cisteni vzduchovky

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Arny

Příspěvek od Arny » 15 úno 2006 14:26

Dá se to sehnat u Vargy www.vargashooting.cz . Je jich tam cca 150 - 200 ks za 120 Kč. Jo a určitě je dobré používat kvalitní diabolky, např. JSB. To, jak která diabolka špiní, se nejlépe pozoruje na prstech :lol:


Arny

Příspěvek od Arny » 15 úno 2006 14:28

Voris
Příspěvky: 302
Registrován: 05 črc 2006 10:10
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Voris » 06 lis 2006 20:07

ad cisteni) krom mechanickeho cisteni je dulezite i prostrikani hlavne pripravky rozpoustejicimi olovo (dve hodky tak nechat pusobit). Doporucuji balistol a konkor. WD40 je slabsi a nekonzervuje.
2Andy: Můžeš mi prosím vysvětlit, který přípravek se používá pro rozpuštění zbylého olova v hlavni, popř. popsat, jak se v případě použití takového přípravku postupuje?

2All: Další věc, která mě zajímá jsou vytěráky a kartáčky na hlavně; nevíte z jakého materiálu jsou vyráběny? Existuje reálná šance poškození vývrtu vzduchovky při jejich použití?
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 07 lis 2006 08:22

Vzhledem k tomu, že hlaveň vzduchovky je ocel a kartáčky jsou z plastu nebo z filcu (případně z mosazi) tak možnost poškodit vývrt čištěním vzhledem k řádovému rozdílu v tvrdosti neexistuje.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Acurate
Příspěvky: 40
Registrován: 12 kvě 2006 21:32
Bydliště: Chomutovsko

Příspěvek od Acurate » 07 lis 2006 08:52

Ideální je solvent 9 a obyč toaleťák
Uživatelský avatar
tomcat
Moderátor
Příspěvky: 1204
Registrován: 08 zář 2006 00:19
Bydliště: SK

Příspěvek od tomcat » 14 lis 2006 01:17

jedna otazka este k cisteniu od hrdze...
po tom ako sa kov (hlaven - myslim v tomto pripade vonkajsok, nie vnutro) ocisti od hrdze (pouzivam konkor 101...), zostane to na dotyk take drsne, pred tym ako to zhrdzavelo to bolo prijemne na dotyk, hladke. Co spravit, aby sa to uviedlo do povodneho stavu? Co pouzit?

dovod preco sa pytam - riesim kamaratovu Slaviu 630, staru cca 20 rokov, po strelbe a chytani spotenymi rukami a miesto vycistenia (nechcelo sa mu vraj a potom na to zabudol) ju len nehal stat v kute a po cca 3 tyzdnoch ked si na to spomenul, uz bola hlaven zvonka mierne pokryta hrdzou. Cize ocistit to viem v pohode, ale ako to zasa vyhladit?
Acurate
Příspěvky: 40
Registrován: 12 kvě 2006 21:32
Bydliště: Chomutovsko

čištění

Příspěvek od Acurate » 14 lis 2006 10:03

Brusná pasta a šoupat a šoupat.
:P
Uživatelský avatar
tomcat
Moderátor
Příspěvky: 1204
Registrován: 08 zář 2006 00:19
Bydliště: SK

Re: čištění

Příspěvek od tomcat » 29 led 2007 14:45

k tu uz spominanemu cisteniu hlavne pomocou silonu a tkaniny si dovolim odkaz na stranku s nazornymi obrazkami
http://my.tbaytel.net/~coopers@tbaytel. ... ng%20Tips/
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 29 led 2007 15:37

To Acurate - to jo, ale po tomhle zákroku to může rovnou nechat přebrynýrovat.
vlčák

Příspěvek od vlčák » 03 úno 2007 20:26

slyšel jsem od vojáků také že čistily hlaveň silonovou tkaničkou a cigaretovým popelem, stačilo jeden konec přišlápnout, chvíli jezdit hlavní nahoru a dolů... to se to pak lesklo. Ale nesměl je při tom někdo přistihnout... Brusivo + hlaveň , to není moc dobré, ale pro případ, že je špína "zažraná", je to způsob jak to rychle vyčistit. jinak se kloním k předešlému, profouknout konkorem, hadříkem (toalet. papír je také dobrý) a také jsem nikdy neměl problém. :wink:
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 03 úno 2007 20:39

Tohle co vím se používalo na čištění drážky v pístu u Sa-58, ale že by se tak čistila hlaveň vzduchovky slyším prvně. Ostatně By to musela být celkem silná tkanička ;-)
vlčák

Příspěvek od vlčák » 04 úno 2007 23:38

jo jasně čistily SA-58, jestli s tou tkaničkou něco dělaly to nevím (třeba uzlíky) ale máš pravdu leštilo se s tím i plynové ustrojí (dno válce, aby se to lesklo), jinak vzducovka by se tak samozřejmně čistit nemněla, je to jen typ, pro rychlé čištění "zažrané špíny", nebo jiného neřádstva... Ps: dělalo se to po střelbách slepými náboji, kdy byl v hlavni "nános" , u ostré střelby se hlaveň "čistí sama" kulkama a je tam minimum zbytků...
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 09 úno 2007 21:46

No, mě jako klukovi prošlo rukama hodně vzduchovek, ale nikdy jsem se nezabýval jejich čištěním a nikdy mě lauf nezreznul. Nikdy je ani nikdo z mých kamarádů nečistil a nestalo se vůbec nic. Můj známý nimrod má svoji trochu svéráznou filozofii: flintu mám na střílení a ne na čištění.
Uživatelský avatar
Nakadah
Příspěvky: 281
Registrován: 26 pro 2006 22:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nakadah » 10 úno 2007 13:54

No ja mam na to cistici soupravu. Nejdriv vezmu naolejovany silnovy kartacek a prijedu dukladne hlaven. A pak nasadim flanelovy kartacek, omotam ho papirovym ubrouskem a projedu hlaven. Kazdy projeti = novy kousek ubrousku. No a cistim dokud neni ubrousek cisty...Nak
CZ 634 .177
Komentáře, rady a postřehy autora, uveřejněné v diskuzích jsou vyjádřením jeho subjektivních názorů a autor při jejich uplatnění třetí osobou nenese žádnou právní ani odbornou odpovědnost.
Ostrawak
Příspěvky: 17
Registrován: 24 úno 2007 10:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Ostrawak » 12 kvě 2007 18:23

Při čištění QB 78 mi zůstal v hlavni zaseklý kousek papírového kapesníku. Mám jej vystřelit naprázdno nebo s diabolkou? Díky
Odpovědět