TAU 300

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
vfrod
Příspěvky: 25
Registrován: 23 čer 2012 00:22
Bydliště: Portugal

Re: TAU 300

Příspěvek od vfrod » 21 zář 2014 20:58

Hello:
Mk 300 free float and carbon fiber shroud:

Regards
Přílohy
Shroud2.jpg
Shroud2.jpg (66.1 KiB) Zobrazeno 2417 x
Shroud1.jpg
Shroud1.jpg (68.71 KiB) Zobrazeno 2417 x


Daystate MK3 and MTC Viper
Tau MK300 and Falcon T50
Bavaria 30
Uživatelský avatar
FlyBear
Příspěvky: 120
Registrován: 09 led 2014 17:55
Bydliště: Varberg

Re: TAU 300

Příspěvek od FlyBear » 05 říj 2014 18:17

Dnes jsem si byl zastřílet na naší klubové venkovní střelnici a zkusit různé verze JSB diabolek za větrných podmínek. Střílel jsem TAU MK 300 SNIPER s výkonem staženým na 10 Joule na terče ve vzdálenosti 30, 40 a 50 metrů.

Při teplotě vzduchu v dílně 20°C byla kartuše naplněna na 210 barů (víc už v lahvi nemám) a venku pak během tří hodin střelby při teplotě 17°C - celkem cca 250 diabolek - spadl tlak v kartuši na 100 barů.
Uživatelský avatar
Romčan
Příspěvky: 918
Registrován: 28 led 2014 15:00

Re: TAU 300

Příspěvek od Romčan » 05 říj 2014 18:42

a které diabolky byli nejlepší Hevíčka?
Uživatelský avatar
FlyBear
Příspěvky: 120
Registrován: 09 led 2014 17:55
Bydliště: Varberg

Re: TAU 300

Příspěvek od FlyBear » 05 říj 2014 19:07

Zkoušel jsem Exact, Exact Express a Exact RS.
Při těch 10J mi nejlíp vycházejí Expressky.
Rampa
Příspěvky: 90
Registrován: 22 led 2007 20:32
Bydliště: Stará Červená Voda, Olomoucký kraj

Re: TAU 300

Příspěvek od Rampa » 05 říj 2014 19:31

Tohle už zkoumal myslím i Kubajzz a došel ke stejnému závěru - express. Heavy letí pomalu a tak na ně ten boční vítr působí větší dobu. RS už jsou zase moc lehké a obyč. jsou takové neutrální.
Ve světovém oběhu je více než 550 miliónů střelných zbraní. To je jedna zbraň na každého 12. člověka. Jedinou otázkou je, jak vyzbrojit ostatní...
Uživatelský avatar
mates444
Příspěvky: 484
Registrován: 01 bře 2013 20:56
Bydliště: u Brna

Re: TAU 300

Příspěvek od mates444 » 05 říj 2014 20:00

Z mojí Tauky, když měla zrovna dobrou náladu a nedělala problémy, lítaly v 16J nejlépe heavy. Zkoušel jsem klasiku, expresy a heavy.
Steyr LG 110 + Sightron SIH
http://www.hft-brno.cz
Uživatelský avatar
cannis
Příspěvky: 2000
Registrován: 12 bře 2012 12:28
Bydliště: 49.1547706N, 16.8744911E

Re: TAU 300

Příspěvek od cannis » 05 říj 2014 20:57

Nojo Mates ale tvoje tauka, co si vybavuji, je hodně náladová :lol:
Ev2 MkIV + Vortex Viper HS LR 2.5-10x32 FFP XLR MOA
Teď už se můžu vymlouvat maximálně na špatnou serii diabolek
https://img33.rajce.idnes.cz/d3301/18/1 ... .jpg?ver=0
Uživatelský avatar
FlyBear
Příspěvky: 120
Registrován: 09 led 2014 17:55
Bydliště: Varberg

Re: TAU 300

Příspěvek od FlyBear » 05 říj 2014 21:51

Troufnu si tvrdit, že vy všichni máte zbraň s počáteční energií střely 16J. Já mám jen 10J, což je dost podstatný rozdíl - jen tak pro připomenutí, abyste to nezapomněli vzít do úvahy 8)

Střílel jsem tři vzdálenosti po 20+ ranách, a to za silnějšího, občas nárazového, větru - k tomu se Kubajzz ještě nedostal, měl smůlu na vítr :mrgreen:

Zbraň nebyla upnutá!
Střelba v sedě s měkkou oporou, takže výsledek je ovlivněn i mou střeleckou (ne)schopností.

30 metrů: Exact i Express prakticky totožný výsledek. Soustřel 25mm u Exactu a 26mm u Expressu. Ten malý rozdíl bych ale dal spíš náhodě; oba soustřely jsou navíc pěkně uskupeny pohromadě. RS mělo sice jedno pěkné hlavní uskupení, ale od něj různé vzdálenější úlety, asi právě podle větrných nárazů - soustřel pro RS byl cca 37mm.

40 metrů: Exact to nasypal celkem rovnoměrně do kružnice cca 45mm, ale s jedním ústřelem až na 60mm (to jsem ale mohl strhnout já). Zkusil jsem tedy novou sérii 20 ran - rovnoměrný kruh 45mm. Express se vešel do vodorovně orientovaného obdélníka 25 x 40 mm, tedy pro mne o poznání lepší výsledek. RS: obdélník 35 x 40 mm, což není nejhorší výsledek.

50 metrů: Exact to nasypal celkem rovnoměrně do kružnice cca 80mm, ale s úletem na 90mm (žeby opět strhnutí...?). Express vytvořil docela pěkné uskupení na průměru cca 31mm, ale 6 střel ulétlo mimo toto uskupení, takže celkem průměr kruhu 60mm. RS se rozsypalo do kruhu cca 55mm s úletem až na 80mm.
JR
Příspěvky: 403
Registrován: 23 lis 2007 00:05
Bydliště: Čechy

Re: TAU 300

Příspěvek od JR » 05 říj 2014 23:11

Dokud nebudete schopný zaručit během celýho testu konstantní povětrnostní podmínky (aerodynamickej tunel), nebude fyzickej test vypovídající - je to jako věštění z křišťálový koule. Budeme se tedy muset spolehnout na matematiku a znalosti fyziky. Každá střela má svůj balistickej koeficient (BC) (váha povrch, aerodynamickej tvar) a ten jasně vypovídá o jejích schopnostech čelit povětrnostním podmínkám. Aplikací BC a ostatních důležitejch veličin do balistickýho programu pak dostaneme konkrétní snos větrem na různý vdálenosti. Tuhle metodu jistě znáte a vězte, že je daleko přesnější, než vaše fyzický testy.
Uživatelský avatar
FlyBear
Příspěvky: 120
Registrován: 09 led 2014 17:55
Bydliště: Varberg

Re: TAU 300

Příspěvek od FlyBear » 05 říj 2014 23:27

Teoretický test v laboratorních podmínkách nepotřebuju dělat - ty už byly udělány jinými docela dostatečně.

Důvod mého testu bylo zjistit reálné chování ve skutečném prostředí za skutečných vnějších podmínek. Taky proto jsem střílel venku a čekal na dobu, kdy bude trochu výrazněji foukat.

Stejně jako mnoho jiných, ani já nechodím na soutěže do tunelu :mrgreen: Střílíme disciplínu FT/HFT v outdooru a znát co nejlépe chování zbraně/střely v těchto reálných podmínkách je tedy pro mne velmi důležité. A vzhledem k pravidlům soutěže si s sebou nemohu vzít na střelby něco jako balistický počítač s meteostanicí s čidlem na každém metru a každou ránu na tom propočítávat. Naopak, musím se spolehnout jen a pouze na svůj "cit" - a ten i při vší úctě k teorii (kterou samozřejmě musím znát) mohu jedině natrénovat praktickým testováním v reálném prostředí, nikoliv v tunelu :twisted: .
JR
Příspěvky: 403
Registrován: 23 lis 2007 00:05
Bydliště: Čechy

Re: TAU 300

Příspěvek od JR » 06 říj 2014 10:21

Tak to sme si nerozuměli. Pokud bylo cílem testu zjistit, která střela se chová ve větru líp, nezjistil si nic. Protože nejseš schopnej zajistit rovnoměrný podmínky po celou dobu testu - je to jen otázka náhody. I kdybys někde měřil sílu větru a střílel jen při určitý rychlosti - jak zjistíš, že je po celou dobu letu stejná? Bez tunelu nelze. Takže vypovídající hodnota je nulová - může to tak bejt, ale taky vůbec nemusí - zvlášť u diabolek, jejichž tvar je předurčuje ke špatnejm aerodynamickejm vlastnostem.

Vim co je to ft/hft - nějakou dobu sem to střílívával - dlužno říct že ne úplně nejhůř.

Věř tomu, že i špičkový střelci na opravdu dlouhý vzdálenosti tenhle typ testu nepoužívaj - důvěřujou balistickejm kalkulátorům.

JR
Uživatelský avatar
FlyBear
Příspěvky: 120
Registrován: 09 led 2014 17:55
Bydliště: Varberg

Re: TAU 300

Příspěvek od FlyBear » 06 říj 2014 12:06

No, asi si opravdu nerozumíme, ale to nevadí, stane se.

Byla by pro tebe má činnost pochopitelnější a akceptovatelnější, kdybych nešťastně použitý a pro technicky založené jedince příliš zavazující terminus technicus ve významu "testoval jsem" ve svém předchozím příspěvku nahradil slovním spojením "zkusil jsem"? :wink:

Balistické kalkulátory mám a používám je, důvěřuji jejich informacím. Tedy bavím se o něčem, co je mi běžně dostupné jakožto střelci-amatérovi, což je Hawke ChairGun a Strelok+. Ani jeden z nich mi ale nezodpoví otázky, které moje "zkouška" v praxi celkem jasně odpověděla.

Ale už jsme tu dost OT, je to vlákno o konkrétní pušce, dohady o testech balistiky bychom měli přehodit jinam...
JR
Příspěvky: 403
Registrován: 23 lis 2007 00:05
Bydliště: Čechy

Re: TAU 300

Příspěvek od JR » 06 říj 2014 22:14

Střílel jsem tři vzdálenosti po 20+ ranách, a to za silnějšího, občas nárazového větru - už jen tohle tvrzení ničí objektivitu tvýho testování.

To, že ti to dělalo v nárazovym větru kruhy vypovídá o tom, že na to nemá flinta, střelivo, střelec, nebo kombinace těchto tří faktorů.

Když už chceš testovat vítr, pak nezáleží na tom, jak velkej rozptyl dostaneš, ale jak daleko je v horizontální rovině střed rozptylu od záměrný - ale jen tehdy, pokud seš schopnej zajistit konstantní povětrnostní podmínky po dobu testování těch třech různejch střel. To, k čemu se chceš dopracovat totiž nejni co nemenší rozptyl - ten je danej rozptylem rychlosti větru za dobu, po kterou si nástřel střílel (ten nejsi schopnej ovlivnit, nebo uhlídat, aby byl u všech třech serií stejnej - nejsi bůh), ale co nejkratší vzdálenost středu zásahů od záměrný (ty tu vůbec neuvádíš) - to je důležitá věc, protože nehledáš nejmenší rozptyl, ale odchylku na vítr, potažmo střelu, která bude mít co nejmenší odchylku - opět ale podotýkám za konstantních podmínek.

Jak jistě víš, největší horizontální chybu udělá střelec v odhadu větru a proto je důležitý mít střelu, která tuhle chybu eliminuje - ta ti potom pomůže trefit terč, ne nejmenší (náhodnej) rozptyl při nekonstantních a neměřitelnejch podmínkách.

Líp už to popsat nedokážu.

Uvědom si, že tvůj text tu bude číst x začátečníků, který to vemou vážně a stráví hodiny testovánim nesmyslu, kterej jim nejenže nepomůže, ale eště naopak zamotá hlavu. Bohužel sem si tim samym vývojem musel projít i já sám a stálo mě to stovky zbytečnejch hodin strávenejch probíránim tun písmenek po internetu, než sem se dopátral k něčemu kloudnýmu.

Neber si to prosim osobně, tak to vidim já.

JR
Uživatelský avatar
Hellboy
Příspěvky: 2168
Registrován: 30 říj 2011 11:50
Bydliště: v pekle!

Re: TAU 300

Příspěvek od Hellboy » 06 říj 2014 23:42

Jak ze se to rika praxi a zkusenosti si nekoupis a to je svata pravda
od ted prosim osloveni kníže pekel :-)
...kdyz jednou pohar pretece....aneb kdyz nemusim tak nechci
...tak to jsem ja ... https://www.youtube.com/watch?v=CZdiGRlRerw
B/ONE
Příspěvky: 293
Registrován: 11 črc 2009 22:12

Re: TAU 300

Příspěvek od B/ONE » 14 pro 2014 18:09

Design bullpupu od Tau je hrůza...

...už zase...

Co se týče designu bullpupu od Tau, tak design není kdoví co, to je jasné. Ale je to daň za to, že koupením pažby klasické koncepce přehodíte železo, přidáte spoušť a máte zbraň klasické konstrukce. Tak jednoduše to u konkurence nejde. A design nestřílí. A na mazlení má mít člověk něco jiného. Také ty věty o tom, jak jsou bullpupy špatně vyvážené jsou u téhle zbraně pasé a navíc si člověk může vybrat, kterou rukou zbraň pustí a kterou bude nabíjet - i přes ruku to u této zbraně jde a netahá nabíjecí páku až kamsi za botku. Důvod, proč bullpup od Tau nemá pažbu jako zbraně ostatních výrobců je plastová pažbička.....která vydrží opravdu hodně:-)

Problémy které bullpup koncepce přináší a které jsem ještě od nikoho nečetl jsou mj tyto:

-Potřebujete kufr na extrémně vysokou zbraň a to i při malých průměrech optiky.
-Při střelbě vleže je zbraň při položení na pažbičku nestabilní a nedá se to strovnávat s dvojnožkami na klasické koncepci.
B 96, TAU 7, TAU MK 300, Crosman 1720T
Odpovědět