BSA XL Tactical raze .177 + .22 + .25

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
greywolf
Příspěvky: 497
Registrován: 03 lis 2011 15:09

Re: BSA XL Tactical ráže .177 + .22 + .25

Příspěvek od greywolf » 09 úno 2014 18:06

Čau chlapi...máte někdo zkušenost s BSA poháněnou pístem s dusíkem?,Na zahraničních fórech ji moc nevychvalujou,ale jsou to rok staré komentáře a recenze..Hodně se tam spekuluje o úpadku kvality se spojením s GAMEM...část výroby se na tento popud vrátila zpátky do Anglie..I když je překladač nic moc,vyrozuměl jsem že šlo především o verzi tactical..Jak je to s lightningem v pružině,nebo GRT s mi vyčíst nepodařilo..Jestli jste někdo s GRT střílel,hoďte prosím nějaké info o přesnosti,jaký je rozdíl mezi pružinou a dusíkem...prostě jaký jste z toho měli dojem..Díkes


Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce, kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum..W.Churchill
Uživatelský avatar
greywolf
Příspěvky: 497
Registrován: 03 lis 2011 15:09

Re: BSA XL Tactical ráže .177 + .22 + .25

Příspěvek od greywolf » 10 úno 2014 19:23

Jenom v rychlosti..byl jsem si BSA GRT,vyzkoušet přímo u Aleše v krámku a musím bohužel se studem přiznat,že fakt neumím střílet..Aleš na 15m vysekal dírku pod dvoukačku...možná kačku a to mu ještě nebylo ouplně ok...,pak mi věnoval diabolky a terče..,no tu máš čerte kropáč a střílej..Ostuda hadr,rozptyl jsem měl trojnásobnej...až tak po 50 diabolkách jsem nastřílel rozumnej shluk...ta flinta má jinej průběh výstřelu jak pružina a poprvé jsem na vlastní kůži poznal,jak se sebemenší odchylka v založení pušky do ramene,nebo mírně jiný úchop promítne na terči..jsem prostě vzduchovkovej učedník,kterej si naivně myslel,že umí jakžtakž střílet....mno,kde se vám to poštěstí si přímo v obchodě vyzkoušet pušku :) ...Chvilku jsem u Aleše pobyl a krámek bude mít fakt hezkej...rovnou jsem tam udělal první útratu...Koupil jsem si jednu sklopku s velkou kilzonou a COčkovýho Dana Wessona 2,5"..prostě se mi líbil :roll:
...Díky Aleši za trpělivost a ochotu...Určitě jsem u tebe nenakupoval naposled :wink: ..Jo a ta krysa mi asi nevyjde... nejspíš budu muset pobrat služby za kolegu,no uvidíme....
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce, kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum..W.Churchill
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Re: BSA XL Tactical ráže .177 + .22 + .25

Příspěvek od dykmore » 10 úno 2014 20:25

Jaký krámek, kde ho v Praze najdu, kde se o něm dočtu? Omlouvám se za OT.
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Uživatelský avatar
greywolf
Příspěvky: 497
Registrován: 03 lis 2011 15:09

Re: BSA XL Tactical ráže .177 + .22 + .25

Příspěvek od greywolf » 11 úno 2014 07:08

dykmore:..Praha Vysocany,naproti budove Sazky..Do GPS zadat ulici K Zizkovu 5...Ofiko oteviracka bude za par dni,ale to urcite da Ales vedet..jeste tam ma nejke dodelavky;)
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce, kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum..W.Churchill
huntsman
Příspěvky: 27
Registrován: 10 úno 2014 22:17

Re: BSA XL Tactical ráže .177 + .22 + .25

Příspěvek od huntsman » 24 bře 2014 22:43

Dneska jsem se u Aleše stavil a rozhodně bych to krámkem nenazval, měl jsem možnost si v zadní části zastřílet a myslím si že 200 metrů plochy tam bude :D
Uživatelský avatar
XXXxkymXXX
Příspěvky: 29
Registrován: 20 pro 2011 12:30

Re: BSA XL Tactical ráže .177 + .22 + .25

Příspěvek od XXXxkymXXX » 10 dub 2014 15:41

New
Přílohy
2014-04-10-782_1.jpg
BSA XL tactical cal .177
Slavia 634 cal .22, Hawke 6-24x44, Harris 1A2, Custom Tuning
Lov 21 cal .177
Nevím, jakými zbraněmi se bude bojovat ve třetí světové válce. Vím však, že ve čtvrté to budou opět klacky a kameny
Uživatelský avatar
XXXxkymXXX
Příspěvky: 29
Registrován: 20 pro 2011 12:30

Re: BSA XL Tactical ráže .177 + .22 + .25

Příspěvek od XXXxkymXXX » 10 dub 2014 15:47

Tak konečne bude video a jeste nejakej program na sestřih
BSA XL tactical cal .177
Slavia 634 cal .22, Hawke 6-24x44, Harris 1A2, Custom Tuning
Lov 21 cal .177
Nevím, jakými zbraněmi se bude bojovat ve třetí světové válce. Vím však, že ve čtvrté to budou opět klacky a kameny
Uživatelský avatar
pem
Příspěvky: 740
Registrován: 22 říj 2008 17:15
Bydliště: Vranovice, Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Re: BSA XL Tactical ráže .177 + .22 + .25

Příspěvek od pem » 23 dub 2014 10:16

Zdravím všechny lidičky - vzduchovkáře i větrovkáře. Víc jak rok jsem se na tomto foru neozval. Bohužel mě schvátila nemoc, se kterou se potýkám už přes rok. Ale vypadá to celkem nadějně - v rámci možností.
Speciálně zdravím majitele BSA XL, ať už s plastovou nebo dřevěnou pažbou. Omlouvám se XXXxkymXXX, který měl na mne dotaz odhledně BSA a optiky. Ale jak jsem se dočetl, už si to vyřešil.
Já musím za sebe uvést, že plastového na své BSA nic nemám a už vůbec ne součásti spouště. Po osazení optiky jsem všechny šrouby na montáži dotáhl nafest a po zastřelení nástřel doposud drží. BSAčko mám několik let a zatím bez problémů. Je pravdou, že jsem v poslední době nestřílel, ale hodlám to napravit. Při výstřelu trochu kope, ale to každá pružinovka. Jediný neduh je spoušť, která i po seštelování pokud možno co nejvíc na jemno, jde dost ztuha, ale dá se na to uvyknout.
Snad s brzy dostanu na srazy ve Velkém Meziříčí. Přeji všem přesnou mušku ... :P :lol:
BSA Lightning XL + Vector 4-12x40E

http://pempem.rajce.idnes.cz/
Peter 72
Příspěvky: 64
Registrován: 08 srp 2011 21:06

Re: BSA XL Tactical ráže .177 + .22 + .25

Příspěvek od Peter 72 » 02 kvě 2014 21:29

Zdravím páni vzduchovkári,
prosím o názor na: Vzduchovka BSA Lightning XL SE GRT teda s piestom vs. Vzduchovka BSA Lightning XL SE s pružinou. Rozdiel v cene je 20€. Ak máte skúsenosti - ktorú by ste doporučili? Poškuľujem ešte po nejakej dobrej lámačke a BSA podľa recenzií za tú cenu / alebo odporúčate niečo iné? - hlavne nech je spoľahlivá, presná a v dreve.
Ďakujem za Váš čas názory a komentáre Peter.
Uživatelský avatar
greywolf
Příspěvky: 497
Registrován: 03 lis 2011 15:09

Re: BSA XL Tactical ráže .177 + .22 + .25

Příspěvek od greywolf » 03 kvě 2014 12:18

Peter72:...Na recenze pozor...Taky jsem se o ně opřel a byl jsem akorát zklamanej..Je možné,že BSA už není co bývala po "fúzi" s fy GAMO..,možná jsem měl smůlu na dva zmrvené kusy.Ozkoušel jsem obě,jak pružinu,tak dusík..Na pohled moc hezká flinta,ale tím to skončilo.
..Nevím proč hledáš zrovna tuhle flintu,v podpisu máš pružinovky,kterým "současná" BSA nemůže konkurovat ani náhodou... :wink: ...To je moje zkušenost..
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce, kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum..W.Churchill
Uživatelský avatar
pem
Příspěvky: 740
Registrován: 22 říj 2008 17:15
Bydliště: Vranovice, Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Re: BSA XL Tactical ráže .177 + .22 + .25

Příspěvek od pem » 04 kvě 2014 14:26

to Peter72 - sám osobně jsem BSA Lighting XL se vzduchovým pístem nevyzkoušel, neměl k tomu možnost. Někde jsem četl, že tento píst je plněn dusíkem, ale podléhá výkyvům vnějších teplot, což má za příčinu změn tlaku v samotném pístu - to znamená - nepřesnost. Takže, pokud recenze nelžou, já osobně bych tento píst nedoporučoval. Ale záleží na každém soudruhovi - že??? :wink:

To greywolf - trochu si protiřečíš.
Dne 10.2.2014 píšeš: byl jsem si BSA GRT,vyzkoušet přímo u Aleše v krámku a musím bohužel se studem přiznat,že fakt neumím střílet..Aleš na 15m vysekal dírku pod dvoukačku...možná kačku a to mu ještě nebylo ouplně ok...,pak mi věnoval diabolky a terče..,no tu máš čerte kropáč a střílej..Ostuda hadr,rozptyl jsem měl trojnásobnej..
A pak dne 3.5.2014 značku BSA haníš. No čím to je, že ti puška nesedí? Je špatná - nebo neumíš střílet? Tím se tě nechci nějak dotknout, ale jedno z toho bude fakt.
Já jsem vlastnil taky Air Arms TX200 (HC). Tato vzduchovka je přenější, hlavně proto, že má pevnou hlaveň, něž BSA XL, ale není to tak hrozné. Rozdíl v přesnostech se projevují až na větší vzdálenost. Nakonec jsem se rozhodl, ponechat si BSA, a to proto, že je daleko lehčí pro nošení venku, vzhledově je přijatelná a je s ní lepší a rychlejší manipulace něž s AA TX 200. Zhruba do 25 m rozdíly v přesnosti mezi BSA Lighting a AA T200 HC nejsou až tak znatelné.
Co se týká schopnosti konkurovat jiným pružinovkám si myslím, že BSA Lighting XL, až po značce AA,Weihrauch a Diana, patří k těm lepším.
BSA Lightning XL + Vector 4-12x40E

http://pempem.rajce.idnes.cz/
Peter 72
Příspěvky: 64
Registrován: 08 srp 2011 21:06

Re: BSA XL Tactical ráže .177 + .22 + .25

Příspěvek od Peter 72 » 04 kvě 2014 19:09

Chalani som povďačný za akýkoľvek názor - záver si už musí urobiť aj tak každý sám za seba.
Zatiaľ ak BSA asi pružinu pred piestom, alebo inú / HW98 /ale to sem už nepatrí,
takže Ďakujem Peter.
Uživatelský avatar
greywolf
Příspěvky: 497
Registrován: 03 lis 2011 15:09

Re: BSA XL Tactical ráže .177 + .22 + .25

Příspěvek od greywolf » 04 kvě 2014 19:10

pem:...Sice to vypadá jako protiřečení,ale napsal jsem pouze "A",ale už ne "B"..Tak to snad trochu osvětlím...Nejdříve jsem měl BSA pružinu,když to zkrátím,tam byl rozptyl na 15m tragickej...Jel jsem za Alešem,že nejsem flintu schopnej nastřelit..Dokázal mi asi 10ti ranama,že chyba bude nejspíš v mých rukách..Vůbec mi nevadilo,že jsem si vysloužil nálepku mizernýho střelce,měl jsem, radost,že puška funguje!..Vyrobil jsem si doma slušnej palpost a začal se s puškou sžívat ... když jsem vystřílel 750 diabolek,tak už všechno bylo daleko lepší,takhle jsem si to představoval...No jo,jenže pak se začal soustřel opět zprudka rozcházet a po další krabce diabolek už mě došla trpělivost a opět jsem zajel k Alešovi..,závada byla jasná na první pohled,citelnej vakl v uložení hlavně..Prakticky hned jsem dostal výměnou BSA GRT,tudíž flintu plněnou dusíkem..Soustřel byl o hodně lepší,ale často se stávalo,že puška prostě měnila nástřel..První chybu jsem objevil v optice,protože i přes dostatečné utažení cestovala po základně,následně se začala protáčet i v okách..udělal jsem si na ní rysky,takže o posunu jsem měl jasnou představu..Jinou optiku jsem neměl a pevná mířidla u téhle pušky nejsou k dispozici...Úplně paranoidní jsem jel k Alešovi,ať něco nastřelí on,protože mě se prostě nedařilo..
Aleš flintu osadil svojí optikou a potvrdil,že i tahle puška prostě není v pořádku..Rozhodně si o sobě nemyslím,že jsem dobrej střelec,ale svoje limity znám a troufnu si tvrdit,že teď vcelku dobře dokážu posoudit,kde dělám chybu já a kde už je na vině technika...
Od té doby,co mám TX200,tak se opravdu nemůžu na flintu zlobit,je naprosto přesná a chyby které napráskám jsou jednoznačně moje...
Opravdu nevím,jestli současné BSA ve spojení s GAMO tak upadlo v kvalitě,nebo šlo jen o shodu náhod..Po mých zkušenostech rozhodně nemůžu tvrdit,že by BSA byla kvalitní a dobrá flinta...tak asi tolik na vysvětlenou,aby byly věci v souvislostech :roll:
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce, kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum..W.Churchill
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: BSA XL Tactical ráže .177 + .22 + .25

Příspěvek od Alexxxus » 04 kvě 2014 23:26

Honza má pravdu ty dva kusy každej od jiného modelu prostě zlobily - obě jdou zpět výrobci - já jen nechápu že v případě plastového Tacticala se to neděje - u dřeva tedy u dřevěné pažby bych čekal že bude lépe dodržena technologie výroby a složení.
Je to zvláštní plastové - u mne papundekolové BSA to nedělá ...
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Uživatelský avatar
greywolf
Příspěvky: 497
Registrován: 03 lis 2011 15:09

Re: BSA XL Tactical ráže .177 + .22 + .25

Příspěvek od greywolf » 05 kvě 2014 08:50

Tak když ještě reagoval Aleš je asi nutno dodat za "C",věc kterou už jsem chtěl napsat do vlákna "nejde nastřelit vzduchovka Xisico"..Libor007 tam měl dost pekelný zkušenosti s reklamací,to bych asi nevydejchal...,u Aleše nejen že jsem si mohl flintu vyzkoušet,ale při potížích se mi hned věnoval a řešil problém..Obě flinty mi okamžitě vyreklamoval,poprvé výměnou a podruhé bez jakýchkoliv řečí vrátil peníze..to taky nebývá zrovna běžný :wink:
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce, kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum..W.Churchill
Odpovědět