Puskohled Raven

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Pixly
Příspěvky: 233
Registrován: 27 zář 2011 17:47

Re: Puškohled Raven

Příspěvek od Pixly » 03 kvě 2014 16:35

Pokud bych měl jen tyto možnosti, tak bych šel do toho Nikka. Raven je šrot, Fomei nemá AO.


Uživatelský avatar
Linuxman
Příspěvky: 95
Registrován: 10 črc 2013 20:46
Bydliště: Bohumín

Re: Puškohled Raven

Příspěvek od Linuxman » 15 kvě 2014 09:16

No nevím s tím šrotem. Podle mě si ho ani neviděl osobně,ale jen z obrázku a hned odrazuješ lidi a haníš to jen ze zvyku! Mám Raven 6x40AO na H80 už půl roku a nástřel se nepohnul ani o píď (mám jednodílnou montáž-dural). Kouká se mi do něj moc dobře-obraz je krásně čistý a ostrý.
QB 78 + CHRONO
Uživatelský avatar
Barys
Příspěvky: 1263
Registrován: 13 led 2007 18:27

Re: Puškohled Raven

Příspěvek od Barys » 15 kvě 2014 09:38

To je od tebe super tvrzení a určitě jsi mě přesvědčil,že raven je fakt špice, když se ti nepohnul nástřel ani o 20 cm= 1 píď. :lol: :lol: :lol:
Ostatní tu řeší mm a tobě stačí desítky cm. :shock: :shock: :shock:
Uživatelský avatar
Linuxman
Příspěvky: 95
Registrován: 10 črc 2013 20:46
Bydliště: Bohumín

Re: Puškohled Raven

Příspěvek od Linuxman » 15 kvě 2014 09:54

Nevím proč slovíčkaříš. Dobře nepohl se mi ani o mm. Spokojený?
QB 78 + CHRONO
Uživatelský avatar
Barys
Příspěvky: 1263
Registrován: 13 led 2007 18:27

Re: Puškohled Raven

Příspěvek od Barys » 15 kvě 2014 10:03

Nevěřím,že s hatsanem poznáš nástřel mm. :shock: :shock: :shock:
Informace,které uvádíš jsou zavádějící. :?: To, ale nechci aby jsi to chápal jako útok na tebe. Jen se zamysli co je z toho, co píšeš realita a co doměnka. :wink:
Uživatelský avatar
Linuxman
Příspěvky: 95
Registrován: 10 črc 2013 20:46
Bydliště: Bohumín

Re: Puškohled Raven

Příspěvek od Linuxman » 15 kvě 2014 10:34

Prostě a jednoduše, jak sem to nastřelil před půl rokem, tak tam to lítá i dnes. Nevím co furt na tom nechápeš. Věř že poznám když mi začne lítat nástřel, nebo když nedrží. Neříkám, ale že trefuji pořád jednou dírou na xx metrů. Taky netvrdím že se vyrovná puškohledům za xx desítek tisíc, to je snad jasné! Prostě je to pro nás normální smrtelníky co střílíme pružinama nižší cenove skupiny dobrá volba a že i na takových optikobijkách něco vydrží. Chápu že pro vás snipery, co mají vybavení za 50tyček je to asi póvl nezvučného jména, ale prn nás skromné je to prostě dobrá koupě v poměru cena/výkon/užitná hodnota
QB 78 + CHRONO
Uživatelský avatar
Linuxman
Příspěvky: 95
Registrován: 10 črc 2013 20:46
Bydliště: Bohumín

Re: Puškohled Raven

Příspěvek od Linuxman » 15 kvě 2014 10:42

Taky sem nikde nepsal že je to špice mezi kukry. Jen že to rozhodně není šrot!
QB 78 + CHRONO
Uživatelský avatar
SniperCZ
Příspěvky: 148
Registrován: 08 kvě 2014 19:48
Bydliště: Okres Frýdek - Místek

Re: Puškohled Raven

Příspěvek od SniperCZ » 15 kvě 2014 10:52

No já si ho prohlížel poměrně dobrou dobu, střílet jsem z něho nestřílel, takže co se týče toho jestli drží, nebo nedrží nejsem schopen posoudit, ale co se týče kvality obrazu, tak nejsem přesvědčen o tom že cena odpovídá kvalitě, respektive jsem přesvědčen o tom, že za podobné peníze se dá sehnat daleko lepší, ale pokud Ti vyhovuje je to Tvá věc. Pokud však chceš vyvrátit tvrzení že je to "šrot", tak zajdi do obchodu a podívej se na podobné puškohledy Nikko MountMaster, Delta. Obávám se však toho, že pak by jsi již s ním nebyl spokojen a čekala by Tě další investice. Takže Ti doporučuji raději nikam nechodit, bude Tě to stát jen peníze :wink:
CZ200s HFT Special + Vortex DiamondBack 4-12x40AO
Problém současného světa je, že hlupáci jsou si skálopevně jistí, ale lidé inteligentní jsou plní pochybností.
Pixly
Příspěvky: 233
Registrován: 27 zář 2011 17:47

Re: Puškohled Raven

Příspěvek od Pixly » 15 kvě 2014 11:31

Ale jo prohlížel jsem si ho v Bohumíně, kde bydlíš, mají ho tam vystavený. Slovo šrot, jsem použil, protože jsem prostě nic horšího neviděl, čímž nevylučuji že nic horšího není. Ber to z té lepší stránky, jsi s ním spokojen a tak to má být.
Uživatelský avatar
Linuxman
Příspěvky: 95
Registrován: 10 črc 2013 20:46
Bydliště: Bohumín

Re: Puškohled Raven

Příspěvek od Linuxman » 15 kvě 2014 12:12

Věř že horší kukry jsou a to o dost. Když sem o vzduchovkach věděl úplný hovno (než sem narazil na tohle forum), tak sem střílel s b3 a tasco 4x20, pak sem se zasobil dvouma kouskama bosile 3-9x32 a 6-24x50 v tu chvíli to bylo jako přejít z traboše na feldu. Sice mi ten 6-24x50 na hatsanovi vydržel asi dva roky, alo oproti ravenu je to jako bych si tu coč přeleštil mlékem. :) Já sem právě chtěl to nikko,ale prodavač v bohumíně se mi dušoval, že to leze z jedné fabriky a že te to akorát prodáváno pod jinou značkou (nikko neměli zrovna skladem a dostupnost neznámá). Tak sem vzal toho ravena a jsem spokojen. Oproti china-bosile je to kur....ej rozdíl (i felda jezdí dobře a dlouho), ale bawo je bawo. Ale já jsem takový, že nemusím mít to nejlepší z nejlepšího, když i věci levnější (né nejlevnější) slouží dobře. Taky sem si mohl koupit chrony f1 a ne to polské chrono, core i7 místo i3, sprintera místo boxera, atd atd. Atd. Ale byly by to pro mě zbytečně vyhozené prachy, ktere jsou zapotřebí někde jinde (barák, děti atd.)
QB 78 + CHRONO
Uživatelský avatar
SniperCZ
Příspěvky: 148
Registrován: 08 kvě 2014 19:48
Bydliště: Okres Frýdek - Místek

Re: Puškohled Raven

Příspěvek od SniperCZ » 15 kvě 2014 12:32

Rozumím o čem mluvíš, kamarádi mají horší vybavení a střílí s tím taky slušně (řekl bych až velmi slušně), je to otázka priorit. Pokud Ti to stačí proč ne. Pokud budeš chtít v budoucnu více, tak si raději ověř prodavačovy slova vlastním pohledem, protože už popisy k produktům jsou velmi zavádějící a zavánějí účelovým tvrzením.
CZ200s HFT Special + Vortex DiamondBack 4-12x40AO
Problém současného světa je, že hlupáci jsou si skálopevně jistí, ale lidé inteligentní jsou plní pochybností.
Uživatelský avatar
Linuxman
Příspěvky: 95
Registrován: 10 črc 2013 20:46
Bydliště: Bohumín

Re: Puškohled Raven

Příspěvek od Linuxman » 15 kvě 2014 12:54

No jo, ale jak chceš porovnat když ti chybí druhý porovnávaný kus? Já sem holt uvěřil prodejci, který mi vždy dobře poradil. Příště si to porovnám a jak tam bude rozdíl, tak ho zprdnu na 3doby, že mi kecal.
QB 78 + CHRONO
ganmiki
Příspěvky: 160
Registrován: 25 pro 2013 17:27
Bydliště: okolo Nymburka

Re: Puškohled Raven

Příspěvek od ganmiki » 15 kvě 2014 13:01

Já bych to tak dramaticky neviděl, na plinking je můj 6ti násobný Raven plně dostačující, dokonce jsem zkoušel místo něj dát NS 4x32 AO IR MD MOUTMASTER ale vrátil jsem tam Ravena. Jediný co mě na něm s.e.r.e je nastavení paralaxy, respektive, že to skoro nefunguje, tedy oproti mému Viperu co mám na TX, na druhou stranu 1200,- a 6000,- je taky rozdíl.
Artemis CR600W .177 + Nikko Stirling 3-9x40 AO
Uživatelský avatar
SniperCZ
Příspěvky: 148
Registrován: 08 kvě 2014 19:48
Bydliště: Okres Frýdek - Místek

Re: Puškohled Raven

Příspěvek od SniperCZ » 15 kvě 2014 13:21

A nevrátil jsi ho tam spíše z důvodu upřednostnění většího zvětšení nad kvalitou obrazu? Mi to srovnatelné, teda ani omylem nepřišlo. Tragicky to v téhle cenové kategorii snad ani brát nejde :D Počkej až koupíš Číňana za pět tyček a nebude to to pravé, pak budeš volit slušná slova jen z obtížemi :lol:
Linuxman: To je správný přístup, buď je prodavač slepý, nebo říká to co má říkat (rozuměj co se firmě zrovna hodí). Nebyl by to první ani poslední případ, prodavače z ElectroWordu a Baumaxu už odháním při prvním očním kontaktu, protože jimi podané informace mě doslova děsí (hlavně ve chvíli kdy zjistím že mluví naprosté výmysly, které mají bůhví odkud).
CZ200s HFT Special + Vortex DiamondBack 4-12x40AO
Problém současného světa je, že hlupáci jsou si skálopevně jistí, ale lidé inteligentní jsou plní pochybností.
ganmiki
Příspěvky: 160
Registrován: 25 pro 2013 17:27
Bydliště: okolo Nymburka

Re: Puškohled Raven

Příspěvek od ganmiki » 15 kvě 2014 13:33

Ano bylo to z větší části kvůli zvětšení, ale opravdu můj Raven nemá nějak diametrálně horší obraz než má to moje NS, ono je taky možný, že v týhle cenový relaci a jak to stavěj "z toho co jim přijde pod ruku" může být i u stejného modelu rozdíl ve kvalitě kreslení, konečně příkladem budiž tzv. "lídldalekohled" 10x50 co občas v tomto nejmenovaném řetězci mají za nějaký to pětikilo, taky jsem si ho loni koupil, ale musel jsem se přehrabat v několika kusech než jsem našel takový co za to stál a že tam rozdíly ve kvalitě zobrazování byly velký, holt levná čína no, něco se ( relativně ) povede a něco ne.
Artemis CR600W .177 + Nikko Stirling 3-9x40 AO
Odpovědět