AA S400 classic

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
libor007
Příspěvky: 429
Registrován: 06 říj 2013 06:28
Bydliště: Brno

Re: AA S400 classic

Příspěvek od libor007 » 12 kvě 2014 09:10

Pánové, kolik konzistentních ran dáte z s400 bez regulátoru? Stále váhám mezi cz 200 hunter a aa s400. Cz je i s quickfilem stále o 3000 levnější, pažba je pro me ok. Ten rozdíl mi zaplatí lahev. Porovnával někdo huntera a aa v praxi?

Edit: po vymene informaci s altaros beru cz200 hunter. Behem provozu uvidim co a jak a pak se rozhodnu, jestli resit qf, nebo i regulator.


CZ 200S Hunter 4.5+Sightron SIH TAC 4-12x40 AO MD
SPA CP-1M 4.5
123Jirka
Příspěvky: 5
Registrován: 13 kvě 2014 12:58

Re: AA s400 vykon

Příspěvek od 123Jirka » 25 kvě 2014 22:21

Alexxxus píše:Před nějakou dobou jsem napsal článek jak na servis AAS400f, tuning - ten výkonový je možný ve třech krocích.
1: stačí mně přidat trocha až cca 4 joule - zakroutím červíkem konzistence - energie vzroste a trošku se pomrví konzistence
2: chci cca 6 - 8 joule musím do pušky - nestačí kroutit šroubem konzistence je nutno vlézt do kartuše a do mosazného válečku který čouhá ze základny pušky vyvrtat větší díru než stavající 1,0 mm alepsoň 3 mm.
3: chci opravdu hodně, musím vyšroubovat červíka ... nasledně převrtat transferport jak směrem do k ventilu tak samozřejmě směrem do hlavně, 3,5mm vrták je tak akorát pro .177 - 4,2mm pro .22, do mosazného válečku navrtat díru 5mm, a samozřejmě to chce novou bicí pružinu.


http://www.alexxxus.cz/udrzba-vzduchovk ... Arms-S400f
Dobrý den, chtěl bych koupit AA s400 v cal.22 chci k ní koupit i regulátor. A tak bych se chtěl zeptat pokud udělám krok číslo 3. kolik budu schopný dát ze zbraně plnohodnotných výstřelů a jakého dosáhnu výkonu a ještě bych se chtěl zeptat jestli výkon bude už na stálo nebo ho ještě můžu něčím regulovat na nižší.? děkuji.
123Jirka
Příspěvky: 5
Registrován: 13 kvě 2014 12:58

Re: AA s400 vykon

Příspěvek od 123Jirka » 28 kvě 2014 07:46

to jste to opravdu nikdo nezkoušel? pokud to sem někdo nechce napsat tak klidně sz . díky
Uživatelský avatar
Altaros
Příspěvky: 839
Registrován: 08 dub 2006 22:24
Bydliště: Jičín, Liberec

Re: AA s400 vykon

Příspěvek od Altaros » 11 čer 2014 19:18

A ještě je vhodné dopsat, že jen čistě tím převrtáním si hodně rozhodíte konzistenci pušky, jelikož ta puška konzistenci udržuje na základě omezeného průtoku. Poté co se to převrtá tak se rychlost mezi max a min tlaku výrazně zvětší a i mezi středním tlakem se to zhorší. V grafu bude vidět výraznější strmost.
To co by bylo také dobré dopsat je to, že když už někdo bude vrtat do hlavně, tak by měl vědět že má srazit hrany otvoru po nové díře, aby se mu o ně diabolka nepoškozovala a také vše pořádně vyčistit, nejlépe stlačeným vzduchem. Pro někoho je to samozřejmost, jenže bohužel pro určité lidi ne a to ani v opakovaném případě výkonu této činnosti.

Pro 123Jirka:
Hrubou představu si můžeš udělat zde
http://www.altaros.cz/regulators/airarms-fac-2/?lang=cs
, kde je měření pro AA extra FAC, což je vesměs klasické AA u kterého jsou zvětšené kanálky do hlavně na 4mm a zvětšený průtok přes ventil. Představu trochu zkresluje to, že má větší kartuši a delší hlaveň, ale jinak se ničím neliší.
Na zmíněné AA extra FAC je také možnost měnit průtok do hlavně otáčením válečku na boku. U pušky s regulátorem je ještě možné výkon omezovat buď přes výstupní tlak a nebo přes vnitřní objem regulátoru.

Jelikož mám jedno měření od uživatele regulátoru ze zahraniční, tak předělaná AA clasic měla s regulátorem 30 konzistentních výstřelů při 40J v 5.5 s JSB heavy.
kucerova
Příspěvky: 62
Registrován: 08 dub 2013 12:43

Re: AA s400 vykon

Příspěvek od kucerova » 18 čer 2014 08:11

ano máš uplnou pravdu ,tou dírkou ve ventilu je regulovaná ustovka zbraně bez regulátoru,tak dobře že je možné se domnívat že zbran má zabudovaný regulátor ,ale pokad dojde k převrtání na fac verzi tak to bude mít dobrou konzistenci zřejmě jenom v tom maximálním výkonu , za uvahu by stálo převrtat jen díru do ventilu na 4mm ale pin ten si udělat v provedení s dírkou 2-3-4 mm a potom si je podle potřeby měnit ,záleží také jaká je dírka do hlavně ale tady bude asi u každé zbraně stejná jen závislá na ráži zbraně ,také výhoda tohoto provedení je že se nemění pružina a vše zustane stejné ..
daystate huntsman cal-22 -puškohled leapers 3-9-40 AO
Uživatelský avatar
Neptun
Příspěvky: 190
Registrován: 18 zář 2013 22:02
Bydliště: BRNO

Re: AA S400 classic

Příspěvek od Neptun » 19 čer 2014 11:08

Ahoj,
můj příspěvek je k regulátorům ALTAROS. Moje AA S400 má dva a půl roku a stejně dlouho v ní byl i regulátor od Altarose. Nicméně odešel do věčných lovišť a konzistence se velmi zhoršila. Chci zde pochválit Altarose za nadstandartní, velice ochotný a vstřícný přístup. Regulátor mně byl zcela zdarma a bez problémů vyměněn za nový.
Kéž by měli všichni prodejci alespoň z poloviny takový přístup k zákazníkům !
Za mně regulátory ALTAROS jednoznačně doporučuji.
Petrof
Příspěvky: 239
Registrován: 25 úno 2010 22:38
Bydliště: LV

Re: AA S400 classic

Příspěvek od Petrof » 17 říj 2015 19:53

Robil som údržbu na synovcovej AA400 a zistili sme uz dávnejšie že niekde uniká vzduch.
Po kompletnom prečitení a namazaní úderníka a nabíjacieho mechanizmu som prepenil jarou všetky spoje. Nikde nič nefučalo až nakoniec ma napadlo opatlať jarou aj celý manometer. A tuje problém. Vzduch mierne uniká z bočnej dierky manometru. Všetky spoje s o-krúžkami boli v poriadku.
Viete niekto aký má tem manometer závit? Je to 1/8 BSP (rovný závit) alebo NPT(konusový závit). Podľa toho by som zhánal nový manometer a možno aj presnejší. Pravdepodobne sa to zž nedá nijako opraviť a bude treba nový manometer. Ak by to bol NPT závit je možnosť využiť nijaký paintbalový manometer do 3000PSI.
Z obrázku nie je vidno o aký typ závitu ide.
Přílohy
s645-manometer2.jpg
HW100T-4,5mm,Hawke Sidewinder 30 8-32x56,Kozap č.21
Crosman 1377c,Walther 4x32 compact
Crosman 2240 pcp mod.,24" barrel,3-9x40
history:Weihrauch HW 97K
Uživatelský avatar
cannis
Příspěvky: 2000
Registrován: 12 bře 2012 12:28
Bydliště: 49.1547706N, 16.8744911E

Re: AA S400 classic

Příspěvek od cannis » 31 led 2016 09:20

Měl bych dotaz na majitele s400, nebo i s510. Včera jsem náhodou použil kroužek RN219-9x1 jelikož mi posloužil jako náhrada. Rozměrově mi vyhovuje daleko víc, než originál. Neměl by prosím někdo rozměr v metrice? Děkuji a odpovědi klidně do SZ, ať vám tady zbytečně nezapleveluji vlákno. Nechtěl jsem kvůli takové drobnosti zakládat nové.
Ev2 MkIV + Vortex Viper HS LR 2.5-10x32 FFP XLR MOA
Teď už se můžu vymlouvat maximálně na špatnou serii diabolek
https://img33.rajce.idnes.cz/d3301/18/1 ... .jpg?ver=0
Petrof
Příspěvky: 239
Registrován: 25 úno 2010 22:38
Bydliště: LV

Re: AA S400 classic

Příspěvek od Petrof » 01 úno 2016 14:34

Petrof píše:Robil som údržbu na synovcovej AA400 a zistili sme uz dávnejšie že niekde uniká vzduch.
Po kompletnom prečitení a namazaní úderníka a nabíjacieho mechanizmu som prepenil jarou všetky spoje. Nikde nič nefučalo až nakoniec ma napadlo opatlať jarou aj celý manometer. A tuje problém. Vzduch mierne uniká z bočnej dierky manometru. Všetky spoje s o-krúžkami boli v poriadku.
Viete niekto aký má tem manometer závit? Je to 1/8 BSP (rovný závit) alebo NPT(konusový závit). Podľa toho by som zhánal nový manometer a možno aj presnejší. Pravdepodobne sa to zž nedá nijako opraviť a bude treba nový manometer. Ak by to bol NPT závit je možnosť využiť nijaký paintbalový manometer do 3000PSI.
Z obrázku nie je vidno o aký typ závitu ide.
Tak tu je riešenie unikajúceho vzduchu http://www.ft-hft.sk/forum/download/fil ... &mode=view
http://www.ft-hft.sk/forum/download/fil ... &mode=view
HW100T-4,5mm,Hawke Sidewinder 30 8-32x56,Kozap č.21
Crosman 1377c,Walther 4x32 compact
Crosman 2240 pcp mod.,24" barrel,3-9x40
history:Weihrauch HW 97K
Pondus
Příspěvky: 91
Registrován: 04 bře 2012 16:23
Bydliště: LM - SK

Re: AA S400 classic

Příspěvek od Pondus » 04 úno 2016 21:59

Ahojte.
Objednal som si Air Arms S400 Classic, len zo zvedavosti. Nikdy som nemal PCP-čku od AA, tak som vedel o kvalitách tejto pušky len z čítania ( ak neberiem do úvahy CZ 200S, ktorú som nedávno predal ). Ak mám pravdu povedať, tak som moc neveril, že puška bez regulátora bude mať u mňa šancu. Tak a tu sú moje postrehy:
Ľahučká puška, dobre sadne do ruky, určite lepšie držanie ako CZ 200S, kvalitne spracovaná, trošku ma zarazilo, že sa ťažšie naťahuje ako CZ 200.
Skúsil som 4 druhy diaboliek JSB. Exact 4,51; 4,52; 4,53 a Heavy 4,52mm. Pre porovnanie presnosti som urobil rovnaký test aj s HW 100 T, aby som mal etalón na porovnanie. Výsledok je veľmi podobný Jedine pri Exactoch 4,51 je HW podstatne lepšie zmestí sa do priemeru 5,5mm a to dokonca uletela len jedna diabolka. Strieľal som po 10 rán cca každých 10 BAR-ov. Test som robil na 10m ( interiér, stojan ), puškohľady boli skoro rovnaké Hawke Sidewinder 8-32x56 a 6-24x56, priblíženie 20x.
Nemám podmienky pre test na 25-30m, môžem to testovať iba von, kde sú rôzne iné vplyvy, ale testol som to aj na 30m pri teplote -8°C
Použité boli JSB Exact 4,51mm, od tlaku v kartuši 190 BAR. Test prebiehal na 30m - 3x10 rán. Puška bola v stojane. Vanul mierny vánok, nič hrozné Výsledok nadmieru uspokojujúci. Sústrel sa vždy zmestil pod 2-centovú mincu :)
Milo ma prekvapila konzistencia tejto pušky , v podstate strieľa skoro ako pušky s regulátorom. Pokiaľ nechcete profesionálne súťažiť, táto puška vyhovuje amatérskym HFT bez akejkoľvek úpravy a ladenia Dovolím si tvrdiť, že cena - výkon je pri tejto puške naozaj OK. Však pozrite na graf nameraných hodnôt. Táto puška je ešte nová, takže sa aj tieto perfektné hodnoty, môžu po zabehnutí zlepšiť Vystrieľal som cca 300 - 400 ks. JSB. Pôvodne som ju chcel odskúšať a predať, ale po týchto testoch si pušku nechám Naozaj ma milo prekvapila :D
Keďže mi táto puška počarovala, rozhodol som sa jej kúpiť nastaviteľnú pažbu na HFT a FT. Nie je síce taká pekná ako originál, ale je veľmi funkčná, o čo mi vlastne aj šlo. Objednal som ju v AERON-ne. Celkovo hodnotím túto puštičku pozitívne :-) Kto si ju kúpi, neprehlúpi :D
Přílohy
3.jpg
2.jpg
1.jpg
HW100T :-)
Pondus
Příspěvky: 91
Registrován: 04 bře 2012 16:23
Bydliště: LM - SK

Re: AA S400 classic

Příspěvek od Pondus » 04 úno 2016 22:00

Pripájam daľšie foto:
Přílohy
5.jpg
4.jpg
HW100T :-)
Uživatelský avatar
Neptun
Příspěvky: 190
Registrován: 18 zář 2013 22:02
Bydliště: BRNO

Re: AA S400 classic

Příspěvek od Neptun » 27 kvě 2016 20:47

Dlouho se tu nic neděje, tak sem vložím moje střílení v neděli. Je to stříleno v sedě od stolu z bagů. Vzdálenost je 30m, počáteční tlak cca 190 a na konci cca 100, u posledního soustřelu je vidět, že to již začíná jit dolů. Jsou to destiranné soustřely. Všechny se vlezou pod korunu a některé by se vešli i pod něco menšího :) Ráže je 4,5 a výkon je necelých 16J
Mám regulátor od Altarose. Bylo téměř bezvětří jen sem tam lehunce fouklo z boku ( taky jsem si kvůli tomu přivstal 8) )
http://neptunpetr.rajce.idnes.cz/AA_S400F_22.5.2016/
bethoven
Příspěvky: 16
Registrován: 29 čer 2016 16:38

Re: AA S400 classic

Příspěvek od bethoven » 29 čer 2016 16:50

Ahoj chlapi, chci si poridit vetrovku premyslim mezi Spa p12 a AA s400 carbine. Moje cile budou strelba na max 60 metru. Urcite bych chtel 5,5. Chtel bych taky pak casem regulator a zvednout u ni vykon treba na 25 J. Mohl by mi nekdo poradit ktera by byla vhodnejsi a lepsi pro me uceli. Lze na Aa s400 dokopit nejaky kvalitnejsi moderator?
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: AA S400 classic

Příspěvek od Kavy » 04 črc 2016 22:37

Pokud si pročteš příslušné vlákno o SPA,tak zjistíš že kromě moderního BullUp vzhledu nenabízí větrovka nic.
Většina majitelů vyměnila hlaveň a osadili regulátor. Když to hodíš do kalkulačky + práce na hlavni tak už vyleze SPA na peníze,za který se dá spolehlivě koupit jiná hotová,lepší větrovka.Jen nebude mít moderní bullup kabátek (osobně se mi bullup strašně líbí,ale raději se chlubím terčema než vzduchovkou )

25J je na 5,5 a 60m docela málo,diabola tam sice dolítne,ale jako z minometu :-)
AA na 25J pravděpodobně nepůjde bez úprav naladit. Na druhou stranu má z výroby jednoduchý,ale zcela spolehlivý regulátor a trefuje.To asi není tvůj požadavek,když pokukuješ po SPA :-)
Informací a zkušeností je na obě vzduchovky zde na fóru dostatek,je to na tobě.

Na AA jsem si koupil nasouvací přechodku z 10mm na 1/2 UNF a používám jiný tlumič,který tlumí výrazně lépe než originál od AA.
Obrázek
bethoven
Příspěvky: 16
Registrován: 29 čer 2016 16:38

Re: AA S400 classic

Příspěvek od bethoven » 05 črc 2016 21:29

Takze bude asi lepsi jit do AA s400? koukal jsem jeste poBSA Scorpion Tactical ale o te jsem se moc nedocetl. Ale zrejme bude nejlepsi volba AA ve 4.5mm. Nepotrebuji nejake extra super vysledky staci me kdyz na 50 metru trefim vicko od pet lahve a aby puska nebyla moc hlucna kvuli sousedum. dekuji za vasi ochutu
Odpovědět