UMAREX - 850 AirMagnum

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 23 led 2007 21:55

OT: Nebojte se založit nový thread, mě už štvou ty diskuze, jestli se na něco má založit téma nebo to napsat někde jinde. Potom z toho vznikají pouze nijak nesouvisející megathready jako třeba ten o vzduchovkách, kde je dost cenných informací skryto v tunách ostatních stránek. Se koukněte hned na první stranu kolik threadů má okolo nebo víc než deset stránek a představte si jak to bude vypadat třeba za rok.
Prostě když je něco blbost nebo je to nepodstatné, tak to má samo přirozeně vyhnít, za měsíc je to o dvě strany zpět a nikdo si na to ani nevzpomene. Místo toho tady ten balast pořád udržujeme v popředí.


http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
splash

Příspěvek od splash » 25 led 2007 12:31

Pro zajímavost jsem dal dohromady pár údajů ze zahraničních testů převedené na naše míry/váhy:

Test 1: ráže .177, 32 stupňů, na 46 metrů

střelivo JSB Exact Heavy (0,64 až 0,66 gramu), průměrná úsťová rychlost 200 m/sec = úsťová energie 13,1 J, na 46 metrů – rozptyl od 2,26 cm do 3,37 cm – průměr 2,5 cm, na 27 metrů – rozptyl v průměru 1.85 cm

Test 2: ráže .22, 32 až 35 stupňů
Střelivo 0,94 gr, průměrná úsťová rychlost 189 m/s (největší rozptyl rychlosti 4.5 m/s na 10 ran) – úsťová energie 16,8 J. Střelivo 1,01 gr, průměrná úsťová rychlost 186 m/s (největší rozptyl rychlosti 3,4 m/s na 10 ran) – energie 17,6 J (tady byla diskuze o překročení limitu 16J pro britský trh)

Test 3 (UK): ráže .177
střelivo H&N Field Target & Trophy, 0,56 gr – rychlost 221 m/s, úsťová energie 13,7 J. Střelivo Bisley Pest Control (0,57 gr) 215 m/s, 13.15 J

Ráže .22 dává asi o 20% větší energii, což mě překvapilo, myslel jsem si že se proporčně váze střely změní úsťová rychlost a energie zůstane stejná, ale asi tam hraje roli ještě něco jiného - plocha na kterou plyn tlačí při větší ráži - nevim v tym se moc něvyznam ...

Jinak ta CO2 flaška 88 gr stojí asi 150 (Alfa-proj), v Polsku míň (asi 130). Vyjde to asi na 0,7 koruny na ránu. Pro někoho hodně pro někoho ne, je to asi jako topit elektřinou - za pohodlíčko se většinou musí zaplatit. Určitě záleží na tom kolik toho kdo nastřílí, kdybych počítal se stovkou ran denně kterou tady někteří zvládnou, tak bych asi hledal něco jiného.
myzrael
Příspěvky: 163
Registrován: 31 kvě 2006 16:17

Příspěvek od myzrael » 25 led 2007 14:03

to splash
Chlape, díky za parádní info !! Já jsem ani nebyl schopen nájít tu 88 bombičku na netu. Takhle každý si dokáže představit, co od toho může čekat. Ta energie ve 4,5 mm je určitě dostatečná, 220 m/s na CO2 je určitě slušný. Pro srovnání jsem podával dotaz na TAU200 Safarri, 220 - 230 m/s ve 4,5 mm, 180 - 200 m/s v 5,5 m/s, puška ale stojí asi 9800 kč, v 5,5 mm + 10 %, ale bombička se může plnit doma.
splash

Příspěvek od splash » 31 led 2007 16:40

Puškohled dorazil, tak jsem ho hned namontoval a posílám nástřel z pátku večera, 15 metrů s JSB Exact 4,52, střílel jsem z garáže přes opěradlo od židle a docela fučelo (dveře od garáže mi to zavíralo), podmínky tedy nebyly nejlepší. Tohle je to nejlepší co se mi podařilo, určitě ne průměr. Ale měl jsem z toho radost.

Pak jsem to zkusil vestoje a to co se mi (ne)povedlo rozhodně nikam nebudu posílat. Není někde na webu něco k teorii střelby ? Jak se k tomu postavit a tak vůbec. nebo jestli se dá doporučit nějaká knížka ... Já nikdy nestřílel, tak když už jsem se do toho dal tak ať nedělám zbytečné chyby.
Přílohy
15m JSB Exact.jpg
nástřel 8 ran 15 metrů
splash

Příspěvek od splash » 31 led 2007 17:08

Ještě obrázek flinty s Deltou 4x32AO, mířidla jsem odstranil - ne že by vadily ale se mi nelíbily (byly jen na jeden šroubek). Optika bohužel dorazila s dvojitou a ne s tady pochvalně zmiňovanou jednodílnou montáží, ale i ta dvojitá vypadá solidně, dole vždycky dva šrouby, nástřel zatím drží perfektně.
Přílohy
UMAREX 850 AirMAgnum + Delta 4x32AO.JPG
a ještě fotka
stehule
Příspěvky: 15
Registrován: 13 úno 2007 17:04
Bydliště: Praha 8

Umarex 850

Příspěvek od stehule » 13 úno 2007 17:36

Tahle CO2 puška vypadá nádherně. Chtěl bych se zeptat (s CO2 nemám žádné zkušenosti)
1/ jak dlouho můžu mít "naraženou" bombičku? Já jezdím na chalupu tak 1x - 2x za měsíc. Do kdy to budu to muset vystřílet?
2/ Jak se nabíjí 8-zásobník a jak probíhá vlastní střelba těch 8 ran?

Díky za odpověď ...
splash

Příspěvek od splash » 13 úno 2007 18:57

Podle zahraničních info tam může být ta 88gr bombička namontována dlouhodobě. Nemůžu potvrdit, jak moc dlouhodobě, protože jsem každou vystřílel nejdýl za týden. Možná tady má s tímhle nkdo víc zkušeností, jak CO2 drží. Ale jak jsem psal dá se koupit i adaptér na 2 x 12 gr. CO2, to člověk buď vystřílí hned nebo se dá vymontovat bez ztráty tlaku (má asi nějaký stop ventil). Já jsem si ho objednal, pak se dají použít i mazací bombičky, ten ventil to asi čas od času potřebuje.

Jinak zásobník se mění tak, že se potáhne závěr dozadu (jako při nabíjení), pak ještě pojistka zásobníku, vytáhne se kolečko, nakrmí diabolkama, šoupne zpátky, závěr se dá dopředu (tím se zajistí i pojistka zásobníku) a je nabito.

Při střílení se po každé ráně udělá jenom kličkou závěru nahoru dozadu dopředu dolů. Diabolka se zasune do komory a uzavře se komora, takže podmínky by pro každou ránu měly být úplně konstantní. Nic pohodlnějšího asi není, ale když té jednoduchosti propadneš tak to leze do peněz. Chtělo by to vymyslet jak z toho udělat tankovací CO2ku.
stehule
Příspěvky: 15
Registrován: 13 úno 2007 17:04
Bydliště: Praha 8

Umarex 850

Příspěvek od stehule » 14 úno 2007 07:53

Pomozte mi někdo, zatím jsem lama ..

k čemu je dobrý kompenzátor a bude to pro tu 850ku potřeba?
Dále nemohu nikde na webu najít ty 88g bombičky a diabolky JSB exact .. Ani v Alfa - proj
Help... a díky za trpělivost se mnou :?
vayrus
Příspěvky: 11
Registrován: 07 říj 2005 10:05
Kontaktovat uživatele:

UMAREX - 850 AirMagnum

Příspěvek od vayrus » 20 úno 2007 07:55

Vie niekto, kde sa to dá kúpiť na Slovensku ?
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 20 úno 2007 09:53

2stehule:
Kompenzátor se používá už na ultrapřesnou střelbu, odděluje na konci hlavně vířící výtokové plyny od dna diabolky, jeho vliv na zpřesnění je minimální, ale opět trochu posune hranici nejmenšího rozptylu. Takže myslím, že ho potřebovat nebudeš, používá se to na drahé sportovní zbraně, ne na levné zábavné vzduchovky, ale záleží co od té zbraně očekáváš, můžeš to tam dát třeba jen kvůli vzhledu.
Stránky výrobce diabolky JSB najdeš tady: http://web.telecom.cz/schulz/main.htm
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
stehule
Příspěvky: 15
Registrován: 13 úno 2007 17:04
Bydliště: Praha 8

dodatek

Příspěvek od stehule » 20 úno 2007 09:58

Kubajzz píše:2stehule:
Kompenzátor se používá už na ultrapřesnou střelbu, odděluje na konci hlavně vířící výtokové plyny od dna diabolky, jeho vliv na zpřesnění je minimální, ale opět trochu posune hranici nejmenšího rozptylu. Takže myslím, že ho potřebovat nebudeš, používá se to na drahé sportovní zbraně, ne na levné zábavné vzduchovky, ale záleží co od té zbraně očekáváš, můžeš to tam dát třeba jen kvůli vzhledu.
Stránky výrobce diabolky JSB najdeš tady: http://web.telecom.cz/schulz/main.htm
Díky,
o tom kompenzátoru jsem už info sehnal, asi to je fakt jen na vzhled.
Výrobci diabolek jsem psal před 14-dny mail, bohužel neodpověděl ..
Víte někdo kde je v Praze mají? (kromě Brymové na staromáku)

JSB se ozval, nabídli mi i speciální mix diabolek Exact/Straton pro test vzduchovky - a poslali 2 ks krabiček. DÍKY za skvělý přístup a ochotu!!
Naposledy upravil(a) stehule dne 29 kvě 2007 19:57, celkem upraveno 2 x.
dodo
Příspěvky: 130
Registrován: 26 bře 2007 15:18
Bydliště: ostrava

Příspěvek od dodo » 06 kvě 2007 11:08

pro splash
od února už uběhlo dost vody, tak napiš jak se ti puška osvědčila. klady i zápory.ale nepřeháněj :D
Balů
Příspěvky: 48
Registrován: 26 zář 2007 12:44
Bydliště: Liberecký kraj

Příspěvek od Balů » 11 led 2008 11:09

Doopravdy už nemáš nějaké nové poznatky?
Uživatelský avatar
Kubin.
Příspěvky: 571
Registrován: 23 říj 2007 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od Kubin. » 11 led 2008 11:30

Zdravím Vás pánové,

taky jsem se o tuhle flintu docela zajímal. Na těchto stránkách http://www.euroshooting.eu/index.php?Wa ... etail=1238 ji najdete ve verzi, kterou je možný plnit z lahve stlačeným vzduchem jako větrovku. Navíc je to včetně puškohledu a dvojnožky. Podle mě naprosto totožná zbraň jako typ 850 akorát předěláno na tlakový zásobník. Na zahraničních fórech toho není zrovna hodně ale pokud jsem něco našel tak zde byla pochvalována za svoji přesnost a kvalitní zpracování a bezvadnou funkčnost.
Teď nevím jestli nebudu kecat ale tlakový zásobník se prý dá nabušit až na 300 Atm a do nějakých 70 Atm by to pořád mělo mít 16J, psali to na jednom fóru.

Kde se dá sehnat ta 850?
Daystate Wolverine 2
Air Arms ProSport
Slavia 631
Uživatelský avatar
Kubin.
Příspěvky: 571
Registrován: 23 říj 2007 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od Kubin. » 11 led 2008 11:31

Zdravím Vás pánové,

taky jsem se o tuhle flintu docela zajímal. Na těchto stránkách http://www.euroshooting.eu/index.php?Wa ... etail=1238 ji najdete ve verzi, kterou je možný plnit z lahve stlačeným vzduchem jako větrovku. Navíc je to včetně puškohledu a dvojnožky. Podle mě naprosto totožná zbraň jako typ 850 akorát předěláno na tlakový zásobník. Na zahraničních fórech toho není zrovna hodně ale pokud jsem něco našel tak zde byla pochvalována za svoji přesnost a kvalitní zpracování a bezvadnou funkčnost.
Teď nevím jestli nebudu kecat ale tlakový zásobník se prý dá nabušit až na 300 Atm a do nějakých 70 Atm by to pořád mělo mít 16J, psali to na jednom fóru.

Kde se dá sehnat ta 850?
Daystate Wolverine 2
Air Arms ProSport
Slavia 631
Odpovědět