EDgun Matador

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
ViTTek
Příspěvky: 497
Registrován: 18 čer 2012 21:12
Bydliště: O(s)trava

Re: EDgun Matador

Příspěvek od ViTTek » 26 pro 2014 18:50

Přesně. Na KG se nedá nic nastavit. Na Edovi ano, ale bohužel v té své jednoduchosti jsou předem dané meze. Takže na fouknutí to nikdy nebude. Zato Taipan má nádherné spoušťové ústrojí s snad 6ti stavícími šroubky. Leč bohužel jsem zatím ani jeden nenastavil, protože ta spoušť je přesně podle mých představ :mrgreen:


Uživatelský avatar
piku
Příspěvky: 1746
Registrován: 21 úno 2009 18:40

Re: EDgun Matador

Příspěvek od piku » 26 pro 2014 19:17

Co to?Nejde nastavit spoušt na Cvrkovi?
Dokonce se někteří divili jakou jí mám a to měla ještě malinko rezervy.
Když nejde tak nejde,přít se nebudu :wink: Jediné minus je ta vule do stran,to je hnus ano!
To se dá lehce odstranit.
Ale mě nezajímá Tajpan,ale ED..Vím co jsem měl v ruce,možná to majitel neřešil,nějaké nastavení spouště..
177
22
25
Uživatelský avatar
Blue_L
Příspěvky: 2742
Registrován: 18 pro 2009 12:16
Bydliště: West Slovakia

Re: EDgun Matador

Příspěvek od Blue_L » 26 pro 2014 19:24

Ja nevim jak vy ale na mojom KG si viem nastavit spoust aj na fouknuti :mrgreen: Je pravda, ze som pod ten regulacny maly sroubek co reguluje odtrh spuste vlozil maly o-kruzok kvoli tendecii vysrobovania. Ale po tejto malej uprave je to fakt jemnucke.
Weihrauch HW100S .177 + Discovery VT-Z 4-16x50 FFP
KalibrGun Cricket WST .22 + Hawke Sidewinder 30 Tactical 6.5-20x42
Taipan Veteran std .22 + Element Helix 6-24x50 SFP
Powered by YONG HENG compressor
Křapáček
Příspěvky: 632
Registrován: 30 lis 2014 17:11

Re: EDgun Matador

Příspěvek od Křapáček » 26 pro 2014 19:28

Ano nejaky humpolacky nastaveni s vulemi a tedy nestalou charakterostikou prubehu chodu spouste tam nastavit lze ale zalezi kdo posuzuje a jak je silny jeho potencial pro posouzeni.
Osobne bych si od KG nekoupil uz nic posledni kapkou byla sracka zvana Kolibrik.
AGN Vulcan .22 + Burris Timberline
FWB 800FT + Burris Timberline
HW100 FSB .177 + Burris Timberline
Jsem totiz ... Timberlinovej
Uživatelský avatar
mikiki
Příspěvky: 2639
Registrován: 08 zář 2006 09:57
Bydliště: Vysočina (a Praha)

Re: EDgun Matador

Příspěvek od mikiki » 26 pro 2014 19:32

Nemám zatím moc velkou zkušenost, vystřelil jsem dnes max 20-25 ran, ale můj poznatek.
První chod skoro bez odporu ... ale u druhý chod paráda, namáčknu a výstřel Tě jakoby překvapí - to mám rád.
Nebudu to nastavení měnit.
Původní majitel to vychytal k mé plné spokojenosti.
Je to lovecký Bullpupp, tzn. má to trošku tvrdší druhý chod, ale nic hrozného - není to Daystate nebo Steyr.
Uživatelský avatar
piku
Příspěvky: 1746
Registrován: 21 úno 2009 18:40

Re: EDgun Matador

Příspěvek od piku » 26 pro 2014 19:44

Já tu nechci vyzdvihovat,nebo hanit jednotlivé pušky.
Jen sem se zeptal..
A když si někdo koupí opětovně to,s čím nebyl v minulosti spokojen,jeho boj.
A na posuzování sem moula-omlovám se.Nejsem k tomu oprávněn :wink:
177
22
25
Křapáček
Příspěvky: 632
Registrován: 30 lis 2014 17:11

Re: EDgun Matador

Příspěvek od Křapáček » 26 pro 2014 19:58

Cvrka jsem mel pred dvema roky a tajne jsem doufal ze kvalita sla nahoru. Omyl za pouhych 32000,- Kc
Spoust na fouknuti.... Kazdy foukame jinak :). Je potreba mluvit v cislech tedy ve spouštěcí sile ... v gr. Chce to silomer nebo si poradit jinak. Ale zakladni nastaveni spouste mimo sily bodu odtrhu je sila a delka prvniho kroku a to same u propadu spouste. O posouvani spoustoveho jazycku v ose zeleza ani nemluvim. Ale jak jsem psal na zacatku. Vsechno pominu ale aspon 100gr bod odtrhu spouste a neměnný prubeh spouštění. Jenze to vyzaduje kvalitni material a presnost zpracování.

Ale tema je Ed tak se venujme jemu zejména když ma stavitelnou spoust.
AGN Vulcan .22 + Burris Timberline
FWB 800FT + Burris Timberline
HW100 FSB .177 + Burris Timberline
Jsem totiz ... Timberlinovej
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: EDgun Matador

Příspěvek od Alexxxus » 26 pro 2014 22:59

Zdeňku se divím že zrovna Ty se montuješ do čistě lovecké záležitosti ....
U veškerých Bullpupů je blbost mít spoušť na fouknutí - když neumíš střílet potažmo lovit je ti i spoušť na houbeles
když už budu chtít mít někde spoušť na fouknutí tak na terčovnici a tam si budu vybírat flintu s francouzkým napínáčkem.

Jen na okraj, už jsem viděl kopice domrvených spouští na větrovkách a vzduchovkách vůbec.
Momentálně dávám do kupy ProSporta odborně naladěného za peníze jedním umělcem zde z fóra.
Naposledy upravil(a) Alexxxus dne 26 pro 2014 23:50, celkem upraveno 1 x.
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Uživatelský avatar
ViTTek
Příspěvky: 497
Registrován: 18 čer 2012 21:12
Bydliště: O(s)trava

Re: EDgun Matador

Příspěvek od ViTTek » 26 pro 2014 23:38

Je to jen můj subjektivní názor. Všechny tři jsem měl.
A slovy "nastavit" myslím to, že výrobce myslel na obyčejného uživatele, a dal tam potřebný "nastavovací šroubek". Vše ostatní (jako měnění pružinek, přidávání okroužků a bůhví co ještě) je už zásah, nad rámec slova "nastavit uživatelem".
A o té vůli spuště do stran u Criceta se snad ani nebudem bavit :lol: Mají (máme) dobré hlavně a proto to střílí dobře - zbytek je na posouzení každého z nás.
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Re: EDgun Matador

Příspěvek od milius » 27 pro 2014 00:55

Teda nevim,co je na bullpupu loveckého. :? Zadejte do googlu lovecký Bullpup.....Pár videí na You Tube z toho zázrak nedělá.Všude videa přes optiku a hezky někde pohodlně usazený.Selekce jakýchkoliv líných a hloupých ptáků není lov.Kde jsou videa(neohrabanost),kde střelec musí sundat pušku,aby přebil?Kdy přesouvá pro natažení ruku o skoro 40cm dozadu?Dost zásadní věc při lovu :roll: Nedovedu si představit,mít nalíceno a přiběhne králík....No jo,ale nemám nataženo,nedejbože nemám tam zásobník,tak jsem v p..eli,protože takových pohybů až k uchu,ty zvířata vyplaší.Jak to,že žádný výrobce loveckých zbraní,se na to nepřesunul?,řešit odpor spouště je až ta krajní věc a jemnost bych neviděl jako problém.Mě víc lovecký přijde Evo a to barevnou hudbu nemusim.
Narazit na špatný kus se stane.... ,ale je to určité procento blížící se pravděpodobnosti......
Křapáček
Příspěvky: 632
Registrován: 30 lis 2014 17:11

Re: EDgun Matador

Příspěvek od Křapáček » 27 pro 2014 19:57

Spouštěcí sílu 300gr a více chápu u kulovnice ale ne u větrovek, které s lovením v tom pravem slova smyslu nemají a ani nemůžou mít nic společného.
Stavitelný spoušťák je neodmyslitelná část základního kamene každé kvalitní - sportovní flinty. No a nevím, kam jinam větrovky zaradit.
V tomto ohledu bude asi zajimavej Taipan a zatim tajemny Vulcan :)
AGN Vulcan .22 + Burris Timberline
FWB 800FT + Burris Timberline
HW100 FSB .177 + Burris Timberline
Jsem totiz ... Timberlinovej
Uživatelský avatar
piku
Příspěvky: 1746
Registrován: 21 úno 2009 18:40

Re: EDgun Matador

Příspěvek od piku » 06 úno 2015 13:16

milius píše:Teda nevim,co je na bullpupu loveckého. :? Zadejte do googlu lovecký Bullpup.....Pár videí na You Tube z toho zázrak nedělá.Všude videa přes optiku a hezky někde pohodlně usazený.Selekce jakýchkoliv líných a hloupých ptáků není lov.Kde jsou videa(neohrabanost),kde střelec musí sundat pušku,aby přebil?Kdy přesouvá pro natažení ruku o skoro 40cm dozadu?Dost zásadní věc při lovu :roll: Nedovedu si představit,mít nalíceno a přiběhne králík....No jo,ale nemám nataženo,nedejbože nemám tam zásobník,tak jsem v p..eli,protože takových pohybů až k uchu,ty zvířata vyplaší.Jak to,že žádný výrobce loveckých zbraní,se na to nepřesunul?,řešit odpor spouště je až ta krajní věc a jemnost bych neviděl jako problém.Mě víc lovecký přijde Evo a to barevnou hudbu nemusim.
Trochu Ot.
No nějakou dobu už to na trhu je..
https://www.youtube.com/watch?v=Nh9KdATUn_s
https://www.youtube.com/watch?v=Cb8WoD5YTXU
177
22
25
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Re: EDgun Matador

Příspěvek od milius » 06 úno 2015 16:33

Jsem přesně věděl,že to tady jednou bude :) .V Lysý jsem to viděl.Kolik že to je? 1%? :)
Narazit na špatný kus se stane.... ,ale je to určité procento blížící se pravděpodobnosti......
Uživatelský avatar
jirkahu71
Příspěvky: 634
Registrován: 21 črc 2010 12:19
Bydliště: Loděnice

Re: EDgun Matador

Příspěvek od jirkahu71 » 06 úno 2015 21:51

a jakou výhodu mají ty obrácené spouště ?
Uživatelský avatar
piku
Příspěvky: 1746
Registrován: 21 úno 2009 18:40

Re: EDgun Matador

Příspěvek od piku » 06 úno 2015 22:04

Žádnou,to není spoušt,spoušt je knoflíková.
Ta obrácená "spoušt" slouží k natažení závěru.
177
22
25
Odpovědět