konstrukcni prvky revolveru

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
maldigola
Příspěvky: 905
Registrován: 06 srp 2007 13:00

Re: konstrukční prvky revolverů

Příspěvek od maldigola » 27 kvě 2015 20:59

Předek známého revolveru Lebel.Všimněme si,jak páka 2 tlačí jako šavle na vybrání uvnitř páky 3 a tím tlačí na posunovač 5.
Přílohy
1887-Militaire-7.jpg
1887-Militaire-4.jpg
1887-Militaire-1.jpg


Oheň!Oheň přišel jsem vrhnout na svět a jak si přeji aby se vzňal!
Ježíš,Luk.12,49.
maldigola
Příspěvky: 905
Registrován: 06 srp 2007 13:00

Re: konstrukční prvky revolverů

Příspěvek od maldigola » 27 kvě 2015 22:08

Podle textu šlo o událost,kdy malou prachovou náloží bylo z perkusní repliky Coltu vystřeleno v okamžiku,kdy nedošlo k řádné aretaci.Střela se zakousla ve zbrani a střelce to oprsklo zplodinami prachu.Dle autora je vina na aretaci.Asi tak jsem to pochopil.
Hmm,,lze mu věřit?
...pokud by aretace byla přesná,střela by se nezakousla o hranu hlavně,ale.....ale protože bylo prachu málo ,zůstala by trčet uprostřed hlavně a zbytek plynů by vyšlehl všemi škvírami ven.
...na replikách sice ne,ale na originálech je až příliš často vidět nedotočení komory proti hlavni.Takže Kdyby bylo prachu dost,střela by se nějak ustřihla a vyletěla ven.
Spára mezi hlavní a válcem celkem zaručuje,že se zbraň neroztrhne.Za čas by se zbraň poškodila ,majitel by ji vyměnil a v dalších generacích by si vrak předávali sběratelé.
Přílohy
2451919.jpg
2451919.jpg (33.15 KiB) Zobrazeno 4252 x
výšleh.jpg
výšleh.jpg (9.02 KiB) Zobrazeno 4252 x
Oheň!Oheň přišel jsem vrhnout na svět a jak si přeji aby se vzňal!
Ježíš,Luk.12,49.
maldigola
Příspěvky: 905
Registrován: 06 srp 2007 13:00

Re: konstrukční prvky revolverů

Příspěvek od maldigola » 30 kvě 2015 15:23

Toto je prototyp od Coltů.Nepatentovaný způsob otáčení válce,kdy na válci zevně jsou malé kolíčky a pod válcem se posouvá trojúhelníková destička spojená s kohoutem.Šikmá strana destičky tlačí na kolíček a tím otáčí válec.Asi tak jako řeže gilotina hlavu.
Přílohy
87_118_6detail1.jpg
87_118_6.jpg
Oheň!Oheň přišel jsem vrhnout na svět a jak si přeji aby se vzňal!
Ježíš,Luk.12,49.
LordRade
Příspěvky: 2
Registrován: 17 čer 2015 00:03

Re: konstrukční prvky revolverů

Příspěvek od LordRade » 18 čer 2015 00:50

Mám se zeptat tady... Takže bych potřeboval poradit, co přesně je v revolveru špatně. Bubínek po stisknutí spouště cvaká jen občas. A při natažení kohoutku se bubínek neotočí vůbec a kohoutek nedrží natažený. (Koupil jsem ho sice jako plně funkční, ale nějak funkční není.) Viz foto.
Potom mám ještě jeden menší taky lefoš: U něj po stisknutí spouště vše funguje jak má, ale při natažení kohoutku a následném stisku spouště se mechanismus pouze zlehka uvolní a bubínek se neotočí celý. Foto můžu případně udělat.
Víte, kde je problém a jak to případně opravit?
Obrázek
maldigola
Příspěvky: 905
Registrován: 06 srp 2007 13:00

Re: konstrukční prvky revolverů

Příspěvek od maldigola » 25 čer 2015 18:59

No LordRade,je třeba všechny šrouby vyšroubovat a vyjmout součástky.Jelikož máš jistotu,že někdy zbraň fungovala,bude třeba najít místa,která jsou tak silně opotřebená,že už o sebe součástky nezabírají.Lefošáky pozdního typu byly mizerné zbraně z měkkého železa,nekalené,(Bessemerova low grade steel-Gusstahl).Takže udělat si diagnozu bude celkem snadné,horší to už bude s terapií-ty součástky mají tenké výběžky,které pokud tam už nejsou,se dají těžko nahradit,spíš odlít spoušť a kohout znovu.Fotky takových restaurátorských prací jsou na www.littlegun.be .A nebo,což je asi úplně nejlepší se takových celkem nevýznamných zbraní zbavit.
Oheň!Oheň přišel jsem vrhnout na svět a jak si přeji aby se vzňal!
Ježíš,Luk.12,49.
koník
Příspěvky: 222
Registrován: 29 zář 2012 22:30
Bydliště: Beroun

Re: konstrukční prvky revolverů

Příspěvek od koník » 25 čer 2015 20:42

Taky bych to tak viděl. Jestli chceš mít lefoše, ať už třeba jako zástupce určitého vývojového stupně, tak za čtyři pět tisíc koupíš funkční, v pěkném stavu a v ráží aspoň 9mm.
existují jen tři místa, která řídí celý svět
LordRade
Příspěvky: 2
Registrován: 17 čer 2015 00:03

Re: konstrukční prvky revolverů

Příspěvek od LordRade » 25 čer 2015 23:49

Zatím jsem začal sbírat jen levnější revolvery. Akorát jsem nečekal, že dva ze tří nebudou tak funkční, jak o nich prodejci na aukru tvrdili. No šroubky jsem samozřejmě montoval, ale mé nezkušené oko na nic nepřišlo. Chtěl jsem vědět, jestli to nemůže být třeba nějakou prkotinou a nešlo by to opravit bez další investice.
No co, tak já se jimi ještě chvíli pokochám a pak je pošlu dál. Všechny tři jsem postupně sehnal dohromady za cca 4.5K, tak si po prodeji koupím něco lepšího. Napadlo mě, že bych před další dražbou mohl koupi s někým tady projednat, aby mi odhadl cenu a řekl jestli je revolver "významný". Koho z Vás bych tím měl obtěžovat? :D
maldigola
Příspěvky: 905
Registrován: 06 srp 2007 13:00

Re: konstrukční prvky revolverů

Příspěvek od maldigola » 26 čer 2015 07:16

U lefošáků a civilních revolverů vůbec jsou velice časté tovární zmetky.Jedna z nejhůře odstranitelných závad je správné posunutí a správné zaaretování do polohy,kdy se komora nekryje s hlavní.Příčinou je ozub v nesprávné poloze.Jistěže by bylo možné ozub odsoustružit a přidělat nový,jenže jsem k tomu nikdy odvahu nenašel,takže jediná možnost jak se tomu vyhnout je,si tu zbraň důkladně prohlídnout při bočním nasvícení žárovkou ještě než ji koupíme.
-Další potíž je nedotočení .T.j. válec otáčí řádně,ale aby došlo k zaaretování,je třeba ho posunout o pár mm.Je třeba vyjmout posunovač,sejmout jeho pružinu,napájet na něj zboku kus plechu a přibrousit šachtu posunovače při ose válce.Někdy se to podaří.
-Další problém je pokřivená osa válce.Zpravidla to není poznat,ale pokud se to stalo,tak některé komory se otočí a zaaretují a jiné ne.Což je k vzteku hlavně u zlamovacích revolverů.
-Opotřebení aretačního výběžku spouště se celkem opravit dá,horší je zmatení vztahů kohout-spoušť-odskok.To je někdy dobré tak na vyhození.
Oheň!Oheň přišel jsem vrhnout na svět a jak si přeji aby se vzňal!
Ježíš,Luk.12,49.
maldigola
Příspěvky: 905
Registrován: 06 srp 2007 13:00

Re: konstrukční prvky revolverů

Příspěvek od maldigola » 26 čer 2015 07:33

Dovolím si jednu radu-kupuj vždycky vojenské zbraně-proč,,,protože každá armáda chce,aby její zbraně fungovaly a něco vydržely.A taky si to hlídá,naproti tomu civilní nebo pro civilní trh určené zbraně jsou dost často vadné.
Oheň!Oheň přišel jsem vrhnout na svět a jak si přeji aby se vzňal!
Ježíš,Luk.12,49.
collection
Příspěvky: 24
Registrován: 21 zář 2008 18:50

Re: konstrukční prvky revolverů

Příspěvek od collection » 11 črc 2015 10:30

zháňam majiteľa reichsrevolveru 1883, som tiež vlastníkom. potrebujem poradiť.
pošlite SZ.
maldigola
Příspěvky: 905
Registrován: 06 srp 2007 13:00

Re: konstrukční prvky revolverů

Příspěvek od maldigola » 15 srp 2015 13:38

O závitech

Závity historických zbraní do roku 1841-jsou často příčinou odhalení padělků,neboť nelze u kolečkových pistolí akceptovat Withworthův nebo dokonce metrický závit.
V roce 1841 byl ve Velké Británii zaveden Withworthův závit s úhlem 55 st.A současně trubkový konický G závit.G závit má rovněž 55 st.Synonymem Withworthova závitu je označení BSW.British standard Withworth.Užíván dodnes v Australii a Anglii.U nás v optice fotoaparátů.
V roce 1890 -v Německu zaveden Loewenhertzův závit s úhlem 53 st.8 min.Tento se udržel po 40 let v optice.
V roce 1898-ve Francii vytvořen Systeme Internacional s úhlem 60 st.
V roce 1911 až 1923-v Německu zaveden Německý metrický závit s úhlem 60 st.navazující na závit Loewenhertzův.Tento závit známe pod názvem Metrický závit.
Podle těchto údajů by bylo možné odhadnout ,jaký druh závitu v dané zbrani asi bude.
Bohužel praktické provedení náhrady šroubu bude kolísat mezi závitem Metrickým a Withworthovým,neboť žádné jiné závitníky na trhu nejsou.Šrouby Withworth představují problém největší,přičemž v nouzi je lze zhotovit podle přiložené tabulky Konverze šroubů.
Přílohy
šrouby M versus W var..doc
(42 KiB) Staženo 288 x
Oheň!Oheň přišel jsem vrhnout na svět a jak si přeji aby se vzňal!
Ježíš,Luk.12,49.
maldigola
Příspěvky: 905
Registrován: 06 srp 2007 13:00

Re: konstrukční prvky revolverů

Příspěvek od maldigola » 16 srp 2015 19:43

Ještě k historii šroubů před rokem 1841:
15. století -V Evropě se objevují první šrouby.ale jsou drahé
1537-Vydána Norma na dnové šrouby hlavní ,jde o první normu vůbec.
1658-Gull ,Vídeň-dělený šroub jako závěr pušky zadovky
1760-Anglie,Wyat-první továrna na šrouby
1797-Anglie,Moudslay-první stroj na výrobu šroubů (předchůdce Withwortha)
1798-USA,Wilkinson-stroj na výrobu šroubů

Ani v jednom případě se mi nepodařilo zjistit popis závitů.
Oheň!Oheň přišel jsem vrhnout na svět a jak si přeji aby se vzňal!
Ježíš,Luk.12,49.
maldigola
Příspěvky: 905
Registrován: 06 srp 2007 13:00

Re: konstrukční prvky revolverů

Příspěvek od maldigola » 17 srp 2015 10:01

Výroba atypického šroubu přesným litím.
Šroub přilepíme voskovou kuličkou do nádoby,kde ho zalijeme adičním silikonem a necháme zatuhnout pod tlakem v tlakové nádobě.
Vyjmeme silikonový otisk z nádoby a vyjmeme šroub.
Do dutiny v silikonovém otisku nalejeme řidký plast.Např. Biresin G26,v zoufalství PMMA.A necháme zatuhnout pod tlakem v tlak. nádobě.
Vyjmeme plastový odlitek z otisku ,připojíme licí čep a vlepíme kuličkou vosku do kovového válce(kyvety),který zalijeme směsí formovací hmoty s tekutinou.Např. Brevest a Bresol.Válec necháme zatuhnout pod tlakem.
Po zatuhnutí válec vložíme do pece a vyhřejeme na 900 C po dobu 7 hodin.
Vakuově tlakovým licím přístrojem roztavíme vhodnou Co-Cr slitinu,t.j. takovou,která nedělá lunkry a odlejeme.
Odlitek zbavíme velmi zhruba formovací hmoty ,odřízneme licí čep a vložíme do kys.fluorovodíkové,kde ponecháme několik dnů.
( Pokud bychom odlévali z oceli,je třeba použít křemičitou vrstvu na povrchu modelu.Např.etylsilikát.)
(nepoužívat vakuum,pění,tlak naprosto stačí.)
Oheň!Oheň přišel jsem vrhnout na svět a jak si přeji aby se vzňal!
Ježíš,Luk.12,49.
maldigola
Příspěvky: 905
Registrován: 06 srp 2007 13:00

Re: konstrukční prvky revolverů

Příspěvek od maldigola » 28 zář 2015 14:53

Povídání o revolverech Starr


1. Historie a číslování
Ebenezer Townsend Starr(1816-1899),syn zbrojíře,resp.továrníka a obchodníka se zbraněmi Nathana Starra (továrny v Middletown,Yonkers,Binghamton,Morrisania atd.),zkrátka hodně dobře situovaný mládenec si v roce 1856 (15.1.)nechal patentovat pepřenku s DA bicím ústrojím.Pat. č. 14118.A založil firmu Starr Arms Co.Binghamton NY.Asi to byla firma vytvořená jen účelově na splnění armádní zakázky.Firma vyráběla od r. 1859 do r. 1860 revolvery(v té chvíli bez patentu) model 1860,DA,.36 Navy.pro US námořnictvo a to v počtu 3000 kusů.V roce 1860,4.12., si E.T.Starr nechal patentovat tento model Navy.Číslo patentu 3084.Což je taky patent poslední.
Od roku 1862 do roku 1863 vyráběl podobný revolver,o něco jednodušší,rovněž DA,ale ráže .44 ,model 1858.V počtu 21454 kusů.Armáda si žádala levnější SA model a tak firma vyráběla od roku 1863 do roku 1864 jednočinné SA revolvery očíslované od 23100 do 54000.
Produkce modelu 1858 a SA modelu tedy nebyly chráněny patentem.
Vedle Coltu a Remingtonu to byla tehdy nejčastější zbraň.

(Ať jsem googlil jak chtěl,podobiznu E.T.Starra se mi najít nepodařilo)
Oheň!Oheň přišel jsem vrhnout na svět a jak si přeji aby se vzňal!
Ježíš,Luk.12,49.
maldigola
Příspěvky: 905
Registrován: 06 srp 2007 13:00

Re: konstrukční prvky revolverů

Příspěvek od maldigola » 28 zář 2015 15:11

2.stav vývoje DA bicího ústrojí revolveru té doby:
Ve vývoji DA bicího ústrojí revolveru nebyl E.T.Starr první ani poslední.
Vývojová řada by vypadala asi takto:
1850-Colleye Lutych-vychází z pepřenky DAO
1851-Lhoist
1851-Adams (Adams a Deane)DAO
1852-Webley (Westley- Richards)DAO
1853-Chaineux SA/DA (známe je z rev.Lefaucheux)
1853-Tranter ?
1855-Beaumont-Adams SA/DA
1855-Lang
? -Dreyse jehlovka
1856-Starr
Oheň!Oheň přišel jsem vrhnout na svět a jak si přeji aby se vzňal!
Ježíš,Luk.12,49.
Odpovědět