TAU 300

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: TAU 300

Příspěvek od Warthog » 14 pro 2014 20:32

B/ONE píše:-Potřebujete kufr na extrémně vysokou zbraň a to i při malých průměrech optiky.
To je pro mne spíš výhoda. On ten kufr může být zase o dost kratší a pak:
1. Snáz se s tím manipuluje například při chůzi mezi lidmi, v chodbách apod.
2. Snáz se to dává do kufru od auta. Krátký kufr s kolibříkem se mi v Jaguaru i Jeepu vejde do kufru na délku. Dlouhé kufry od Steyrů apod. s bídou napříč. Pokud bych ty dlouhé kufry měl dva, musím jeden dát našikmo a to výrazně omezuje při využití zbyktu místa
3. Není tak úplně jasné, že v kufru je zbraň. Bohužel v dnešní pos..né sluníčkové době je občas dobré brát ohledy i na takovéhle věci.
Při střelbě vleže je zbraň při položení na pažbičku nestabilní a nedá se to strovnávat s dvojnožkami na klasické koncepci.
To je přece jen otázka konstrukce pažby, ne? Pokud je pažba vzadu dost vysoká (např. Edgun), dají se u bullpupu použít nožičky úplně normálně.



Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
B/ONE
Příspěvky: 293
Registrován: 11 črc 2009 22:12

Re: TAU 300

Příspěvek od B/ONE » 15 pro 2014 00:36

A opravdu jsi takovy kufr - kratky a dostatecne siroky sehnal? Ja si objednal Negrini na rozlozenou brokovnici, ale ouha = vnitrni rozmer byl v prostoru madla mensi, nez udavany, madlo totiz u temer vsech kufru zasahuje do vnitrniho prostoru a bullpup ktery je nejsirsi uprostred nejde nijak vytocit, aby se tam vlezl. U Tau MK 300 bullpupu potrebuji minimalne 285mm (kostky, 47mm osa-osa a Sightron SI s taktickymi tocitky)v prostoru madla a takovych kufru moc neni...
B 96, TAU 7, TAU MK 300, Crosman 1720T
B/ONE
Příspěvky: 293
Registrován: 11 črc 2009 22:12

Re: TAU 300

Příspěvek od B/ONE » 15 pro 2014 00:48

Co se tyka dvojnozek - pazby jsou vysoke celkem dost, me spis slo o predpazbi, ktere je kratsi nez u zbrani klasickych konstrukci.
B 96, TAU 7, TAU MK 300, Crosman 1720T
Uživatelský avatar
zsafranek
Příspěvky: 201
Registrován: 30 bře 2014 19:43
Bydliště: Praha Východ

Re: TAU 300

Příspěvek od zsafranek » 15 pro 2014 08:59

B/ONE píše:A opravdu jsi takovy kufr - kratky a dostatecne siroky sehnal? takovych kufru moc neni...
Zkus se zeptat v airsoftotových prodejnách občas se tam objeví kufry na AK47 a ty přesně splňují tvoje požadavky sám jsem tam jeden za cca 2000 koupil a plně splňuje požadavky. :D

Obrázek
Obrázek

a tady máš odkaz třeba na EBAY, je jich tam spousta, jen si vybrat cenu a dopravu http://www.ebay.com/itm/Gun-Case-Storag ... 35e193128a
na starý kolena jsem se vrátil do klukovskejch let a začal zase střílet.
Uživatelský avatar
cannis
Příspěvky: 2000
Registrován: 12 bře 2012 12:28
Bydliště: 49.1547706N, 16.8744911E

Re: TAU 300

Příspěvek od cannis » 15 pro 2014 16:15

B/ONE píše:Design bullpupu od Tau je hrůza...



Co se týče designu bullpupu od Tau, tak design není kdoví co, to je jasné. Ale je to daň za to, že koupením pažby klasické koncepce přehodíte železo, přidáte spoušť a máte zbraň klasické konstrukce. A design nestřílí. A na mazlení má mít člověk něco jiného. botku. Důvod, proč bullpup od Tau nemá pažbu jako zbraně ostatních výrobců je plastová pažbička.....která vydrží opravdu hodně:-)

Problémy které bullpup koncepce přináší

-Potřebujete kufr na extrémně vysokou zbraň a to i při malých průměrech optiky.
-Při střelbě vleže je zbraň při položení na pažbičku nestabilní a nedá se to strovnávat s dvojnožkami na klasické koncepci.
S první větou naprostý souhlas, ač je tebou myšlena úplně jinak. Design sice nestřílí ale omlouvat tím takovou hnusotu? Pokud mám střílet s něčím co mi po vytažení z pouzdra zvedá "kufr", těžko s tím budu moci střílet na odpovídající úrovni, jako s mazlem, který mě bere pokaždé, když jej vezmu do ruky. Další věta o plastové pažbičce je taky naprosto nepravdivá. I jiní výrobci mají plastové pažby a nejsou na úkor vzhledu. Kufr ti tady už kolega hodil odkaz ale nedá mi abych si nerýpl. Kupuješ kufr a nepodíváš se na rozměr?
Poslední věc co se týká stability. Kupuješ si zbraň se specifickými vlastnostmi a pak se divíš, že se z toho nedá střílet jako z klasické pažby. Tak si prostě musíš vybrat co vlastně chceš. Univerzál na všechny střelecké disciplíny asi neseženeš. Troufám si tvrdit, když si nechám udělat na Cricketa pažbu a zkrátím táhlo spouště s posunutím blíže k zásobníku i s šínou na puškohled, dostal bych se taky na slušnou klasiku. Ale proč bych to dělal?
Abych nebyl úplně OT
Jinak co jsem měl možnost být "skoro přímým svědkem" problémů s taukama, ať už Bakliho, nebo Matesovou, nechtěl bych si to zažít na vlastní kůži. Jejich jediné štěstí bylo v poměrně jednoduché cestě k výrobci a několikanásobné opravě. Kdysi dávno jsem zvažoval taky koupit tenhle "zázrak" a jsem rád, že jsem se rozhodl jinak. Výrobce zaspal někde v minulém miléniu a co jsem mohl vyslechnout od těch dvou zmiňovaných majitelů, byly doby, kdy mu to chtěli hodit na hlavu. Bulppup od Tau je hnus nejtěžšího kalibru a není pro to jediná omluva.
Ev2 MkIV + Vortex Viper HS LR 2.5-10x32 FFP XLR MOA
Teď už se můžu vymlouvat maximálně na špatnou serii diabolek
https://img33.rajce.idnes.cz/d3301/18/1 ... .jpg?ver=0
mildot
Příspěvky: 947
Registrován: 18 zář 2012 17:55

Re: TAU 300

Příspěvek od mildot » 15 pro 2014 21:34

tak :wink:
Liebe ist in der luft! Sudet agenci.
Uživatelský avatar
FlyBear
Příspěvky: 120
Registrován: 09 led 2014 17:55
Bydliště: Varberg

Re: TAU 300

Příspěvek od FlyBear » 16 pro 2014 14:24

cannis píše:Jinak co jsem měl možnost být "skoro přímým svědkem" problémů s taukama, ať už Bakliho, nebo Matesovou, nechtěl bych si to zažít na vlastní kůži. Jejich jediné štěstí bylo v poměrně jednoduché cestě k výrobci a několikanásobné opravě. Kdysi dávno jsem zvažoval taky koupit tenhle "zázrak" a jsem rád, že jsem se rozhodl jinak. Výrobce zaspal někde v minulém miléniu a co jsem mohl vyslechnout od těch dvou zmiňovaných majitelů, byly doby, kdy mu to chtěli hodit na hlavu.
A co jsi tedy jako svědek viděl? Prošel jsem si vlákno pozpátku a nikde jsem nenašel popis toho, co se vlastně stalo. Co nefungovalo a proč Bakliho i Matesova TAUka musela podstoupit několikanásobnou opravu :shock:
Taky by bylo zajímavé vědět, čím výrobce zaspal v tom minulém miléniu...
Uživatelský avatar
xpetrx
Příspěvky: 661
Registrován: 20 dub 2013 15:24
Bydliště: Svitavy- Lány

Re: TAU 300

Příspěvek od xpetrx » 16 pro 2014 14:58

Přijeď někdy někam na sraz a určitě ti tu story kluci rádi vypoví.
Air Arms EV2 MK4 / Optisan CP 10x32P mil-MH10x
Slavie 620, Slavie 630
Je lepší to blbě dělat, než o tom chytře kecat.
Uživatelský avatar
FlyBear
Příspěvky: 120
Registrován: 09 led 2014 17:55
Bydliště: Varberg

Re: TAU 300

Příspěvek od FlyBear » 16 pro 2014 20:01

To mám trochu z ruky :mrgreen:

Tady na fóru je uvedeno pár dobrých zkušeností a já sám mám se dvěma TAUkama po jedné sezóně taky zatím ty jen dobré. Pak je tu uvedeno i pár špatných zkušeností - ovšem jaksi bez specifikace konkrétních příčin, navíc nyní od někoho, kdo tu zbraň ani nevlastní, zato na ni dost ošklivě nadává. Tak mne prostě zajímaly ty důvody, ať taky vím, co může být špatně...
Uživatelský avatar
FlyBear
Příspěvky: 120
Registrován: 09 led 2014 17:55
Bydliště: Varberg

Re: TAU 300

Příspěvek od FlyBear » 27 pro 2014 17:37

Dnes jsme byli na malé povánoční soutěži - indoor na 10 metrů ve stoje, standardní terč pro vzduchovou pušku.
Tohle jsem nikdy netrénoval, byla to vůbec moje první taková soutěž.

Takže bodový výsledek sice nic moc, ale na třetí místo to stačilo :shock:

S pistolí jsem dopadl líp (TAU MK08), po rozstřelu druhé místo :)
Uživatelský avatar
cannis
Příspěvky: 2000
Registrován: 12 bře 2012 12:28
Bydliště: 49.1547706N, 16.8744911E

Re: TAU 300

Příspěvek od cannis » 27 pro 2014 18:16

Jakou mají tvoje informace výpovědní hodnotu?
a: zůčastnili se tři střelci?
b: všichni byli ještě větší lazaři než ty?
Taky jsem měl v páté třídě diplom za druhé místo v alpské dvojkombinaci. Zúčastnili se 4 startující :lol: .
Je to něco podobného?
Ev2 MkIV + Vortex Viper HS LR 2.5-10x32 FFP XLR MOA
Teď už se můžu vymlouvat maximálně na špatnou serii diabolek
https://img33.rajce.idnes.cz/d3301/18/1 ... .jpg?ver=0
Uživatelský avatar
FlyBear
Příspěvky: 120
Registrován: 09 led 2014 17:55
Bydliště: Varberg

Re: TAU 300

Příspěvek od FlyBear » 27 pro 2014 20:55

cannis píše:Jakou mají tvoje informace výpovědní hodnotu?
No přeci obyčejnou lidskou (to neznáš?).
Lidi se stejným zájmem se sešli, po Vánocích, udělali si radost, zasoutěžili si. Nic světoborného nebo snad svazově oficiálního. Jen tak. Rozdalo se v několika disciplínách několik medailí. A já si dvě odvezl... mám radost, heč :twisted:
cannis píše:Taky jsem měl v páté třídě diplom za druhé místo v alpské dvojkombinaci.
No to je fajn, gratuluju :D
cannis píše:Je to něco podobného?
V podstatě ano. Akorát tohle bylo dnes a byli tu jen dospělí...
B/ONE
Příspěvky: 293
Registrován: 11 črc 2009 22:12

Re: TAU 300

Příspěvek od B/ONE » 31 pro 2014 23:22

cannis píše: Kupuješ kufr a nepodíváš se na rozměr?
Kupuješ si zbraň se specifickými vlastnostmi a pak se divíš, že se z toho nedá střílet jako z klasické pažby.

Jinak co jsem měl možnost být "skoro přímým svědkem" problémů s taukama, ať už Bakliho, nebo Matesovou, nechtěl bych si to zažít na vlastní kůži. Jejich jediné štěstí bylo v poměrně jednoduché cestě k výrobci a několikanásobné opravě. Kdysi dávno jsem zvažoval taky koupit tenhle "zázrak" a jsem rád, že jsem se rozhodl jinak. Výrobce zaspal někde v minulém miléniu a co jsem mohl vyslechnout od těch dvou zmiňovaných majitelů, byly doby, kdy mu to chtěli hodit na hlavu. Bulppup od Tau je hnus nejtěžšího kalibru a není pro to jediná omluva.
Kupuji si kufr jako každý druhý - změřím zbraň a hledám kufr. To, že má Šubrt na stránkách poněkud optimistické informace nebyla má vina.

Nedivím se, že se z toho nedá střílet jako z klasické pažby, píši o tom jako o nevýhodě. Na tento fakt přišli technické komise během zkoušek zbraní už před WWII. Nicméně chtěl jsem na to upozornit proto, že v té době žádné bullpupy nebyly, což se nedá říci o dnešku.

Zázraky prodávají i renomované firmy, první FTP za dvonásobek ceny Tauky byly extrémně odfláknuté, KG věčně někomu uchází a téměř všechny zbraně se před střelbou v zimě doporučuje rozebrat, zbavit zbytečné vyzelíny a znovu rozumě promazat. To ale nějak zdejší hateclub nezmiňuje.
B 96, TAU 7, TAU MK 300, Crosman 1720T
johny 323
Příspěvky: 171
Registrován: 31 pro 2013 13:08
Bydliště: Tachov

Re: TAU 300

Příspěvek od johny 323 » 02 dub 2015 16:53

Tak jsem tauku poslal panu Kachlirovi a musim rict ze je snim paradni domluva.Behem jednoho dne vse udelane a hlavne prijemne chovani.
AA s400 MPR-FT+Valiant 4-14x40 HFT
johny 323
Příspěvky: 171
Registrován: 31 pro 2013 13:08
Bydliště: Tachov

Re: TAU 300

Příspěvek od johny 323 » 12 dub 2015 14:57

Strileno z dvonozek, nastrel na 30m
Přílohy
IMG_20150412_145517.jpg
IMG_20150412_145517.jpg (18.28 KiB) Zobrazeno 2946 x
AA s400 MPR-FT+Valiant 4-14x40 HFT
Odpovědět