Vycisteni cepele

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Lordav
Příspěvky: 2
Registrován: 25 čer 2015 19:47

Vyčištění čepele

Příspěvek od Lordav » 25 čer 2015 20:44

Dobrý den, rád bych poprosil Vás, zkušené nožíře, o radu. :? A sice, mám rád nože a obecně práci se železem a proto jsem se rozhodl, že si taky nějaký ten kousek vyrobím. Zatím jsem ve fázi leštění a vše šlo hladce, dnes jsem však po doleštění fazety a čepele zjistil, že v kresbě „pórech“ čepele jsou vidět zbytky „strusky“ po kalení, které kazí celkový dojem. Po kalení zůstala na čepeli celkem pěkná struktura, kterou jsem chtěl zachovat a tak jsem ji nebrousil, ale jen přeleštil. Fazetu jsem poté vybrousil a také přeleštil, což vypadá celkem k světu, až na ty černé „ťupky“. Nerad bych je odstraňoval nějakým kartáčem, nebo jiným mechanickým způsobem, spíše jsem měl na mysli nějakou lehkou chemii a tak bych se Vás chtěl zeptat, jaké prostředky byste mi doporučili? Jak už jsem výše zmiňoval, jde mi především o chemické prostředky, např. nějaké slabé kyseliny, které však nenaleptají ani nijak nepoškodí čepel, pouze uvolní či rozpustí zbytky po kalení ……o prostředky typu ocet, jedlá soda atd. moc nestojím. Děkuji za každou radu a předem se omlouvám, jestli jsem použil nějaký laický termín. :wink:
Přílohy
DSCN4300.jpg


Odpovědět