Vyber dvojky na luparu

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
smates
Příspěvky: 288
Registrován: 18 bře 2007 12:46
Bydliště: Ústí n.Labem

Vyber dvojky na luparu

Příspěvek od smates » 10 čer 2015 18:41

Chtel bych si vyrobit luparu z dvojky raze idealne asi 16 ale muze byt i 12 nebo 20.Doporucte nejakou levnou vhodnou dvojku.Idealni by bylo jednospoust ale to asi neexistuje tak aspon moznost strelby jednou spousti obe hlavne.Mozna to ma nejaky nazvy ale v brokarnach se vubec neorientuju.


Něco málo mám :-)
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyber dvojky na luparu

Příspěvek od Apevia » 10 čer 2015 18:59

Ideální je např. ZPčko (většinou 16, sem tam i 12) a v 16 se nechá sehnat za dobře, ale to má jen dvojspoušť.
V jednospoušti se dělaj některý ruský dvojky, ale ty jsou dražší. Dobrá je taky obyč stará ruská dvojka, ta se nechá sehnat za dobře i ve 12.
Já šel nakonec cestou "klasiky" a nechal jsem si udělat luparu z lankasterky, "moderní" 12tka TOZ 54.
Cogito ergo armatus sum.
Uživatelský avatar
smates
Příspěvky: 288
Registrován: 18 bře 2007 12:46
Bydliště: Ústí n.Labem

Re: Vyber dvojky na luparu

Příspěvek od smates » 10 čer 2015 20:34

No asi radsi uprednostnim tu razi 16,nejsem zase zastance velky rany a nechci se bat z toho vystrelit.Vim ze existujou dvojky u ktery jde zadni spousti postupne odpalit obe hlavne.Potrbuju prave znat konkretni model abych vedel po cem patrat.Vim ze se dela napr.z IZ-58 ale jaky to ma spouste netusim.
Něco málo mám :-)
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyber dvojky na luparu

Příspěvek od Apevia » 10 čer 2015 22:04

Tak velká rána... Kolega má ZP v 16ga a já tuhle TOZ 54 ve 12ga a žádnej zásadní rozdíl tam prostě není.
Mě šlo hlavně o cenu střeliva, kt. je ve 12tce nejlevnější a nejrozšířenejší a taky, protože si dělám 12ga slugy od LEE.
Pokud střílím běžné Trapy, Skeety a pod. s 24g, tak je to vyloženě pohodová střelba, ale dá se ustát i 52g magnum obouruč.
Cogito ergo armatus sum.
Uživatelský avatar
smates
Příspěvky: 288
Registrován: 18 bře 2007 12:46
Bydliště: Ústí n.Labem

Re: Vyber dvojky na luparu

Příspěvek od smates » 11 čer 2015 14:04

Tak o cenu streliva me nejde protoze z lupary se toho asi moc nevystrili.Jak rikam v brokarnach se vubec nevyznam a prijde mi ze kdyz je v r.16 a 12 stejna vaha broku tak musi 12ka kopat vic protoze by tam mela bejt vetsi navazka prachu a tim padem vetsi energie ne?Jinak lankasterka vypada lip ale dam prednost prakticnosti,nechci za neco zachytavat kohoutama.
Něco málo mám :-)
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyber dvojky na luparu

Příspěvek od Apevia » 11 čer 2015 20:35

Tak taky záleží co seženeš a co jseš ochotnej do toho investovat. Když jsem to řešil prvně, asi před cca 3 roky, tak se mi pořád zdálo hodně za hotovku (bez práce a hned) těch cca 7kkč. No teď jsem do toho nasypal skoro 10kkč, plus jsem čekal 3-4 měsíce a dost jsem se nalítal (PČR, puškařskej a pořád dokola).
Co se týká 16/12 tak je fakt, že moje lupara váží skoro tak, jako kolegy ZPčko než bylo zkráceno. Ale stejně, z brokovnic toho mám nastřílíno dost ze všeho možnýho a zásadní rozdíl v "kopání" není nijak drastický a nemám s tím problém.
A já mám docela velkou spotřebu nabojů i v téhle mrše :D Kor když jsem zkoušel asfalťáky, tak jsem během chvilku vystřílel dvě krabičky jak nic :D
Cogito ergo armatus sum.
Uživatelský avatar
smates
Příspěvky: 288
Registrován: 18 bře 2007 12:46
Bydliště: Ústí n.Labem

Re: Vyber dvojky na luparu

Příspěvek od smates » 11 čer 2015 21:17

No prave uz kvuli vaze bych asi radsi tu 16ku.Ja z toho moc strilet nechci,tipuju tak 10ran na strelnici a na holuby tu nemam kam jit.Chci to spis sebou do batohu kdyz se nekam pujde a nebo jako obrannou do baraku.Klidne si to obeham sam cena je pro me podstatna a nespechan na to takze je mi fuk jestli to bude trvat pul roku.Spis jak zjistit u ktery brokarny jdou odpalit obe hlavne jednou spousti.Rozhodne nechci za tu dvojku dat vic jak 3000Kc.
Něco málo mám :-)
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyber dvojky na luparu

Příspěvek od Apevia » 11 čer 2015 22:02

Ta váha je u mě daná hlavně tím, že je to Rusák a oni snad neuměj udělat relativně lehkej kvér :D
Tak za 3kkč si myslím, že jen tak neseženeš jednospoušť. Snad u žádný starší (běžný) dvojky dvojspouště nejde spouštet jen jednou spouští.
Proč vidíš takovej problém v dvojspoušti?
A ona stejně ta váha není nic zas tak hroznýho, plánuju to tahat celej den na stejně, tak uvidím časem...
Cogito ergo armatus sum.
Uživatelský avatar
smates
Příspěvky: 288
Registrován: 18 bře 2007 12:46
Bydliště: Ústí n.Labem

Re: Vyber dvojky na luparu

Příspěvek od smates » 11 čer 2015 22:10

No asi ne problem ale je to zvyk,nikdy jsem z neceho takovyho nestrilel a uz vydim kdyby slo do tuhyho tak zazmatkuju.Kdyz jsem strilel na holuby tak to byla taky dvouspoust ale slo to odpalit oboje zadni spousti.Taky to prinejhorsim planuju z IZ a to je taky rusak tak nevim jak to bude s vahou,ale aspon ma chrom v hlavnich.
Něco málo mám :-)
Odpovědět