TAU 200 BT

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 25 srp 2006 11:12

Na design CZ200 mám podobný názor jako ty, takže se ti nedivím.
Vypadá to IMHO jako pistole, ke které někdo přidal pažbu a přilepil předpažbí. Vadí mi prostě ta pažba oddělená od předpažbí. Je mi jasné, že je to takhle mnohem levnější na výrobu, ale prostě mi to pořád nějak připomíná revolverovou karabinu, prostě není to pravá puška, jak si ji já představuju.
Ten děsný zlatý prsten a plastová klička už je jen třešnička na dortu. :roll:
Jinak co se týká té bomby, tak je to stejný problém jako ty bombičky. Je to věc navíc, o kterou se musíš starat aby nedošla. Mi ty bombičky zásadně docházejí uprostřed víkendu. :evil:
Prostě myslím, že bomba nebo bombička, vyjde to nastejno, jde o tu starost.
Akorát je fakt, že bombičky ti prodají v prodejně spolu s diabolkama, takže je to jednodušší a hmotnost taky možná hraje roli, teda pokud bys s tím někam chodil.


http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Richi

Příspěvek od Richi » 26 srp 2006 11:41

Kubajzz: tak v tom sa určite zhodneme - tiež my to pripomýna "pištolovo-puškového hybrida" :lol: - niečo ako Alfa Hunter ale ten si aspoň na nič nehrá ...

Tak do tej TAUky Safari pôjdem, dúfam, že my do toho nepríde nič čo by my narušilo finančné priority :( Ale som dosť prekvapený, že sa na tomto fóre nenájde jediný vlastník TAU 200ky...
Uživatelský avatar
jozsp111
Příspěvky: 390
Registrován: 08 zář 2005 14:50

Příspěvek od jozsp111 » 27 srp 2006 14:06

Richi píše:Kubajzz: tak v tom sa určite zhodneme - tiež my to pripomýna "pištolovo-puškového hybrida" :lol: - niečo ako Alfa Hunter ale ten si aspoň na nič nehrá ...

Tak do tej TAUky Safari pôjdem, dúfam, že my do toho nepríde nič čo by my narušilo finančné priority :( Ale som dosť prekvapený, že sa na tomto fóre nenájde jediný vlastník TAU 200ky...
:roll: :roll:

mám ju ...
kodl68
Příspěvky: 40
Registrován: 25 srp 2006 10:44
Bydliště: Západní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kodl68 » 28 srp 2006 09:56

Vzduchovku TAU 200 vz. Senior mám od roku 1993, tehdy ještě stála pod 4000 Kč...Výborná zbraň na terčovou střelbu na 10 m, velmi přesná, ve své době asi nejlepší, co se dalo u nás sehnat. Na delší vzdálenost je nutno přidat na úsťové rychlosti, ale do 30 metrů v pohodě i když s dioptrem....chtělo by to puškohled.....
Problém se spotřebou bombiček, na 7g české sifonové vydrží tak 30 ran (z toho 20 použitelných), na 12 g (musíš mít extra propichovák) kolem 50 ran (35 použitelných). Je možné plnit přes přepouštěcí ventil ze 150 g bomby (asi 100 ran..), samozřejmě záleží na nastavení úsťové rychlosti.

Střílím už jen občas pro zábavu (taky výsledky nic moc..), napiš jak se ti střílí s novou zbraní.
Richi

Příspěvek od Richi » 28 srp 2006 11:48

kodl68: díky... s týmy bombičkami si ma moc nepotešil :( Myslel som, že pri tak dlhej hlavni nebude potrebný ani tak vysoký tlak ako napr. u CZ 200S na dosiahnutie rovnakej rýchlosti diabolky...

Mohol by si napísať ako si zvýšil rýchlosť strely ? a aký je to kaliber ? Díky...
kodl68
Příspěvky: 40
Registrován: 25 srp 2006 10:44
Bydliště: Západní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kodl68 » 28 srp 2006 13:47

Zvýšit úsťovou rychlost je jednoduché - stačí otočit šroubem na zadním konci hlavně pod dioptrem. Když ho zcela vyšroubuješ, objeví se pružinka, kterou natahuješ kličkou na hlavni při otvírání komory pro diabolku. Pokud šroub zašroubuješ až do hlavně, jsou to pecky, bohužel si vzhledem ke spotřebě CO2 moc nezastřílíš. Já mám šroub na 1/2 na moji již "víkendovou" střelbu to zcela stačí. Střílím jak ze 7g tak 12 g bombičky, počet výstřelů si hlídám, zbytek bombiček vypouštím. Jinak není problém dokoupit 150g CO2 bombu či koupit CO2 láhev a nechat naplnit u hasičů. Záleží jak často a kde střílíš, chce to vyzkoušet.
Hlaveň ráže 4,5 používám diabolo LUX na 10 metrů s oporou velmi přesné, nebrat GAMO ani Standard diabolky. Výborné jsou německé RWS, ale drahé a těžko sehnatelné. Dobré byly i Exact, ale ploché LUXy mi postačují. Řekl bych, že veškeré odchylky od desítky při kvalitním střelivu na 10 m vstoje bez opory jsou způsobené chybou střelce.
Richi

Příspěvek od Richi » 28 srp 2006 20:55

kodl68: díky moc za informácie...
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 29 srp 2006 07:02

To kodl68: Záleží na tom, jak je desítka velká. Máš na mysli mezinárodní terč pro VzPu s desítkou o průměru 0,5 mm?

To All: Přátelé, nějak se mi na netu nepodařilo zjistit, co tahle sranda stojí. Mám na mysli TAU 200 v provedení ADULT (senior) s laminovanou pažbou. Šoupněte sem prosím cenu.
Mimochodem, kdysi jsme měli v klubu předchůdkyni téhle zbraně, TAU 100 a ta měla 150g bombu umístěnou v předpažbí a měla elektrickou spoušť na 9V baterku. Jeden čas ji prý dokonce testoval P.Kůrka (ještě jako aktivní střelec). To je asi dnes už pasé. Nebo máte někdo informace o téhle zbrani?
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 29 srp 2006 08:35

http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
troj
Příspěvky: 533
Registrován: 24 lis 2005 11:17

Příspěvek od troj » 29 srp 2006 10:11

harpplayer píše:To kodl68: Záleží na tom, jak je desítka velká. Máš na mysli mezinárodní terč pro VzPu s desítkou o průměru 0,5 mm?

To All: Přátelé, nějak se mi na netu nepodařilo zjistit, co tahle sranda stojí. Mám na mysli TAU 200 v provedení ADULT (senior) s laminovanou pažbou. Šoupněte sem prosím cenu.
Mimochodem, kdysi jsme měli v klubu předchůdkyni téhle zbraně, TAU 100 a ta měla 150g bombu umístěnou v předpažbí a měla elektrickou spoušť na 9V baterku. Jeden čas ji prý dokonce testoval P.Kůrka (ještě jako aktivní střelec). To je asi dnes už pasé. Nebo máte někdo informace o téhle zbrani?
sam s ni zkusenosti nemam ale zna jednoho kluka co ji mel, nekolikrat sme se o ni bavili kdyz sem potreboval inspiraci pro vyvoj svoji vetrovky, jestli budes mit zajem muzu zkusit dohledat jeho email, je to fajn clovek
Richi

Příspěvek od Richi » 29 srp 2006 12:01

Pár informácií priamo od výrobcu
energia strely v cal. .177 - max 12J / cal. .22 - max. 16 J
délka hlavne - 520 mm - čomu teda nerozumiem :
Obrázek

a so zbraňou sa dodáva štandartná plniaca bomba ale aj propichovač na 12g bombičky.
kodl68
Příspěvky: 40
Registrován: 25 srp 2006 10:44
Bydliště: Západní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kodl68 » 29 srp 2006 13:07

To Harpplayer: myslím mezinárodní terč pro VzPu s desítkou o průměru 0,5 mm - na 10 m s oporou a solidním střelivem. Jak jsem již psal - tuto vzduchovku mám od roku 1993 - od toho roku se pravděpodobně také vyráběla..... Předchůdce TAU 100 si nepamatuji, myslím ale, že v nějakých velikých seriích se nevyráběla, informace by se daly možná najít v nějaké starší Střelecké revui. Bližší informace jsou na www.taubrno.com - lze tam objednat i náhradní díly. Bohužel chybí ceník.
myzrael
Příspěvky: 163
Registrován: 31 kvě 2006 16:17

Příspěvek od myzrael » 22 úno 2007 16:33

Dnes jsem si koupil přes inzerát starší TAUku 200, ani nevím která to je, ale asi junior. Mám jí naplněnou, pár desítek ran zbývá, 150 g láhev jsem k ní nedostal, zatím budu používat sifónový bombičky, teda až přijdu jak na to. Kdyby někdo náhodou věděl nebo měl návod v elektronický podobě, byl bych moc rád. Když tak myzrael@email.cz .

Nejvíc by mě zajímalo, jestli je možné zvednout výkon. Zatím jsem s tím nic nedělal jen jsem sundal dipotr a mušku a nasadil Deltu4x32. Výkonově je na tom subjektivně o něco lépe než moje Slavie 631, zvláště když použiji těžký Exacty. Zkoušel jsem průraznost do zlatých stránek a do prkna. Zájímá mě jestli se s ní dostanu na těch 220 m/s, nebo jestli to jde pouze s TAU Sarafi a BT ? Jinak jsem s ní maximálně spokojen.
Přílohy
HPIM2399.JPG
myzrael
Příspěvky: 163
Registrován: 31 kvě 2006 16:17

Příspěvek od myzrael » 23 úno 2007 16:59

Prosím poraďte mi někdo jak se plní sifónový 8g bombičky, asi mám 2 propichovače, šrobováním do zbraně to nejde propíchnout.
honda
Příspěvky: 791
Registrován: 06 úno 2007 17:55

Příspěvek od honda » 18 bře 2008 19:36

Při pátrání po TAU 200 jsem našel něco málo v tomto vláknu, moc majitelů tady není. Jak se koukám na obrázek ve Střelecké revue tak bych usuzoval na stejný systém jako u QB78. Jestli někdo tuto flintu vlastníte podělte se o poznatky.
Odpovědět