CZ Shadow Orange-obdobne konkurencni alternativy za 27.000?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

lulinak
Příspěvky: 17
Registrován: 09 dub 2014 13:30

CZ Shadow Orange-obdobne konkurencni alternativy za 27.000?

Příspěvek od lulinak » 17 dub 2014 14:22

Ahoj, vim ze se o teto variante Shadow pise na jinem miste, nicmene s dovolenim zakladam trochu jine tema o ni....

Zvazuji typ sve prvni pistole a toto je aktualne horky kandidat, zamereni bude primarne na mirenku a pro radost, a tak nejak na delsi drzeni, noseni neplanuji (pripadne pro noseni poridim nejakeho mensiho plastaka).

Cena Shadow Orange je pomerne vysoka - 27.000 CZK, pokud clovek ma velke stesti a narazi na kousek, ktery se ve vyrobe povedl (na pomery ceskeho trhu), tak i presna a vcelku trvanliva. Klasicky Shadow za 22.000 by asi uplne stacil taky, a mozna je to uplne totez a zbytek jsou jen marketingove reci a lestena hlaven za priplatek, ale planuji to poridit na delsi cas, tak proc ne rovnou Orange, treba si s ni fakt trchu vic vyhrali a bude povedenejsi...

Muj dotaz je smerovan na primou konkurenci teto zbrane za obdobnou cenovou relaci - pokud byste chteli vlozit ca 27.000 CZK do nove zbrane raze 9 LUg. v obdobne velikosti a presnosti, jakou primou alternativu k Orange byste za tyto penize urcite jeste zvazovali?

Dik moc za kazdy vhodny typ, at se dari L.


Uživatelský avatar
Adrian
Příspěvky: 111
Registrován: 16 říj 2006 10:37
Bydliště: Rožňava (SK)
Kontaktovat uživatele:

Re: CZ Shadow Orange-obdobne konkurencni alternativy za 27.0

Příspěvek od Adrian » 19 dub 2014 21:32

Tanfoglio Stock III. :)
Anschutz 64 MPR + "BIG Nikko" 10-50x60 + BKL + Harris 1A2
w w w . s p o r t o v a s t r e l b a . s k
www.ssk-gemerskapoloma.sk
Walther
Příspěvky: 62
Registrován: 29 říj 2006 18:41
Bydliště: Pardubicko

Re: CZ Shadow Orange-obdobne konkurencni alternativy za 27.0

Příspěvek od Walther » 20 dub 2014 07:17

Prodává už dlouho, třeba by šel i na těch 27 - zbraň jsem viděl, je fakt nová! http://www.strelectvi.cz/forum/post3564 ... io#p356444
MARKONY
Příspěvky: 472
Registrován: 02 čer 2004 23:20
Bydliště: Ostrava

Re: CZ Shadow Orange-obdobne konkurencni alternativy za 27.0

Příspěvek od MARKONY » 20 dub 2014 09:26

Kup si Grand Power Mk 7 X-CALIBUR a maš klid, Tanfoglio Limited Custom krasná zbran ale ma jednu chybu nesmíš sni moc střílet . :D :D :D :D
SUHL 150 Anschutz m54 Ruger 161 Glock 43 K 100 X-Calibur Walther PPK .22LR
Uživatelský avatar
FTC
Příspěvky: 465
Registrován: 19 led 2012 15:17

Re: CZ Shadow Orange-obdobne konkurencni alternativy za 27.0

Příspěvek od FTC » 20 dub 2014 10:10

2lulinak:
Takže zpátky do reality...
Shadow orange za ty peníze nabídne naprostou spolehlivost a nevybíravost, co se týče střeliva. Jsou na ní levný náhradní díly a obrovská možnost různých vychytávek a tuningu. Pokud spíše preferuješ mířenku, tak bych radši zvolil Tactical Sports a lehce ho doupravil duralovou spouští a mikrometrama.

Tanfoglio s bull hlavní je určitě suprová buchna, obzvlášť limited custom, ale originál musíš opravdu upravit, aby nebyla tak vybíravá na střelivo(vyměnit pružiny-slabší zápalníkovou, silnější bicí a slabší vratnou, taky je problém se zásobníkama, který jsou dělaný univerzálně pro 9x21). Taky je lepší laborovat svoje střelivo s vyšším faktorem. Ti kteří jí mají, určitě mi dají za pravdu. Po těch odstraněných problémech je opravdu božská a skvěle se drží.

Plky typu: kup si GP K100 a máš klid vůbec neposlouchej, jsou to kecy. Je tu naprostá nemožnost si jí jakkoliv doupravit co se týče spoušťáku, drahý náhradní díly a mohl bych dál pokračovat...
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Re: CZ Shadow Orange-obdobne konkurencni alternativy za 27.0

Příspěvek od predator » 20 dub 2014 11:31

Já bych na Shadow orange bejt tebou zapomněl, pokud teda nemáš nějakej zvláštní fetiš na oranžový věci. Celý je to podle mě jenom ždímačka peněz.

Protože co vlastně za těch 5000 Kč oproti standardnímu Shadowu nabízí?

Leštěná hlaveň-to žádnej vliv na střelbu nemá, je to čistě věc dizajnu a není problém si dvánáctistovkou šmirglem leštěnou hlaveň vyrobit z kterékoli standardní hlavně, kdyby měl někdo pocit, že to potřebuje.

O nějakém ručním dolícování a dolaďování taky nemá cenu mluvit, poněvadž to má mít snad každej standardní Shadow, což je taky důvod, proč stojí o kupu tisíc víc, než obyčejný pětasedmy.

No a ty duralový střenky? Ty sem si kdysi ke svýmu shadowu pořídil, ale zjistil jsem, že se mi s nima hůř střílí, tak sem je prodal a dal jsem tam zpátky ty obyčejný pryžový, protože podle mě nic lepšího a pohodlnějšího v czub dosud nevymysleli (alespoň pro moji ruku, abych byl objektivní).

A ty další vymoženosti jako hranatý kohout, buffery atd jsou rovněž individuální záležitost, někomu se snima bude střílet líp, někomu hůř.

Já bych ti doporučil, udělat to následovně: Pořiď si standardního Shadowa (samozřejmě pokus se vybrat si ten nejlepší kus, co se týče vůlí a spouště) a těch 5000 co bys do toho bejval vrazil navíc při koupi Orange radši investuj do následného tuningu standardního Shadowu, na základě svých vlastních preferencí a zkušeností, a ne podle někoho z CZUB. Jak již tu bylo řečeno, těch možností individuálních řešení je zrovna u téhle pistole na našem trhu nepřeberné množství. Ono se totiž taky může stát, že zjistíš, že ti to standardní provedení vyhovuje a další tuning by byl jen plýtvání prostředky.
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
Uživatelský avatar
FTC
Příspěvky: 465
Registrován: 19 led 2012 15:17

Re: CZ Shadow Orange-obdobne konkurencni alternativy za 27.0

Příspěvek od FTC » 20 dub 2014 11:56

Hezky napsáno. Ovšem ten kohout tvaru STI výrazně snižuje odpor spouště na cca 700 gramů. Vesměs ten orange je spíše vzhledově upravovanej, než výkonostně.

Pro občasnou střelbu a mířenku je dobrá i standartní 75B s mikrometrama. TSko je podle mě mnohem lepší, než shadow.
MARKONY
Příspěvky: 472
Registrován: 02 čer 2004 23:20
Bydliště: Ostrava

Re: CZ Shadow Orange-obdobne konkurencni alternativy za 27.0

Příspěvek od MARKONY » 20 dub 2014 12:39

FTC už sem ti to někde psal jsi velký odborník přes zbraně , nemá smysl ti oponovat ,
lulinak-- ma rad zni vykoušet a uvidíš co ti sedne , ma K 100 X - C néma žaden problém se střelivem spouštak parádní a to je vše zásobníky pasuji z CZ 75 po malé upravě , ohledně pistoli CZ a jejch servisu a spolehlivost by se tež dalo hodně polemizovat a hlavně kvalitě .
FTC A tavá věta---- Tanfoglio s bull hlavní je určitě suprová buchna, mě hodně pobavila . :D :D :D
SUHL 150 Anschutz m54 Ruger 161 Glock 43 K 100 X-Calibur Walther PPK .22LR
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: CZ Shadow Orange-obdobne konkurencni alternativy za 27.0

Příspěvek od Biggles » 20 dub 2014 13:35

Hele fakt je potřeba hodit sedmadvacet klacků do stoupy? Když už CZUB, tak bych bral "obyč" Shadow a za ten rozdíl ceny nakoupil munici...nebo záchyty do foroty...
Za ty prachy se dá koupit už výše zmiňovaný X-calibur od GP (a Kuračina má pověst slušnou, narozdíl od CZUB, i v případě nutnosti servisu, ladění a reklamací) nebo, pokud má bouchačka "jen" "hustokrutě" vypadat, tak třeba X-trim od stejného výrobce za devatenáct...
Taky se dá pořídit třeba STI Spartan v devítce za cca 21 000Kč, H&K P30 se v různých verzích prodává kolem dvacetišesti... SiGy 226 začínají někde od třiceti a kousek, tak bych se třeba kouknul někde po lehce jetým...za ty prachy se toho dá koupit doopravdy spoustu...Není třeba podporovat majitele Přibližného strojírenství na Kypru...
Uživatelský avatar
Adrian
Příspěvky: 111
Registrován: 16 říj 2006 10:37
Bydliště: Rožňava (SK)
Kontaktovat uživatele:

Re: CZ Shadow Orange-obdobne konkurencni alternativy za 27.0

Příspěvek od Adrian » 20 dub 2014 13:38

Zamerne som neuviedol Grand Power X-Calibur, pretoze ho vlastnim. Aby to nevyznelo, ze chvalim iba to, co mam.
Ale kedze tu uz odznela rada a odporucanie na tu pistol, mozem ju taktiez iba odporucat.
Vlastnim ju rok aj 2 mesiace a zatial som, s nou nemal ziaden problem, ani jedna zadrzka, alebo zavada. Mam pocit, ze cim viac z nej strielam, tym viac mi sedi. Kym bola nova, mal som z nej rozpacite pocity, ale asi som si na pistol zvykol, alebo si postupne sadli diely na zbrani, po nejakých 600 az 800 ranach ta pistol ide velmi hladko a je radost z toho strielat. Dovtedy som to az tak nepocitoval. Spust je velmi dobre vyladena uz z vyroby.
Takze ano - odporucal by som aj X-Calibur.
Anschutz 64 MPR + "BIG Nikko" 10-50x60 + BKL + Harris 1A2
w w w . s p o r t o v a s t r e l b a . s k
www.ssk-gemerskapoloma.sk
Milan Praha
Příspěvky: 189
Registrován: 03 led 2014 08:25

Re: CZ Shadow Orange-obdobne konkurencni alternativy za 27.0

Příspěvek od Milan Praha » 21 dub 2014 12:11

Za ty peníze jde koupit z druhé ruky pěkně odladěné STI, závodní kousek .... nebo nové STI v základu
Vzal bych 20 000 a začal se dívat po bazarovkách, za tyhle peníze člověk pořídí zbraň co nová stála i přes 50 ...

dát 27 za shadowa mi přijde trochu nic moc investice, spolehlivost výrobce, jak který kus, někdo nastřílí 1000ce, někomu se pomrví ... ale to je dneska už se vším

doba kdy pistole dala 50 000 a víc jsou asi nenávratně pryč ...
lulinak
Příspěvky: 17
Registrován: 09 dub 2014 13:30

Re: CZ Shadow Orange-obdobne konkurencni alternativy za 27.0

Příspěvek od lulinak » 22 dub 2014 11:40

Diky vsem za reakce, protoze me nakup prvni zbrane jako nove a rovnou nejake "solidnejsi" jeste nepustil, i kdyz rozum by volil na nauceni nejakou .22 kratkou, a po 10 tisicich vystrilenych se v klidu zamyslet, jestli dal s vetsi razi.

Cili asi se budu rozhodovat mezi Shadow (v nejake z variant, tezko rict jak je na tom ten oranzovy lepe oproti klasice, je hezke, ze na tom CZUB vlastne marketingove postavilo svuj obcasny handicap kvality) anebo pokukuju po zminene X-Calibur Mk7 ci Mk12, i kdyz me minimalne vzhledove do oka zatim nepadly a nijak je neznam.
Pokusim se je nekde zapujcit pro porovnani a jak se drzi a uvidim, nakupko bude za 2 tydny.

Obecne - klasicky Shadow i Mk7/12 spadaji v beznych mirenskarskych soutezich do stejne kategorie, anebo jsou pro tento ucel na nich potreba udelat nejake upravy? Ptam se pro to, ze Mk7/12 ma byt IPSC special, kde jsou pozadavky jine nez u mirenek...

TS jsem v ruce mel, je to poctivy kus zeleza, ale u ni bych uz snad mel pocit, ze dela polovinu veci za me... :-)
Uživatelský avatar
Adrian
Příspěvky: 111
Registrován: 16 říj 2006 10:37
Bydliště: Rožňava (SK)
Kontaktovat uživatele:

Re: CZ Shadow Orange-obdobne konkurencni alternativy za 27.0

Příspěvek od Adrian » 22 dub 2014 12:14

X-Calibur MK7/12 pouzijes na IPSC bez problemov.
Ja ju sice pouzivam aj na mierenku a to bez akychkolvek uprav, zatial nesklamala. :)
Anschutz 64 MPR + "BIG Nikko" 10-50x60 + BKL + Harris 1A2
w w w . s p o r t o v a s t r e l b a . s k
www.ssk-gemerskapoloma.sk
BALISTIK
Příspěvky: 114
Registrován: 20 úno 2008 17:55
Bydliště: SVK

Re: CZ Shadow Orange-obdobne konkurencni alternativy za 27.0

Příspěvek od BALISTIK » 04 kvě 2014 09:01

Mal som vela zbrani,strielam dost aktivne IPSC,mal som shadow po 18 tis bol sneho hrkalka co nemal skoro drazky v hlavni,ale strielal.Urcite este nejakych 10tis vydrzi.Vela strelcov v SR ma shadow,tí co sneho vela buchaju sa zhodnu ze po 15tis to zacne odchadzat.Dokonca aj orange je na tom tak isto ako klasika,nič lepsie je vyčačkany shadow za viac penazi.Jeden strelec po 15tis ho dal na reklamacku ze mu blblo bicie kladivo ci co,zasobniky rozmlatene v mieste kde zachytavaju na zachyt.Proste blato.Tiez mam Xcal.vybuchane za 2roky 20tis ran,ziadne zavady hlaven bez znamok opotrebenia,povrchovka super.Na spustaku mi po 15tis rupol zachyt kladiva za 15e,ale to ked som mal nastrielane 15tis tak raz tolko nasušene a nacvakane.Ja odporucam xcalibur alebo Tanfoglio.
Mam-GP-X-Calibur,CZ-45,CZ-82,Glock 23.Mal som-CZ 75B,Shadow,CZ100,CZ 83,CZ50,CZ 122 Sport,CZ 97B,Revolvery Taurus 689,85,Rossi,Holek 38,Holek 22LR,SA-858,malorazky Norinco,SM-2,Makarov PM,Sig Sauer Mosquito,Glock17,K-100MK6 Silver.
lulinak
Příspěvky: 17
Registrován: 09 dub 2014 13:30

Re: CZ Shadow Orange-obdobne konkurencni alternativy za 27.0

Příspěvek od lulinak » 05 kvě 2014 13:09

diky, ano, aktualne pokukuji po GP X-Calibur 9Lug., psal jsem si o tom i s Kuracinou a je to horky kandidat, jeste zajedu do Proarmsu se podivat poradne na ostatni modely od GP ci i jine a pripadne si je vyzkouset.

Jsem detailista, cili i jako prvni zbran chci neco doladenyho, proverenyho, materialove i vyrobnim provedenim trvanlivyho, z cehoz proste uvidim kvalitni moderni produkt, a zatim u me v produktovem srovnani CZUB a GP vedou o prsa Slovaci.

Cena tam inu moc lidova neni ale to k tomu patri, jeste me napadlo - mate nekdo zkusenosti s nakupem prostrednictvim kamarada co je u policajtu nebo hasicu, cili slozek s 20 procetni slevou? Prece by to byla teoreticka uspora ca 5 litru (po odectu souvisejicich nakladu) coz neni malo, a kdyz ta eventualita existuje, proc se nad ni nezamyslet.... ?!?
Odpovědět