Laserove brouseni

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

mcrea
Příspěvky: 100
Registrován: 18 črc 2010 20:13
Bydliště: Havířov

Re: Laserové broušení

Příspěvek od mcrea » 04 zář 2013 18:53

Neboj, zkoušet to nebudu. I když nože za miláčky nepovažuju. Mám tady pár starých brousků různého zrna, keramický brousky, nedávno jsem dostal sadu od Lanskeho. Nějaké experimenty fakt ne, navíc nemám tuchy kde bych tuhle službu hledal.


kodl1
Příspěvky: 3
Registrován: 20 led 2013 19:55
Bydliště: Brünn

Re: Laserové broušení

Příspěvek od kodl1 » 29 kvě 2014 16:11

Imho je broušení laserem nesmysl, slyšel jsem o něm jen u nožů od Horsta Fuchse. Pracuju na CNC laseru, paprsek materiál zpracovává tak, že ho taví, myslím že takto se ostří udělat nedá. Plech má sice po řezání laserem jednu hranu ostřejší, ale ukrojil by tak akorát vařenou bramboru.
Jinak legující prvky ztězují opracování laserem, okuje, hrubý řez atd..
Pokud se mýlím, prosím o odkaz na laserové broušení, strejda Gůgl mi nic nenašel.
P.S. Keramické nože se brousí diamantovým brouskem (kotoučem).
Uživatelský avatar
Trojan
Příspěvky: 439
Registrován: 14 bře 2011 13:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Laserové broušení

Příspěvek od Trojan » 02 čer 2014 17:15

Laserové broušení je blbost. Ani žádný keramický nůž s tím nenabrousíš, jak říká Kodl1 ten řez je pěkně hnusný, s otřepama od kapek kovu, nerovnoměrnou hranou a trojúhelníkovým propalem. Nehledě na to, že by to bylo tak neskutečně neekonomické že... že ani nevím co. Nádherné ostří dostaneš z Tormeku za pár tisíc, nemusíš řešit extrémní pořizovací ceny, odsávání spalin, cnc řízení atd atd...

Jen upřesním, že řez laserem není na principu tavení materiálu jak říká Mat (to by nám tam totiž ten roztavený kov zůstal, není tam proud plynu/kapaliny který by ho odstranil - na rozdíl od řezání plamenem nebo na vodě - ikdyž tam se nic netaví), ten materiál se rovnou odpařuje. Navíc by bylo nemožné laserové gravírování a jen částečné úběry. To je snad taky selský rozum.

Možná to vzniklo při pohledu na laserové úhlové měrky, kde paprsek směřující na fazetu následně ukazuje úhel ostří. Popřípadě laserová vodítka na Tormek a podobné brusky.
Odpovědět