Tuning pistoli CZ 75, 85

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

JaK
Příspěvky: 165
Registrován: 21 bře 2006 20:39
Bydliště: Vysočina

Re: Tuning pistolí CZ 75, 85

Příspěvek od JaK » 28 zář 2014 20:56

Při 500°C bych se obával popuštění nebo jiných změn vlastností oceli.

Pokud bys našel firmu, která by ti nastříkala Cerakote, nic moc lepšího na zbraně asi není. Pak už leda DLC nebo podobné povlaky.


Uživatelský avatar
FTC
Příspěvky: 465
Registrován: 19 led 2012 15:17

Re: Tuning pistolí CZ 75, 85

Příspěvek od FTC » 28 zář 2014 23:10

Vidim to stejně s ti pyro odstraněním, dneska jsem vzal na zkoušku drátěnej kotouč na vrtačku a tím to docela jde dolů, v tejdnu s TSkem zajdu na vypalovací barvu.
Uživatelský avatar
FTC
Příspěvky: 465
Registrován: 19 led 2012 15:17

Re: Tuning pistolí CZ 75, 85

Příspěvek od FTC » 29 zář 2014 14:45

Tak jsem rozhazoval sítě u místního fachmana, kterej se zabývá práškovým lakováním, domluvil jsem se s nim na černý povrchovce. Říkal, že jemným pískem povrchovku sundá, aniž by poškodil tormentačku... Bude to stát cca 300, tak s hotovou povrchovkou sem hodim fotky.
Uživatelský avatar
FTC
Příspěvky: 465
Registrován: 19 led 2012 15:17

Re: Tuning pistolí CZ 75, 85

Příspěvek od FTC » 03 říj 2014 15:14

Tak čízu už mám doma, mám ještě pár dalších úprav, který na první pohled neuvidí každý... :twisted:
Tactical Sports.JPG
indiglo
Příspěvky: 1
Registrován: 01 lis 2014 10:08

Re: Tuning pistolí CZ 75, 85

Příspěvek od indiglo » 01 lis 2014 10:16

Zdravím všechny,
měl bych dotaz ohledně tuningu CZ75B - mám ji z roku 1997, technický stav je super, střílí krásně avšak za ty roky povrchovka utrpěla nějaké ty ztráty - původně byla niklovaná, niklování mi po krátké době zčernalo a CZUB se nabídla, že zdarma pochromuje, což se stalo, chrom však začíná odlízat a objevuje se původní nikl. Rozhodl jsem se proto pro novou povrchovku - černou. Mohl byste mi někdo poradit jestli neznáte někoho na Ostravsku, kdo by mi mohl novou povrchovku udělat? Zároveň bych ji chtěl předělat na SA, nový kohout, stavitelné hledí a světlovodná muška, při této přiležitosti bych ji rád odborně nechal rozebrat do posledního šroubku a vyčistit... je to moje srdcovka, byla to moje první pistole, nechci se ji zbavovat, právě naopak, občas ji vzít na střelnici a pro zábavu provětrat... v prosinci mě čeká nový SP01 Shadow Orange...
Předem díky za tip(y)
I.
Uživatelský avatar
FTC
Příspěvky: 465
Registrován: 19 led 2012 15:17

Re: Tuning pistolí CZ 75, 85

Příspěvek od FTC » 01 pro 2014 11:33

Ty úpravy, který chceš budou asi dost drahý. Nikdy to není JEN výměna kohoutu, nebo jiných součástek. Zrovna teď jsem dělal klubový Béčko a musel jsem nechat udělat širší prořez v závěru na kohout, kohout jsem sehnal na Tactical Sports, taky záchyt kohoutu Tactical, novej jazýček spouště a poladil pojistku, aby pistole dobře a bezpečně fungovala. Jinak povrchovku by bylo nejlepší nechat udělat někde v práškový lakovně se silnější vrstvou, ovšem je potřeba upozornit fachmana, aby ti pískovačkou neodstranil i značku zkušebny. Mušku máš pevnou, nebo výměnnou? U kámošovo CZ musel zbrojíř vyfrézovat rybinu do závěru. Podle mě v těch úpravách utopíš tak 4000, možná i víc, což je pro takovou starou zbraň až moc a nikdy se nebude chovat tak dobře, jako novější zbraně. Za 5000 seženeš starší 75ku :?:

Taky jsem dal svýmu TSku první a poslední, ale když jsem si vzal na zkoušku STI Edge, nebo Tanfo(tuším match2 se 4´´), tak jsem měl výrazně kratší časy na každý Stage, než s TS, myslim si, že ČZ je už za zenitem.
DrU2
Příspěvky: 391
Registrován: 04 úno 2009 21:02
Bydliště: Západ

Re: Tuning pistolí CZ 75, 85

Příspěvek od DrU2 » 16 kvě 2015 08:26

Ahoj,
prosim, vi nekdo, co je to za typ rybiny na zadnich miridlech CZ75?
Nejak jsem to nidke nenasel.
Dekuju
Leeoo
Příspěvky: 198
Registrován: 13 lis 2008 21:24
Bydliště:

Re: Tuning pistolí CZ 75, 85

Příspěvek od Leeoo » 29 pro 2015 20:25

Zdravím, trošku už mě nudí vzhled mýho shadouwa.

co plánuju:
-alu střenky, těžký nějaký sehnat, všechny barevný kombinace jsou vyprodaný, proto si je chci nechat nalakovat na oranžovo

-navaděč zásobníku - neznám nikoho kdo ho má, je to dobrá věc? Pokud by ho čloěk chtěl, musí zvolit kratší střenky, proto bych od někoho rád slyšel, zda to za ty peníze stojí...
Uživatelský avatar
FTC
Příspěvky: 465
Registrován: 19 led 2012 15:17

Re: Tuning pistolí CZ 75, 85

Příspěvek od FTC » 30 pro 2015 13:55

Důležitý je napsat, co s tou pistolí střílíš. (KVZ, parkour, IPSC, nebo jen pro radost)
Základní gumový střenky jsou vcelku dobrý na úchop, hliníkovky dělají velmi tenký úchop a je to dost nepohodlný při střelbě. Jediný hliníkový střenky, který dělají velmi příjemný úchop a vyplní dlaň jsou od Tomáše Hotry. Ten je už bohužel nemá.

Dávat zásobníkovou šachtu na shadowa je nesmysl, teda pokud nechceš střílet IPSC v divizi standart, ale to si s takovou pistolí ani neškrábneš... Navíc šachty od CZUB nelícujou se zbraní, je to shit. Navíc když chceš mít šachtu, tak budeš muset upravit botky zásobníků, jinak se ti nevejdou do šachty. Lepší je zainvestovat do spoušťáku, upravit destičku zápalníku a vyměnit pružiny, vzhled je až druhotná záležitost. Kámošovi jsem dělal spoušťák a na DA jsme se dostali na krásných 1,8kg, SA byl 700g

Tady je pro inspiraci fotka mojí záložní CZ75 upravenou pro STANDART - hlaveň shadow 14mm(původní byla 12,7mm), miřidla LPA z TS, střenky Hotra, šachta CZUB, skluzavka Shadow, spoušťový mechanismus TS, bicí kohout TS, vyměněné všechny pružiny za měkčí - odpor spouště 700g.
30122015148.jpg
Jenyk
Příspěvky: 9
Registrován: 14 lis 2012 23:19
Bydliště: Praha

Re: Tuning pistolí CZ 75, 85

Příspěvek od Jenyk » 31 pro 2015 16:38

Máte někdo vlastní zkušenosti se sadou DPM Systems na snížení zpětného rázu? Cena tedy věru není lidová. Stojí to za to?

Myslím tohle: http://dpmsystems.cz/index.php?cPath=104
Uživatelský avatar
FTC
Příspěvky: 465
Registrován: 19 led 2012 15:17

Re: Tuning pistolí CZ 75, 85

Příspěvek od FTC » 31 pro 2015 17:03

Mám ho v TSku přes rok a funguje na můj vkus velmi dobře. Nakonec jsem tu nejměkčí pružinu ještě zkrátil a je to ideální. Chová se to líp, než jednotná pružina, ovšem při pohybu závěru pistole dělá specifický pohyb, jakoby se houpala. Je to jen o zvyku, rozhodně se tolik nezvedá ústí po výstřelu, na dynamickou střelbu je to výhoda. Do TS k pružinovýmu systému doporučuju nechat si vysoustružit pouzdro vratné pružiny z nerezu, ten plastovej sráč dlouho nevydrží.
Leeoo
Příspěvky: 198
Registrován: 13 lis 2008 21:24
Bydliště:

Re: Tuning pistolí CZ 75, 85

Příspěvek od Leeoo » 31 pro 2015 19:36

FTC píše:...
střílím jen pro radost a služebně, na soutěže nemám čas ani chuť, nevidím v tom moc smysl...

úpravu střenkama a trychtýřem jsem myslel spíš kvůli estetice, pistoli mám 7 let a ta černá už mě prostě nebaví, nejradši bych měl zbraň pískovo - zelenou, ale to je asi nereálný...

éra střenek je pryč, většina je vyprodaná, leiko jako jedinej obchod prodává střenky jak krátký/dlouhý a široký/úzký...to samé trychtýř, široký a úzký. Mám ruce velký s dlouhejma prstama, střílím jedině v rukavicích a proto by mě zajímal úchop s širokejma alu střenkama a trychtýřem, nechce se mi objednávat a vracet, proto mě zajíma zda je ten trychtýř nějak znát nebo je to jen vzhled. To, že je montáž problém jsem četl, ale byly 2 názory, někomu to šlo, někomu ne...problém je, že dost lidí to dávalo na dlouhý střenky... :|

nejvíce se mi líbí finál tohoto videa a tak přesně bych to chtěl
https://www.youtube.com/watch?v=DhKyvIxs0xc

spušť bych chtěl samozřejmě také, mít v blízkosti člověka jako ty, který by byl schopen naladit spoušť, neváhám ani minutu, ale na jihu Čech je s puškařema, obchodama se zbraněmi docela problém.
Uživatelský avatar
FTC
Příspěvky: 465
Registrován: 19 led 2012 15:17

Re: Tuning pistolí CZ 75, 85

Příspěvek od FTC » 31 pro 2015 22:17

Pro člověka s větší rukou jsou i ty nejširší CZUB střenky moc úzký na úchop. Jestli můžu poradit, tak si nech ty základní gumáky a máš klid. Když chceš něco dělat se vzhledem zbraně, tak dej odstrojenej rám do práškový lakovny a vyber si barvu. Už cca rok mám na TS černou práškovku a skvěle drží.
Jenyk
Příspěvky: 9
Registrován: 14 lis 2012 23:19
Bydliště: Praha

Re: Tuning pistolí CZ 75, 85

Příspěvek od Jenyk » 01 led 2016 12:38

Já jsem si nechal čízu upravit právě v Leiku a naprostá spokojenost.
Leeoo
Příspěvky: 198
Registrován: 13 lis 2008 21:24
Bydliště:

Re: Tuning pistolí CZ 75, 85

Příspěvek od Leeoo » 01 led 2016 15:49

Jenyk píše:Já jsem si nechal čízu upravit právě v Leiku a naprostá spokojenost.
jak upravit? Dej foto
Odpovědět