Energeticke zbrane

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Richi

Příspěvek od Richi » 03 úno 2007 18:28

ono laser by bol skvelá vec pre takých odstrelovačov - mohli by zabudnúť na balistiku a rýchlosť "projektilu" by nemuseli brať do úvahy. Stačilo by nasadiť poriadnu optiku a už len stláčať spúsť :lol: Bola by to podľa mňa ultimátna zbraň. Problém by bol so zdrojom energie ale na vyradenie vojaka zase toľko energie nieje potrebné. Mohli by napríklad zdroj prenášať v transportéry - natiahli by sa už len káble a snipery by zaliezli do úkrytov. Je to len moja predstava ale zase tak nereálne to nie je. Alebo sa mýlim ? :)


Uživatelský avatar
Artifex
Moderátor
Příspěvky: 1848
Registrován: 21 lis 2006 00:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Artifex » 03 úno 2007 18:33

... a což takhle že by ten transportér měl několik laserů a snipeři by nosili jen po kapsách zrcátka, to by bylo dokonalé maskování :lol: :wink:
Glock 43, HK USP, CZ 27, 45, 50, 52, 75B, 44/81, 82, Derringer GG .45+9mm,
SVD 63, AKS74u, Brno mod. 4, Optima B12, M870
Sa vz. 26, 58, 61, UK 59, UZI, CQ-A1
Slavia 631, Slavia 634+Nikko Stirling 6x40AO, Crossman 1377
vlčák

Příspěvek od vlčák » 03 úno 2007 19:24

s těmi bunkry se asi jen vytahovali, na něco ve skále se nečapou, ale opevněný barák to zapálit může, s tím laserem na vojáky je to pravda, na "vyřazení" stačí slabý laser, stačí když se trefí do očí a oslepí protivníka, no moc humání to není... Teď mají ale něco nového, koukali jste na zprávy? Byl tam jeep s anténou, vypadalo to jako radar a spůsobovalo to nesnesitelnou bolest, aniž by to ublížilo... no já nevím, když se vám kůže ohřeje na 50 stupňů, no snad žádné "trvalé" následky... :lol:
Richi

Příspěvek od Richi » 03 úno 2007 19:36

vlčák píše:s těmi bunkry se asi jen vytahovali, na něco ve skále se nečapou, ale opevněný barák to zapálit může, s tím laserem na vojáky je to pravda, na "vyřazení" stačí slabý laser, stačí když se trefí do očí a oslepí protivníka, no moc humání to není... Teď mají ale něco nového, koukali jste na zprávy? Byl tam jeep s anténou, vypadalo to jako radar a spůsobovalo to nesnesitelnou bolest, aniž by to ublížilo... no já nevím, když se vám kůže ohřeje na 50 stupňů, no snad žádné "trvalé" následky... :lol:
tuším mikrovlny, nie ? to by bolo dosť hnusné, upiecť niekoho na dialku :? A k tomu oslepnutiu : je humánejšie niekomu urobiť dieru v hrudníku ? nie, je to rovnaké, proste vojna je vojna.
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 03 úno 2007 20:36

Zkus si na jeden den, třeba o víkendu zavázat oči a přitom dělat to co normálně děláváš. Běžné věci, nic náročného ... pak myslím budeš mluvit trochu jinak.
Richi

Příspěvek od Richi » 04 úno 2007 01:35

Ares píše:Zkus si na jeden den, třeba o víkendu zavázat oči a přitom dělat to co normálně děláváš. Běžné věci, nic náročného ... pak myslím budeš mluvit trochu jinak.
to bolo adresované mne ? ak áno tak mi napíš či je lepšie byť slepý alebo mŕtvy. A čo sa dá považovať za humánnu metódu k vyradeniu vojaka a čo nie ? Bez zraku je život určite na hovno ale vždy lepšie ako hniť pod zemou. Navyše už prebieha výskum transplantácie sietnice a boli úspešne urobené pokusy na zvieratách. V horizonte do 10 rokov to bude aktuálne aj pre ľudí.

btw: na internete som videl video kde ľudí v Iraku za čias Saddama popravovali trhavinou. Každý písal aké je to nechutné a nehumánne. Ale čo popravy na elektrickom kresle v civilizovaných USA ? to je už humánne ? Keď niekomu musia prelepiť oči páskou aby mu krv nevytlačila oči z jamiek ? a čo tá bolesť pri zásahu prúdom ? a čo doba kým to telo vzdá ? Takže názory na to čo je akceptovatelné alebo neakceptovatelné na vyradenie alebo zabitie sú veľmi rozdielne...
Uživatelský avatar
baretta@pobox.sk
Příspěvky: 255
Registrován: 12 úno 2006 14:33

Příspěvek od baretta@pobox.sk » 04 úno 2007 10:23

držme sa tematu
Momentalne čitam: Experimente mit electric Guns, vydavatelstvo Franzis, v NJ jazyku. je to komerčná kniha skôr pre kutilov, teda je docela jednoducho napisana.
Mari sa mi že, použivať laser na bojisku nieje take jednoduche. Myslim, že dnes dialkomery funguju na laserovom principe, ich nevyhodou je že sa daju detekovat. ..
O tych Brams-och nebolo to prestrelovane gaussovou?
baretta@pobox.sk
Richi

Příspěvek od Richi » 04 úno 2007 10:58

dialkomery ale pracujú vo viditelnom spektre pričom tieto bojové lasery nemusia byť vôbec viditelné (samozrejme v IR spektre ich je lahká odhalit)
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 04 úno 2007 13:10

Richi já jsem to myslel tak, že když tě zasáne kule, tak pokud tě na místě nezabije, tak se s tím dá ještě spousta věcí dělat. Buď tě zašijou bez následků, případně bez jedné ledviny a podobně se dá žít naprosto plnohodnotný život. Naproti tomu když jsi slepý tak jsi slepý. To že se jim daří transplantovat sítnici je sice prima, ale nejsem si jistý, jestli cena takové operace bude zrovna pro každého
bartus

Příspěvek od bartus » 04 úno 2007 14:40

Nevýhodou laserů asi bude, že mají malou zastavovací schopnost. Propálí sice do člověka dírku, ale jelikož nemají žádnou kinetickou energii, kterou by tělu předaly, nemusí způsobit okamžité vyžazení člověka z boje.
Navíc díky průpalu, který tkáň zároveń "svařuje" nedojde ani k masívnímu krvácení, které by vedlo k šokovému stavu. Aby tedy došlo k okamžitému vyřazení je třeba zasáhnout nějaký životně důležitý orgán, což může taky znamenat okamžitou smrt.
Takže se mi nezdá, že by lasery byly o moc humánnější, než klasické zbraně.
Uživatelský avatar
Artifex
Moderátor
Příspěvky: 1848
Registrován: 21 lis 2006 00:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Artifex » 04 úno 2007 15:18

Tak zase když někomu propálím centimetrovou dírku do kebule durch tak nevím jak dlouho ještě dotyčný bude mít inteligenci na pokračování v útoku... :lol:
Glock 43, HK USP, CZ 27, 45, 50, 52, 75B, 44/81, 82, Derringer GG .45+9mm,
SVD 63, AKS74u, Brno mod. 4, Optima B12, M870
Sa vz. 26, 58, 61, UK 59, UZI, CQ-A1
Slavia 631, Slavia 634+Nikko Stirling 6x40AO, Crossman 1377
Richi

Příspěvek od Richi » 04 úno 2007 16:08

bartus píše:Nevýhodou laserů asi bude, že mají malou zastavovací schopnost. Propálí sice do člověka dírku, ale jelikož nemají žádnou kinetickou energii, kterou by tělu předaly, nemusí způsobit okamžité vyžazení člověka z boje.
Navíc díky průpalu, který tkáň zároveń "svařuje" nedojde ani k masívnímu krvácení, které by vedlo k šokovému stavu. Aby tedy došlo k okamžitému vyřazení je třeba zasáhnout nějaký životně důležitý orgán, což může taky znamenat okamžitou smrt.
Takže se mi nezdá, že by lasery byly o moc humánnější, než klasické zbraně.
laser nie je určite humánna zbraň (ale aká je ?). A čo sa týka účinkov- podľa všetkého pre odstrelovačov nebude možné použiť veľmi účinné lasery kedže tie pomaly potrebujú malú elektrárňu takže sa to bude kompenzovať čo najväčšou koncentráciou paprsku aby vojaka laser prepálil skrz okamžite - a prečo to píšem ? pretože ak by jeden "výstrel" trval napríklad sekundu a keď berieme do úvahy to, že ruky odstrelovača nie sú z kameňa tak si ľahko domyslíme že to čo po sebe laser v tele zanechá nebude malá dierky ale poriadny rez ako skalpelom - síce asi nebude schopný rozrezať telo na polovicu ale hlbokú ranu určite spôsobý :?

btw: tie najsilnejšie lasery dokážu človeka normálne poslať k zemi - približne tak ako keď do vás niekto hodí vrece s cementom :)
Marc
Příspěvky: 132
Registrován: 20 črc 2006 13:53

Příspěvek od Marc » 04 úno 2007 16:47

Díval jsem se na ten MTHEL - Mobile Tactical High Energy Laser
na nemohu se zbavit určitých pochybností. Ačkoli je zařízení popsáno i na http://www.technovelgy.com/ct/Science-F ... ewsNum=163 , tak více než mobilní laser vypadá jako infračervený reflektor s pozorovací optikou. Ani stopa po radaru, který by, podle mě, byl ke sledování rychle letících sílů potřeba. Ale jestli to opravdu funguje, tak klobouk dolů. Otázka ale je, jestli nebude možné účinek podobné zbraně snižovat nátěry s vysokou odrazivostí. :?:
bartus

Příspěvek od bartus » 04 úno 2007 18:18

Richi: tie najsilnejšie lasery dokážu človeka normálne poslať k zemi - približne tak ako keď do vás niekto hodí vrece s cementom

Na to jsi přišel jak? Laserový paprsek nic neváží a nemůže tě porazit silou kinetické energie jako střela. Může do tebe vypálit díru, takže se zhroutíš vlivem poranění, ale paprsek tě nemůže porazit.
Nicméně dokážu si představit obranu ve formě vysoce reflexních ploch na oblečení, které by paprsek rozptylovaly a odrážely, a když se k tomu připočte vysoká energetická náročnost takové zbraně, tak si myslím, že laserové zbraně, jakožto osobní zbraň jednotlivce, zůstanou v nejbližších letech spíše jen jako rekvizita ve filmech z oblasti sci-fi.
Richi

Příspěvek od Richi » 04 úno 2007 18:31

bartus: počul som to v jednej relácii kde sa ľudia - väčšinou fyzici bavili o meteoritoch - ako ich zničiť / odkloniť z dráhy z ktorej by mohli ohroziť Zem. A jeden z nich utrúsil, že laserom by to nebolo možné pretože aj ten najvýkonnejší laser má taký efekt čo som napísal - asi ako keď do vás niekto hodí vrece s cementom. Mno neviem, tiež mi to pripadá trochu neuveritelné.
Odpovědět