FAN CLUB Atak Zoraki 914

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
djbarrel
Příspěvky: 224
Registrován: 31 říj 2010 13:23
Bydliště: Duchcov

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od djbarrel » 20 led 2014 11:08

K těm nábojům ... nevím nic o tom, že by nesměl být náboj v komoře ... k těm 120mg úplně přesně nevím jak to je. Vím, že tady je snad hranice pro Nonivamid 50mg , ale řeknu to asi takhle Wadie extra stark 45mg a Wadie extra stark 120mg vypadají naprosto stejně. Pokud někomu neukážeš krabičku od nábojů nemá sebemenší šanci to rozpoznat. A když na někoho vystřelíš tak to má stejný efekt (jen ve 120mg trochu účinnější).

A opravdu pochybuju že při běžný kontrole budou ten náboj pitvat a zjišťovat kolik čeho je uvnitř. Normálně to poznat nelze.

A k tomu čištění, ono tam není moc co čistit jiného. Jak jsem psal všechny vnitřní i vnější plochy stačí otřít hadříkem s olejem, to uvidíš že tam nikde bordel není, krom komory hlavně, závěrz ... samo že je i bicí ústrojí a zásobník + šachta trochu zasviněný, ale to jenom prostříkneš necháš chvíli působit a vytřeš. Buď hadříkem nebo papírový ubrousek funguje taky dobře.


Magtech AR750, Torop derringer D07M, Zoraki 914 Auto, revolver & derringer REX L, Baikal MP-654K Makarov ...
https://www.youtube.com/user/vitamaniak
fanlan
Příspěvky: 32
Registrován: 31 srp 2011 22:20

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od fanlan » 24 led 2014 20:28

Sami od sebe tě kontrolovat nebudou, pokud bude náboj v komoře, ať si tam je,to není problém, ale nezapomeň nosit skrytě, to platí pro všechny.
Fatalita
Příspěvky: 23
Registrován: 04 led 2014 18:37

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od Fatalita » 25 led 2014 08:41

Dakujem za vsetky rady :)

..len ma este zaujima ako je to pri kupe s mojimi udajmi... ked kupujem v normalnom obchide, tak vraj si opisu udaje z obcianskeho, ale ako to je ked objednavam cez net? ...to im je potrebne naskenovat obciansky?

A este ma zaujima, ked uz ta zbran bude pisana na mna, ako je to pri pripadnej strate alebo predaji. Je potrebne to niekde nahlasit? Pretoze by ma urcite nepotesilo keby niekdo s tou zbranou nieco spravil a zbadaju ze jeje cislo je pisane na mna.
Uživatelský avatar
Martin K
Příspěvky: 2079
Registrován: 27 srp 2012 08:32
Bydliště: 5 km od Nymburku

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od Martin K » 25 led 2014 08:46

Fatalita píše: A este ma zaujima, ked uz ta zbran bude pisana na mna, ako je to pri pripadnej strate alebo predaji.
a kdo tu zbraň bude na tebe psát?
nevím jak teď, ale dříve při nákupu přes Eshop jsi musel pouze potvrdit, že ti je více než 18 let. žádnej scan občanky nikdo nechtěl- mám dojem, že na to nemají ani nárok ( ochrana osobních údajů )...
dycky STEYR
Fatalita
Příspěvky: 23
Registrován: 04 led 2014 18:37

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od Fatalita » 25 led 2014 08:49

...aha, tak to neviem.. prave preto sa pytam tu, kde s tym ludia maju skusenosti..... lebo v niekde tu na fore som sa docital ze pri kupe v obchode si beru udaje z obcianskeho, ale ako je to teda pri eshopoch, tak to som nikde nenasiel.
Uživatelský avatar
djbarrel
Příspěvky: 224
Registrován: 31 říj 2010 13:23
Bydliště: Duchcov

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od djbarrel » 25 led 2014 10:42

Žádný sken občanky se nekoná, ale pokud vím, tak se to eviduje - Franta Novák si koupil Zoraki 914 vč . bla bla bla ... No ale pokud z nějakého důvodu nechceš aby to někdo věděl tak to nech objednat někoho jiného. Oni totiž vycházejí z údajů, které jsi jim dal tzn. adresa na kterou to poslali.
Magtech AR750, Torop derringer D07M, Zoraki 914 Auto, revolver & derringer REX L, Baikal MP-654K Makarov ...
https://www.youtube.com/user/vitamaniak
Fatalita
Příspěvky: 23
Registrován: 04 led 2014 18:37

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od Fatalita » 25 led 2014 22:53

O to nejde, ze aby to nebolo na moje meno...s tym nemam problem.
Len mi ide o to ako to je potom pri pripadnom predaji alebo pri strate. Nahlasuje sa to potom niekde? Alebo ako sa to potom riesi, ak by s nou bolo nieco spachane (napriklad ju po case niekomu predam a on si prevrta hlaven a spacha s nou nieco).
Uživatelský avatar
djbarrel
Příspěvky: 224
Registrován: 31 říj 2010 13:23
Bydliště: Duchcov

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od djbarrel » 26 led 2014 02:51

Čoveče ty řešíš věci ... měl jsem cca 40 plynovek a většinu jsem prodal (pár daroval) a bůh ví kde je jim konec, jestli střílí a co se z nich střílí.
Nikdy jsem to neřešil. Je to kat. D, nákup a prodej se neeviduje, není žádné nákupní povolení, žádný průkaz nic.
Takže když tu pistoli prodáš, nikde nic nehlásíš, je to jako kdybys prodal třeba mobil.
A co se týká ztráty či krádeže, upřímně jsem to neřešil, ale jelikož je to D, tak si myslím že to taky není nutné, přece když ztratíš airsoftku (což je taky D) tak to nehlásíš ne ?
Jako asi kdyby mi někdo vyluxoval byt tak bych to zmínil, že mi zmizla i plynovka, ale jinak nevím.

Já bych ti řekl asi toto - kup si tu 914ku, nabij si jí, klidně dej náboj do komory, nevadí to. Kup si dobrý pouzdro, pistoli dej do pouzdra, dej si to třeba na pásek - hlavně to nos skrytě, nikde s tím moc nemachruj, nikdo nemusí vědět co máš. Navíc při případným použití bude na tvý straně psychologická výhoda - nikdo nečeká, že máš pistoli.
Pokud půjdeš někam chlastat neber si jí s sebou - předejdeš tím případný ztrátě a nebo i průseru.
Pevně doufej že jí nebudeš muset použít, pokud ano, měj na paměti, že má omezený dostřel, tak jí nepoužívej na víc než 2-3 metry a měj v zásobníku tak 3 slepý - varovný výstřel ti může pomoct spíš, protože když na někoho vystřelíš a jemu se nic nestane tak mu dojde, že máš jen hračku a nakope ti ještě víc. A navíc výhoda slepých je, že sám nejsi zasažen tím pepřem - což se při výstřelu do vzduchu 100% stane (pokud použiješ pepř).
Magtech AR750, Torop derringer D07M, Zoraki 914 Auto, revolver & derringer REX L, Baikal MP-654K Makarov ...
https://www.youtube.com/user/vitamaniak
Fatalita
Příspěvky: 23
Registrován: 04 led 2014 18:37

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od Fatalita » 26 led 2014 03:17

Ok :) ...dakujem za vsetky info a rady. No samozrejme ako clovek ktory s tym nema ziadne skusenosti som sa radsej znazil zistit si vsetky veci dopredu.
Fatalita
Příspěvky: 23
Registrován: 04 led 2014 18:37

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od Fatalita » 16 úno 2014 17:48

djbarrel píše:Ten ozub tam je, ale já měl vždy kladivo spuštěný až na doraz. Nic se nestane, zkoušel jsem to toho praštit a nic se nedělo. Takže v nošení bych problém neviděl. Jinak ten ozub je na prd, stačí brnknout o spoušť a docvakne a docela silně takže ... takhle radši ne.
Tak konecne ju uz mam par dni doma, no mam este otazku k tomu nosenie s nabojom v komore.

Ked mam naboj v komore a mam uplne vypusteny kohutik, tak ten kohutik nieje az tak uplne vypusteny ako ked v komore naboj nie je (proste trosku odstava a dotyka sa asi uderniku)... takze sa asi udernik dotyka naboja a kohutik sa opiera priamo on a tlaci na kapslu naboja.. na kapsli naboja sa mi pri tom i spravi taka mala priehlbinka, takze je videt ze sa to dotyka... teda to asi nebude uplne najrozumnejsie takto nosit...
A nechapem ako si to presne myslel ze "ten ozub je na prd" moze sa stat ze by to povolilo a s tej malej vzdialenosti by to spustilo kohutik na udernik? Lebo podla mna treba spust stlacit takou istou silou ked je kohutik na prvom ozube aj ked je kohutik uplne vypusteny... jemne brnknut na spust staci iba ked mam kuhutik uplne natiahnutý.
skotchdopole
Příspěvky: 66
Registrován: 20 úno 2013 15:56

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od skotchdopole » 16 úno 2014 18:42

djbarrel píše: Je to kat. D, nákup a prodej se neeviduje, není žádné nákupní povolení, žádný průkaz nic.
Na Slovensku to mají tak trochu jinak.
parmen94
Příspěvky: 50
Registrován: 07 dub 2012 08:26

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od parmen94 » 16 úno 2014 23:05

2Fatalita:914ku sem nosil pul roku,v podstatě každej den.Ze zkušenosti mužu doporučit náboj do komory,kohout na bezp. ozub,aby nebyl uplně na zápalníku,hlavně nenechávat uplně natáhlej,zajistit,a nejlíp vnitřní pouzdro který tu zbraň krásně skryje.Když sem potřeboval vystřelit,naštěstí ne při obraně ale jen při menším nácviku,tak sem zajel rukou do pouzdra,a při vytahování se naučil zbraň rovnou odjistit,takže když sem zbraň vytáhl,byla už nabitá a odjištěná,jen promáčknout spoušť
Lexa
Příspěvky: 151
Registrován: 21 bře 2014 21:47

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od Lexa » 22 bře 2014 06:39

Martin K píše:
Fatalita píše: A este ma zaujima, ked uz ta zbran bude pisana na mna, ako je to pri pripadnej strate alebo predaji.
a kdo tu zbraň bude na tebe psát?
nevím jak teď, ale dříve při nákupu přes Eshop jsi musel pouze potvrdit, že ti je více než 18 let. žádnej scan občanky nikdo nechtěl- mám dojem, že na to nemají ani nárok ( ochrana osobních údajů )...
Pro skenovani osobniho dokladu v jakekoliv souvislosti (banka, telco operator apod.) musi obcan pisemne vyslovit souhlas, kdyz reknes, ze nesouhlasis, tak si udlaji v bance opis dokladu a protoci panenky, ze maji o 90 sekund vice prace...


Ale zpet k Zoraki, chtel bych se zeptat, zda s tim jde trefit holuba na 15 metru (v tom pripade jak drahy je provoz) anebo to je jen poplasnak do damske kabelky?

Diky.
Zacatecnik
Uživatelský avatar
Wema
Příspěvky: 205
Registrován: 13 pro 2012 22:38
Bydliště: Prostějov

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od Wema » 04 srp 2014 20:09

Tak jsem neodolal a zítra si jdu pořídit ATAk ZORAKI Mod.914 ... snad neprohloupím :) Dělá se více barevných variant ? Která vás nejvíce natchla ? Ikdyž je to otázka vkusu ....
Slavia CZ 630 Cal.177 rv."03 + zakázková montáž KZK + Delta Optical Entry 4x32AO

Vojenská vzduchovka Vz.47 Cal.176 - n.p. Strakonice 64953
Vojenská vzduchovka Vz.47 Cal.176 - Zbrojovka Brno 10120
parmen94
Příspěvky: 50
Registrován: 07 dub 2012 08:26

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od parmen94 » 04 srp 2014 21:21

Já obědnal titan,vypadá luxusně,jen tenhle titan vypadá že moc nevydrží,nosim ji chvilku a už jakoby žloutne,takže asi leze barva pryč,na nejpoužívanějších mistech-přední část rukojeti kde nejsou plast. střenky,a zadní část závěru kde se drží při natahování.Co se spolehlivosti týká,tak určitě neprohloupíš,tahle má jen 15 ran,ale měl sem ještě jednu předtim,ta měla asi 150 bez záseku
Odpovědět