Brocock Concept

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Brocock Concept

Příspěvek od Alexxxus » 05 kvě 2014 21:34

Já mám recenzi již nějakou dobu rozepsanou, a jedna z věcím která mne málem porazila byla hláška nedá se stavet výkon pušky :-)
NO ... je to kec :-)
Stačí sejmouz ze systému spouštové ústrojí, palcem přidržovat krycí čepičku pod kterou je vložená pružina a kde je vlastní kladívko úderníku ... a světe div se ono tam je něco se šlicem na šroubovák ...
Ano modří vědí ... dá se nastavit délka chodu úderníku tedy je možno nastavit takzvané rozeběhnutí úderníku ...
známe třeba z pušek Daystate - jen zde je zamezeno aby se k onomu šroubu snadno mohlo ... prostě takový antitamper ...


Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Brocock Concept

Příspěvek od Alexxxus » 05 kvě 2014 21:46

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Nastavovat to jde co hrdlo a transferport dovolí :-)

Jen na okraj na cestě jsou regulátory pro AA - Crosmana - BSA co já vím pro všechno možný
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
huntsman
Příspěvky: 27
Registrován: 10 úno 2014 22:17

Re: Brocock Concept

Příspěvek od huntsman » 05 kvě 2014 22:01

Když "autorita v oboru" přehlédla takovou drobnost, jako je jednoduché stavění výkonu, tak naskýtá otázka, jak je to vlastně s tou konzistencí? Že by to byla chyba daného kusu, když nikdo jiný nemá problém? Nebo se nám výrobce regulátorů snaží naznačit, že bez jeho regulátoru brocock nefunguje. :wink:
Pixly
Příspěvky: 233
Registrován: 27 zář 2011 17:47

Re: Brocock Concept

Příspěvek od Pixly » 05 kvě 2014 22:29

Silná slova, nevím co si kluci udělali, ale bez regulátoru byl u mojí CZ taky slušný kopec. To že něco Altaros přehlídl ještě neznamená, že zbytek je kec.
huntsman
Příspěvky: 27
Registrován: 10 úno 2014 22:17

Re: Brocock Concept

Příspěvek od huntsman » 05 kvě 2014 22:35

Taky nevím co si kluci udělali, každopádně PR se vždy hodí.

Mně jako silná slova přijde spíš ten závěr, ale ok, autorita je autorita :lol:
Altaros píše:Závěrem chci říci, že pokud si tuto pušku koupí začáteční a bude mít stejnou konzistenci, jako měla tato puška, tak je velmi pravděpodobně, že se střelbou s větrovkami velmi rychle nadobro skončí, jelikož lepší výsledek bude dosahovat s 20 let starou Slávií 631.
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Brocock Concept

Příspěvek od Alexxxus » 05 kvě 2014 23:18

Jsem nějak chytnul náladu spustit v 9 večer soustruh :-) no a měl jsem doma jeden namrvenej regulík od litevce - no a je to :-) stočit na ten správný průměr udělat zápichy osadit "O" kroužkma (tvrdost jsem zvolil 90tku tak snad vydrží) vyrobit komůrku pro regulovaný tlak cca 10cm3 (nejsem inženýr tak jdu cestou metoda pokus omyl).

Na pušce mám už namontovaný quicfill od Josefa 1000 (na tak malej průmer kartuše je nutno použít manometr známy z pušek AirArms nebo BSA)
Díra pro plnící pin je stejná jak s plnícím pinem od Kalibrgun pušek ...


Obrázek

Obrázek

Tak a to jsem nabonzoval všechno co jsem si schovával do recenze ....
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Pixly
Příspěvky: 233
Registrován: 27 zář 2011 17:47

Re: Brocock Concept

Příspěvek od Pixly » 06 kvě 2014 07:23

huntsman: Mi se zdá být jeho závěr OK, píše o konkrétním kusu u kterého dle grafu je tak strašná konzistence, že bude problém vůbec zastřelit puškohled. Já bez regulátoru jsem z toho byl taky nešťastný, že jsem nevěděl kde je chyba a kde to zrovna poletí. Někdo proto střílí jen v rozmezí tlaku, kde to zná, jiný se tomu raději vyhne použitím regulátoru. Takto extrémní problém může být klidně i daného kusu, ale málokdo má možnost vyzkoušet Brococků více. Na nějaké zhodnocení kvalit zbraní které tu jsou teprve chvilku je podle mě trochu brzy - jen když si vzpomenu na PCP Hatsana, jak se tu chrochtalo blahem :lol:
Uživatelský avatar
Altaros
Příspěvky: 839
Registrován: 08 dub 2006 22:24
Bydliště: Jičín, Liberec

Re: Brocock Concept

Příspěvek od Altaros » 06 kvě 2014 20:31

Jelikož zde nejsem každý den, ale občas (teď aktuálně několi dní po přestávce cca. půl roku), tak odpovím na několik věcí zároveň.
Prvně děkuji za pochvalné prvotní komentáře na recenzi.
Teď k tomu dalšímu. Nejprve bych zde chtěl vidět grafy konzistence, jak zde bylo zmíněno, že se dodají i od jiných lidí co pušky vlastní. Pokud už někdo konzistenci měří, tak nevidím důvod to zhodnotit slovy je to +- číslo a nedat graf či tabulku všech hodnot, tyto údaje se hodí vždy. Nejlépe tak průkazně jak mám já několik videí s měřením konzistence.
Co se týče šroubu pro ladění délky chodu úderníku tak ten znám už dlouho a proto zde v tomto videu ukazuji jak ho nastavit:
Ano přiznám chybu, měl jsem to do recenze napsat, že je zde jeden laditelný prvek, který ale ve většině případů primárně ovlivňuje spotřebu vzduchu, než samotnou konzistenci. Přesto si stále trvám na tom, že tyto pušky bych rozhodně nechtěl ladit.
O šroubu jsem věděl, jelikož má stejný systém jako v marauderovi. Chod úderníku byl dostatečně velké a bylo to poznat na tom, že při tlaku okolo 110-100bar docházelo ke zvyšování hlučnosti a tedy ke zvýšené spotřebě vzduchu bez nárůstu výkonu, což byl také důvod umístit výstupní tlak z regulátoru na hodnotu 118bar. Nemožnost ladit vstup do hlavně, jednoduše přítlak pružiny ventilu, přítlak pružiny úderníku, tedy to co má většina běžných pušek cz, hatsan, marader částečně AA.
Každý kdo někdy ladil pušku bez regulátoru ví, že je velmi často potřeba správně nastavit všechny ladící prvky a pokud je puška nemá, respektive v tomto případě hodně omezeně, tak je to velký problém.
Puška tak jak dorazila byla absolutně nepoužitelná a proto se majitel obrátil na mě. Nehodlám kvůli recenzi se shánět po další pušce, abych měl větší vzorek, od toho je forum, aby těch příspěvků přibylo a lidi si mohli udělat vlastní závěr. Napsal jsem přesné informace. Na rozdíl od jiných lidí mé výsledky jsou prezentovány tak, jak je napíše matka příroda. Ať sem napíšou lidé co jsem jim ladil pušky a napíší svůj názor na moji práci.

Teď to vezmu jmenovitě:

Huntsman:
Neznám tě a ani počet příspěvků a doba založení Tvého účtu moc nevypovídá a přesto píšeš přímo útočné správy a pomluvy. Osobně mi to dost zavání maskováním se jedné osoby pod více účtů. Každý se může podívat na naše stránky a zajet úplně dolu, kde je vidět mapa světa s červenými tečkami. Každá tečka znamená návštěvu z daného místa na zemi. Naši zákaznící jsou z více jak 80% ze zahraničí a tento poměr se dále zvětšue, tak proč bych proboha psal PR článek na českém foru, na novou pušku, kterých je zde prodaných tak 5-7ks na celou ČR, to by bylo opravdu efektivní nakládání s časem.
Zde na forum přispívám, tak jak se mi chce a především jak mi vychází čas. Každý si může přečíst mé příspěvky a dle toho usoudit zda dělám nebo nedělám cílenou reklamu. Moje příspěvky jsou k věci a snaží se lidem poradit nebo pomoc. A ten tvůj posměch závěru ukazuje na tvoji absolutní ignoracni. Jasně je zde napsané, že pokud si člověk koupí danou pušku a bude mít stejnou konzistenci, tak si prostě nezastřílí a to je fakt.

Alexus:
Zrovna ty by jsi se neměl moc o této konkrétní pušce moc vyjadřovat. Mohl jsi ji mít už dávno rozebranou a vyladěnou, jelikož ta puška se ke mně dostala proto, že majitel již nevěděl co jiného dělat, puška se nedala nastřelit, jelikož s každou drobnou změnou tlaku v kartuši to lítalo jiným. Majitel pušku koupil od tebe a několikrát tě vyzíval, že puška se nedá nastřelit. Vždy jsi ho odbyl se slovy, že neumí střílet. Opravdu zářný příklad jednání se zákazníkem a ještě zajímavější říci to člověku, o kterém věděl, že vlastní několik pušek a větrovek.

Závěrem řeknu toto, ano veřejně se omlouvám, že jsem nedopsal informaci o prvku, který souvisí s laděním. V recenzi to být mělo, přestože z mého pohledu neměl daný prvek v danou chvíli podstatné užití. Recenzi jsem od začátku psal jasně v tom smyslu, že pokud tuto pušku s touto konzistencí co jsem naměřil já dostane do ruky začátečník, tak na ní hořce zapláče. Mohl to být špatný kus, stát se to může i u jiných mnohdy dražších pušek, ale to stále nic nemění na tom, co jsem napsal o zbytku pušky jako konceptu takovém.
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Brocock Concept

Příspěvek od Alexxxus » 07 kvě 2014 00:20

Co to meles o tom ze jsem nekomu rekl ze neumi strilet ? Nehlede k tomu ze mne nikdo.s problemem nastreleni nekontaktoval.

Slusne receno je to lez a tecka.

jen na okraj jsem na foru pod svym nickem ... pod jinym tu nejsem muze to klidne dohledat admin z jakych pristupobyvh bodu se hlasim. Z domova z kramku a z mobilu kdyz jsem za mixem
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
huntsman
Příspěvky: 27
Registrován: 10 úno 2014 22:17

Re: Brocock Concept

Příspěvek od huntsman » 07 kvě 2014 11:47

Počítal jsme s tím, že počet příspěvků bude hrát roli, ale nevadí, na fórum chodím zhruba dva roky, pročtené ho mám určitě z 1/3, ale nebyla nějak potřeba přispívat, protože vzduchovky fungovaly. Co se týče útoku, pokud někdo napíše, že mu nejde nastřelit vzduchovka a řeší se to 15 stránek a ve finále to hodí na optiku a hned napíše, že musí všechny varovat, že je ta optika špatná, přitom mně fungovala a funguje bez problému, tak proč bych se nevyjádřil. To stejné buccaneer (ano má, plastovou spoušť atd...) - Gamo koupilo BSA a tudíž automaticky musí být ta vzduchovka špatná. Ale měl jsem možnost si jí vyzkoušet, koupil jsem jí klukovi a zatím funguje, tak jsem reagoval.

Ohledně mě, pár lidí mě zná osobně, mohu ti zaslat SZ seznam přezdívek ať si to ověříš. A Aleše, toho jsem viděl třikrát, když jsem kupoval prosporta, pak když jsem kupoval Huntsmana a teď nedávno když jsem si byl na prodejně pro Buccaneera. Na brococka jsem reagoval, protože jsem měl možnost si ho na prodejně vyzkoušet (nevím kdo jiný by mě nechal celý den si střílet v obchodě ze vzduchovek), ale nakonec si ho odnesl kolega co tam byl se mnou a ten zatím nic neříká. A co se týče reklamací, byl jsem zrovna u toho, když Alešovi volal nějaký naštvaný zákazník, že má problém nastřelit lámačku BSA a on mu řekl že se pro ni staví a zkusí to, takže to, že někoho poslal do prdele mi k němu nesedí. Tímto bych asi ukončil moje přispívání a budu se věnovat zase něčemu jinýmu. :D
Uživatelský avatar
Altaros
Příspěvky: 839
Registrován: 08 dub 2006 22:24
Bydliště: Jičín, Liberec

Re: Brocock Concept

Příspěvek od Altaros » 07 kvě 2014 11:54

Nejdříve se vyjádřím k té tvé druhé informaci. Nikoho jsem nejmenoval, že sis to vztáhnul na sebe je tvoje věc. Jelikož jsem pročítal posledních pár dní forum, tak jsem narazil i na příspěvky typu, že daný přispěvatel je pod jiným nikem původního zabaveného účtu sportovce (tím nemyslím nick Huntsman ). Jednoduše jsem narážel na to, že člen co je zde 3 měsíce si dovolí urážet zakládajícího člena fora, když sám zatím nikomu prakticky žádné informace nepředal, ale toto si dovolí napsat s klidem člověka co je zde několik let a má informace na rozdávání.

Jen na okraj ta tvoje obhajoba nemá vůbec žádný smysl jelikož dnes 90% provideru nabízí připojení s dynamickou IP adresou a navíc každé mobilní připojení má také dynamickou IP adresu a k tomu všemu je možné použít proxi server.

Teď k tomu nejpodstatnějšímu. Napsal jsem přesně to, co mi majitel pušky řekl a nemám důvod mu nevěřit. Abych použil přesně slova majitele pušky, tak mu bylo řečeno „je to rukama“. Nemůžu nutit majitele, aby se k danému problému vyjádřil, to si musí rozhodnout sám. Chápu ho, jelikož téměř nikdo nemá čas a náladu se veřejně hádat s daným prodejcem a očividně se nechce dostat na jeho černou listinu. Já bez výslovného svolení jména svých zákazníku neuvádím, přestože bych měl ještě mnohem více co říct na adresu prodejce a doložit konkrétní případy.
Pro ostatní, kteří si v tom chtějí udělat jasno přidám jednu logickou úvahu:

Koupili jste si novou pušku a začínáte s ní střílet. Zjišťujete, že puška nestřílí vůbec přesně a jelikož shodnou okolností máte více větrovek a pušek, tak očividně máte představu, jak by měla zhruba větrovka střílet. Jelikož nejste žádný domácí kutil a ladič, tak se obrátíte na prodejce, proto jste mu přeci zaplatili, aby jste měli záruku, že případný problém vyřeší. Situace se ale vyvine úplně jinak, prodejce s puškou nechce nic mít a odkazuje střelce na jeho neschopnost. Majitel proto začne řešit jiné alternativy a proto se puška dostala ke mně. Nebýt víše popsaného, tak by se zde nikdy neobjevila žádná má recenze na tuto pušku.

Pokud vám to připadá jako normální logická úvaha, tak si ještě dodám surová data. Tuto pušku je zde na trhu nová, pokud vím tak ji dováží pouze Alexus a je tedy logické, kde byla puška koupena. To že Alexus napíše, že je to lež je také logické, co by měl také napsat, snad ne že neposkytl servis pro jím prodanou pušku, to by se pro člověka, jehož záměr je mít dobrou reputaci, aby toho mohl více prodat, moc nehodilo.

Co se týče mé osoby a mého střetu zájmu, tak už jsem situaci nastínil výše, ale pokud by mě šlo o zištnou snahu prodat regulátory pro tuto pušku, tak už bych dávno měl na stránkách odrážku na tuto pušku. Prozatím ji nemám, jelikož se nejprve musí dospat návod, vyrobit díly a logické by bylo recenzi zveřejnit, až toto vše bude připravené. Zde na foru se především snažit šířit nezkreslené informace. Pokud bych měl uvažovat čistě chladně komerčně, tak píšu recenze, dělám videa a to vše na zahraničních webech, kde je mnohonásobně větší prodejní potenciál. Tímto se k této diskuzi nehodlám příliš mnoho dál vyjadřovat, pokud to nebude úplně nutné.
tydýt
Příspěvky: 240
Registrován: 23 črc 2012 10:58
Bydliště: pod mostem

Re: Brocock Concept

Příspěvek od tydýt » 07 kvě 2014 14:08

promiň Altarosi, ale to co tady teď píšeš pěkně smrdí a co je nejhorší, tak u tebe to nebývalo zvykem :cry:
...jest-li to nezachrání ten údajný "poškozený" tak to jsou jen pěkný sra.ky.....
Mám s Alešem nejednu osobní zkušenost úplně opačnou jak popisuješ a určitě je nás tady takových dost kteří to rádi veřejně potvrdí :wink:
Pixly
Příspěvky: 233
Registrován: 27 zář 2011 17:47

Re: Brocock Concept

Příspěvek od Pixly » 07 kvě 2014 15:02

Já neznám osobně ani jednoho z nich, ale jeden zákazník Alexxxuse (nebudu jmenovat), tvrdil že musel Alexxxuse velmi dlouho a urputně přemlouvat aby do hloubky prozkoumal jeho zbraň a vyřešil tak problém který v záruce nastal. Ať už je to tím že velké procento lidí chodí na neoprávněné reklamace, nebo ne, je jedno, prostě to tak bylo a nakonec sám potvrdil závadu. Tohle svědší o pochybení v konkrétním případě, nicméně jsme lidi a chyby děláme denně. Jiným lidem určitě zase pomohl a buďme rádi za něj. Nemyslím si že by bylo nám ostatním k něčemu užitečné znát podrobnosti případu a tak se dále věnujme "kvalitě" zbraně a zkušenostmi s nimi, namísto vysvětlování situace k tomuto kusu.

Huntsman: Třeba jsi to nemyslel špatně, ale není špatné mít respekt (nikoli autoritu) k lidem, kteří vědí a kteří Ti jednou mohou pomoct s Tvým problémem. Já mám s jejich přístupem ač jsem je kontaktoval standardní cestou, nikoli přes fórum zkušenosti takové, že bych přál ostatním podnikajícím si vzít od nich příklad.
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Re: Brocock Concept

Příspěvek od dykmore » 07 kvě 2014 17:30

Huntsman: pokud Altaros není autorita v oboru,tak už nevím kdo jiný... :-)
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
aejp
Příspěvky: 32
Registrován: 26 zář 2012 12:16

Re: Brocock Concept

Příspěvek od aejp » 26 kvě 2014 15:47

Píši zde, jako majitel diskutované zbraně:
Cca. před dvěma měsíci jsem u Aleše sháněl větrovku na rekreační střílení na zahradě. CZ 200 FS jsem prodal, protože se mi špatně držela. Aleš mi doporučil Brocock Concept, zvolil a koupil jsem u něj verzi Standard, jednoranku v kalibru .177 s puškohledem Optisan MTC Viper 3-12x32. Na zahradě jsem rychle vystřílel asi 40 diabolek na mávátka na 15m a byl jsem nadšen, že puška terče cca. 5cm trefovala a hlavně mi svou ergonomií naprosto seděla. Své počáteční nadšení jsem si nenechal pro sebe a Alešovi zavolal a vyjádřil mu ještě jednou svůj dík. Rozčarování přišlo o víkendu. Chtěl jsem pušku nastřelit na 27m. Počáteční tlak v kartuši jsem měl 200 BAR. Diabolky JSB Exact 4,52mm jsem viděl padat před lapač. S klesajícím tlakem se nástřel zvyšoval, ale vždy mi seděl tak nějak na pět deset ran, pak jsem musel nastřelovat znovu. Volal jsem to Alešovi, který mi odpověděl, že puška je dobrá a že to je rukama. Ještě se mě zeptal, jestli mi před terčem nefouká vítr. Pak mi ještě poradil, ať pušku na hoďku odložím a zkusím to znovu. Poslechl jsem a za hodinu začal nastřelovat na dvacet metrů. Nastřelit větrovku se mi přesto nedařilo. V týdnu jsem jí vzal do podzemní střelnice Kapslovna, kde mají nastřelovací stolici a střelnice je krytá bez povětrnostních vlivů. Nástřel na 25m se mi přesto nevydařil. Volal jsem Alešovi, zda neví o regulátoru na Brockock a odpověď byla negativní. Nezbylo než kontaktovat výrobce Altaros, který mi regulátor do pušky vyrobil a namontoval. S regulátorem již puška střílí dobře a nástřel drží. Závěrem bych chtěl říct, že má puška s regulátorem je ok, bez něj k ničemu. Zda se jedná o vadný ojedinělý kus a já měl smůlu, nevím.
Odpovědět