Kanady do prirody

V minulosti fórum o online-chatu, nyní již takový obecný pokec ;) a nezařazené témy

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Franta.cz
Příspěvky: 90
Registrován: 22 dub 2012 22:56
Bydliště: u Brna

Re: Kanady do přírody

Příspěvek od Franta.cz » 03 pro 2014 18:49

Ty neznám.
O 95 jsem někde četl - ,,vycházková obuv do města". Tomu to přesně odpovídá


Uživatelský avatar
smates
Příspěvky: 288
Registrován: 18 bře 2007 12:46
Bydliště: Ústí n.Labem

Re: Kanady do přírody

Příspěvek od smates » 03 pro 2014 20:16

Ja nakonec poridil tohle,cene 1600 na Bazosi se nedalo odolat.Snad budou v pohode. http://www.hosanasport.cz/katalog/zbozi ... ta-zdarma!
Něco málo mám :-)
Uživatelský avatar
pussylala
Příspěvky: 1429
Registrován: 31 srp 2007 23:54
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Re: Kanady do přírody

Příspěvek od pussylala » 04 pro 2014 02:18

Měl jsem Britské originály (goretex) a podrážka se mi rozpadla (doslova) tak po 4-5 letech. Chodil jsem v nich jen střílet a na airsoft. Teď mám krátce goretexové ze Slovenska-Bardejov (nové za 500Kč od tchána od justičáků....no neber to ), takže nemůžu moc hodnotit. Na treky mám vyloženě trekovou obuv. Lepší podrážka, šněrování, obsázka kvůli okopání, celkově lepší pro chůzi a stabilitu. A to mám ještě tu levnější variantu. Třeba tvrdé pohorky od značek Meindl, Lowa, atd. začínají na 5000Kč. Holt Německá kvalita.
p.s. Nekupujte si kanady po stranách z textilu ("síťované okýnka"). Až se rozsype goretex (a že dlouho nevydrží), tak to bude první místo, kde zatečou. Celokožené můžete napustit voskem a neprotečou ani bez membrány.

Trochu inspirace po vzoru Kubajzze. Weisskugel 3738m
Obrázek
Uživatelský avatar
Martin K
Příspěvky: 2079
Registrován: 27 srp 2012 08:32
Bydliště: 5 km od Nymburku

Re: Kanady do přírody

Příspěvek od Martin K » 04 pro 2014 12:00

Hustá fotomontáž! :lol:
dycky STEYR
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kanady do přírody

Příspěvek od Alexxxus » 04 pro 2014 13:09

Mam ceske kanady jakej vzor to je nevim. Mam je od Kuby ze stejneho mista jako ty bundes botky. Popravde uz byvh je nikdy nekoupil. Upadly mne podrazky ... ted mam botky Maindl a to je pecka pevna kotnickova bota ... ale ja stejne nejradsi nosim kristusky a jine sandaly :evil:
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Uživatelský avatar
Marťyn
Příspěvky: 1126
Registrován: 09 říj 2008 23:37
Bydliště: Hustopeče (u Brna)

Re: Kanady do přírody

Příspěvek od Marťyn » 07 pro 2014 14:31

Martine, Ty jsi mě předběhl. :( :lol:
Na zvířata nestřílím, masa jsou plne obchody.
Jsou jine způsoby jak dokázat, že jsem člověk.
Smazaný uživatel 6696

Re: Kanady do přírody

Příspěvek od Smazaný uživatel 6696 » 07 pro 2014 15:11

Pusyno ty "vole" :D , když tě tam vidím, tak už jen z té fotky mě je blbě.
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Re: Kanady do přírody

Příspěvek od kesi » 08 pro 2014 03:10

Náhodou mazec! Já bych do toho šel hned, alespoň bych zase zhubnul. :) Boty na to úplně (podle osnov) asi ty správné nemám - Garmont Idaho GTX S10. Ale jsou super, chodím v nich všude, i na koncerty. :D Po dvou a půl letech se mi prošourala práva podrážka na patě. Čekal jsem, že vydrží za ty prachy dýl...ale co, fakt zažily hodně. Tedy v rámci ČR a několika ostrovů na dovče.
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
grajda
Příspěvky: 31
Registrován: 27 úno 2009 15:43

Re: Kanady do přírody

Příspěvek od grajda » 13 úno 2016 12:08

grajda píše:Já jsem si zase v pátek vyzvednul na poště tyhle (já stejně radši nový než použitý):

http://www.army-shop.cz/produkty/obuv-- ... a/852.html

Můj dojem je následující:

- Velmi pevně drží v terénu, aj na pořádných kopcích to neklouže (uvidíme, jak se budou chovat, až se trochu vochodí podrážka).
- Na poli taky perfektní (mají širší podrážku- velká plocha vyrovná nerovnosti), podrážka je samozřejmě dost tuhá na to, aby tam bylo v přírodě na nerovnostech i to pohodlí.
- Na vlhkým osení nepromokají (uvidíme po půlroce, po roce).
- Mnohem lepší tvarování špičky oproti třeba vz. 2000, dolů z prudkých kopců netlačí. Špička nemá kovovou, ale (naštěstí) plastovou výztuhu. Pohodlí špičky v terénu je podobný, jako tomu bylo u vz. 90.
- Jsou lehčí oproti ochozeným zimním vz. 2000, ale ty starý už v sobě měly kdo ví co nacucaný a nasbíraný, takže vím já, jestli je dobrý to takhle porovnávat?

- Vadí mně koženkový jazyk, ale jen trochu. Boty mají jinak provedený očka na šněrování oproti českým 2000 nebo 90, takže to vidím tak, že jazyk nezačne po půlroce děravět- koženka nekoženka.
- Rozchodit levou botu, to byla hrůza (ale já mám na levé noze vždycky problém, nevím proč). Dneska už je to ale mnohem lepší a vsadím se, že příští pátek už se mně pata zahojí. Každopádně, s tímhle jsem ale při nákupu počítal, že jo...
- Možná by jsem uvítal ne dvojitý, ale trojitý proštití na patě. To už ale asi bude spíš vo tom pocitu, než že by to mělo závratné vliv na životnost, myslím.
- To zapínání přezek je trochu votrava, dutý nétky zadrhávají vo přezku, takže se to blbě provlíkává. Časem to zřejmě bude vo zvyku a nalezení správnýho grifu/fligny.

Zdraví Jura.

PS: Teď se dívám, že je tady mají v akci: http://www.army-online.cz/detail-zbozi/ ... 08000.html
Nazdar!

Po roce a čtvrt mám tyhle dojmy:

- chodí se v tom dobře, jistota a pohodlí s tlustýma ponožkama (ale já jsu dost nenáročným na to "pohodlí")
- podrážka už prakticky nemá vzorek (trochu tomu pomohlo nošení ve fabrice u mašiny- olej, řezná kapalina)
- praskla jedna přezka+ nýtky v přezkách moc nedrží (chce to příliš nedotahovat)
- vložky úplně v prdeli (běžná věc u (skoro?) všech bot)
- jinak drží a krátce se v nich ještě pořád dá stoupnout do vody

Mají nachozených přes 3000km, možná i mnohem víc, nevím, kolik toho za den nachodím...

Takže zatím celkem spokojenost... Za tu cenu...
Jura
Karlik
Příspěvky: 458
Registrován: 04 čer 2014 20:27

Re: Kanady do přírody

Příspěvek od Karlik » 19 úno 2016 13:58

Já hledám kanady, do kterých nepoteče kolem podrážky a kůží. Potřebuji, aby kanady vydržely jednu hodinu v režimu cca. půl minutové průchody 6 cm vodou (močálem) s přestávkou mezi průchody cca. 3 minuty.
Líbí se mi ty vychvalované BW kanady. Splňují mé požadavky nebo je to na holínky?
Jsou toto ony kanady: S90911 Field Bundeswehr http://www.prabos.com/s90911-field-bund ... =1&gender=

(Výrobní způsob: přímý nástřik,Vkládací stélka: anatomicky tvarovaná DRYSOLE,Vrchový materiál: hydrofobní hovězinová useň tl. 2,5-2,7, Podešev: lehčená PU/PRYŽ, Podšívka: kožená, Použití: Originál model vyráběný pro Bundeswehr. Vojenská špičková obuv vhodná do nejnáročnějších podmínek. Norma: ČSN EN ISO 20347 O2 FO WR CI SRC, Velikost:
39 - 49) Cena 3.000Kč
Uživatelský avatar
Termit
Příspěvky: 714
Registrován: 07 bře 2010 21:38
Bydliště: Bystřany

Re: Kanady do přírody

Příspěvek od Termit » 19 úno 2016 20:33

Pokud to má goretex tak se ti namočí vrchní kůže,dovnitř se to nedostane, teda pokud si budeš včas stříhat nehty..:)... a pak budou studit...Jinak kupoval jsem nové Bundesw. a zatím super jen jsem je takhle nezatěžoval...
Karlik
Příspěvky: 458
Registrován: 04 čer 2014 20:27

Re: Kanady do přírody

Příspěvek od Karlik » 22 úno 2016 14:46

Díky za radu. Pokud to není goretex, píšou hydrofobní hovězinová useň tl. 2,5-2,7, tak se to bude chovat stejně, čili že do nich nepoteče nebo to bude jinak?
Sako
Příspěvky: 42
Registrován: 12 pro 2015 20:04

Re: Kanady do přírody

Příspěvek od Sako » 17 bře 2016 20:52

Tak tady čtu o botách Prabos a musím Vám říct, že jsem před lety dostal darem od Jugoslávské policie boty Prabos Goratex a byli to nejlepší co jsem v životě na nohách měl a to sem měl i zn. Meindl. Dělám 25 let v lese a tyto boty sem měl 4 roky a pak šli do kotle, deně sem stahoval konma dřevo, bahno, voda, ostružiny , větve, deně sem našlapal 35 km, abych splnil normu, řezal sem s pilou, olej od lišty jim také nepřidal. Opravdu těžký terén a zacházení. V mrazech sem vnich měl jen slabou ponožku a nikdy nebyla zima a to mám nemocné nohy rozborcenou klenbu.Takže na ně nedám dopustit. Dnes mám boty různých značek a po půl roce je házím do kotle. cenová relace 1200 kč až 2000 kč. A já boty nezouvám, mě odpadávaj sami, takže si pořídím Prabos Goratex.
Uživatelský avatar
Srambo
Příspěvky: 510
Registrován: 02 lis 2010 13:25
Bydliště: Nymburk

Re: Kanady do přírody

Příspěvek od Srambo » 23 bře 2016 15:45

Boty od Prabosu jsem fasoval ve fabrice 6 let, než přešli na jinou značku. Ale zkušenost s tímto konkrétním modelem nemám. V současnosti jsem se na fasované vykašlal (protože mi silně nevyhovovali) a koupil jsem si svoje. Měla by to být česká firma a model co nosím je kopií Bennon Commodore.
Měsíčně je v průměru mám na noze 200 hodin a každou šichtu nachodím i naběhám mezi 15 - 20 km. Mám je sice teprve od prosince, ale nikdy (kromě prvních pár dní) se mi nestalo že by mě tlačily a chtěl bych je sundat. Jsou bez kovových dílů, takže zároveň i hodně lehké.
http://www.army-surplus.cz/detail/22807 ... ovni-cerne
Až mi doslouží, tak nejspíše nebudu váhat s jejich další koupí.
Slavia S631 + pevná mířidla
Lov 2
Kartofelkanón cal. 50mm
http://srambo.rajce.idnes.cz/
_________________
JÁ TO NEBYL!!! :-D
Uživatelský avatar
Jura
Příspěvky: 549
Registrován: 08 srp 2013 19:59

Re: Kanady do přírody

Příspěvek od Jura » 23 bře 2016 15:55

no vidíš tak dík za tip taky jsem zvažoval o koupi něčeho nového
a kyž říkáš že jsou v pohodě tak já je zkusím a ani cena není vysoká
Daystate Huntsman Regal .177 + MTC Genesis HMD
Anschutz 9015 FT + Burris Timberline MD
Air Arms Pro Sport + Sightron S3 MMD
Weihrauch 97 + Discovery HD 10x44 SFIR
Weihrauch 98 + Hawke Sidewinder 10x42 MMD
http://jelenteam.webnode.cz/
Odpovědět