Revolery Alfa, Kora

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: Revolery Alfa, Kora

Příspěvek od PEPAN » 06 lis 2011 18:51

u moji 22 jsem nastavil mezeru válec hlaveň na nulu, a nyní již nechce floberty-kouše se válec ve 100% případů, nebo se možná kouše zápalník v měkké mědi.. s shortama a LR nemám sebemenší problém.
pokud to není střelivem, asi je to na reklamaci


Nejde!Prostě NNe
MARKONY
Příspěvky: 472
Registrován: 02 čer 2004 23:20
Bydliště: Ostrava

Re: Revolery Alfa, Kora

Příspěvek od MARKONY » 06 lis 2011 20:54

Kamrad měl podobný problém s otlačením válce, vyřešil kompletní rozborkou y důkladným vyčištěním střev a pak už bylo v vše v pořádku ALE pozor rozebírat v sáčku rady lítají pružinky ven !!!!
SUHL 150 Anschutz m54 Ruger 161 Glock 43 K 100 X-Calibur Walther PPK .22LR
LadaN
Příspěvky: 47
Registrován: 11 úno 2010 11:28
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolery Alfa, Kora

Příspěvek od LadaN » 07 lis 2011 10:07

Alfu Steel v 38 mám dva roky. Za celou dobu jen jeden problém a to s přibržděným válcem. Střelivo bylo nepřebíjené, SaB FMJ a jednalo se o jeden konkrétní náboj (když jsem ho vyjmul z komory a dal jiný - bez problémů, když jsem ten samý vrátil zpět - ten samý problém). Při kontrole nábojnice bylo vidět, že je mírně odřená na patě, takže jsem to tenkrát přisoudil chybnému střelivu.
LEX www.gunlex LEX
Uživatelský avatar
Hieronymus
Příspěvky: 35
Registrován: 18 led 2011 12:01
Bydliště: Příbram

Re: Revolery Alfa, Kora

Příspěvek od Hieronymus » 07 lis 2011 16:53

Díky všem. O problému s otáčením válce už jsem někde četl. V tomto případě měl dotyčný údajně malou mezeru válec/hlaveň (0,1 mm) a po nějakých "x" výstřelech olovem to drhlo. Po zvětšení bylo všechno v pořádku.

Zajímaly by mě taky vůle a časování po dlouhodobém intenzivním používání.

Snad se za tu cenu vyplatí do Alfy jít.
"Je dobře, že je válka tak děsivá. Jinak by se nám to začalo líbit." (Gen. R. E. Lee)
FilipS
Příspěvky: 1
Registrován: 15 pro 2011 13:31

Re: Revolery Alfa, Kora

Příspěvek od FilipS » 15 pro 2011 16:16

Rád bych si jako první zbraň pořídil revolver. Dříve jsem střílel z flobertky - revolver od Alfa Proj, a měla velice příjemný úchop. Stejně tak jsem měl v ruce S&W a opět mi padl líp jak třeba CZ 85. Navíc se mi revolver hrozně moc líbí. Je to takový humpolácký kus železa
Konkrétně se poohlížím po něčem v ráži 38 spec. Koukal jsem co je na trhu a docela mě zaujal právě zmíněný Alfa Proj v provedení 6". Trochu pokukuju i po 22 LR/WMR. Nechci nic silného, zbraň nebude sloužit pro nošení. Pouze oddechová terčová střelba.
Nerad bych kupoval něco z komise - neměl bych k tomu vztah. Vím, že bych tam sehnal možná něco lepšího za stejnou cenu, ale holt bych ho neměl rád :-)
Poslední dotaz - jak je na tom Kora Brno? Na začátku vlákna moc slávy nepobral, ale jde o příspěvky staré víc jak 5 let. Někde na fóru jsem dokonce četl, že končí. Opět ale šlo o staré příspěvky. Stránky s nabídkou má stále, takže to byl možná jen planý poplach. Je kvalita stále horší v porovnání s A-P?

Mnohokrát děkuji za případné rady.
cortes

Re: Revolery Alfa, Kora

Příspěvek od cortes » 12 kvě 2012 17:53

Revolver
Výrobce: Alfa Proj
Model: Carbine
Ráže: 38 Special / 357 Magnum
Délka hlavně 30,5 cm 12"
V ceně je předpažbí

Může mě nějaký vlastník napsat pro a proti.
Díky.
tslaby
Příspěvky: 119
Registrován: 17 pro 2011 13:16
Bydliště: Petrovice

Re: Revolery Alfa, Kora

Příspěvek od tslaby » 02 čer 2015 21:45

Měl bych dotaz na majitele revolverů Alfa Para na dosavadní zkušenosti a postřehy. Jak jste s nimi spokojeni? Začínám koukat po revolveru jako po spestření střelby, primárně střílím pistoli a docela se mi zalíbili právě revolvery Alfa Para v Lugeru kvůli střelivu, konkrétně 4" model 9241. Jsou s nimi nějaké problémy, nebo fungují bez chyb a závad? Díky za postřehy. Případně jestli je lepší se poohlédnout po něčem jiném? Určitě bych šel do něčeho z druhé ruky, bude to jen pro radost, ne na sport.
Má-li někdo zbraň a snaží se vás zabít, je přiměřené bránit se střelbou z vlastní zbraně.
mdolezan
Příspěvky: 61
Registrován: 27 kvě 2010 23:37
Bydliště: Praha 9

Re: Revolery Alfa, Kora

Příspěvek od mdolezan » 18 čer 2015 20:21

Právě prodávám čtyřpalec Alfu v nerezu 9luger. Pěkný, kvalitní, přesný ale ani po cca 3tisicích ranách jsem revolveru nepřišel na chuť
Odpovědět