pistole vs. revolver

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Pistole nebo revolver?

Pistole
90
62%
Revolver
50
34%
Zadnou zbran...
5
3%
 
Celkem hlasů: 145
user

pistole vs. revolver

Příspěvek od user » 02 úno 2007 14:54

Zdar vsichni,
chtel bych zacit strilet. Nejprve s necim raze .22, abych se naucil poradne strilet (levnejsi zbran, naboje apod.) potom bych si casem poridil nejakou devitku.
Zajimalo by me zda je pro zacatek na uceni lepsi pistole, revolver nebo je to uplne jedno. Dik za Vase nazory.


Anton_Spelec
Příspěvky: 85
Registrován: 15 čer 2006 17:40

Příspěvek od Anton_Spelec » 02 úno 2007 16:12

Uplně buřt. Podle toho na co seš víc zatíženej / na co kápneš kde v komisi bych to viděl :wink:
Ačkoli jestli to má bejt na mířenku - sp/lp tak bych šel spíš do pisotle...má osu hlavně přece jen o poznání níž rukou.
Ale na nějaký blbnutí a naučení je to fakt jedno.
Naposledy upravil(a) Anton_Spelec dne 02 úno 2007 16:33, celkem upraveno 1 x.
glock69
Příspěvky: 386
Registrován: 07 dub 2006 22:05
Bydliště: UH

Příspěvek od glock69 » 02 úno 2007 16:16

Myslím si že jak pistole tak revolver májí své specifika, je dobré vyzkoušet obojí a pro jedno se rozhodnout
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 02 úno 2007 17:01

já bych volil pistoli :wink: Revolver je oproti pistoli dost nepraktický(můj dojem) ale asi taky záleží jestli to chceš jen na střelnici nebo i na nošení
Uživatelský avatar
voc
Příspěvky: 71
Registrován: 11 dub 2006 08:19

Příspěvek od voc » 02 úno 2007 17:11

- zas na doma na osobni obranu je lepsi revolver. Muze byt permanentne nabitej a nevycerpava se ti zadna pruzin azasobniku. (i kdyz samozreme zbran nesmi byt nabita kdyz se nepouziva ze :wink: ) Navic do nej muzes narvat i jine naboje nez klasicke kulove.

- Na presnou strelbu na terc a podobne je lepsi pistole

Pouze muj soukromy nazor
Uživatelský avatar
FRENKY
Příspěvky: 182
Registrován: 29 led 2007 16:31
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FRENKY » 02 úno 2007 18:02

Zbraň může být nabitá i když se nepoužívá...pokud máš ve zbrojáku "Oprávněn nosit..." .)
Osobně se mi revolvery nelíbí...i když jsem zatím z žádného netsřílel.
Knihomol

Příspěvek od Knihomol » 03 úno 2007 15:04

Usere, souhlasim s Antonem. Na zacatek je to jedno. Zkus si pujcit neco na strelnici, zkus malorazovou PI i revolver a pak vol - ikdyz je tisic voleb. Ja osobne bych doporucil revolver Alfaproj Holek Sport, pokud sezenes v komisi. Pomer cena vykon je skvelej! Ja ho mam a jsem stopro spokojenej. Puvodni vlastnik byl sportovni strelec a strilel s tim mirenku, sice pro srandu, ale na 25 m to jde jednou dirou. Jinak strelba z malorazky a 9Luger je uplne o necem jinem. Pokud chces devitku, tak ji kup rovnou a uc se s ni. Substitut neexistuje. Ze zkusenosti bych dnes sel rovnou do 45ACP, ktera se chova pri strelbe kultivovaneji nez devitka, nerkuli 40SW.
Jinak na noseni a sebeobranu zasadne revolver S ram, 2" hlaven, 38Spl neb 358Mag neb 45ACP = furt naladovanej s nulovou unavou materialu pri nepouzivani. Skryte noseni v lete v zime, pod kozichem i pod trikem. Jojo, taky jsem se k tomu prokousaval :)
Uživatelský avatar
reaktor
Příspěvky: 1079
Registrován: 15 lis 2006 17:06
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od reaktor » 03 úno 2007 17:27

knihomole, mirena na 25 metru jednou dirou. a jak se ten strelec jmenuje. vis at ho dlouho nehledam v guinesove knize rekordu. je zajimavy ze nastrelne liste od holka ani od alfy nejde jednou dirou a to je to upnuty do drzaku a na 15 metru. ale pokud mas akcie v alfa-proj tak se nedivim ze mistifikujes nezkusene osazenstvo tohoto serveru
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 03 úno 2007 18:40

Ono když někdo řekne "jednou dírou" tak je to myšleno obrazně, je to prostě střelecká hantýrka pro velice přesnou zbraň. Nicméně na nástřelným listu k mýmu USP Match jsou na 25m 4 rány, který se dotýkají a 5. rána je asi 2 cm od té "jedné díry", takže ono to zas tak nereálný není......
Knihomol

Příspěvek od Knihomol » 03 úno 2007 20:13

Reaktore, Alfonss to rekl za mne... BTW Alfa-proj je "eseróčko" :wink: Nechtel jsem nikoho mystifikovat, ale pokud vezmu svuj pripad a koupim za 4k Holka, kterej to tam sype az se jeden divi (ne z mych rukou, jeste se mam hodne co ucit...) tak to je idealni pro zacatecnika i pro strelce, ktery s nim velmi uspesne odpraska klubove zavody (guinessovku vynech). Jedine co vim je, ze ten kver mam, a kdyz uz jsem ho koupil, tak ho neprodam. To co budu delat, je trenovat, strilet, strilet, strilet, dokud s tim nenastrilim to co puvodni majitel. Pak si koupim neco vod Hammerli (ale to uz budu v duchodu) :D
Uživatelský avatar
Smékal Petr
Příspěvky: 294
Registrován: 28 led 2007 17:52
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Smékal Petr » 03 úno 2007 21:07

Byl jsem vyhraněněj revolverář - pistoli - nikdy. Jo časy se mění a já zjišťuji, že pokud si chci vychutnat jemnost přesné střelby (ne že by revolver byl nepřesný) tak pistole je takový fajnšmekering. Mám Taurus 4" 357 Mag. Chodí docela přesně, a pro opravdovou "ránu" je to něco, člověk aspoň ví, že když to někam posadí, tak je tam šrot, ale takovej ten pocit dobře posazený, a opakovaně (někdy i rychle zasebou) udělaný rány ti přinese spíše pistole. Souhlasím s vámi, že obrana = revolver, mířenka a rychlostřelba = pistole. Dopředu se rozhodni co chceš, pak zkoušej obojí. Malá nápověda - když při střelbě se snažíš naklonit dopředu a jednou nohou se vzádu opírat, měl bys být pistolář, když se snažíš stát víc rovně nebo dokonce zakloněný a nohy do šířky rozkročený, měl bys být revolverový. Je to však jen takový okecávaný názor, snad ti to pomůže.
Zdravím Petr S.
357-Magnum - velmi dobrý argument pro uzavření příměří.
Pol
Příspěvky: 32
Registrován: 20 pro 2006 06:20

Příspěvek od Pol » 03 úno 2007 21:31

Plně souhlasím s Glockem69.Já osobně jsem taky začínal s 22cítkou.Potom revolver a pistole. Jsem odkázán jen na mířenku a střílím se všemi,ale nejlépe mi vyhovuje revolver.
Uživatelský avatar
S474N
Příspěvky: 814
Registrován: 19 kvě 2006 09:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S474N » 04 úno 2007 08:22

FRENKY píše:Zbraň může být nabitá i když se nepoužívá...pokud máš ve zbrojáku "Oprávněn nosit..." .)
Osobně se mi revolvery nelíbí...i když jsem zatím z žádného netsřílel.
To neni pravda, z hlediska zakona je drzeni zbrane tam, kde mas souhlas a muzes ji mit plne pripravenou i za opaskem.
ZÁKON 119/2002 píše:§ 2 Vymezení některých pojmů
2) Pro účely tohoto zákona se rozumí
a) držením zbraně nebo střeliva mít
1. zbraň nebo střelivo uvnitř bytových nebo provozních prostor nebo uvnitř zřetelně ohraničených nemovitostí se souhlasem vlastníka nebo nájemce uvedených prostor nebo nemovitostí,
| [url=http://www.MujGLOCK.com]MujGLOCK[/url] | - < [url=http://forum.mujglock.com]Forum[/url] > < [url=http://foto.mujglock.com]Fotogalerie[/url] >

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."
Uživatelský avatar
S474N
Příspěvky: 814
Registrován: 19 kvě 2006 09:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S474N » 04 úno 2007 08:27

Smékal Petr píše:Souhlasím s vámi, že obrana = revolver, mířenka a rychlostřelba = pistole.
Tak tohe slysim poprve, kdo vymyslel tohle rozdeleni? To mozna platilo v dobach, kdy se na pistole nedalo 100% spolehnout, ale poslednich x desitek let jsou na tom revolver a pistole co se spolehlivosti tyce stejne. Nehlede na kapacitu, kde se revolveru znacne nedostava.
Smékal Petr píše:Malá nápověda - když při střelbě se snažíš naklonit dopředu a jednou nohou se vzádu opírat, měl bys být pistolář, když se snažíš stát víc rovně nebo dokonce zakloněný a nohy do šířky rozkročený, měl bys být revolverový.
No a tohle slysim uplne poprve a nestacim se divit. Kdo kdy videl se u strelby zaklanet? Tohle jsem maximalne videl u takovych tech pupkatych dedku, co strili mirenku (+ teda jeste v kombinaci s drzenim zbrane tak, ze pri zacatku strelby to doslova nahodi do stropu a potom snizuje zamernou).
| [url=http://www.MujGLOCK.com]MujGLOCK[/url] | - < [url=http://forum.mujglock.com]Forum[/url] > < [url=http://foto.mujglock.com]Fotogalerie[/url] >

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."
all
Příspěvky: 301
Registrován: 24 kvě 2006 10:27
Bydliště: sever jihu Čech

Příspěvek od all » 05 úno 2007 12:10

Souhlasím s Antonem i s Glockem. Vybírej podle toho, co se Ti víc líbí, k čemu máš "tak nějak blíž", aby Tě chození na střelnici a střílení bavilo. Aby Tě bavilo po střelbě čistit a abys měl občas chuť se "pomazlit" (doufám, že jsem to nenapsal příliš úchylně, ale myslím, že mě většina majitelů zbraní chápe) 8) . Jestli to bude pistole nebo revolver je podle mě jedno. Nakonec si stejně pořídíš oboje.
Odpovědět