Noseni zbrane

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Nošení zbraně

Příspěvek od Apevia » 01 bře 2015 19:59

Od novely se už nic do ZP nepíše, rozšiřoval jsem těsně po a nic nemám...
Mimochodem, když jsem dělal v 17ti B a pak ještě v 18ti nechával jen dopisovat C, tak jsem tam stejně měl onu frázi, že můžu nosit, ikdyž E jsem samozřejmě neměl :D


Cogito ergo armatus sum.
I.C.E
Příspěvky: 19
Registrován: 16 bře 2015 21:21

Re: Nošení zbraně

Příspěvek od I.C.E » 20 bře 2015 00:06

Taky mám ZP vydaný až po novele sk. A, B, C, D, E a už tam žádnou větu o nošení zbraně sk. B nemám a to jsem nákupy měl už pořádané před vydáním ZP. Takže to už asi napíšou. Mám tam jen větu s datum vydání ZP
I.C.E
Příspěvky: 19
Registrován: 16 bře 2015 21:21

Re: Nošení zbraně

Příspěvek od I.C.E » 20 bře 2015 00:09

Je nějaká změna od novely v nošení zbraně a místa kam lze či nelze ji nosit? Ptal jsem se např Ina soudu jak je to když budu mít u sebe železo, tak jsou na to připraveni a mají před rámem na to okýnko a za ním místnost kam se ukládají zbraně a pak mi je zase vydají jak půjdu že soudu. Zatím jsem to nevyužil ale možnost tu je
I.C.E
Příspěvky: 19
Registrován: 16 bře 2015 21:21

Re: Nošení zbraně

Příspěvek od I.C.E » 20 bře 2015 00:17

ZP sk. A, B, C, D, E mám taky až od novely a zadal jsem o nákupu před vydáním a taky mi už nic do ZP nenapsali jen datum vydání ZP.

Je nějaká změna v možnosti či nemožnosti nošení zbraně?

Např u nás na soudu sem se dokazovat na možnost přijít na soud se zbraní zda a jak postupovat. A bylo mi sděleno a ukázáno že není problém. Že před rámem mají místnost s okénkem kde se zbraň uloží a jak budu opouštět soud že mi ji zase vrátí zpět.
skritek
Příspěvky: 14
Registrován: 08 pro 2014 22:38

Re: Nošení zbraně

Příspěvek od skritek » 04 črc 2015 22:13

Jak jsem psal uz v jednom dotazu delam zbrojni prukaz a zajima me jedna informace. Vím ze zbran se musí nosit skryte ale povazuje se za skryte, když ji budu mit pod trickem a je vyrísovaná ze je na první pohle jazne ze tam mam zbran. Nebo se za skryte povazuje az když je tak ze nikdo nemůže vedet ze mam zbran?, proste jako s alkoholem kdy strčí flašku do pytlíku a i když každý vi ze tam ma alkohol tak v pohodě ,zakonou povinnost splnil. Mozna hloupa otázka ale ucim se sam a nemam nikoho kdo by mi to objasnil.

A ještě jeden dotaz delam skupinu C a E a chtěl bych si koupit toto

http://www.armed.cz/puska-par-mk3-raze2 ... /d-100307/

je to mozné , nebo na to potrebuju jinou skupinu? Strilel jsem s necim podobnym a hrozne me to bavilo za odpoledne jsem dal 1000 naboju jak nic.
I.C.E
Příspěvky: 19
Registrován: 16 bře 2015 21:21

Re: Nošení zbraně

Příspěvek od I.C.E » 05 črc 2015 01:02

Já dostal nákupku na sk. E na opakovací brokovnici zbraň sk. B, sice mě přesvědčovali ať to napíšu na sk. B na sportovní potřeby ale já trval na ochranu zdraví, majetku a života a nebyl problém i toto získat. Jak to budu nosit skrytě je už můj problém. Čili to lze dle mě tebou vybraná zbraň získat na sk. E. A když bude zbraň pod tričkem je nošená skrytě a splní to literu zákona. Ale dle mě je to velká blbost, kolegu ještě si jen o průser že si toho nějaká fetka či jiná kriminální osoba všimne a bude se jí snažit stůj co stůj získat, jednak by ji asi dobře zpeněžil a jednak přicházíš o taktickou výhodu nošení zbraně.
Beran
Příspěvky: 156
Registrován: 28 srp 2012 22:16

Re: Nošení zbraně

Příspěvek od Beran » 16 črc 2015 23:05

Nedokáži si sice představit jak nosíš P-AR MK3 pod trikem, ale budiž :lol:
Každopádně tak řeším v teplých měsících nošenku záložky a pohoda... spíš upoutá pozornost ten Kabar, teleskop a zásobník + takt. pero co jsou zřetelně na očích.
Už sem se párkrát zastal lidí co potřebovali pomoct a není nad to když vidíš ty pohledy jak těkají po různých částech tvé výbavy než si to definitivně rozmyslí...
Nicméně zbraň palnou musíš mít skrytou a současná právní úprava neřeší zda je dle obrisu zřejmá.
Každopádně v tom případě doporučuji dodržovat striktně veškerá pravidla obezřetného chování a předjímání událostí, abys nebyl praštěn po palici jen pro to aby se zmocnil někdo tvého železa :wink:
Hotler
Příspěvky: 49
Registrován: 21 pro 2010 13:48

Re: Nošení zbraně

Příspěvek od Hotler » 17 črc 2015 01:25

Otázka je, proč bys proboha měl chtít ukazovat, že máš u sebe qer. To mi fakt hlava nebere. Normální člověk dělá maximum pro to, aby neprovokoval. Pokud máš potřebu si někde natahovat pinďoura, tak to dělej na střelnici. Jinak si koleduješ o bebánko.
skritek
Příspěvky: 14
Registrován: 08 pro 2014 22:38

Re: Nošení zbraně

Příspěvek od skritek » 19 črc 2015 20:49

To ze se na neco ptam ve 2 otazkach neznamena ze spolu souvisí. :D urcite nechci nosit P-AR MK3 u sebe a ani chodit tak ze bude videt ze mam zbran slo mi jen o vesobecne upresneni ono nosit zbran pod trickem je celkem na nic protoze nez bych ji vyndal asi bych ji uz nepotreboval. Na druhou stranu nekdy staci pri komfliktu ukazat zbran a utocnik od utoku ustoupi a v dnesni dobe vytahnu kver a budu mit opletacky ze na me nekdo vystartoval kdyz se mu nelibylo ze jsem ho predjel v ten okamzik kdyz leze z auta asi nemuzu vytahnout kver z okna a zeptat se co ma za problem on pak bude tvrdit ze se me chtel zeptat na cestu a mam problem ale ukazat /neukazat zbran v dany okamzik postaci a kdyz bude neco prudit ja mel zbran neviditelnou proto jsem se tak nejak vseobecne ptal a dekuji za odpovedi
SamuelColt1
Příspěvky: 69
Registrován: 29 led 2013 20:49

Re: Nošení zbraně

Příspěvek od SamuelColt1 » 19 črc 2015 21:37

ad skritek: Mám 2 rady střeleckého veterána. Za 1.: Naučit se psát srozumitelně česky. Za 2. : Už jenom za představu řešení dopravních neshod pomocí zbraně (i jejich ukazováním pod tričkem!) doporučuji ještě pořízení ZP znovu důrazně :? posoudit!
skritek
Příspěvky: 14
Registrován: 08 pro 2014 22:38

Re: Nošení zbraně

Příspěvek od skritek » 20 črc 2015 08:08

SamuelColt1 píše:ad skritek: Mám 2 rady střeleckého veterána. Za 1.: Naučit se psát srozumitelně česky. Za 2. : Už jenom za představu řešení dopravních neshod pomocí zbraně (i jejich ukazováním pod tričkem!) doporučuji ještě pořízení ZP znovu důrazně :? posoudit!
K bodu jedna , ok budu se snažit psát více srozumitelně. K bodu dva- zrovna nedávno jsem takový problém měl, asi 150kg pánovi se nelíbilo ,že jsem v připojovacím pruhu nezpomalil a nezařadil se za něj, ale naopak zrychlil a připojil se před něj čemuž se všemožně snažil zabránit bohužel měl slabší auto takže mě posléze když jsem odbočil nakoupit v uličkách předjel a snažil se mě zastavit a pak...nevím co se mu honilo hlavou, ale vzhledem k tomu že jsem neudělal nic nelegálního jen mu asi pochroumal ego, v daný okamžik je toto jednáni snad naprosto stejné jako když vás napadne kdokoli jiny když jdete z nákupu takže nevidím důvod proč se nebránit i se střelnou zbraní kort, když naše váhové kategorie jsou rozdílné asi jako osobák vs kamion. A čekat až mi pán zlomí ruku ,nos či mě dobije do bezvědomí jen proto , že mám rychlejší auto mě neba. A i kdybych se dopustil nějakého bezpráví na něm a udělal prasárnu vjel mu tam nebo mu nedal přednost pořád ho to neopravňuje mě napadnout. A jak je z mého niku patrné jsem malý člověk a když někdo využívá své hmotnostní či výškové výhody, aby mě ublížil přijde mi fér vyrovnat šance. Jo a se zbraněma vyrůstám od mala a nato že střílim jen občas mam i s půjčenýma zbraněma celkem slušný soustřel.
skritek
Příspěvky: 14
Registrován: 08 pro 2014 22:38

Re: Nošení zbraně

Příspěvek od skritek » 20 črc 2015 08:21

Ono není moc těch co měří 150cm a postaví se 2m vysokému svalnatému hovadu, ale spousta těch 2metrových hovad co si troufou na ženskou nebo právě nás malé lidi a myslím, že když mu ukážu, že svou výšku kompenzuju zbraní většina si najednou přestane troufat když se poměr sil obrátí
Uživatelský avatar
Bonanza
Příspěvky: 629
Registrován: 01 črc 2007 18:53
Bydliště: Praha 5

Re: Nošení zbraně

Příspěvek od Bonanza » 20 črc 2015 11:56

Pravda je, že číst takovéto skřítkovské hámoty je náročné a hlavně bys měl, skřítku, pořádně a několikrát přečíst zákon o ZaS, hlavně paragrafy: nutná obrana a krajní nouze, a možná zůstat u půjčených zbraní a pod dohledem zkušeného držitele ZP.
skritek
Příspěvky: 14
Registrován: 08 pro 2014 22:38

Re: Nošení zbraně

Příspěvek od skritek » 20 črc 2015 13:19

Bonanza píše:Pravda je, že číst takovéto skřítkovské hámoty je náročné a hlavně bys měl, skřítku, pořádně a několikrát přečíst zákon o ZaS, hlavně paragrafy: nutná obrana a krajní nouze, a možná zůstat u půjčených zbraní a pod dohledem zkušeného držitele ZP.
a co to teda nějak vysvětlit? takže když mě napadne psycho řidič musím se nechat zbít? Tak totiž chápu tvou narážku. 4etl jsem si nutnou obranu několikrát a to že přiměřená obrana je že na mě někdo vytáhne zbraň a teprve pak mohu střílet je prý zažity mýtus. Pokud mě někdo napadne i ručně nemohu se ho ptát , chodíš do posilovny, umíš karate, kolik zvednes na bench press? Je jasné že pokud to bude kluk stejné váhové kategorie určitě nevytáhnu zbraň ale pokud to bude gorila která tráví celý den v posilovně klidně mu prostřelím nohu. Řídím se heslem radši živej v kriminále a za par let si hrát se svýma dětma než ležet na hřbitově. Ono se stačí aby mi jenu vrazil já blbě spadnu a budu do smrti na vozíku a nebo mrtvej. Je mi líto že se vám mé názory zdají jako HÁMOTY. Jen mě štve že každej do mě prudí ale nevysvětlí daný problem proč je můj názor špatnej v čem dělám chybu a jak bych se tedy měl zachovat správně. Přijde mi že jediný správný závěr znamená nechat si namlátit a když to přežiju zavolat 158 divat se z voziku jak si grázl žije krásný život. Sorry to radsi 10let v kriminále za ublížení na zdraví dcerce bude 12 a budu si žit dál. No a mužete zase do mě jit protože evidentně každý zde má pistol jen pro střelbu na střelnici a nosí jí jen tak.
Uživatelský avatar
Kalič
Příspěvky: 36
Registrován: 25 bře 2013 09:38
Bydliště: Plzeň

Re: Nošení zbraně

Příspěvek od Kalič » 20 črc 2015 13:44

skritek píše: A i kdybych se dopustil nějakého bezpráví na něm a udělal prasárnu vjel mu tam nebo mu nedal přednost pořád ho to neopravňuje mě napadnout.

A co má ten šofér jako dělat, když na silnici někdo dělá prasárny a chová se tak, jak se chová? Držitel ZP by měl v první řadě těmto incidentům umět předcházet, neprovokovat a vyhnout se konfrontacím. Mysli si co chceš, ale budeš-li jezdit podle pravidel a ne jako agresívní blb, nebudeš muset řešit, že někomu při tvém stylu jízdy potom čapnou saze.
Odpovědět