Hladke nebo vroubkovane ostri???

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

luccky88

Hladke nebo vroubkovane ostri???

Příspěvek od luccky88 » 26 led 2007 20:54

Zdravim.Mohly by mi nekdo rict jakou vyhodu nebo naopak nevyhodu ma vrobkovane ci kombinovane ostri cepele naproti normalnimu hladkemu ostri???A co je lepsi??Diky za odpovedi.


Black
Příspěvky: 284
Registrován: 29 pro 2006 20:16
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Black » 26 led 2007 21:09

Vroubkované ostří(a není jedno,jakým způsobem)je hlavně pro záchranáře,a práce v mokrém prostředí.Pokud je potřeba řezat zaseklé pásy v autě,potápěč zamotaný do lana,jachtař,apod.Hladké ostří taky řeže,ale v mokru sklouzává.Ovšem,kdekoli jinde je spíše na obtíž.Někteří výrobci si tímto dělají větší klientelu,když to je půl na půl,tak je to víc"adiidas".Pokud jsi normální uživatel,vyhni se tomu,vol hladké ostří.
floky

Příspěvek od floky » 27 led 2007 09:33

tiež zaleži na čo ten nož ma byt...ak je to nejaky maly nož na obranu určite zubky...robia pekny bordel
Black
Příspěvky: 284
Registrován: 29 pro 2006 20:16
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Black » 27 led 2007 16:50

Ak už má odpovedať,možem aj po slovensky.čo hutoriš,je somarina.
floky

Příspěvek od floky » 27 led 2007 21:53

dovolim si nesuhlasit....skušal som mladeho CS urban pal na kuse masa...a tie rezy boli ovela ničivejšie ako s hladkym ostrim...jasne ten CS nie je klasicky nož...ale tie rezy boli podla mna ničivejšie ako s hladkym ostrim
Black
Příspěvky: 284
Registrován: 29 pro 2006 20:16
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Black » 28 led 2007 08:35

Kolik lidí denně se chystáš zabít?Jestli to není potom případ pro Chocholouška,aventuelně pro policii.Pokud uvažovat,co dokáže zvlněné ostří,jako zvětšení ranivosti,to je ujeté.Já obranné nože vyrábím,a za svými názory si stojím.Moje webovky tu jsou,nejsem anonym.Kdy mě bude chtít vidět,stačí přijet na některou výstavu nořířů.Jsem možná jediný,kdo se specializuje na obranné drápky.Vím o tom hodně,kdo pořád netuší,tedy Knife.cz,nebo Rumoko klub..
cybernetic

Příspěvek od cybernetic » 28 led 2007 08:52

floky
nôž na obranu jedine bez zúbkov."Zúbkovaný" nôž pri obrane parádne zadrháva o odev,tým je vačšia šanca vytrhnutia noža z ruky.
Puntana

Příspěvek od Puntana » 28 led 2007 10:33

cybernetic píše:"Zúbkovaný" nôž pri obrane parádne zadrháva o odev,tým je vačšia šanca vytrhnutia noža z ruky.
:wink: to snad jen jestli by na sobě měl drátěnou košili.

Na svojí obranu je vždy nejlepší používat to s čím pravidelně cvičíš. Takže jestli cvičíš s nožem tak OK, ale jestli ne tak doporučuju na tento způsob ochrany velmi rychle zapomenout. Je to velmi snadná cesta jak se dostat do vážných problémů. S jakoukoli zbraní totiž člověk musí umět zacházet a hlavně MÍT TO UŽ V HLAVĚ SROVNANÝ ABY SPRÁVNĚ VYHODNOTIL SITUACI = JESTLI JE OPRAVDU POTŘEBA TU ZBRAŇ POUŽÍT.

2black: .." jediný,kdo se specializuje na obranné drápky..." hmm hezká definice :lol: , ale uvědom si, že ten tvůj "obrannej" drápek klidně udělá v tom druhým stejnou nebo i větší paseku jako to zoubkovaný ostří.

V zásadě je jedno jaký má ostří, když s nožem neumíš tak ti jedno ani druhý ostří moc nepomůže, a naopak= když umíš tak stačí klidně i příborovej nožík od oběda :wink:
Black
Příspěvky: 284
Registrován: 29 pro 2006 20:16
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Black » 28 led 2007 11:03

Puntana-koukni,jsem ročník 68,a mám to v hlavě srovnáno již velmi dlouho.Jsem nožíř,co dodat.
Puntana

Příspěvek od Puntana » 28 led 2007 11:37

Black píše:Puntana-koukni,jsem ročník 68,a mám to v hlavě srovnáno již velmi dlouho.Jsem nožíř,co dodat.
v klidu, to nebylo nic proti tobě..... jen se mi líbí tvoje definice obrannej drápek :wink: a když to ještě navíc použíješ v odpovědi na ranivost zubatého ostří tak je to takový roztomilý. Ale nic osobního. Stejně ta moje odpověď byla směřovaná spíš na Cybernetice

Jinak ale klidně sem můžeš ještě napsat tvojí definici obrannej - útočnej. Teda podle čeho to takhle rozděluješ? Já osobně tohle dělení považuju za stejnou metodiku ...víc adiiidas.. jako to ty považuješ u kombinovaných ostří. Podle mě nůž je jen jeden - dobře nebo špatně udělanej a zbytek je už jen a jen na jeho majiteli. Tohle dělení je pak zbytečně zavádějící pro laiky. Teda podle mě :wink:
cybernetic

Příspěvek od cybernetic » 28 led 2007 11:41

Puntana
hmmm,podľa písania si "veľký praktik",rád sa nechám poučiť
Puntana

Příspěvek od Puntana » 28 led 2007 11:49

cybernetic píše:Puntana
hmmm,podľa písania si "veľký praktik",rád sa nechám poučiť
to mám chápat jak ?? 8) Beru to jako pozitivní zájem :wink: takže ano o boj nožem se už nějaký ten rok aktivně zajímám. Nechci lidi zbytečně poučovat (většinou to stejně k ničemu nevede) ale občas si dovolím upozornit na zbytečně šířené "mýty a báje" Dnes už není žádný problém, pro kohokoli kdo má fakticky vážnej zájem, seznámit se s opravdu kvalitními a ověřenými způsoby boje nožem, ale někomu třeba i moje malá poznámka příjde vhod :wink:
d3agl3

pol na pol

Příspěvek od d3agl3 » 28 led 2007 17:54

Donedavna som nosil hladke ostrie. teraz som presiel na pol na pol a uvazovat pri tom o nejakej ranivosti ostria ma teda vobec nenapadlo...
Proste sa mi viac hodi napr na otvaranie dabilne zaliatej elektroniky v plastovych obaloch apod...
Podla mna to reže lepšie než hladke ostrie, ak pravda nehovrime o listoch ale o niecom tvrdsom..
Pritom aj klobasa sa s tym da dobre nakrajať 8)
mne osobne celkom vyhovuje...
floky

Příspěvek od floky » 28 led 2007 19:07

Black: ono to je podobne asi ako luger vs 45....každy ma svoju pravdu :) :wink:
Black
Příspěvky: 284
Registrován: 29 pro 2006 20:16
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Black » 28 led 2007 19:21

Prvotní dotaz nebyl ani nejmenší zmínkou o sebeobraně.Jen o rozdílu mezi ostřími.To,že se ihned vyrojí "bojovníci",je bohužel očekávané.Odpověděl jsem seriozně,stručně.Až bude dotaz o boji s nožem,asi budu mít podobné názory,jako lidi,které jsem dříve znával,když jsem jako instruktor wing-chun jezdil do Prahy na semináře,kde jsem se střetával v dobrém s hodně zajímavými jedinci.Sebeobrana nožem neexistuje.Jen nůž,a boj s ním.A k tomu jsem svým žákům vždy jako první radu dával"Nauč se rychle běhat,a uteč.Žádný boj,dobrý boj."Obranné drápky,moc dobře vím,že je to z principu kravina,ale laikům to lépe zní.
Pravidlo nožíře číslo jedna."Nůž je nástroj.Za svého majitele nemůže"
A jak si kdo ustele,tak ho tlačí pod žebro.Boj s nožem je strašlivý,jeho ůčinky VŽDY závažné,a je dáno nemnohým na toto po mnoha letech usilovného tréninku spoléhat.Viděl jsem,co umí lidi z filipínských škol šermu(zbytečné jmenovat konkrétně)Netrénovaný nemá nejmenší šanci.Nedávno jsem na toto téma dával odkaz na video na Knife.cz.
Odpovědět