Dilnicka v Praze

V minulosti fórum o online-chatu, nyní již takový obecný pokec ;) a nezařazené témy

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
bimHObim
Příspěvky: 711
Registrován: 07 úno 2011 20:27
Bydliště: Schliersee (D) , Krnov :-))))

Re: Dílnička v Praze

Příspěvek od bimHObim » 22 srp 2014 22:18

u techhle "chcipaku" nemusis nic davat do vodovahy. a o techto je taky rec. hlavni je aby se nekyval. u tehle 120ti kilovych soustruhu to je celkem jedno. sam ustavuji a skolim na 18ti tunovych cnc masinkach po celem svete. presto jsem si koupil toho "chcipaka" :D , jak soustruh tak frezku. od optimum. a maximalne spokojen. s tim , ze uz jsem vedel , co s tim chci delat a jak presne. kdyz ma clovek v tomto jasno tak potom nebude zklaman. ale za stroj, ktery stoji 30tisic, nemuzu cekat zadne velke zazraky. i kdyz na stotinku se da v pohode pracovat. kdyz se to umi :D a s dobrym naradim.
daji se namontovat taky sklenene meraky ale pro normalniho clovicka na techto strojich staci budik na posuvu.
presto bych si na zavity radeji poridil zavitniky. pokud mam treba jen maly sortiment zavitu. je to rychlejsi a presnejsi... a jednodussi


HW35, HW40, HW45, HW70
HW97 K - Nikko Stirling Gold Crown Airking 4-12x42
HW100T Carbine - Hawke Sidewinder Tactical 8.5-25x42
cover72
Příspěvky: 290
Registrován: 10 črc 2009 16:16

Re: Dílnička v Praze

Příspěvek od cover72 » 24 srp 2014 21:45

Vodováha tvrdí, že povrch spárovky mám vodorovný, to jsem si zajistil. Mně šlo o to, zda přišroubovat nebo ne -- a ač se mi vůbec nechce vrtat, po tom, co mi napsal mikiki halt díry udělám a šrouby tam budou.

Tak teď jdu 10x měřit, abych to nevyvrtal blbě a nezkazil si spárovku, s jejímž doděláním přesně na míru mému rámu si pan truhlář dal tolik práce 8)

EDIT: asi. Vedle Jerome provozuje stolní soustruh na volno a chodí mu to, tak ještě chvíli počkám a promyslím si to.

Poslední dotaz: když mi teď soustruh leží na absolutně nerovné ploše, protože je na podlaze z bedny, v níž byl dodán, která je jednou stranou na transportním vozíčku a druhou se opírá o zem, takže nakloněná rovina -- nemůže mu to ublížit nějakým trvalým ohnutím lože, že ne?
Uživatelský avatar
mikiki
Příspěvky: 2639
Registrován: 08 zář 2006 09:57
Bydliště: Vysočina (a Praha)

Re: Dílnička v Praze

Příspěvek od mikiki » 07 bře 2015 18:40

Tak jsem dnes rozchodil své první CNC, tak snad si už něco někdy taky vyrobím sám a nebudu otravoval okolí.
Zatím ale budu zkoušet jen do dřeva, uměl. hmot atd. a jen 2D - musím se ještě moc moc učit :(
Přílohy
Wabeco.jpg
Uživatelský avatar
bimHObim
Příspěvky: 711
Registrován: 07 úno 2011 20:27
Bydliště: Schliersee (D) , Krnov :-))))

Re: Dílnička v Praze

Příspěvek od bimHObim » 07 bře 2015 18:58

dalsi , co propadl cnc viru :D . s touto konstilaci si muzes klidne troufnout i na hlinik, zelezo s citem.
ale jestli chces pracovat s drevem, tak doporucuji tu masinku dat do kastliku anebo aspon odsavani. ten dreveny prach najdes i v protilehlem koute dilny.
HW35, HW40, HW45, HW70
HW97 K - Nikko Stirling Gold Crown Airking 4-12x42
HW100T Carbine - Hawke Sidewinder Tactical 8.5-25x42
Uživatelský avatar
mikiki
Příspěvky: 2639
Registrován: 08 zář 2006 09:57
Bydliště: Vysočina (a Praha)

Re: Dílnička v Praze

Příspěvek od mikiki » 07 bře 2015 19:10

Jasně :lol: dřevo byla nadsázka - primárně je to na hliník/dural a vzhledem ke konstrukci lze trošku líznout i železo.
To byly prvotní požadavky při nákupu a pak předělávce.
Ale každý "hobík" který začíná většinou lítá chvíli v ext. polystyrenu, dřevě, balse atd.
Já budu chvíli frézovat jen vzduch, pak zapnu lux a uvidím :D
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílnička v Praze

Příspěvek od Apevia » 03 kvě 2015 14:59

Mám průser a potřebuju poradit.
Mám tenhle soustruh: http://www.salex-naradi.cz/kovoobrabeci ... -2811.html
A zrovna mi vyhořel vypínač (levej chod, vypnuto, pravej chod). Umíte někdo poradit kde bych ho sehnal?
Cogito ergo armatus sum.
Uživatelský avatar
Glyk
Příspěvky: 937
Registrován: 10 bře 2013 18:54
Bydliště: Sever Čech - Teplice

Re: Dílnička v Praze

Příspěvek od Glyk » 03 kvě 2015 18:00

Sundej panel,koukni kolik ti do něj vede drátů a nebo nemáš od toho soustruhu pasport?
Musí tam bejt liniové schema a "skoro" každej elektrikář ti ztoho vyčte co potřebuje koupit a to sežene v elektro obchodě! :wink:
Výše dosaženého vzdělání,neznamená automaticky přirozenou inteligenci

Není lepší školy života, než moci zblízka a dlouhodobě sledovat blba ve vedoucí funkci
Pak totiž jasně vidíte, jak se věci nemají dělat.

EFH - VÍC jak Pražská Diabolka
dycky Most
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílnička v Praze

Příspěvek od Apevia » 03 kvě 2015 18:50

Panel jsem sundal, ale na mě je tam už právě moc drátů (asi kvůli reostatu?). Podle fotky by se dalo něco poznat?
Cogito ergo armatus sum.
Uživatelský avatar
Black Powder
Administrator
Příspěvky: 474
Registrován: 08 led 2008 14:50
Bydliště: Velká Morava

Re: Dílnička v Praze

Příspěvek od Black Powder » 03 kvě 2015 19:06

Na tomto type sustruhov zvykne vyhoret elektronika. Mne menili v zaruke 2x motor aj plosak.
Neskor som zistil, ze z vyroby je tam poddimenzovany koncovy stupen. Kamarat mi navrhol ake tam treba dat tranzistory, vymenil som a od vtedy mam uz pokoj, co je cca 12r.
Ak si to kupoval za tu cenu, tak to je hodne predrazene a mas tam vykon len 250W. Moj stal polovicu s vykonom 400W.
Viac o sustruhoch najdes tu: http://www.c-n-c.cz/
Přílohy
DSC07450.JPG
Ataman, Caiman, Red Wolf, Huben, LCS SK19, Brokock ... Servis, opravy, úpravy všetkých PCP, programování Daystate, prerábky Anschütz na 16J.
Dobré veci robím dokonalými.
Uživatelský avatar
Glyk
Příspěvky: 937
Registrován: 10 bře 2013 18:54
Bydliště: Sever Čech - Teplice

Re: Dílnička v Praze

Příspěvek od Glyk » 03 kvě 2015 20:26

Apevia píše:A zrovna mi vyhořel vypínač (levej chod, vypnuto, pravej chod).
Pokud si závadu detekoval jako vadný vypinač tak asi nebude "vyhořelá elektronika"! :wink:
Udělej pár fotek a hoď to do SZ.
Kde to hořelo - zleva,zprava,zespodu,zezadu - nasekej aspoň 10 fotek! :)
A ještě bych trochu zmasíroval prodejce ať se ukáže!
Výše dosaženého vzdělání,neznamená automaticky přirozenou inteligenci

Není lepší školy života, než moci zblízka a dlouhodobě sledovat blba ve vedoucí funkci
Pak totiž jasně vidíte, jak se věci nemají dělat.

EFH - VÍC jak Pražská Diabolka
dycky Most
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílnička v Praze

Příspěvek od Apevia » 04 kvě 2015 21:58

Tak tady taky dodám pár fotek toho vypínače/přepínače.
Deska si myslím (a doufám) nevyhořela, ale je to IMO přímo v tom vypínači (poslední dobou mi šel ztuha a vypadával z krajní polohy - především z pravého chodu), vzala to pojistka, ta vyhořela.

http://img15.rajce.idnes.cz/d1501/8/876 ... C_1204.jpg
http://img15.rajce.idnes.cz/d1501/8/876 ... C_1205.jpg
http://img15.rajce.idnes.cz/d1501/8/876 ... C_1206.jpg
Cogito ergo armatus sum.
qwer
Příspěvky: 373
Registrován: 07 říj 2006 15:38

Re: Dílnička v Praze

Příspěvek od qwer » 04 kvě 2015 23:03

Ten přepínač na pohled nevypadá, že by byl KO! Očekával jsem propálený plast, zborcené vývody, tady vše vypadá celkem slušně. Chtělo by to proměřit co se kam přepíná. Možná budeš muset odpájet jednotlivé vodiče, chtělo by to si je označit nálepkama abys věděl kam to pak bezchybně zapojit. Než do toho sáhneš, vše si nafoť.
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílnička v Praze

Příspěvek od Apevia » 04 kvě 2015 23:48

Možná že není uvnitř vypálený jako tak, jak bývá běžné. Ale jak jsem už psal, i než mi to "vyhořelo" tak už nějakou dobu šel špatně. Ani nejde přepnout do spodní polohy (pravý běh) a když jsem ho tam dostal trošku silou a dal novou pojistku, tak mi ji to zase spálilo.
Cogito ergo armatus sum.
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílnička v Praze

Příspěvek od Apevia » 05 kvě 2015 09:43

Tak jsem byl v CB v Kontaktu kvuli tomu vypinaci a moc me nepotesil :-(
Ze to neumi sehnat. Kod toho vypinace je KN1-403. Nekdo nejaky napad? :-/
Cogito ergo armatus sum.
pellerm
Příspěvky: 850
Registrován: 26 čer 2013 11:02

Re: Dílnička v Praze

Příspěvek od pellerm » 05 kvě 2015 15:28

Odpovědět