Co vas tahne na zbranich a jak to zacalo...

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

bibros
Příspěvky: 398
Registrován: 31 led 2009 13:42

Re: Co vás táhne na zbraních a jak to začalo...

Příspěvek od bibros » 14 pro 2013 17:29

Červenej pes: Svazarm musel bejt dobrej, nic jinýho nebylo když sis chtěl vystřelit z něčěho jinýho, než ze vzduchovky. A LM ? Jestlise mýlím, tak mě někdo poučte, ale podle mých informací měly jen dvě politické strany svoji ozbrojenou složku, fašisti a komunisti. Jestlipak by ses rval o šáhnutí na zbraň nějakýho soudruha, kdyby tě táta mohl vzít na střelnici a tam bys mohl střílet ze všeho možnýho? Kolik lidí mělo tankrát ofiko krátkou zbraň? Pár sportovců a prominenti. Naprostá většina myslivců-držitelů kulovnic, byli komunisti. Jo a taky Ti přeložím slogan "Bránit se zbraní v ruce vlast a rodinu" To se má číst jako "Bránit naše koryta a vy můžete chcípnout". Máme jeden z nejliberálnějších zákonů v oblasti zbraní v Evropě, ohlídejme si ho.


Stanislav Lukš
Příspěvky: 64
Registrován: 16 srp 2006 19:29
Bydliště: Opava

Re: Co vás táhne na zbraních a jak to začalo...

Příspěvek od Stanislav Lukš » 14 pro 2013 17:39

V tento předvánoční čas, plný rozjímání a duchovní usebranosti ... mám překyselený žaludek, bolí mě palice, jsem nevyspaný, permanentně nas.aný. Pak kliknu na gunshop, přečtu tohle vlákno a vrátilo mě to do doby, kdy mi bylo fakt dobře.
Vývoj: prak (2x guma do zavařovačky - neskutečné bomby), luk a šípy (inspirace Robinem Hoodem), oštěp (inspirace knížkami od Štorcha, jednou jsem s ním trefil Tomáše P. do ledvin - nechápu svoji tehdejší imbecilitu), pak hooooodně stará vzduchovka nalezená v zahradní chatce, pak nová vzduchovka (asi Slavie, co jiného), pak dlouho jenom knížky a filmy a pak: CZ 52, Llama Com. (9 mm Luger), CZ 100, CZ 50, CZ 83, CZ 858 Tac., Colt Detective, Colt King Cobra (.38 Sp.), Beretta 92 Stock, Glock 26, CZ 83 Janine, Alfa Para 9221, PM Makarov, MCM Margolina - všechno už je prodané a v podstatě se mi stýská po každém kousku.
Teď už jenom CZ 50 a Walther PP. A je tolik zbraní a stále méně peněz a méně času.

A díky chlapi za připomenutí něčeho, na co jsem málem zapomněl.
Standa
Uživatelský avatar
Drepheuss
Příspěvky: 6
Registrován: 29 lis 2013 16:31
Bydliště: Liberec

Re: Co vás táhne na zbraních a jak to začalo...

Příspěvek od Drepheuss » 14 pro 2013 22:36

Mě to ke zbraním táhlo už odmalička... nejsem sice ještě ani držitel ZP (na čemž se v současnosti pracuje), ale samozřejmě jsem už jako malý střílel ze vzduchovky. :) Celé dětství jsem prolítal se zbraněma na kuličky a s kamarádem jsme přepadávali dům jeho rodičů a kradli sladkosti z "tajnýho" šuplíku. O několik let později jsem měl možnost se na jedné velké narozeninové akci účastnit střelecké soutěže s dospěláky, kde jsem tenkrát skončil druhý. Dostal jsem nabídku od jednoho pána se střelbě věnovat o něco více. Byl jsem ale mladý a hloupý, a nevím proč jsem se na to vykašlal. Před nedávnem se ve mě ten kluk znova probudil, začal jsem se o zbraně zajímat na trochu jiné úrovni, a teď už bokem střádám finance na ZP a první kousek železa. :)
reddog
Příspěvky: 34
Registrován: 24 lis 2011 12:24

Re: Co vás táhne na zbraních a jak to začalo...

Příspěvek od reddog » 14 pro 2013 23:20

Bibros:
Ja nepsal o cobykdyby. To heslo si vysvetluj jak chces, sve jsem napsal tak, jak to citim. To o tom zakone jsem nepobral (v kontextu napsaneho), ale jinak souhlasim. Jsem v LEX a sirim myslenku LEXu dal, i mezi nestrelce.


TT tomik
Uživatelský avatar
Snajpr
Příspěvky: 82
Registrován: 11 dub 2014 22:04
Bydliště: Vysočina

Re: Co vás táhne na zbraních a jak to začalo...

Příspěvek od Snajpr » 07 pro 2014 14:25

Začalo to slepejma Start6 a home-made pistolkou, která funguje už 25let...
Přílohy
20141207_140325.jpg
20141207_140312.jpg
LOV 21, TEX Mod.3, SPA CP1M Artemis, S 631 Lux, S 634 + 3-9x42 AO Optisan Cobra, Derringer GG .45 3,5", Buckskinner .45
Uživatelský avatar
hides
Příspěvky: 357
Registrován: 26 bře 2010 14:36

Re: Co vás táhne na zbraních a jak to začalo...

Příspěvek od hides » 07 pro 2014 15:38

snajpře, jo, pěkná vzpomínka, snad každý něčím podobným prošel, krásné začátky a krásné samodomo kousky. Máš teď jedinečnou šanci tuhle velkorážnou krochnu zlegalizovat !!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :mrgreen:
Snad to někdo nevzal vážně ............
Uživatelský avatar
FTC
Příspěvky: 465
Registrován: 19 led 2012 15:17

Re: Co vás táhne na zbraních a jak to začalo...

Příspěvek od FTC » 07 pro 2014 19:13

2 Snajpr:
Taková věc patří do rozpálenýho kotle a ne do ruky. Jen věc názoru.
mamut16
Příspěvky: 3
Registrován: 29 lis 2014 17:25
Bydliště: Brno

Re: Co vás táhne na zbraních a jak to začalo...

Příspěvek od mamut16 » 11 pro 2014 23:21

Snajpr: Díky za návrat do let dávno minulých. Mě to pohladilo po duši. A přiznám se, já bych si z toho chtěl vystřelit i ve svých 40ti letech.
CZ 75 SP-01 Shadow - Orange
Dan Wesson Guardian 9mm
Glock 17 Gen4
Sig Sauer P210 Target
xB.H
Příspěvky: 177
Registrován: 13 zář 2011 13:23

Re: Co vás táhne na zbraních a jak to začalo...

Příspěvek od xB.H » 29 pro 2014 18:48

Me ke zbranim dovedl muj deda. Jako vyuceny zbrojir mi prvne ukazal co ze se vlastne nachazi v brokovem a pistolovem naboji a ve starem katalogu SaB mi ukazoval ruzne druhy zbrani a me strasne bavilo si v nem listovat a prohlizet pusky i kdyz jsem ani neumel cist:-). Nasledovala klasicka pubertalni era kulickovek,flusbroku, vzduchovky Slavia 620 a vseho mozneho co se dalo sehnat a delalo to pokud mozno kraval. Prvni moje dospelacka flinta, tehda jeste bez ZP byla perkusni inline puska Ardesa Pursuit. To uz bylo lepsi postrileni. Pozdeji jsem jeste poridil Gewehr88 ale nastal typicky problem s naboji. Po letech nasledoval ZP a pak uz to slo.....k98,Vostok SM-2,CZ50,Kropatschek,dalsi gewehr 88, perkusni pistole, par vzduchovek,Flobertka Kora a nejake sbirkove plynovky. Ted je v merku Mosin Nagant:-)
drevak3
Příspěvky: 57
Registrován: 02 říj 2012 19:34
Bydliště: Zdice

Re: Co vás táhne na zbraních a jak to začalo...

Příspěvek od drevak3 » 22 led 2016 21:25

Nedá mi to, abych také nenapsal svůj příběh. Jako asi všichni tady jsem prošel praky, lukem a šípy, dělanými samostříly a jednou přišel táta z práce, že si půjčil od kamaráda vzduchovku a tak jsme se sestrou pod dohledem táty stříleli. Vzduchovka se po čase vrátila a byli jiné zájmy. Když mi bylo asi 25 tak jsem si koupil slavii 631 a tu mám stále. Před šesti lety mne kamarád vzal na střelnici a ožil můj dlouholetý zájem o zbraně. V současné chvíli mám margolinu, berretu 71 a zkm 456. Poslední ježíšek mi přinesl TAU 7 a já poznal, že pro mne není rozdíl v tom jestli střílím z velkorážní pistole nebo ze vzduchovky. Obojí je příjemně strávený čas.

PS:Asi před rokem se odsud odstěhoval jeden pán se kterým jsem chodil každý týden na střelnici. Je mu 76 let, ale nikdy nezapomenu na ty chvíle kdy se mu jako malému dítěti rozzářili oči, když si mohl vystřelit svých 35 ran
LaTom
Příspěvky: 6
Registrován: 27 led 2016 10:40

Re: Co vás táhne na zbraních a jak to začalo...

Příspěvek od LaTom » 27 led 2016 11:29

Dobrý den. Jako nováček přidávám svůj první příspěvek.
Tak samozřejmě, muselo přijít období praků, klacků z jílovou kuličkou na konci, kuší na špejli, dřevěných samopalů na poplašňáky, kdo měl štěstí, měl i ,,prasečáky,, Následovala vzduchovka. Pak samozřejmě přišla doba prvních šluků z cigaret a lásky, takže zbraně šli jaksi do pozadí. Zavolala vlast, tak v přijímači SA vz.58 a zaškolení na větší ráži, kanón 73mm (BPzV-1), podpořeno Škorpionem. Po nějakém čase, jako první přišla ČZ 92. Když jsem pak vstoupil do SSK, nahradila jí 75, přidal se Margolin a TAU 7. :wink:
CZ 75, Margolin .22 LR, TAU 7
Odpovědět