Vypis z rejstriku trestu pri pobytu v zahranici v minulosti

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Tomas1985
Příspěvky: 7
Registrován: 27 dub 2015 22:28

Výpis z rejstříku trestu při pobytu v zahraničí v minulosti

Příspěvek od Tomas1985 » 27 dub 2015 22:47

Zdravím... Mám takový dotaz a při troše štěstí mi snad někdo poradí... Chci si udělat ZP a narazil jsem při pročítání otázek na jeden zádrhel... Jde o poznámku, že žadatel o ZP který byl před méně než 10 lety v zahraničí déle než 6 měsíců, musí předložit výpis z rejstříku trestu daného státu... Cca před 8 lety jsem byl pracovně v Irsku. Byl jsem tam něco málo přes 3 roky. Chci se teda zeptat jestli někdo nebyl v podobné situaci když si dělal ZP a jak postupoval, respektive kde ten výpis sehnal? Předpokládám, že naše úřady tuto záležitost nevyřizují... Ptám se nejdříve tady než začnu psát a volat na všechny možné úřady... a připravovat se na nejhorší, že budu muset HODNĚ oprášit angličtinu kterou už vlastně ani neumím a budu muset kontaktovat Irskou ambasádu... popřípadě gardu v Irsku... Předem díky za jakoukoliv radu...


Uživatelský avatar
Artifex
Moderátor
Příspěvky: 1848
Registrován: 21 lis 2006 00:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Výpis z rejstříku trestu při pobytu v zahraničí v minulo

Příspěvek od Artifex » 29 dub 2015 10:27

Napiš na jejich ambasádu, oni ti to vystaví.
Glock 43, HK USP, CZ 27, 45, 50, 52, 75B, 44/81, 82, Derringer GG .45+9mm,
SVD 63, AKS74u, Brno mod. 4, Optima B12, M870
Sa vz. 26, 58, 61, UK 59, UZI, CQ-A1
Slavia 631, Slavia 634+Nikko Stirling 6x40AO, Crossman 1377
pelanj
Příspěvky: 255
Registrován: 28 úno 2013 13:29

Re: Výpis z rejstříku trestu při pobytu v zahraničí v minulo

Příspěvek od pelanj » 29 dub 2015 11:04

Bylo to na 3 roky v kuse bez trvalého bydliště v ČR a bez návštěvy alespoň jednou za půl roku?
Tomas1985
Příspěvky: 7
Registrován: 27 dub 2015 22:28

Re: Výpis z rejstříku trestu při pobytu v zahraničí v minulo

Příspěvek od Tomas1985 » 29 dub 2015 11:49

No na ambasadu asi budu muset nakonec napsat, eventuelne zavolat ale nevim jak se tam postupuje. Urcite budou chtit videt OP nebo nejaky doklad a Ambasada je v Praze, ja jsem z druhe strany rep. tak si tam asi budu muset udelat vylet... :-( A rukama nohama se nejak domluvit... snad ze sebe nejakou inteligentni vetu vypotim... ;-)
Byl jsem tam cca 3 a 1/2 roku, mel jsem trvale bydliste v CR a na dovolenou jsem jezdil prubezne jednou za pul roku ale jednou to bylo treba po 6 mesicich a podruhe treba po 7... Je to uz dost davno tak presne si to nepamatuju... :-(
Tomas1985
Příspěvky: 7
Registrován: 27 dub 2015 22:28

Re: Výpis z rejstříku trestu při pobytu v zahraničí v minulo

Příspěvek od Tomas1985 » 29 dub 2015 11:53

Jeste me napadla druha varianta... Ze zoufalstvi uz sedim asi 2 dny na netu a hledam ruzne varianty a nasel jsem jednu vec. CzechPoint vydava vypis rejstriku trestu a udajne je tam kolonka kde se da zazadat mimochodem i o vypis ze zeme EU... Na oficialnich strankach CzechPointu o tom ale neni zminka... tak nevim, co si o tom myslet... Zkusim tam zavolat a uvidim jestli je to realne...
pelanj
Příspěvky: 255
Registrován: 28 úno 2013 13:29

Re: Výpis z rejstříku trestu při pobytu v zahraničí v minulo

Příspěvek od pelanj » 29 dub 2015 14:35

A co pas, máš tam razítka? Nebo už to bylo za dob Schengenu? Myslím si, že snaha o získání výpisu je naprosto zbytečná - prostě bych se na to vykašlal. Literu zákona jsi splnil - a i kdybys to o pár dnů někde přetáhnul, tak neexistuje důkaz o tom, že to tak bylo. Jestli jsi tam nic nespáchal, tak je to stejně jedno.

Jo a technická - na většině ambasád mají úředníky, co umí česky.

A ještě jedna - stačí i čestné prohlášení (ale viz výše).
Tomas1985
Příspěvky: 7
Registrován: 27 dub 2015 22:28

Re: Výpis z rejstříku trestu při pobytu v zahraničí v minulo

Příspěvek od Tomas1985 » 29 dub 2015 15:27

Nevim, jestli neplacnu blbost ale tusim, ze Irsko do shengenu nepatri i kdyz je v EU... A na to prave spoleham... ze je v EU a na Czech Pointu si muzu zazadat o vypis z rejstriku trestu z nektere zeme EU... Zjistil jsem to teprve dneska... Ale tim by se mel muj problem vyresit... Jo a zadny trestny cin ani v Irsku ani v CR jsem nespachal, jsem cisty jako padly snih... ;-) v tom jsem klidny... :-) Jen jsem to vsechno chtel mit ofiko... Kazdopadne MOC diky vsem co se snazili poradit... ;-)
Tomas1985
Příspěvky: 7
Registrován: 27 dub 2015 22:28

Re: Výpis z rejstříku trestu při pobytu v zahraničí v minulo

Příspěvek od Tomas1985 » 29 dub 2015 15:33

Teda obema... Hl. Pelanj... ;-) A kdyby nevysel ten vypis pres CP tak budu spolehat na to, ze na te ambasade bude teda nejaky cech... ;-) Jeste jednou diky... Cus...
pelanj
Příspěvky: 255
Registrován: 28 úno 2013 13:29

Re: Výpis z rejstříku trestu při pobytu v zahraničí v minulo

Příspěvek od pelanj » 29 dub 2015 16:00

S tím Schengenem máš samozřejmě pravdu - jde hlavně o to, že není moc kontrola toho, kde se po Unii pohybuješ. A určitě se to nedozví PČR, pokud po tom nebude pátrat. Při nejhorším si to vyžádají sami, nehrotil bych to.
Tomas1985
Příspěvky: 7
Registrován: 27 dub 2015 22:28

Re: Výpis z rejstříku trestu při pobytu v zahraničí v minulo

Příspěvek od Tomas1985 » 01 kvě 2015 08:14

Asi mas pravdu... Navic nejsi sam, kdo mi rika, ze PCR to nejak v tomhle smeru asi nehroti a pokud je vypis z rejstriku cisty a nemaji nekde sebemensi zaznam (krome treba pokuty za rychlost, svetla apod.) ;-) tak po tom nejdou...
pm_makarov
Příspěvky: 5
Registrován: 14 zář 2013 00:56
Bydliště: Olomouc

Re: Výpis z rejstříku trestu při pobytu v zahraničí v minulo

Příspěvek od pm_makarov » 14 kvě 2015 02:43

Dobrý den, snad Vám to pomůže,
moje zkušenost s čestným prohlášením je taková: Zdržoval jsem se několik let mimo Čr, výpis z rejstříku trestu ze země kde jsem se zdržoval jsem neřešil, na policii jsem přinesl čestné prohlášení kde bylo napsané:
Že v cizině jsem nebyl uznán vinným pro trestný čin,
pro který nemůžu být považován za bezúhonného, nebo uznán vinným z přestupku, pro
který nemůžu být považován za spolehlivého.
Jestli to chceš prostudovat sama tak je to § 17 zakon o zbranich
Tomas1985
Příspěvky: 7
Registrován: 27 dub 2015 22:28

Re: Výpis z rejstříku trestu při pobytu v zahraničí v minulo

Příspěvek od Tomas1985 » 15 kvě 2015 14:07

Zdravim. Predem moc diky za info. Situace se ma momentalne tak, ze jsem byl na CzechPointu a zazadal o vypis z rejstriku trestu ze zeme EU a ted na nej jen cekam. Na PCR po absolvovani odborne zkousky pujdu jak s vypisem, tak i s cestnym prohlasenim at je vse v klidu... ;-)
Odpovědět