CZ P-09 vs. K100 Target

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

peru
Příspěvky: 5
Registrován: 16 črc 2014 16:43

Re: CZ P-09 vs. K100 Target

Příspěvek od peru » 17 srp 2014 15:57

Ptal jsem se na Corradu v Ostravě na P-09 a P-07 jak jsou na tom.
P-09 má už přes 10 000 výstřelů P-07 o něco méně a jedou bez závad.
Dokonce jim s CZUB řekli aby ty krochny nešetřili,takže prej ani tomu čištění moc nedávaj a bouchačky makaj bez problémů.


david33
Příspěvky: 61
Registrován: 13 pro 2013 21:08

Re: CZ P-09 vs. K100 Target

Příspěvek od david33 » 17 srp 2014 19:09

FTC:jsem majitelem P09 ze střelbou namam žadnej problem nastřileno 1000 ran vedu si deniček :D co se tyče spouště tak to budu mit odlišne zkušeností měky plynuly ale dlouhy chod přeci je to hlavně služební zbraň ale ani z miřenkou na 25m neudělam ostudu samozřejmě proti sportovním specialum nemam šanci.Když to srovnám z vlastní zkušeností spětny raz ČZ 75-Glocka 17 tak střilení P09 je jak střilení z maloražky akorat ji nechutna přebyjeny naboje z duvodu tvrde vratne pružiny dokonce když sem dal první ranu přebijenym střelivem tak sem myslel že mi zustala kule v hlavní slaba rana a žadny zpětny raz
Zajic
Příspěvky: 215
Registrován: 26 říj 2006 19:50

Re: CZ P-09 vs. K100 Target

Příspěvek od Zajic » 17 srp 2014 19:16

david33: To je opravdu pekne :-) Jen psat ze zbrani nechutna prebijene naboje, je hodne zavadejici... Tady je 100% chyba ta, ze mas ocividne spatne "slabe" prebijene naboje :!: Pokud by nekdo prebijel naboje dle tabulek(idealne horni hranici laborace), nemuze se tohle stat.
Tak pozor na to, nekdo si pak muze myslet, ze tahle zbran nedokaze strilet s prebijenkama.

Takze doporucuju bud se naucit delat lepsi naboje, a nebo tomu kdo ti je vyrobil, doporucit precist si prirucku o prebijeni :wink: Pak ta zbran musi normalne fungovat i s prebijenym strelivem.
david33
Příspěvky: 61
Registrován: 13 pro 2013 21:08

Re: CZ P-09 vs. K100 Target

Příspěvek od david33 » 17 srp 2014 19:41

Zajic:pišu je sve zkušenosti co se tyče přebyjennych naboju a šlo o naboje tovarní alsa ja si vlastní nepřebíjim z duvodu nedostatku mista no dramaticky to tak neni ale opčas po vystřelení zasobniku nezustaval zavěr vzadu a par selhaču.Jinak sem rad že ČZ P-09 mam a za nic bych ji nevymněnil dlouho tak přesnou zbran nemněl a to nejsem zaměstnanec zbrojovky a ani akcionař :lol:
Uživatelský avatar
FTC
Příspěvky: 465
Registrován: 19 led 2012 15:17

Re: CZ P-09 vs. K100 Target

Příspěvek od FTC » 17 srp 2014 21:00

2David33: Prohlášení, že je u P09 střílení jako z malorážky, to je dosti úsměvné tvrzení. Dále pokud jsi používal originální přebíjené střelivo od AP, tak nevěřím, že by byl jediný selhač způsobený nízkou navážkou, naboje jsou nacpaný na faktor. Možná se občas stane, že je jeden z balíku trochu delší a nevleze se do komory, ale jinak OK. O měkým a příjemným chodu spouště dosti pochybuju.

Jinak, řekne mi někdo, CO JE TO DOBRÁ PŘESNOST??? 20cm na 25m, nebo 15,10,5,2cm na 25m? S jakým střelivem, s jakými mířidly?? Neříkám, že je P09 špatná, ale jistě není příjemná na střelbu a už vůbec není na mířenku!
david33
Příspěvky: 61
Registrován: 13 pro 2013 21:08

Re: CZ P-09 vs. K100 Target

Příspěvek od david33 » 17 srp 2014 22:33

FTC:maš pravdu blbě sem to napsal bral sem to k přiměru ČZ-75 a Glock 17.Selheč nebyl zpusobeny špatnou navažkou ale špatně podany naboj do komory při druhem odpalu v pořadku jinak opčasnemu nezachyceni zavěru v zadní pozici.Co se tyče spouště o tom by sme mohly napsat spoustu řadek ja si budu stat za svem a ty taky tak to nema cenu rozebírat.Jo to sem neupřesnil na 25 m do pivniho tacku soustřel cm nevim :) z klasickýma miřidlama opravdu P09 nemam na miřenku na to sou jine zbraně ale věř mi že si připadně ostudu neudělam jo střelivo tovarní SB dělam si zásobičku a chystam se taky už přebyjet ale zatim nevim kde ale budu muset vždy na střelnici necham kolem150 ran a na střelnici 3 do tydne :?
lulinak
Příspěvky: 17
Registrován: 09 dub 2014 13:30

Re: CZ P-09 vs. K100 Target

Příspěvek od lulinak » 18 srp 2014 10:04

jak rikam zkusenosti mam zatim spis nulovy, cili mikrometry se svetlovodem vpredu mi obecne prisly jako vhodna varianta profesnejsich miridel na nauceni a mirenku s tim, ze pripadne se s nimi da jednoduse pohnout pokud bych mel echt pocit, ze jsou spatne nastaveny...
Proste abych po zakoupeni pevnych ocelovych za dva mesice trebas nezjistil, ze svetlovod by vlastne nebyl spatnej a moznost postelovani hledi totez...
Logicky se pak o takto osazenou zbran musi clovek trochu vic starat a nehazet ji po zemi.
Na noseni planuju nekdy vyhledove neco malyho typu G26 ci XD, s pevnyma miridlama, kde to bude tak nejak jedno...
yokyto
Příspěvky: 4
Registrován: 25 úno 2015 06:34

Re: CZ P-09 vs. K100 Target

Příspěvek od yokyto » 04 bře 2015 07:38

Tak musím take přispět do diskuse. Jako majitel nové P-09 nemohu zatím říci nic špatného. Snad jen to, že mi sedla natolik dobře, že jsem Siga p 226 TACOPS zasunul hluboko do trezoru a nosím 09. Nevím, kde se berou ty různé zvěsti o problémech, ale já zatím žádné nepozoruji. S tou střelbou jeto opravdu jak se silnější malorážkou a spoušť mi maximálně vyhovuje. Jinak chod spouště se dá zkrátit o cca 40-50%, chce to jen koupit v USA (czusa) upravený kohout za 60 USD. Bohužel nelze dovézt díly od Cajun Gun Works, který dělá kompletně upravenou spoušť a další díly na 07 a 09. Zpracování zbraně je velmi dobré a nikde na vnitřku nejsou žádné rýhy a pod. Dokonce ani po střelbě není na kolejnicích vidět otěr povrchové úpravy ta je velice kvalitní. Jinak na youtube jsou různá vesměs pozitivní hodnocení. Pokud někdo jako John McPhee SOB (několik nasazení na misích a střelecký instructor pro policii azásahové jednotky řekne, že okamžitě nahradil Glocka touto zbraní a uvede, že zbraň rovnou z krabice střílela na 100m a dale, tak to asi něco znamená. Jinak spoušťové ustrojé omega není vůbec špatné (10 součástek) během pár minut kompletně rozebrané a složené. Stačí na to tyčka k rozebrání Glocka. Jinak velice mi vyhovuje sklon pažby a tvar (vychází z 1911) plast je velice tvrdý o proti G a nepruží byť je slabší. Během střelby žádné pumpování. Tritiová mířidla jsou fain, ale někdy mám pocit, že až moc svítí. Jinak k mým zkušenostem 7 let armada, 22 let PCR a to I ve spec zásahové skupině, tak se zbraněmi mám své zkušenosti. Nyní střílející důchodce. Rád bych viděl, kdyby někdo napsal vlastně jaké závady se projevily.
david33
Příspěvky: 61
Registrován: 13 pro 2013 21:08

Re: CZ P-09 vs. K100 Target

Příspěvek od david33 » 04 bře 2015 18:35

yokyto: Plny souhlas mam nastříleno něco malo přes 2500 ran P-09 jak nova uvidíš že budeš spokojenej
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: CZ P-09 vs. K100 Target

Příspěvek od Biggles » 05 bře 2015 18:05

Sorry, ale argument o střelbě na 100m je dost úsměvnej. Že je p-09 jako malorážka...no asi máme každej jiný ruce, ale fakt není :D Zase takhle "odbornou" argumentací si "nezaslouží" ani CZUB :D
Upřímně, jestli myslíš svůj příspěvek smrtelně vážně, yokyto, tak jen dokresluješ kvalitu našich ozbrojených sil :wink:
Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 347
Registrován: 14 úno 2006 12:07

Re: CZ P-09 vs. K100 Target

Příspěvek od Igrlik » 05 bře 2015 20:16

Moment, chceš tým snáď naznačiť, že P-09 nedostrelí na 100m? Ale to sa rýchlo spamätaj, strieľal som z viacerých výrobkov CZUB z predoslých desaťročí a doteraz skoro každý na tých 100m dostrelil - videl som zvírený prach po dopade strely! Takže aj toto by malo!!!
[/irony]
:wink:
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: CZ P-09 vs. K100 Target

Příspěvek od Biggles » 06 bře 2015 14:53

Chceš říct, že dostřel na 100m a jeho (ne)použitelnost je parametrem pro výběr krátké palné zbraně? Nebo snad dokonce, že to je vlastnost, která je vlastní pouze výrobkům CZUB? A já si vždycky myslel, že to nesouvisí se značkou, ale s úplně jinými parametry :D
No nic. Na druhou stranu, po krumplu P-07 je devítka už krapet lepší, no furt žádnej zázrak. Mizerný plasty (dlouhodobě), podobně jako u Phantomu občas potíže s vypadáváním zásobníku při přebití (zvlášť v zimě), spoušťák OMEGA, to je kapitola sama pro sebe, ale co se dá dělat - zjednodušení konstrukce holt spoří brodský peníze, mířidla, resp. muška furt občas cestuje, taky s tou antikorozivní úpravou to s nima není nejslavnější... Jako za sedmnáct tisíc žádný terno. Ale je to trochu zlepšení, to zas jo 8)
Loner
Příspěvky: 1
Registrován: 06 bře 2015 17:35

Re: CZ P-09 vs. K100 Target

Příspěvek od Loner » 06 bře 2015 18:45

Člověče Biggles přečetl sis vůbec co Yokyto napsal? Jeden z mála solidních názorů od někoho kdo má opravdu zkušenosti a navíc VLASTNÍ zbraň o které se vede diskuze, takže může přidat i relevantní názor a Ty tu napíšeš takový blábol.. :roll: :)

Mimochodem když pominu, že od Tebe není vůbec hezký se navážet do někoho z takovými zkušenostmi, pokud teda nejsi zrovna mistr světa ve střeleckých disciplínách, tak to co Yokyto psal o střelbě na 100m a okamžitém nahrazení svého glocka za P09.. to tvrdí a píše John McPhee(Sheriff of Baghdad) což je špičkový střelecký instruktor AMERICKÝCH (ne našich jak se snažíš trapně naznačit) ozbrojených složek. Nebo o jeho(jejich) kvalitě tu chceš snad taky pochybovat?! :D

Jinak když už jsme u té (pro pistole) "nedůležité" dálkové střelby nevím jak přesně P-09 střílí na 100m, ale dle vid níže je to i na 100 yardů (91,44 metru) v rukách zkušeného střelce podle mě velmi přesná zbraň.

https://www.youtube.com/watch?v=Ez0qB1SyiC4
david33
Příspěvky: 61
Registrován: 13 pro 2013 21:08

Re: CZ P-09 vs. K100 Target

Příspěvek od david33 » 06 bře 2015 21:38

P-09 střilení jak z maloražky to bylo jen přirovnaní z jinýma zbraněmi take vlastnim glocka 19 a starou čezetu 75 ke kterym mam citovej vztah co koupim už neprodam :oops: .Na střelnici chodim vždy dvouma kratkyma ale pravidelně P-09 -glockem19 nebo ČZ 75 napsal sem jen sve pocity vuči těmto zbraním čezeta ma nastřileno ani si neodvažuju napsat ale podle toho jak je vykloktaná tak už ma toho dost za sebou.Glock o 1500 vic než P-09 .Nechci aby se to zvrhlo dohadovaní verzus glock-cz p-09 prostě se mi střily z čezety lip vuči glocku ale není to chyba pistole prostě mi nesedla do ruky :(
yokyto
Příspěvky: 4
Registrován: 25 úno 2015 06:34

Re: CZ P-09 vs. K100 Target

Příspěvek od yokyto » 11 bře 2015 09:10

Bohužel takových jako Biggles je v našem state hodně. Spousta lidí hovoří o něčem čemu vůbec nerozumí. Charakteristické je, že ze zásady zpochybňují vše co se jim se nelíbí. Ale pokud se půjde do hloubky, tak zjistíte, že možná troche někde nabrali teorii, ale to je tak vše. Ale na to jsem si už celkem zvykl. Holt z někoho dělá internet velké odborníky.

Pokud jde o tu malorážku, O to jak to David33 vyjádřil je naproso pochopitelné. Je potřeba se nejen naučit číst, ale take pochopit co autotor vyjádřil.

O kvalitě našich bezpečnostních sborů se vyjadřovat nebudu, neb je pod úroveň diskutovat s někým, kdo ví o službě akorát to, že PCR dává pokuty.

Bigglesi ono totiž to, že zbraň dostřelí na velkou vzdálenost a zasáhne cíl svědčí o tom, jak je ta zbraň kvalitně navržena a vyrobena a jak jsou její části zpracovány včetně použitého material. Pokud otevřeš oči a začneš hledat informace, tak zjistíš, že I jiné zbrojovky občas mají problem. Sig rok 2010 byl pro ně kritický a kvalita šla dolů, začaly se ukazovat některé problem. Glock ten jich take měl a má dost. Vypadávající vývrt na což Glock reaguje, že jde o kosmetickou vadu. Problémy s odlupujícím se plastem v dustcoveru u předních kolejniček, Ka-boom zejména u 40 SW, praskající pružinky záchytu závěru atd. Jen pro Tvoji informaci cca před 4 měsíci stáhla FBI 40k G22 ještě před ukončením jejich papírové životnosti-důvod nadměrné opotřebení. Výběr nové pistole pro US armada. Už nyní je zřejmé, že G nebude zařazen, protože nesplňuje základní požadavky. Zatím byla zařazena púistole Sig 320...a tak bych mohl jmenovat další zbrojovky. Ono hodnotit zbraň jen podle toho, jak střílí v klidu na střelnici a tím, jaké nároky musí splňovat ve službě je docela rozdíl.
Odpovědět