CZ P-09 vs. K100 Target

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

lulinak
Příspěvky: 17
Registrován: 09 dub 2014 13:30

Re: CZ P-09 vs. K100 Target

Příspěvek od lulinak » 14 srp 2014 11:15

diky vsem za reakce, jeste jsem pochodil par mist a polechtal ruzne modely, a nakonec po par praktickych zkusenostech uzivatelu P09 (vetsinou negativnich) je vitezem pro cestne misto prvni zbrane v trezoru K100 Target Mk12.
Prejme ji i majiteli hodne spolecnych romantickych chvil stravenych na strelnici, ci v pouzre.


Uživatelský avatar
skorec
Příspěvky: 866
Registrován: 09 zář 2009 09:50

Re: CZ P-09 vs. K100 Target

Příspěvek od skorec » 14 srp 2014 11:34

Dobre si si vybral.
Daj potom vediet ako Ti to trefuje.
AA S510 .177 + Delta titanium 6-24x42 AO
Gamo CF30 .177 + Gamo sporter 4x32
Norinco JW-15A .22LR + Bushnell 3-9x40
Tarus PT22
Ansutz 1517S BR .17HMR + Nikko Stirling Platinum Nighteater 6-24 x 56 AG 30mm
CZ83/7,65
peru
Příspěvky: 5
Registrován: 16 črc 2014 16:43

Re: CZ P-09 vs. K100 Target

Příspěvek od peru » 14 srp 2014 16:18

lulinak: Prosím tě mohl bys nám tady napsat jaké negativní zkušenosti měli ti lidé s P-09????
Taky se rozhoduji a nechci šlápnout vedle.

Děkuji
Zajic
Příspěvky: 215
Registrován: 26 říj 2006 19:50

Re: CZ P-09 vs. K100 Target

Příspěvek od Zajic » 14 srp 2014 23:54

Sice do toho nevidim uplne, ale rekl bych, ze CZ si predchozim nepodarenym modelem P-07 udelala hodne spatne jmeno zase. Ted te novejsi pistoli nikdo neveri, a ja se ani nedivim.
Nevim teda jak je na tom s zivotnosti P-09, ale jestli to bude mit podobnou jako ta P-07 tak bych to nechtel ani nahodou :?

Osobne kdybych mel volit mezi temahle zbranema, tak bych bez rozmysleni sahnul po K100.

Ale na druhou stranu, kdybych mel brat K100 Target Mk12 ktery je cenove nekde kolem 21tis, tak to bych osobne uz sahal po uplne jine zbrani nez tady udavas :mrgreen:
lulinak
Příspěvky: 17
Registrován: 09 dub 2014 13:30

Re: CZ P-09 vs. K100 Target

Příspěvek od lulinak » 15 srp 2014 10:30

vzdy je to jen jedna babka povidala, sam ji nemam takze cerpam z naroru jinych.
Stari pardalove vetsinu znaji prevazne CZ a vse ostatni je kopirovanej sunt, ale co jsem mluvil i s vyslouzilymi vojaky a policajty (jeden je i cvici ve strelbe atd.), tak me od P09 velmi odrazovali po jejich realnych nekolikamesicnich zkusenostech s ni, jmenovali i realne zavady a nektere vcelku fatalni, a kdyz uz tedy dnesni novodobou CZ, tak se pokusit si dobre vybrat Shadowa.
Cili jsem to vzal na vedomi a poohlednul se jinde.
lulinak
Příspěvky: 17
Registrován: 09 dub 2014 13:30

Re: CZ P-09 vs. K100 Target

Příspěvek od lulinak » 15 srp 2014 10:32

Zajic: tak si to nenech pro sebe a rozsir mi obzory ktera za 21 litru by byla ta prava?
Nutne parametry meho vyberu - klasicka konstrukce, SA/DA, kohout, polymer, cena kolem dvacitky.
Ono se to pak vcelku zuzi... :-)
Zajic
Příspěvky: 215
Registrován: 26 říj 2006 19:50

Re: CZ P-09 vs. K100 Target

Příspěvek od Zajic » 15 srp 2014 13:05

Vzdy je to o tom, co clovek od te zbrane ocekava a na co ji chce vyuzivat. Ty chces zbran hlavne na mirenku a asi i na nejake to noseni, proto asi volis plastovy ram kvuli vaze, jstli se nepletu ?

Zbran vhodna na noseni a presnou mirenou strelbu proste neni :P

Navic mirenou strelbu si kazdy predstavujeme trosku jinak, takze to bys musel taky malinko nastinit, zda chces jezdit treba i po soutezich a jestli se mirence chces venovat opravdu zapalene ?

Setkal jsem se s lidma, co brali mirenou strelbu to, ze kdyz se na 25m trefi cerneho, tak jsou ti nejlepsi :twisted: A taky takove, kterym kdyz utecou 2 rany do 9tky, tak jsou nestastni...

Osobne bych na mirenku volil radeji ocelovou zbran, nez plastaka.

Nehlede na to, ze mas novy ZP a zkusenosti malo, tak je pravdepodobne, ze se ti treba za rok zmeni vnimani a budes chtit strilet treba neco jineho, nez jsi ted myslis.

Ja osobne bych doporucil nejakou jetou zbran, kde je cena klidne polovicni ale na zacatky to bude daleko lepsi voba. Po par mesich strileni zacnes zjistovat, ze bys chtel radeji tohle a nebo tamto na zbrani zmenit. Pripadne si vyhlidnes jinou zbran, od ktere uz budes vedet co chces.

Jde i o pripadny prodej, pri koupi nove zbrane, penize projebe clovek hned pri jeji zakoupeni.
Uživatelský avatar
plingr2
Příspěvky: 147
Registrován: 16 dub 2011 15:18

Re: CZ P-09 vs. K100 Target

Příspěvek od plingr2 » 15 srp 2014 13:26

Co je na P 09 špatného?
GP K100,Gazela 58,Beretta 70/71,ZKM456
lulinak
Příspěvky: 17
Registrován: 09 dub 2014 13:30

Re: CZ P-09 vs. K100 Target

Příspěvek od lulinak » 15 srp 2014 13:42

ok diky, ano, jak rikam je to prvni zbran pro zacatecnika, chci novou (zcela obecne mam vuci jetym vecem averzi, dokud by me majitel nepresvedcil hodinove vedenym denikem jak se k zbrani choval, jak ji osetroval a mazal a cim presne strilel, tak bez sance....:-)
Na noseni pripadne pak poridim neco lehkyho a bezpecnyho, na zpusob G26 apod...
Tahle bude primarne na nauceni se se zbrani, tj. klasicka mirenka, pripadne na vhodne strelnici par prekazek a strileni v pohybu, a vrcholem bude LOS apod.
IPSC a podobne souteze neplanuju, ta spotreba naboju na nutny trening me desi...
Poctivou celokovovou jsem zvazoval, Shadow byl temer koupen, ale proste ma duvera v produkty ceske zbrojovky distribuovane na nas trh je postupne na bodu mrazu, a nakonec jsem i z duvodu udrzby polymer prekousl jako akceptovatelny kompromis a system zamykani hlavne u K100 se mi proste libi, stejne jako jeji spolehlivej uchop a dilensky zpracovani, nehlede na zakaznicky pristup panu kuracinu.
Tak uvidime, snad neco vydrzi...
Zajic
Příspěvky: 215
Registrován: 26 říj 2006 19:50

Re: CZ P-09 vs. K100 Target

Příspěvek od Zajic » 15 srp 2014 14:17

Tak jestli to chces jako univerzalni zbran, proste obcas si strelit neco mireneho, ale hlavne budes strilet spise neco jako obranou strelbu a trenovat taseni, pohyb se zbrani a strelba jako je LOS atp. Tak je K100 velice dobra volba zbrane.
Jen bych mozna pouvazoval o tom, nekupovat zrovna zbran s mikrometrama. Na noseni to je problem, navic po nechtenem padu ci narazu se miridla pohnout a zbran je nepouzitelna. Pripadne muze uletet cele hledi jako katapult, jako kdysi me na Zendl hledi :?

To bych radeji vzal zakladni model K100 Mk12, ktery je daleko levnejsi. Jeho miridla jsou velice dobre, i na tu radoby mirenku plne dostacuji. A kdyby ne, tak si miridla casem muzes sehnat jinaci, kdyz bys chtel stavitelne.
Ale na LOS a noseni jsou nejvhodnejsi pevna mirdila. Idealne zvyraznene body atp.

Za usetrene penize, si nakoupis hromadu naboju a nebo casem poridis prebijeci lis, jestli budes brat strelbu vazne.

Nu je to uz na tobe.


plingr2 : ja vychazel hlavne z neuspesneho modelu P-07. Proste moc tomu vyrobku neverim, je to asi muj nahled. Na P-07 byla ze zacatku sama chvala a az se to zacalo sr*t lidem pod rukama, tak teprve nekdo neco zacil resit. Takhle by to proste fungovat nemelo, to je muj nazor. Navic te pistoli nikdo poradne nenalozil, takze tezko soudit, kolik to asi vydrzi. Tady proste vede uz proverena K100
Uživatelský avatar
plingr2
Příspěvky: 147
Registrován: 16 dub 2011 15:18

Re: CZ P-09 vs. K100 Target

Příspěvek od plingr2 » 15 srp 2014 15:54

Já myslel že se p 07 povedla, i když je pravda že udělali novou pozměněnou verzi. Slyšel jsem o problémech s plasty u phantoma (nevím co je na tom pravdy ale odradilo mě to od jeho nákupu). Jinak co se týká té K100, když už jsou ve hře jen nové zbraně, nebál bych se mk7. Sám jím mám 2 roky, lučík je pořád OK a 12 litrů je pěkná cena.
GP K100,Gazela 58,Beretta 70/71,ZKM456
Zajic
Příspěvky: 215
Registrován: 26 říj 2006 19:50

Re: CZ P-09 vs. K100 Target

Příspěvek od Zajic » 15 srp 2014 16:10

Ja o P-07 cetl uz drive. A hlavne tam lidi resili takove veci jako, odpadavajici miridla, vypadavani zasobniku a nejak nepresne provedeni, ze nekdy ve zbrani to drelo a jindy ne. Potom jsem nekde cetl neco o mechanizmu, ze to taky neni zadna vyhra. Jinak prvni serie nebyla vyztuzena skelnym vlaknem, takze se ten plastovy ram proste kroutil. Coz je hodne velky pruser, coz naznacuje to, ze ty zbrane zacal nekdo vyrabet ale ani je snad poradne netestoval, kdyz mohl dat takovou tragedii do prodeje. Potom tam je myslim ta vnitrni cast ramu, a asi i ten kontejner z nejakych spekanych ocel pilin, nebo tak jsem to nekde drive cetl. Zakze tam ta vydrz taky nebude kdo vi jaka, nekde se to probiralo, ale ja o tuhel zbran nikdy nemel zajem, cetl jsem to jen kdysi ze zajimavosti, co to za nedodelek zase opustilo CZUB :twisted:
Jeste tam neco bylo spatne, ale ted si nevzpomenu. Ale i tak, proste to byla hodne nepodarena zbran.
Je jasne, ze P-09 by mela byt uz trosku vic vychytana, ale i tak, to proste nedela dobry dojem.

Jj, K100 Mk7 je urcite dobrou volbou.
Vaclaf
Příspěvky: 16
Registrován: 28 úno 2014 18:21

Re: CZ P-09 vs. K100 Target

Příspěvek od Vaclaf » 16 srp 2014 10:39

Já mám novou P-07 asi 4 měsíce, vystříleno něco kolem 500 ran, tovární SaB a taky přebíjené střelivo, zatím bez jediné chybičky. Předtím jsem měl jetou 85-ku, tak jsem si na plasťáka musel trochu zvyknout, ale neměnil bych. Relativně lehká, výkonná, soustřel na 25 m slušný. Trochu "dlouhá" spoušť, ale je to věc zvyku - bere až ke konci. Jinak spokojenost. :)
P-07.jpg
Uživatelský avatar
FTC
Příspěvky: 465
Registrován: 19 led 2012 15:17

Re: CZ P-09 vs. K100 Target

Příspěvek od FTC » 16 srp 2014 10:55

Koukám, že tady z vás nikdo nemá zkušenosti s P09 a rovnou jí odsuzujete na základě JPP. Známý jí má, několikrát mi jí půjčil a funkčně byla naprosto bez problémů. Ale co se týče samotný střelby, tak je to vážně děs, o mířený střelbě se tu nedá mluvit a o dynamický už vůbec ne, ta P09 skáče při výstřelu víc, než kdejaká stará pětasedma a má strašně tvrdou spoušť.

Na druhou stranu, kačenu mk6 jsem měl a rád jsem se jí zbavil, ale už jen kvůli těm mikrometrům a lepší hlavni bych si spíš vybral jí, než P09.

Co se týče nošení pistole s mikrama, tak tady nevidím problém, nástřel se ti nepohne vlivem nošení a když ti pistole vypadne z pracek, tak to je problém střelce, že má obě ruce levý :D.

Za 17k bych si radši koupil nějakou jinou a jetou pistoli, ale to je na každým. Já měl stěstí a za 15k koupil téměř nový TSko s mikrama a jsem velmi spokojenej.

2Václav:taky by mě zajímalo, co je to slušný soustřel, když si stoupneš na 25m a střílíš na mezinárodní pistolák 50/20???????
Zajic
Příspěvky: 215
Registrován: 26 říj 2006 19:50

Re: CZ P-09 vs. K100 Target

Příspěvek od Zajic » 17 srp 2014 10:43

To neni JPP :wink: Ja psal o modelu P-07 a problemech teto zbrane. Je jasne ze P-09 bude uz lepsi, ale je otazkou o kolik. Tak ci tak, je to jeji nastupce a muzeme ocekavat neocekavatelne :twisted:

Nazoru stavitelne miridla na zbrani na noseni je spousta. Tady bude plno nazoru a zkusenosti. Nic mene, ja si stojim za tim, ze v jednoduchosti je sila :) U K100 je navic hledi krasne zakulacene, ani nejvetsi nesika se nemuze poranit ci zachytit miridlama za odev :!:
To o ostrych hranach mirenkarksych miridel rici nemohu. To je celkem podstatne si take uvedomit. Neni noseni jako noseni :wink:

Ale jinak jsem stejneho nazoru, ze je nekdy lepsi koupit lehce jetou zbran vyssi kvality, za dobrou cenu.
Odpovědět