pistole vs. revolver

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Pistole nebo revolver?

Pistole
90
62%
Revolver
50
34%
Zadnou zbran...
5
3%
 
Celkem hlasů: 145
user

Příspěvek od user » 05 úno 2007 13:45

Diky Vam vsem za odpovedi. Slo mi o to, jestli je lepsi zacinat s pistoli nebo revolverem...Pripada mi zbytecne hned kupovat glocka za 20kKc a strilet naboje za 5Kc panu bohu do oken:-). To si spis koupim 22 revolver od alfa proje a az se naucim se zbrani zachazet a trochu strilet, tak poridim neco dalsiho...


vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Re.:

Příspěvek od vito » 05 úno 2007 13:54

user: Doufám, že jsi nepředpokládal, že dostaneš nějakou jednoznačnou nebo převažující odpověď. Tahle otázka je totiž tak stará, jako je stará samonabíjecí pistole. Nakonec zjistíš, že je to věc obliby a posléze budeš vlastnit stejně oba druhy zbraní. Takže klid a vyčkej času.
user

Příspěvek od user » 05 úno 2007 14:26

vito: Samozrejme jsem necekal odpoved jestli je lepsi pistole nebo revolver.
Slo mi o to co je vhodnejsi pro ZACATECNIKA na uceni. Ted uz vim, ze je to jedno.
user

Příspěvek od user » 05 úno 2007 14:28

btw. tu anketu nad mym dotazem nemam na svedomi ja, pravdepodobne admin...takhle ten dotaz myslen nebyl.
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Re.:

Příspěvek od vito » 05 úno 2007 15:35

Vůbec nic si z toho nedělej. Tohle dilema máme každý z nás ve větší či menší míře za sebou. Nebo jsme v něm. :)
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 05 úno 2007 15:49

To user: Když už uvažuješ tímhle směrem - Alfa-proj (levnější zbraně) a malorážka - levnější náboje zkus popřemýšlet o alternativách (jiné revolvery a pistole). Na Alfa-proj jsem slyšel negativní názory ve smyslu kvality materiálu jejich revolverů. Otázka jestli to u 22LR bude hrát roli.
Anton_Spelec
Příspěvky: 85
Registrován: 15 čer 2006 17:40

Příspěvek od Anton_Spelec » 05 úno 2007 16:17

Já myslim, že u Alfy je jedinnej problém ten měkkej zinkovej rám.
Ale podle mě i kdyby ho .22 namáhala (jako že myslim že ne), trvalo by leta letoucí, než by se to projevilo.
Takovýho holka 261 nebo podobně je vidět co chvíle v inzerátech kolem 3-4 tis. To myslím je asi nejrozumnější volba, za novýho bych ale ty peníze rozhodně nedával...
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 05 úno 2007 16:26

Mě by se hrozně líbil nerezovej Holek v šestipalci ráže .38 Special ten se bohužel na inzerát nesežene. Novej stojí 8 000,- ale i to bych dal a dokonce bych s tím ani moc nestřílel, viděl bych to tak 600 ran za rok spíš míň. Prostě pro radost a potěchu. Bohužel finanční situace to nedovoluje (o vysněný P226 v 9ce ani nemluvím :cry: ).
Jinak si též myslím že ten kov takový bláto nebude a na 22ku by to mělo být v pohodě. Navíc jen málo lidí vystřílí tolik, aby tu z brań za rok za dva odepsali.
Anton_Spelec
Příspěvky: 85
Registrován: 15 čer 2006 17:40

Příspěvek od Anton_Spelec » 05 úno 2007 17:27

Mám pocit, že Alfa nerezové revolvery nedělá...aspoň co jsem viděl u nich na prodejně, všecko bylo buď černý, nebo chromovaný.
Já osobně bych šel do Alfy jen v tom případě, kdybych chytil tu (před)loňskou slevu na chromovou 820ku - za nějakých 3500.
Ale jinač bych mnohem radši investoval peníze místo do novýho Holka do čehokoli železnýho z komise. A jetejch smiťáků, taurusů apod. do 10k je po komisích mraky.
Naposledy upravil(a) Anton_Spelec dne 05 úno 2007 17:32, celkem upraveno 1 x.
Anton_Spelec
Příspěvky: 85
Registrován: 15 čer 2006 17:40

Příspěvek od Anton_Spelec » 05 úno 2007 17:31

Ad. vysněná 226ka...já teda nevim, určitě je to kvalitní zbraň a vůbec, otec je na ně taky uletěnej. Ale když jsem si pujčoval tu jeho černou P226ku, dal jsem asi 100 ran a zrovna odvázanej jsem z toho nebyl.
Rozhodně bych věděl o lepšim způsobu, jak utratit 30 litrů...ze sigů se mi líbí snad jen nerezovej X-five, ale to už sme někde na 60k :cry:
(jaj, OT jen to vrzne...admine promine :D )
Knihomol

Příspěvek od Knihomol » 05 úno 2007 17:54

K těm Alfám. Holek Sport, který mám, je celoocelák s těžkým kvadratickým pláštěm hlavně a je osazen místo pažbičkou sportovním "samorostem". Takže když to člověk chytne do ruky, tak už něco cítí. Výhodou je téměř nulový zpětný ráz. Prostě zbraň dělaná na mířenku. Když si na to člověk zvykne, tak přechod k nějaké větší ráži je docela šok. Já jsem šel opačnou cestou od větších kalibrů k menším. To pak člověk malorajdu ocení. Občas organizuju pro svoje kolegy a kamarády - nestřelce střelecké seance. Většina z nich, když zkusí devítku, osmatřicítku a dvavadvacítku, tak zůstane právě u malorajdy, poněvadž vše ostatní hodně kope, zbraň se hůř zvládá atd. Prostě malorážka a devítka je úplně jiný střílení. Základní výběr není pistole/revolver, to je opravdu jedno, ale ráž a to už jedno není :wink: Komisní čezeta 9 luger se dá pořídit za rozumný peníz, klidně bych začínal s ní, pokud skutečně chceš střílet větší ráže. Klidně mi oponujte, ale taková je zkušenost má a nejen moje.
Voris
Příspěvky: 302
Registrován: 05 črc 2006 10:10
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Voris » 05 úno 2007 18:19

Když už jste tu nakousli levné malorážné střílení; před časem někdo do topicu Pro milovníky fotografie poslal foto své zbraně Bersa, krátké malorážné pistole ala Walther PPK. Máte s ní někdo zkušenosti? V jaké cenové hladině se tyto pistole pohybují a nechají se vůbec u nás koupit? Na českém Internetu jsem bohužel nic nenašel. Mohla by to být zajímavá alternativa k revolverům Holek.
Knihomol

Příspěvek od Knihomol » 06 úno 2007 14:54

No, alternativa... K terčáku to alternativa moc nebude. Pokud není nic na netu někde v komisi (BVS, Novotný, *****, kdekoli...) tak se jich po vlastech asi moc netoulá.
cvicubis
Příspěvky: 436
Registrován: 24 kvě 2006 20:52

Re: pistole vs. revolver

Příspěvek od cvicubis » 16 bře 2010 10:38

Je to diskutabilní jestli je lepší pistole nebo revolver. Každý má svý plusy a i mínusy. Nejlepší by podle mě byla zbraň na principu revolveru, která by ovšem měla nábojovou kapacitu pistole. Ale s něčím takovým zatím nikdo nepřišel.
cortes

Re: pistole vs. revolver

Příspěvek od cortes » 16 bře 2010 12:02

Walther P22..Byl jsem s ním spokojený,levné náboje.
Odpovědět