Kontrola vsech zbrani pri prodlouzeni ZP

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

gunlover
Příspěvky: 60
Registrován: 10 zář 2009 12:51

Re: Kontrola všech zbraní při prodloužení ZP

Příspěvek od gunlover » 25 bře 2013 22:25



Nejporuchovější část zbraně je ten mezikus mezi pažbou a zemí
Uživatelský avatar
Onuck
Příspěvky: 6
Registrován: 23 úno 2014 11:43

Re: Kontrola všech zbraní při prodloužení ZP

Příspěvek od Onuck » 24 úno 2014 08:30

Já budu prodlužovat ZP již počtvrté a zatím vždy jsem musel přinést při výměně ZP všechny zbraně na kontrolu. Vždy při podání žádosti mi bylo ústně sděleno, abych zbraně až půjdu pro ZP přinesl.
Žádný problém v tom nevidím.
CZ 52, CZ Skorpion 61S, Astra 680, Voere 2115, CZ 83, Uzkon AS13, FSN 01
gunlover
Příspěvky: 60
Registrován: 10 zář 2009 12:51

Re: Kontrola všech zbraní při prodloužení ZP

Příspěvek od gunlover » 24 úno 2014 12:13

Onuck píše:Já budu prodlužovat ZP již počtvrté a zatím vždy jsem musel přinést při výměně ZP všechny zbraně na kontrolu. Vždy při podání žádosti mi bylo ústně sděleno, abych zbraně až půjdu pro ZP přinesl.
Žádný problém v tom nevidím.

Pokud máš například jen dvě pistole, dáš je do kapes a jdeš. Já v tom problém vidím. Nakládat třicet pušek a pistolí do dodávky a pak je z auta vykládat, vynášet do poschodí a zpět není práce pro jednoho (musím si na to sjednávat pomocníka), nehledě k bezpečnostnímu riziku při přepravě takového množství zbraní.
Nejporuchovější část zbraně je ten mezikus mezi pažbou a zemí
derringer
Příspěvky: 435
Registrován: 04 pro 2007 20:53

Re: Kontrola všech zbraní při prodloužení ZP

Příspěvek od derringer » 24 úno 2014 14:27

na rozumných inspektorátech ti navrhnou kontrolu u tebe doma
gunlover
Příspěvky: 60
Registrován: 10 zář 2009 12:51

Re: Kontrola všech zbraní při prodloužení ZP

Příspěvek od gunlover » 24 úno 2014 14:33

derringer píše:na rozumných inspektorátech ti navrhnou kontrolu u tebe doma
To ti navrhnou i na těch nerozumných. :-) To víš, že nechám policajty se hrabat v mé domácnosti! :-) A ty rozumné sousedy kteří tě hned nepomluví po celé vesnici, když u tvých dveří uvidí policejní auto a hordu policajtů, jak se hrnou k tobě do baráku, vezmeš kde?
Nejporuchovější část zbraně je ten mezikus mezi pažbou a zemí
derringer
Příspěvky: 435
Registrován: 04 pro 2007 20:53

Re: Kontrola všech zbraní při prodloužení ZP

Příspěvek od derringer » 24 úno 2014 15:36

já to mám tak, že náčelník pro zbraně je kamarád, v jedné z nemovitostí mám trezorovou místnost a klid.

policejní auto(označené) před domem máme tak jednou do měsíce a sousedi vědí, že když budu mít průšvih, tak přiletí kukláči vrtulníkem.

takže je nějaká policejní fábie....
gunlover
Příspěvky: 60
Registrován: 10 zář 2009 12:51

Re: Kontrola všech zbraní při prodloužení ZP

Příspěvek od gunlover » 24 úno 2014 15:44

derringer píše:já to mám tak, že náčelník pro zbraně je kamarád, v jedné z nemovitostí mám trezorovou místnost a klid.

policejní auto(označené) před domem máme tak jednou do měsíce a sousedi vědí, že když budu mít průšvih, tak přiletí kukláči vrtulníkem.

takže je nějaká policejní fábie....
Já to mám ještě komplikované tim, že mám zbraně ve třech různých nemovitostech v různých obcích. Takže už jen svážet to všechno do jednoho místa kvůli kontrole je obtížné, natož je po třech různých místech vozit a všude dělat rozruch s policejním autem.
Nejporuchovější část zbraně je ten mezikus mezi pažbou a zemí
pelanj
Příspěvky: 255
Registrován: 28 úno 2013 13:29

Re: Kontrola všech zbraní při prodloužení ZP

Příspěvek od pelanj » 24 úno 2014 16:17

Myslím si, že by v pohodě stačilo provést náhodnou kontrolu podmnožiny zbraní - třeba 4-5 kousků, to se dá zvládnout na jeden zátah. Když si PČR vybere náhodně které, je to skoro jako by zkontrolovali všechny.
gunlover
Příspěvky: 60
Registrován: 10 zář 2009 12:51

Re: Kontrola všech zbraní při prodloužení ZP

Příspěvek od gunlover » 18 bře 2014 13:16

pelanj píše:Myslím si, že by v pohodě stačilo provést náhodnou kontrolu podmnožiny zbraní - třeba 4-5 kousků, to se dá zvládnout na jeden zátah. Když si PČR vybere náhodně které, je to skoro jako by zkontrolovali všechny.
Přesně tak. I tohle jsem navrhoval pracovníkům policie, že by mohli z toho množství vylosovat dejme tomu pět a ty bych jím bez problému přivezl na kontrolu. Ušetřili by práci nejen mne, ale i sobě.
Nejporuchovější část zbraně je ten mezikus mezi pažbou a zemí
Lexa
Příspěvky: 151
Registrován: 21 bře 2014 21:47

Re: Kontrola všech zbraní při prodloužení ZP

Příspěvek od Lexa » 28 bře 2014 09:07

1. A co na to oni?

2. Kdyz ti ten pruz jednou za 5 let vadi, tak ten arzenal prodej a mas klid. Kazda sranda asi neco stoji...

A proc by to nemohli prohlidnout u tebe v aute a nemusis jim to nosit na stul, zvlast kdyz ti nabizeli ze navstivi tve 3 nemovitosti sami?

Jestli maji befel, ze vsechny, tak losovacka asi nebude...
Zacatecnik
pelanj
Příspěvky: 255
Registrován: 28 úno 2013 13:29

Re: Kontrola všech zbraní při prodloužení ZP

Příspěvek od pelanj » 28 bře 2014 12:41

U nás je to relativně v klidu. Stačí požádat o vjezd a zajedu si až před budovu. To nic nemění na tom, že je to v podstatě zbytečné...
Odpovědět