Hatsan 25 SUPERCHARGER

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
tomik.trb
Příspěvky: 5
Registrován: 15 led 2013 21:47
Bydliště: Třebíč

Re: Hatsan 25 SUPERCHARGER

Příspěvek od tomik.trb » 04 čer 2013 22:36

Ahoj chlapi :D Potřebuji odborně poradit jak tuhle hračku poskládat dohromady :lol:
Po nějakých nastřílených terčích a po přečtení zkušeností majitelů s kvalitou zbraně, jsem se rozhodle pro preventivní rozborku. 1. z duvodu abych koukl ja to vlasně funguje a za 2. abych zjistil kde se to brzo vys...e a jak by se tomu dalo předejít :wink:
Už teď sem zjistil že jedna posuvná západka spoušť. mechanismu je na jednom konci načatá (Ale asi je to chyba už s výroby) každopádně se to časem muže ulomit, takže to zavařim nebo udělám celej kus novej. Jen nevím jak to složit zpět?? :D
Když sem to rozdělal tak se mi to trochu vysypalo.
Takže ten spoušťovej mechanismus uplně nevim jak tam zase napasovat.
Zaprvý je tam cca 7 mm dlouhá pruřinka a 8x6 mm vymezovací dutej váleček...u obou vubec nevim kam s tim?? :?
Taky jak ten celej spouš. mech. nasunout správně zpět? :?
A poraďte mi jak tam natlačit pružinu...čím to stahujete?
Jo sem ještě nenapsal že sem uplněj amatér :D :D :D
Předem dík


Uživatelský avatar
l.u.k.a.440
Příspěvky: 273
Registrován: 10 zář 2006 21:21

Re: Hatsan 25 SUPERCHARGER

Příspěvek od l.u.k.a.440 » 06 čer 2013 12:30

Jestli jseš z čb nebo okolí, pomohl bych ti to poskládat 8)
ZG47, CZ50, CZ 97B, IŽ27 ex: vz.61,ZKR241,Def.40S&W,cz858,cz83 9Br,ZH324,cz527 7,62x39,ZH104,czP07,Stain3541,cz52,cz75c,Drul.70,cz513Farm.,CZ455lux2,ZS 26,Hol.830,czP07,cz75BD Pol,CZ82,CZ83 7,65Br,Hol.841,Hol.621,Alf3531,Kora38spl,Kora4"22LR
Uživatelský avatar
tomik.trb
Příspěvky: 5
Registrován: 15 led 2013 21:47
Bydliště: Třebíč

Re: Hatsan 25 SUPERCHARGER

Příspěvek od tomik.trb » 06 čer 2013 21:45

l.u.k.a.440 píše:Jestli jseš z čb nebo okolí, pomohl bych ti to poskládat 8)
su z Třebiče. teď sem přestal jezdit na Temelín škoda bylo by to kousek :? :D

By mi stačilo napovědět kam s tím. ta malá pružinka a ten dist. váleček??

No možna to metodou pokuse-omyl zjistim :wink: :D

Každopádně sem celkem zklamanej z kvality zpracování týhle hračky!!
Hatsan asi nic moc. Byl jsem u nás v Třebu, v asi jedinym obchodě se zbraněma a majitel mě po dotazu na ND taktně poslal do prd...e že tyhle čínský šmejdy nedělá :lol:
Už asi vím proč :D "No ale zase za ty prachy na takový to domácí střílení to de ne!"

Jo a taky jak s tou pružinou...ona je celkem o dost delší než vnější válec s pístem, takže se tam musí dost zatlačit. Ručně to určo nepude, takže čím?
Naposledy upravil(a) tomik.trb dne 08 čer 2013 09:26, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
tomik.trb
Příspěvky: 5
Registrován: 15 led 2013 21:47
Bydliště: Třebíč

Re: Hatsan 25 SUPERCHARGER

Příspěvek od tomik.trb » 06 čer 2013 21:48

Ještě sem dam odkaz na nějaký delš foto, třeba to někdo upotřebí :)

http://tomiktrebic.rajce.idnes.cz/Hatsa ... ercharger/
Brok 60
Příspěvky: 78
Registrován: 20 srp 2012 21:52

Re: Hatsan 25 SUPERCHARGER

Příspěvek od Brok 60 » 06 čer 2013 23:15

Jde tu pružinu zatlačit ručné o stěnu, nebo použij stolařskou svěrku. Ty dvě západky musíš vsunout do toho bakelitu spojené pružinou, na to příjdeš, ono to jinak nenasadíš.
Uživatelský avatar
l.u.k.a.440
Příspěvky: 273
Registrován: 10 zář 2006 21:21

Re: Hatsan 25 SUPERCHARGER

Příspěvek od l.u.k.a.440 » 06 čer 2013 23:30

Hatsan je Turek ne Čína. No to bych musel mit v ruce takhle ti to nepovím.
ZG47, CZ50, CZ 97B, IŽ27 ex: vz.61,ZKR241,Def.40S&W,cz858,cz83 9Br,ZH324,cz527 7,62x39,ZH104,czP07,Stain3541,cz52,cz75c,Drul.70,cz513Farm.,CZ455lux2,ZS 26,Hol.830,czP07,cz75BD Pol,CZ82,CZ83 7,65Br,Hol.841,Hol.621,Alf3531,Kora38spl,Kora4"22LR
Uživatelský avatar
tomik.trb
Příspěvky: 5
Registrován: 15 led 2013 21:47
Bydliště: Třebíč

Re: Hatsan 25 SUPERCHARGER

Příspěvek od tomik.trb » 06 čer 2013 23:44

"Brok 60"
Jo jo tou svěrkou to asi pude, doma nemám dostatečně dlouhou, ale to se sežene.
Západky vím na to se dalo dojít, ale nevím tu malou pružinku a ten dist. dutej váleček???
:)

Jinak jsem si přečetl pár diskusí v ruznych forech o tuningu zlamovacích vzduchovek a došel k tomu že tahle hračka asi moc víc vytunit nepude?? :?: :(

Zvětšit objem vzduchového válce zkrácením pístu a větším nátahem pružiny asi těžko, páč by píst přejel těsnícím kroužkem přes vodící otvor táhla natahování. a pružina by se zdřejmě nedala víc stáhnout??
Výměna pružiny za delší asi taky nepřipadá v uvahu, už ta origo je dost dlouhá a de dost ztuha a asi nadoraz.... a stejně by se to časem rozpadlo :D
Leda mě tak napadlo všechny pohyblivý styčný plochy pořádně vyleštit a máznout to nějakým kvalitním teflonovým či nějakým takovým sprejem?? ať to pěkně klouže... :D :D

Co vy na to?

Jo ještě bych rád věděl jak to je s váhou pístu?
Když ho odlehčím třeba odvrtáním co to udělá?
Logicky pružina se dostana na maximum rychleji ale s menší energií.
Takže se možná zvýší přesnost, protože bude menší ráz, ale co to provede s usť. energií a rychlostí,...bude menší??

Díky předem za vaše příspěvky :)
Naposledy upravil(a) tomik.trb dne 08 čer 2013 09:28, celkem upraveno 1 x.
Brok 60
Příspěvky: 78
Registrován: 20 srp 2012 21:52

Re: Hatsan 25 SUPERCHARGER

Příspěvek od Brok 60 » 07 čer 2013 05:26

Ta pružinka příjde nasadit mezi spoušť a takový ten dlouhý na konci ohnutý špičatý bazmek co se rád láme. Co já vím, tak jsem tam žádný dutý váleček neměl,jenom čepy.
Náhradní díly, to nevím nesháněl jsem. Ale asi vytvořit na koleně.
Uživatelský avatar
tomik.trb
Příspěvky: 5
Registrován: 15 led 2013 21:47
Bydliště: Třebíč

Re: Hatsan 25 SUPERCHARGER

Příspěvek od tomik.trb » 07 čer 2013 09:28

Aha tak už asi vím...v tom plastovým rámu spoušťového mechanismu je takový kruhový vhloubení do kterýho se ta pružinka před vsazením toho zahnutýho táhla spoušťového mechanismu vloží. Bez ty pružiny to vlastně vubec nefunguje! Pružina ten mechanismus celej předepíná :D
Ale mi to trvalo než sem na to došel...děkuji za radu :)
Tady je foto z jednoho serveru kde to maj poskládaný jak to příjde, že? :wink:

Obrázek

Ještě ten dist. váleček a je to v kupě...příště to pude už i poslepu 8)
papalin
Příspěvky: 11
Registrován: 21 zář 2013 23:15

Re: Hatsan 25 SUPERCHARGER

Příspěvek od papalin » 29 lis 2014 20:35

cau chlapi uvazuji o koupi této flinty da se stim něco strelit na 30 m třeba lahev od piva
europoint
Příspěvky: 30
Registrován: 15 led 2015 15:41

Re: Hatsan 25 SUPERCHARGER

Příspěvek od europoint » 21 led 2015 15:56

Dobrý den, mám ji 5 týdnů v 4,5 mm, vystříleno přibližně 3000 diabolek. Celkově spokojenost, jen jsem musel po pár desítkách minut nastřelování podotahovat všechny šrouby - včetně hledí - pořád jsem nechápal, proč je tak nepřesná. Spoušť je sice stavitelná, ale i při nastavení na minimum je z mého pohledu moc tvrdá s dlouhým chodem.

Potřebuji poradit: Pistole tak kope, že se v rybině nic neudrží. Kvůli mizerným mířidlům jsem si koupil na doporučení prodejce značkový tubusový kolimátor. Nasadil, přišrouboval a než jsem ho stačil nastřelit, tak mi odjel během několika výstřelů z rybiny dozadu, poškodil si svou montáž a ještě strhl závit šroubu na montáži. Prodejce mi reklamaci uznal a dostal jsem nový kus, který jsem už neměl odvahu na tuto pistoli nasadit a ani mi to nebylo doporučeno - leží v bazaru. Na zkoušku jsem koupil v jiném bazaru za pár korun rozbitý puškohled a ujíždí taky, i když ho dotáhnu na doraz.
Na fotce od Mr.Nobody je vidět i kolimátor. V recenzi na GTA jich zkoušeli několik, ale jeden z recenzentů na Pyramydair popisuje také můj problém - z rybiny mu vše ujíždí dozadu. Brzdu puškohledu jsem nikde nesehnal. Co mi poradíte? Upnout do rybiny weaver lištu a vybrat lehčí kolimátor na ni, jak má na fotce Mr.Nobody?

Děkuji.
europoint
Příspěvky: 30
Registrován: 15 led 2015 15:41

Re: Hatsan 25 SUPERCHARGER

Příspěvek od europoint » 11 bře 2015 22:18

Dobrý den, po kolika vystřelených diabolkách je nutné vyměnit těsnění pístu? Momentálně mám vystříleno za 3 měsíce přes 4000 ks diabolek a můj dodavatel má těsnění po 1/4 roku opět skladem a já nevím, kolik si jich mám objednat do zásoby. Děkuji.
europoint
Příspěvky: 30
Registrován: 15 led 2015 15:41

Re: Hatsan 25 SUPERCHARGER

Příspěvek od europoint » 26 bře 2015 21:12

Dobrý den, chci se zeptat na vaši zkušenost s instalací moderátoru. Na hlavni mám momentálně našroubovaný delší komepenzátor z balení, díky kterému se mi lépe natahuje.

Můj dodavatel právě naskladnil originál moderátory, ale vzhledem k tomu, že jsou z hliníku, jsem se na něj obrátil s dotazem, zda se za něj může hlaveň držet při natahování a odpověď nepřekvapila - ne, není na to uzpůsobený.

Závit je univerzál 1/2 UNF, takže záleží jen na pevnosti materiálu moderátoru.

Máte někdo nainstalovaný moderátor a dá se za něj držet hlaveň při natahování? Jestli ano, prosím SZ, kde se dá sehnat. Děkuji.
Mr.Nobody
Příspěvky: 272
Registrován: 24 črc 2007 22:54

Re: Hatsan 25 SUPERCHARGER

Příspěvek od Mr.Nobody » 09 dub 2015 15:00

europoint píše:Dobrý den, mám ji 5 týdnů v 4,5 mm, vystříleno přibližně 3000 diabolek. Celkově spokojenost, jen jsem musel po pár desítkách minut nastřelování podotahovat všechny šrouby - včetně hledí - pořád jsem nechápal, proč je tak nepřesná. Spoušť je sice stavitelná, ale i při nastavení na minimum je z mého pohledu moc tvrdá s dlouhým chodem.

Potřebuji poradit: Pistole tak kope, že se v rybině nic neudrží. Kvůli mizerným mířidlům jsem si koupil na doporučení prodejce značkový tubusový kolimátor. Nasadil, přišrouboval a než jsem ho stačil nastřelit, tak mi odjel během několika výstřelů z rybiny dozadu, poškodil si svou montáž a ještě strhl závit šroubu na montáži. Prodejce mi reklamaci uznal a dostal jsem nový kus, který jsem už neměl odvahu na tuto pistoli nasadit a ani mi to nebylo doporučeno - leží v bazaru. Na zkoušku jsem koupil v jiném bazaru za pár korun rozbitý puškohled a ujíždí taky, i když ho dotáhnu na doraz.
Na fotce od Mr.Nobody je vidět i kolimátor. V recenzi na GTA jich zkoušeli několik, ale jeden z recenzentů na Pyramydair popisuje také můj problém - z rybiny mu vše ujíždí dozadu. Brzdu puškohledu jsem nikde nesehnal. Co mi poradíte? Upnout do rybiny weaver lištu a vybrat lehčí kolimátor na ni, jak má na fotce Mr.Nobody?



Děkuji.





Weaver lišty jsem zkoušel - dokonce lepit a nic nepomohlo. Kolimátor šel do kytek po cca jedné krabičce diabolek
joža
Příspěvky: 649
Registrován: 29 kvě 2015 19:08

Re: Hatsan 25 SUPERCHARGER

Příspěvek od joža » 23 říj 2015 15:04

Ahoj chlapi.Dneska mně přišel Superscharger Tactikal,vykon bude zřejmě o něco vyšši oproti kratši verzi zatim neměřeno.Pro začatek jsem spokojen,mam i kratkou verzi a nemněl jsem zatim žadny problem.Natah neni fakt moc těžky,přesnost zaleži na střelci,ale samozřejmě žadny zazrak to neni,i když pažba určitě pomaha. Je to něco mezi vzduchovkou a vzd.pistoli,ale zajimavy kousek bezesporu.Tuning co se tyka vykonu netřeba,Např Slavia 631co se tyče vykonu,o dost straci.Až poměřim skutečny vykon podam referat.U nas byla v prodeji,ale v součastnosti neni skoro šance sehnat.Muj osobni nazor zni,pokud ma někdo možnost a chut tuto zbran vlastnit,tož ano Zdar.
Odpovědět