Prebijeni

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Hansen
Příspěvky: 56
Registrován: 26 čer 2012 21:18
Bydliště: Praha východ

Re: Přebíjení

Příspěvek od Hansen » 07 pro 2013 21:26

Já jsem poslal objednávku na midwayusa a napsali mně, že mám poslat objednávku na jejich evropské zastoupení midwaydeutschland. Protože se mně nepodařila registrace u midwaydeutschland, tak jsem jim napsal mail a oni mně napsali, že jejich software neumožňuje automatickou registraci zákazníka s adresou v ČR. Registraci provedli nějak manuálně a poslali mně přihlašovací údaje. Od té doby tam normálně nakupuji.


Uživatelský avatar
mandy
Příspěvky: 653
Registrován: 11 pro 2010 11:51

Re: Přebíjení

Příspěvek od mandy » 07 pro 2013 22:03

Tak já jsme tam udělal objednávku jako "němec" s adresou v ČR tak uvidíme... Doufám, že to dopadne...
Úspěch navštěvuje jen ty, kteří vedou život plný práce a nekradou.
mercedes777
Příspěvky: 17
Registrován: 11 kvě 2012 21:37

Re: Přebíjení

Příspěvek od mercedes777 » 04 dub 2014 23:51

Limit mne pekne nasral!!!
Poprosil jsem kamarada, ktery jel kolem, aby mi koupil projektily 9mm. Ten si nevzal sebou magnet a privezl mi par tisic ocelaku.
No mam radost......................
Uz nechci nic videt od LIMITU
Davejte si na ty previty pozor!!!
:mad:
ramires
Příspěvky: 366
Registrován: 19 kvě 2007 22:03

Re: Přebíjení

Příspěvek od ramires » 05 dub 2014 10:36

A co má jako být ?, té hlavni je to úplně jedno !, jádro je olovo a plášť je želeno potažené měděným povlakem ,dělá se to tak odjakživa ! na životnost hlavně to nemá vliv, tak co pořád vyšilujete :D
In vino veritas...
Uživatelský avatar
reaktor
Příspěvky: 1079
Registrován: 15 lis 2006 17:06
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Přebíjení

Příspěvek od reaktor » 05 dub 2014 11:28

Hlavně se tím Limit netají. Cuzn10 za 1.2kč je prostě tombak.
Brokovnice, obrana proti ČERNÉ MAGII

http://www.youtube.com/user/reaktor1300?feature=mhee
Poli
Příspěvky: 274
Registrován: 27 črc 2008 22:10

Re: Přebíjení

Příspěvek od Poli » 05 dub 2014 11:40

S měděným pláštěm mají také, ale cena myslím 1,40-
Uživatelský avatar
JaK
Příspěvky: 165
Registrován: 21 bře 2006 20:39
Bydliště: Vysočina

Re: Přebíjení

Příspěvek od JaK » 05 dub 2014 12:53

Ramires: hlavni by to bylo jedno, pokud by vrstva měkčího kovu byla dostatečně silná. Ve většině případů tomu tak ale není a pole přichází do styku se železným pláštěm. To znamená vyšší opotřebení. Další otázka je o kolik...
Vyjímka by snad mohly být polygonní hlavně, kde nejsou žádné ostré hrany, které by povlak probrousily.
http://www.uspsa.org/front-sight-magazi ... tal-Ammo-8
Uživatelský avatar
FTC
Příspěvky: 465
Registrován: 19 led 2012 15:17

Re: Přebíjení

Příspěvek od FTC » 15 črc 2014 17:01

Chlapi, prosím poraďte...

Sháním dalšího dodavatele Poteflonovaných střel do 9Luger. Můj skvělej soukromej dodavatel nyní nefunguje a teď mám problémy sehnat náhradu. Solar nefunguje a už nevím kde jinde shánět, jinak Sopr je na teflon dost drahej a nemám s ním dobré zkušenosti ohledně mazaných střel.

Sháním nejlépe FPéčka okolo 120-125gr.

Díky J.
666karel
Příspěvky: 179
Registrován: 29 led 2011 20:35

Re: Přebíjení

Příspěvek od 666karel » 02 srp 2014 10:25

nemáte někdo laboraci na na 700 rem LTR 20" tlustou hlaveň 308w střela a prach?? na 200m? děkuji
JR
Příspěvky: 403
Registrován: 23 lis 2007 00:05
Bydliště: Čechy

Re: Přebíjení

Příspěvek od JR » 06 srp 2014 22:24

To, na co se ptáš je nesmysl. Nic univerzálního neexistuje. Je potřeba to vyzkoušet, začni rovnou s kvalitníma komponentama. Přesný střílení je o hledání, kterym si každej musí projít sám. Nebo pučit flintu někomu, kdo se vyzná a udělá to za tebe. Tim se ale připravíš o spoustu zábavy a zkušenosttí.

JR
666karel
Příspěvky: 179
Registrován: 29 led 2011 20:35

Re: Přebíjení

Příspěvek od 666karel » 07 srp 2014 08:23

potřebuju se od něčeho odrazit. ..
Když to vezmu selsky, tak musím koupit
1, prach asi lovex, a to S 060, D 073.4,D073.5, S 062, D 073.6
2, střela: HPBT, A MAX, FMJ, od S&B normy, nebo hornady... a jakou váhu...147, 150,165,168,180 gr.???

3. Nalaboruju od nejnižší navážky nejlehčí střelu, pošlu deset šišek na střelnici, zapíšu, pošlu dalších deset o desetinu gr vic a tak až vyčerpám všechny možnosti. Bude mě to trvat rok, pak zjistim že změnili šarži na prachu, a že je i jiný výrobce. Výsledek je ten, že sem si užil podle tebe zábavu za mega a výsledek je k ničemu, protože se ten dotyčný prach nebude třeba vyrábět a pujdu po 3000 ranach vyměnit hlaveň.

Chtěl sem se jenom od něčeho odpíchnout, třeba někdo napíše: " mám dvacítku hlaveň nejlíp mě chodí tahle šiška s timhle prachem a dávám ho tolik a takovou zápalku"..... mám něco od čeho můži jit nahoru nebo dolu. A doladim si to přesně na sebe. zábavu si užiju pak. děkuji
JR
Příspěvky: 403
Registrován: 23 lis 2007 00:05
Bydliště: Čechy

Re: Přebíjení

Příspěvek od JR » 07 srp 2014 12:21

1. Pokud chceš ostat u lovexu, tak na .308 je D073.4 nevhodnej, můžeš ho vyrušit. Místo toho můžeš zkusit dostupnej Vectan SP7, SP9. Jednosložkový Vectany (řada TU) nestřílí snad nikomu. Jistotou sou potom prachy Vihtavuori, Hodgdon, Reloader - ale nejsou k sehnání

2. Nej střely: Berger, Lapua Scenar, Sierra, AMAX. Na cokoliv od SB zapomeň, je to slepá ulička. Váhu střely omezíš podle stoupání, ale i tak bude škála použitelnejch široká.

3. Měl bys začít Ladder testem (minimálně na 300m), abys zjistil okno rychlostí, který tvý hlavni vyhovuje. To ti dost omezí spotřebu munice. Stačí střílet 5ranný položky, na hrubo ti řeknou, u těch nadějnejch potom radši 2x po pěti. Je zbytečný ze začátku chodit po 0,1 grs, stačí krok 0,5 grs. Tam, kde to bude lepší choď znovu po 0,3-0,2 grs. Šarže prahu (i Lovexu) se od sebe tolik nelišej, neni pravdou, co se o nich píše. Možná to tak bylo v minulosti, ale poslední rok žádný výkyvy nepozoruju. Po třeh tisících se mění hlavně u 6br a podobnejch autogenů, ne u "hodný" .308. Normální "přesná" životnost .308 hlavně je 6-10 tisíc, podle toho z čeho je, od koho je a jak se k ní chováš. Průměrná přesnost továrních Remingtonů se pohybuje kolem 0,5-0,7 MOA, tak od toho nečekej zázraky.

Kromě střel a prachů by ses měl taky zajímat o nábojnice a jejich přípravu - ta je veledůležitá, o celkovou dýlku náboje a v poslední řadě též o zápalku.

Pokud chceš střílet vopravdu na hranici schopností tvojí sestavy, žádná zkratka neexistuje. Stojí to spoustu času, studia, trpělivosti a hodně peněz.

A ještě poslední, nejdůležitější věc: Ten, kdo si chce postavit svůj přesnej náboj by měl mít jistotu ve svejch schopnostech, jinak je to vopravdu plejtvání municí. Příklad: Když se tvoje přesnost pohybuje kolem 0,8-1,0 MOA, těžko se dopitváš k náboji, kterej ti bude konstantně střílet 0,5 MOA. Takže bych v tvym případě začal (pokud nepatříš ke špičce v ČR) u sebe. Osobně bych po svejch zkušenostech vyhledal někoho, kdo umí střílet a sou za nim nějaký výsledky a požádal bych ho, jestli by mě to za nějakou úplatu nenaučil - tim ač se to nezdá ušetříš dost peněz a rychle tě to posune dopředu.

Pokud chceš přebíjet, udělěj si ekonomickej náboj: Např. NBC 1x vystřelený Sako - daj se sehnat v rozumnym množství a v rozumný míře, zápalka CCI, střela Lapua Scenar, SMK, AMAX, prach Lovex a CIP dýlku náboje - tj. asi 15 Kč. S tim střílej, dokud si sebou nebudeš jistej a pak, pokud u toho vydržíš, si s tim teprve začni hrát.

Tohle forum neni zaměřený na LR střelbu, choděj sem hodně vzduchovkáři a malorážkáři - nic proti nim, ale seš tu v menšině. Dívej se též na střelectví, tam se o LR střelbě daj vyčíst (kromě všudypřítomnejch tun bláta) zajímavý informace - aspoň do začátku.

Neber si to osobně, je to jen můj názor.

JR
666karel
Příspěvky: 179
Registrován: 29 led 2011 20:35

Re: Přebíjení

Příspěvek od 666karel » 07 srp 2014 21:18

dik. to je skoroodpověď co sem chtel... dik
Smazaný uživatel 111

Re: Přebíjení

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 19 srp 2014 00:32

Máš lauf jen 20" tak bych testnul prach D73.6 a střelu Lapua Scenar 155 nebo 167gr.
Když to s testováním přeženeš tak budeš mít doma 4 ruzné plechovky prachu a hafo druhu střel :roll: :lol: :lol:

Muj soukromej tip na přesný náboj pro kratase bude někde mezi 43,5 až 44,5 gr pod 167čku na delku náboje 71,1mm. :mrgreen:
OSKAR
Příspěvky: 10
Registrován: 13 lis 2008 12:16

Re: Přebíjení

Příspěvek od OSKAR » 19 srp 2014 18:17

LTR jsem měl a chodilo super !!
Zkus prach S-060 střelu Lapua Scenar 167grain. kapslík klidně vlašim nábojnice Sako nebo Lapua .
O.A.L 71mm dej tam 41,5 grai. té šedesátky.
měj se :D

jo a precize a kvalitní matrice podmínkou :D :D
Odpovědět