CAFTA

V minulosti fórum o online-chatu, nyní již takový obecný pokec ;) a nezařazené témy

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Martin K
Příspěvky: 2079
Registrován: 27 srp 2012 08:32
Bydliště: 5 km od Nymburku

Re: CAFTA

Příspěvek od Martin K » 10 čer 2014 15:03

jde o to, že někdo prostě nemá tak vysoké ambice a obtížnost tratí ho od střílení prostě odrazuje. já jen připomenu k čemu tato diskuze vznikla:
Na srazy jsem jezdil se synem. Teď díky Vašim mezinárodním ambicim se stavy tratě tak těžký, ze nic netrefi a tím padem ho to ani nebaví.
Ty limity na tratích jsou vysoko, a neodrazuje to jenom juniory ale myslím že i nováčky :!:
K dětem: Naprosto to chápu a ve spolupráci s jedním místním střeleckým klubem chceme o prázdninách vytvořit jakousi pralesní ligu právě pro děti. Pracovně to máme nazvané HFT Light. Velké kilzony, kratší vzdálenosti, ale i limit pro optiku (max 4x), případně pouze pevná mířidla.
Kdyby i v tomto CAFTA pomohla (vytvoření takovéto kategorie pro nejmladší s jednotnými pravidly) by jí možná přidalo nějaké ty plusové body... :wink:
Naposledy upravil(a) Martin K dne 10 čer 2014 15:06, celkem upraveno 1 x.


dycky STEYR
Uživatelský avatar
cannis
Příspěvky: 2000
Registrován: 12 bře 2012 12:28
Bydliště: 49.1547706N, 16.8744911E

Re: CAFTA

Příspěvek od cannis » 10 čer 2014 15:05

SniperCZ píše:V tom s Tebou vůbec nesouhlasím, pokud nic netrefíš, tak se na to vy*ereš. Stejně tak je to u všeho, když bych chtěl začít s modely, taky hned nekoupím metrový model Titaniku s 2000 díly.

Edit: Někdo tady psal že se přidalo pár lidí s Gamama, tak že to asi brzi vzdají. Vzdají, protože než je to mohlo chytnout tak byli zklamani že nic netrefí. Jestli to šlo ovlivnit těžko říct, ale tím že je postavíš na trať kde se špičkovou větrovkou za 30tník a optikou za 15 máš co dělat abys to dal určitě jejich sebevědomí nepomůžeš.
Píšeš s odpuštěním nesmysly. Kicmis šel naprosto stejnou trať jako my a pokud vím má Slavii 630. Nevšiml jsem si že by nějak výrazně zaostával za průměrem. Na kvalitní výkony stačí větrovka v ceně 8litrů + sklo za 15 stovek. Není to o ceně zbraně a optiky ale především o střelci. To bys jako chtěl nějaký omezení na zbraně? To je demagogie
Ev2 MkIV + Vortex Viper HS LR 2.5-10x32 FFP XLR MOA
Teď už se můžu vymlouvat maximálně na špatnou serii diabolek
https://img33.rajce.idnes.cz/d3301/18/1 ... .jpg?ver=0
Uživatelský avatar
SniperCZ
Příspěvky: 148
Registrován: 08 kvě 2014 19:48
Bydliště: Okres Frýdek - Místek

Re: CAFTA

Příspěvek od SniperCZ » 10 čer 2014 15:17

To jsme se asi nepochopili, omezení na zbraně je nesmysl, ale Pokud Kicmic s S630 držel krok s větrovkama, tak je to výborný střelec. Do žádných hádek se tady pouštět nehodlám.
CZ200s HFT Special + Vortex DiamondBack 4-12x40AO
Problém současného světa je, že hlupáci jsou si skálopevně jistí, ale lidé inteligentní jsou plní pochybností.
Uživatelský avatar
Kubique
Příspěvky: 167
Registrován: 24 dub 2012 18:42

Re: CAFTA

Příspěvek od Kubique » 10 čer 2014 15:23

Přesně tak, stačí CZ a normální optika. Vyšší třída zbraní tě pusune už jen málo. A z nováčka může být průměrný střelec po 3 závodech. Vim o čem mluvim. Sám jsem skoro ještě nováček. A martas když někoho vyšší úroveň odrazuje, tak bude asi nejlepší, když závody vynechá. A je to :D Od toho to jsou přece závody... tak by to mělo nějak vypadat
CZ 200 S HUNTER + Hawke Panorama
Uživatelský avatar
Zdendaxx
Příspěvky: 389
Registrován: 05 led 2014 17:56
Bydliště: Altstadt
Kontaktovat uživatele:

Re: CAFTA

Příspěvek od Zdendaxx » 10 čer 2014 15:29

Cannis:Jo to je pravda, dělal jsem mu parťáka, ale je fakt, že Olda tedy (kicmis) je fajnšmekr a tak trochu "exot" (myšleno samozřejmě v dobrém). Měl tam pár zásahů, kterým bych neuvěřil kdybych u toho nebyl, je to asi tím že má tu svou Slávku perfektně přečtenou, mimochodem kříž v optice měl Duplex a zvětšení tuším 4x :shock: Ale tohle je vážně trochu "extréme", samozřejmě že zaleží na střelci ale kvalitní vybavení rozhodně dost pomůže, jinak s Tebou vcelku souhlasím....ale ta motivace tam být musí, pokud netrefuješ, tak Tě to brzo přestane bavit...to je taky fakt :!:


Obrázek
Naposledy upravil(a) Zdendaxx dne 10 čer 2014 15:35, celkem upraveno 1 x.
Walther LG 300 XT Carbontec Custom/ Burris Timberline 4.5-14x32
_____________________________
http://zdendaxxl.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
cannis
Příspěvky: 2000
Registrován: 12 bře 2012 12:28
Bydliště: 49.1547706N, 16.8744911E

Re: CAFTA

Příspěvek od cannis » 10 čer 2014 15:31

Martine tohle přece nemyslíš vážně "jde o to, že někdo prostě nemá tak vysoké ambice a obtížnost tratí ho od střílení prostě odrazuje."
To jako kvůli lidem co nemají vyšší ambice budeme stavět tratě s 45kama kilzónama na 30 metrů aby to prostě tento typ lidí neodrazovalo? Nebo jak si to představuješ? Hrával jsem šachy a nikdo se mě neptal na elo. Nastoupil jsem s borcem o 500 bodů vyšším a prohrál a prohrával jsem ve 40 letech s děckama co chodily na základku, protože to měly daný od přírody. A myslíš že mě to odradilo od hraní? Dostali jsme se trochu jinam. Původně se diskutovalo hlavně o těch dětech a možnostech pro ně. Lidi bez ambicí si můžou doma pustit v bedně ulici nebo nějaký pitomce v parlamentu a můžou naříkat jak je všechno na hovno. Tohle snad tady nebudeme řešit, LIDI BEZ VYSOKÝCH AMBICÍ Člověče to jsi mne fakt dostal :lol: :lol: :lol:
Zdendo motivace je u každého jiná, někdo si prostě jde zastřílet a když se daří víc než obvykle, tak mu to prostě stačí a nepotřebuje stát pokaždé na bedně. Někdo na to taky třeba nemusí mít buňky. prostě to tak v životě chodí. Jak jsem kdysi napsal. Tohle zastřílí každý vořech a je jedno jestli s plným počtem bodů nebo dá pár jedniček, případně připojí nějakou hezkou nulu. Buď do toho jdu s tím, že na sobě budu makat a zlepšovat se, nebo budu fňukat nad každým neúspěchem a bude to tak se mnou nejen při střílení. to už je taky trochu o povaze :)
Naposledy upravil(a) cannis dne 10 čer 2014 15:42, celkem upraveno 2 x.
Ev2 MkIV + Vortex Viper HS LR 2.5-10x32 FFP XLR MOA
Teď už se můžu vymlouvat maximálně na špatnou serii diabolek
https://img33.rajce.idnes.cz/d3301/18/1 ... .jpg?ver=0
Uživatelský avatar
Martin K
Příspěvky: 2079
Registrován: 27 srp 2012 08:32
Bydliště: 5 km od Nymburku

Re: CAFTA

Příspěvek od Martin K » 10 čer 2014 15:34

psal jsem "vysoké ambice". to je rozdíl :wink:
ale myslím, že je to stejně fuk, že tu stejně jen mlátíme prázdnou slámu...
dycky STEYR
Uživatelský avatar
cannis
Příspěvky: 2000
Registrován: 12 bře 2012 12:28
Bydliště: 49.1547706N, 16.8744911E

Re: CAFTA

Příspěvek od cannis » 10 čer 2014 15:53

No možná slámu ale rozhodně mi to přijde smysluplnější než ty diskuze o CAFTĚ
Ev2 MkIV + Vortex Viper HS LR 2.5-10x32 FFP XLR MOA
Teď už se můžu vymlouvat maximálně na špatnou serii diabolek
https://img33.rajce.idnes.cz/d3301/18/1 ... .jpg?ver=0
Uživatelský avatar
SniperCZ
Příspěvky: 148
Registrován: 08 kvě 2014 19:48
Bydliště: Okres Frýdek - Místek

Re: CAFTA

Příspěvek od SniperCZ » 10 čer 2014 17:27

Souhlas :lol:
CZ200s HFT Special + Vortex DiamondBack 4-12x40AO
Problém současného světa je, že hlupáci jsou si skálopevně jistí, ale lidé inteligentní jsou plní pochybností.
frotemedved
Příspěvky: 47
Registrován: 26 říj 2011 10:26

Re: CAFTA

Příspěvek od frotemedved » 10 čer 2014 18:09

Nemyslím, že by šlo prázdnou slámu. Ani téma není od věci.
CAFTA má přece ve svých cílech podporu mládeže. A tady se diskutuje nad zcela konkrétními návrhy jak to udělat. Zatím je to spíš akademická debata, ale třeba časem dojde na pořádání soutěží pro juniory...
Jen jich asi musí být víc.
Tady si musíme sáhnout do svědomí každý sám za sebe. Já s sebou juniora taky nevozím pravidelně, protože má i jiné zájmy a skloubit to všechno bývá občas trochu kokosák. :-)
Optimista se učí anglicky
Pesimista se učí rusky
Pragmatik se učí střílet
Uživatelský avatar
xpetrx
Příspěvky: 661
Registrován: 20 dub 2013 15:24
Bydliště: Svitavy- Lány

Re: CAFTA

Příspěvek od xpetrx » 10 čer 2014 18:52

Tak teď jsem debatoval s juniorem.(11let) Říkal, že určitě chce střílet trať jako dospělí. Podotýkám, že jsme loni začali s lámačkou, letos se učíme s PCP. Jasně, že si myslel, že namontujeme na vzduchovku puškáč a bude z něj sniper. Už si to nemyslí a trénuje. A pak ta škodolibá radost, když trefí to co já nebo starší syn ne. A že se to děje čím dál víc. O to juniory přece nepřipravíte. :D .
Střílí napůl jako mladší junior. Kde si věří, střílí jako dospělí, kde ne využije harrisek. Při stoji či kleku bez mu podpírám rukou pušku. To taky není žádná výhra, protože i já se mu můžu pohnout. Trať bych nezlehčoval, maximálně vynechal některé položky, ale je to zbytečné.
Air Arms EV2 MK4 / Optisan CP 10x32P mil-MH10x
Slavie 620, Slavie 630
Je lepší to blbě dělat, než o tom chytře kecat.
Uživatelský avatar
pytrs
Příspěvky: 287
Registrován: 14 kvě 2013 19:45
Bydliště: tam kde žáby mají zuby a chřipka je jen zženštělost

Re: CAFTA

Příspěvek od pytrs » 10 čer 2014 19:00

jak jsem psal já bych to nijak nezlechčoval a nevynechával žádne stanoviště pro juniory at střílí jak dospělý akorat mají libovolnou polohu a mužou použivát harisky nebo ten klečak na podložení pušky
dyt už to tak funguje a daří se jim
Uživatelský avatar
Martin K
Příspěvky: 2079
Registrován: 27 srp 2012 08:32
Bydliště: 5 km od Nymburku

Re: CAFTA

Příspěvek od Martin K » 10 čer 2014 20:15

Ale vzdyt by to byla kazdyho svobodna volba co bude strilet. A pokud by ta rekreacni trat pritahla ke strelbe rekneme 5 novacku a 5 deti, tak budme radi... Vzdyt dalsi zavod uz muzou jit trat zavodni...
dycky STEYR
Uživatelský avatar
pytrs
Příspěvky: 287
Registrován: 14 kvě 2013 19:45
Bydliště: tam kde žáby mají zuby a chřipka je jen zženštělost

Re: CAFTA

Příspěvek od pytrs » 10 čer 2014 21:10

to určitě ano ,ale bylo by to asi naročné pro pořadatele postavit dvě tratě ,ale pokud se toho někdo chytne tak novačkum by to přišlo jistě vhod
Uživatelský avatar
cannis
Příspěvky: 2000
Registrován: 12 bře 2012 12:28
Bydliště: 49.1547706N, 16.8744911E

Re: CAFTA

Příspěvek od cannis » 10 čer 2014 21:20

Naprosto přesně popsali situaci Termit, xpetrx a pytrs. A to jsou lidi, kteří mají osobní zkušenost s právě debatovanými situacemi, tak nechápu proč stavět nějaký další rozšíření tratě. Pokud se udělá normální srandamač, bez započítávání do soutěže, odpadnou sběrači bodů a střílet se bude na pohodu, bez dodržování pravidel HFT, postaví se libovolně sklopky tak aby vyhovovaly i začátečníkům, nebude přece žádný problém pro začínající střelce dojet a vyzkoušet. A na takových pohodových srazech si může každý prověřit svoje schopnosti a vývoj dále. Jako my třeba jezdíme do VM. Pohoda a pokec, nikdo se netřepe na výsledky a jezdíme tam rádi i když nefigurujeme v žádné tabulce
Ev2 MkIV + Vortex Viper HS LR 2.5-10x32 FFP XLR MOA
Teď už se můžu vymlouvat maximálně na špatnou serii diabolek
https://img33.rajce.idnes.cz/d3301/18/1 ... .jpg?ver=0
Odpovědět