnice

Příspěvek od Bonanza » 03 kvě 2015 17:49

Bohužel, tupci se najdou všude.
KOLOMAN
Příspěvky: 21
Registrován: 15 srp 2011 01:29

Re: Odevzdání ZP správci střelnice

Příspěvek od KOLOMAN » 15 kvě 2015 13:06

Žádný z dokladů které jsou vydány orgány st. správy (nejen zbrojní průkaz, ale i cestovní pas, občanský průkaz, řidičský průkaz....) nesmí být vydávány, přijímány do zástavy, odebírány atd. (pokud k tomu není oprávněn orgán veřejné moci ze zákona), navíc pokud si vezmeš zák.č. 119 tak v §29 - povinnosti držitele ZP, máš v odst.1 písm. c) zabezpečit zbrojní průkaz a průkaz zbraně proti zneužití, ztrátě nebo odcizení.
to dost dobře nejde, když jsi ho odevzdal. V tu dobu, kdy ho někomu předáš, nemáš nad ním kontrolu = dopouštíš se přestupku.

Dále v písm i) mít u sebe zbrojní průkaz a průkaz zbraně, jestliže má u sebe zbraň
kategorie A, B nebo C nebo střelivo do této zbraně,
je jasně daná povinnost mít ZP u sebe ( pokud jsi na střelnici, tak jistě i se zbraní).

Na střelnici by si měli zkontrolovat jestli máš platný ZP, případně si zapsat údaje, ( samozřejmě za respektování ostatních zákonných norem) a ZP ti ponechat.

Tím, že jim ho necháš, se dostáváš na tenký led a při případné kontrole i možnosti postihu.
tomas001
Příspěvky: 7
Registrován: 26 čer 2015 15:21

Re: Odevzdání ZP správci střelnice

Příspěvek od tomas001 » 29 čer 2015 10:39

Dovolím si k tomu napsat stanovisko jakožto správce střelnice, rozhodčí, instruktor a zbrojíř. Je to naprosto jednoznačné. Správce střelnice odpovídá za bezpečnost, ale mezi jeho práva a povinnosti nepatří (ani nemůže patřit) zadržování jakékoliv veřejné listiny, tedy včetně ZP. To za prvé. Správce se tím dopouští přestupku.

A za druhé, ten, kdo správci odevzdá svůj ZP nebo PZ, se také dopouští přestupku, protože je povinen mít tyto doklady při střelbě u sebe. U sebe znamená prostě u sebe. Zákon neřeší, jak moc se může střelec vzdálit od kanceláře, ve které se právě nachází jeho ZP zadržený správem střelnice. Je úplně jedno, jestli je dva metry nebo padesát metrů od něj.

Shrnuto a podtrženo, zadržování ZP či PZ správcem střelnice je ze strany správce i ze strany střelce protiprávní. Bylo by vhodné na to správce upozornit a vyzvat jej, aby od toho upustil. Střelec by na to v žádném případě neměl přistupovat, a to i za cenu, že na této střelnici prostě nebude střílet. Bylo by také vhodné na tuto podivnou protiprávní praxi upozornit PČR.

Argument, že když správce střelnice odpovídá za bezpečnost, tak střelec vlastně při střelbě nemusí mít u sebe ZP, rozhodně neobstojí. Pak by se totiž muselo jednat o tzv. Svěření zbraně podle § 59 Zák. o zbraních a střelivu. To je ovšem nesmysl, protože svěření zbraně je relevantní pouze v případě, že zbraň je svěřena osobě bez ZP příslušné skupiny a pouze pro účely výuky. Pokud na střelnici přijde držitel ZP s vlastní zbraní, z principu není možné, aby mu správce střelnice "svěřil" jeho vlastní zbraň.

Obecně se pozastavuji nad tím, jak je možné, že funkci správce střelnice vykonává někdo, kdo nezná příslušné zákony. To je prostě špatně. Mimochodem, opravdu bych chtěl vidět provozní řád na takové střelnici...
Uživatelský avatar
STALKER
Příspěvky: 117
Registrován: 16 črc 2014 12:31

Re: Odevzdání ZP správci střelnice

Příspěvek od STALKER » 29 črc 2015 23:03

Aneměla by stači ukázání zp a domluva ze správcem + zapsání do knihy náštěv ? tam se zapisuje č zp a hodiny + jmeno atd ?
tomas001
Příspěvky: 7
Registrován: 26 čer 2015 15:21

Re: Odevzdání ZP správci střelnice

Příspěvek od tomas001 » 11 srp 2015 11:59

STALKER píše:Aneměla by stači ukázání zp a domluva ze správcem + zapsání do knihy náštěv ? tam se zapisuje č zp a hodiny + jmeno atd ?
Ano, přesně tohle musí stačit.
Odpovědět