Vojenska vzduchovka vz.47

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
ss2men
Příspěvky: 233
Registrován: 14 lis 2006 10:27
Bydliště: Kežmarok

Příspěvek od ss2men » 17 led 2007 19:58

Zdar Fifo

Dnes som si dal námahu a pozrel som na nete výrobcov pružín. Z jednej firmy sa mi ozvali že mi môžu vyrobiť nové pružiny v cene 150.- Sk + balné a dobierka. Dal som im len orientačné rozmery lebo presné miery som si nepamätal. Vedel som z hlavy len 163 mm a vonkajší priemer 22 mm, hrúbku drôtu som strelil na 3 mm. Možno by sa oplatilo ešte nejaké desatinky pridať. Čo ty na to?

K tomu tesneniu: tiež som rozmýšľal nad tesnením ale prišiel som k záveru že nielen piest naráža do vzduchového valca, ale aj samotný valec naráža do násypky a spôsobuje búchanie. V jednom staršom streleckom revue som čítal že sa prerábali vz.47 a jednou z úprav bol ďalší zápich na druhý piesný krúžok. Možno si to nechám urobiť. Pozeral som a miesta je tam dosť. Šírka zápichu by mala mať 2,5 mm.
Přílohy
P1010068-2.jpg
takto by som to chcel urobiť


Uživatelský avatar
Fifo
Příspěvky: 359
Registrován: 30 srp 2006 09:24

...

Příspěvek od Fifo » 18 led 2007 02:28

Takze co sa tyka struny, org.rozmery su: 16,8x23,2mm x hr.dratu 3mm, zav.-21, dlzka 200mm
Moj navrh je spravit ju z dratu hr.3,2-max.3,4mm stym, ze vnut.priemer by bol min. 16,6mm a von mozme ist az na 23,7mm. V tejto tolerancii sa mozme pohybovat, dlzku a zavity zachovame.
Ak budes davat robit strunu, mysli aj na mna, vyskusame to.
Dik.

Ak si chces spravit super VZ47 ako mam Ja, tak treba nastavilt vsetky mechanicke vole, aj chod nabijacej trubice s valcom.
Přílohy
uprava.JPG
Naposledy upravil(a) Fifo dne 21 led 2008 10:51, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
ss2men
Příspěvky: 233
Registrován: 14 lis 2006 10:27
Bydliště: Kežmarok

Příspěvek od ss2men » 18 led 2007 07:49

Fifo

Ďakujem za informácie. Ty máš všetky tie úpravy takto urobené? Ked máš rozobratú vzduchovku a pohybuješ piestom vo válci správa sa to ako "injekčná striekačka" že ak máš zapchatý válec tak sa ti piest vracia pri natiahnutí späť? Dúfam že rozumieš....
Uživatelský avatar
Fifo
Příspěvky: 359
Registrován: 30 srp 2006 09:24

Příspěvek od Fifo » 18 led 2007 15:18

Ano, chapem Ta. Presne tak sa sprava, system je uplne utesneny od piestu az po ustie hlavne. Ked natiahnem, zapcham ustie hlavne prstom a naprazdno vystrelim, tlak unikne az ked dam prst prec a odfukne to. Tak by sa mala spravat kazda vzduchovka. Ak to nespravi, niekde tlak unika a tym za zoslabuje jej konstrukcny vykon. Je to lahky testik tesnosti systemu. Vsetky popisane upravy mam spravene, nebudem si tu predsa nieco vymyslat, vsetko mam aj vyskusane, je to perfektne, radost strielat. Inak cely mechanizmus pohybu piesta musi ist uplne lahko aj vo valci nesmie klast klzny odpor, nesmie nikde zadierat, lebo to ma dost velky vplyv na ustovku a tym padom aj na vykon.
Uživatelský avatar
ss2men
Příspěvky: 233
Registrován: 14 lis 2006 10:27
Bydliště: Kežmarok

Příspěvek od ss2men » 19 led 2007 14:21

včera som si našiel trochu času a rozobral piest. Máš pravdu že klasické krúžkové tesnenie z mosadzi prepúšťa vzduch pri pohybe priestu vo válci, nieje to 100% tesnené. MOžno by to chcelo vysústružiť další kus v tvare T a ten prišrubovať na piest. a do výrezu pred prišrubovaním vložiť tesniaci krúžok. Má to výhodu v tom, že samotné tesnenie nenaráža na hlavu hubice a podľa mňa dlhšie vydrží. Skúsim to nakresliť a pridám to tu.
Přílohy
prava piestu.jpg
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 19 led 2007 15:57

Hlavně ale ten píst nijak neprodlužuj. Sníží se ti objem stlačovaného vzduchu a klesne výkon.
IMHO by spíš stálo zato, zaměřit se na výrobu lepšího těsnění. Třeba z toho teflonu. A nedávno mě docela překvapilo jak dobře těsní a jak je odolné těsnění z obyčejné kůže.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
ss2men
Příspěvky: 233
Registrován: 14 lis 2006 10:27
Bydliště: Kežmarok

Příspěvek od ss2men » 19 led 2007 19:01

kubajzz

Neviem si ale živo predstaviť ako do drážky vložiť taký kožený krúžok. ked ho natiahnem tak bude vyletovať, a ináč ho tam nedám. Nezdá sa mi že koša je elastická. Ale rozmýšľam že ak ju namočím do vody tak sa roztiahne, a potom keď vyschne tak sa o5 zmenši.

Dnes som urobil ďalší pokus s mosadzný m tesnením. keďže som si dal krúžkov urobiť 10 mám ešte stále na čom skúšať. Ale poporiadku. Prvé dva som rozrezal pílkou na železo a zmenšil sa mi tým pádom aj obvod asi o 3 mm. Ako tak to tesnilo. Dnes som si kúpil list do lupienkovej pílky a urobil čo možno najtenší rez. Spočiatku sa to nedalo takmer nasadiť ale kde nepomôže hrubá sila pomôže kladivo. Poriadne som sa zaprel a šup už bol priest v hubici. Išiel veľmi ťažko. Pár kvapiek oleja a už behal v pohode. Rýchlo som urobil zborku a išiel testnúť. Predtým mi do tej istej smrekovej dosky robilo jamky cca 1/2 priemeru broku. Po výmene piestného krúžka, brok ostal v doske dobrý centimeter. Vystrieľal som takmer 100 brokov aby som mal istotu že to nieje diselingom. Možno je to subjektívny názor ale zdá sa mi byť aj ohodne presnejšia.

Mám ale jeden problém, že v horších svetelných podmienkach takmer nevidím mušku, je ošúchaná a nieje čierna. Poradí niekto ako šetrne a trvácne zafarbiť mušku?
Uživatelský avatar
Fifo
Příspěvky: 359
Registrován: 30 srp 2006 09:24

Tesnenie

Příspěvek od Fifo » 19 led 2007 22:56

Mieridla si nacierni chemickym ciernidlom, alebo aspon na kratkodobe pouzitie odymit nad svieckou. To sa robi na sutaziach ked mas na puske, pistoly, alebo na revolvery mosadznu musku.
Naposledy upravil(a) Fifo dne 21 led 2008 10:56, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
ss2men
Příspěvky: 233
Registrován: 14 lis 2006 10:27
Bydliště: Kežmarok

Příspěvek od ss2men » 20 led 2007 17:35

poznáte niekto tieto staré broby? Strieľali ste už s nimy?
U nás v poľovníckych ich predávajú za nekresťanských 160.- Sk ešte že zľavili na 130.- lebo by som ich ani nezobral. V balení ich je 1000 ks,

Akého dáta výroby asi sú? Zospodu je len razítkom vyznačená cena 17 Kčs.
Přílohy
staré broky.jpg
broky značky Sellier Bellot
bublich

Příspěvek od bublich » 21 led 2007 09:11

V roce 1972 jsem je jako špičníček kupoval.Ale budou asi mnohem starší.
Nepřipadá mi ta cena za 1000 kousků nějak zvlášt nehorázná.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 24 led 2007 12:41

Pánové a co takhle jako těsnění použít "O" kroužek?
Uživatelský avatar
ss2men
Příspěvky: 233
Registrován: 14 lis 2006 10:27
Bydliště: Kežmarok

Příspěvek od ss2men » 24 led 2007 13:14

JIM

pozri na horný obrázok, kde som vo photoshope upravoval priest, tak aby mal dve drážky, ako chceš do toho umiestniť "O" krúžok bez prerezania?
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 24 led 2007 14:02

Docela normálně, O kroužek je ze silikonového kaučuku a je pružný. Pokud hrana drážky bude jemně odjehlená, nevidím v tom vůbec žádný problém. Ty snad ano? a jaký?
Uživatelský avatar
ss2men
Příspěvky: 233
Registrován: 14 lis 2006 10:27
Bydliště: Kežmarok

Příspěvek od ss2men » 24 led 2007 14:06

no práve to pruženie ma desí, ked to pojde ľahko navliesť, tak to pôjde aj ľahko dolu, a viem si živo predstaviť, že po niekoľkých výstreloch sa ten pružný O krúžok doslova vyvlečie z drážky.

Ak s tým máš nejaké skúsenosti alebo poznáš výrobcu daj vedieť. Z hlavy si nepamätám rozmery, ale večer ti ich pošlem v PM.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 24 led 2007 14:24

Zkušenosti s tím nemám vůbec žádné, ale o vyvlečení nemůže být řeč, není kam. Vždyť vůle mezi stěnou válce, ve které píst běhá je minimální. A pokud se týká tlaku, tak už vůbec žádné obavy. Znám případ náhrady pístního kroužku u kompresoru, silikonovým O kroužkem. A běhal dost dlouho. Měl tolik pracovních zdvihů, že to do smrti ze vzduchovkou nenastřílíš. A byl to kompresor třístupňový, tedy tlaky až 200 at. A navíc teplota kolem 100°C. Takže žádné obavy a klidně do toho. Takových kroužků koupíš za pár šestek spoustu.
Odpovědět